Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko155
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin

705

Pierwszy spadek dobrobytu od ponad roku. Dobrze to już było

Pierwszy spadek dobrobytu od ponad roku. Dobrze to już było

Liczony przez Biuro Inwestycji i Cykli Ekonomicznych Wskaźnik Dobrobytu spadł w czerwcu 2024 r.

marekrz
marekrz
z
businessinsider.com.pl
dodany: 21.06.2024, 18:25:22
  • #
    polska
  • #
    gospodarka
  • #
    pieniadze
  • #
    ekonomia
  • #
    biznes
  • 312
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treści powiązane (2)

Wszystko się sprawdza. Film: Będziecie jeść robaki
towarzysz_Jan_Winnicki
z cda.pl
  • 21
Rządowe wskaźniki są zakłamane. Vide: przez ostatnie lata żywność w Polsce zdrożała x2, pensje ledwo wzrosły.
Trado
z wykop.pl
  • 1

Komentarze (312)

najlepsze

salamandraplamista
salamandraplamista
21.06.2024, 18:51:27 via Android
  • 380
Najlepsze lata to były 2015-2020 czyli do wybuchu covidu. Bardzo dobry wzrost gospodarczy przy niewielkiej inflacji, minimalnym bezrobociu, spadku zadłużenia w relacji do PKB, ogólny optymizm i polepszenie życia zdecydowanej większości Polaków. Z kimkolwiek rozmawiam, wszyscy zgodnie wspominają lata przedpandemiczne jako najlepsze dla Polski.
Potem wszystko się niestety zaczęło psuć. Pandemia, pieprzony lokdaun, spowolnienie gospodarcze, upadek wielu biznesów, początki inflacji, potem wojna hybrydowa na wschodniej granicy, wreszcie wojna na Ukrainie, rekordowa inflacja,
  • 56
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Martwy_stwor
Martwy_stwor
Martwy_stwor
22.06.2024, 08:12:05 via Wykop
  • 262
ale na pocieszenie też minimalna bardzo poszła do góry


@Xvenowski: na pocieszenie? Chyba na zdołowanie zupełne.

Spróboj cokolwiek oszczędzić jak obligacje dają 6% - podatek belki, a minimalna zapi***la, ceny to samo (w szczeólnosci usług) i twoje realtywne oszczędności wciąż maleją.
  • Odpowiedz
Skipi1111
Skipi1111
22.06.2024, 09:34:43 via Wykop
  • 182
@salamandraplamista: To niezłe najlepsze lata na kredyt gdy pisiory zaczeli zadłużać Polskę w olbrzymim tępie to się fajnie na kredyt żylo a jak przyszły czasy, gdzie trzeba zacząć spłacać zobowiązania to już je bee i nie dobrze XD
  • Odpowiedz
KonserwatywnyMocny
KonserwatywnyMocny
22.06.2024, 08:47:46 via Wykop
  • 166
2005-2019 moi rodzice żyli na ok poziomie pomimo że mają niskopłatne prace. Po 2020 aż do teraz ich poziom życia stale spada i muszą mocno oszczędzać na wszystkim. Chlew obsrany gównem.
  • 20
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

berecik
berecik
22.06.2024, 10:09:51 via Android
  • 56
@KonserwatywnyMocny Dokładnie. Mój tato ma emeryturę 3500zł, mama 2000zł i żyło im się w miarę ok do 2020 r.Ostatnio byłem u nich i ojciec mówił, że nie ma już nic na koncie a do emerytury jeszcze kilka dni. Mają 20 tyś odłożone i nie chcą tego ruszać bo chcą zrobić remont kuchni która już się sypie ( od 30 lat nie było remontu). Tylko nie mogą odłożyć nic więcej, a za
  • Odpowiedz
vidic15
vidic15
vidic15
22.06.2024, 10:19:25 via Android
  • 110
@berecik to na co tyle wydają? 5500zl to nadal jest ok kwota, szczególnie na 2 emerytów. W tej kwocie zamykają się wydatki mojej rodziny 2+1 i dwa koty. A w tym wliczam paliwo i leki łącznie na 1000zl, opłaty na 1000zl i jakieś dodatki typu raty, netflix youtube. 5500 na emerytow to jest wystarczają kwota.
  • Odpowiedz
vinku
vinku
22.06.2024, 09:33:30 via Wykop
  • 139
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

krytyk__wartosciujacy
krytyk__wartosciujacy
22.06.2024, 10:00:24 via Wykop
  • 63
@apeee: jeszcze z rok temu elektorat wiadomo kogo cieszył się, że za zachodnią granicą gospodarka siada. A jak zwróciłeś uwagę, że Niemcy są naszym największym partnerem handlowym i że odbije się to dla nas czkawką to leciały minusy.
  • Odpowiedz
berecik
berecik
22.06.2024, 10:17:20 via Android
  • 30
@vinku Źle jest nie tylko u nas, ale w całej Unii Europejskiej. W każdym kraju odczuwają skutki pandemii i wojny na Ukrainie. Nieruchomości i ich ceny to skutek złych decyzji (dofinansowania), ale też masowego napływu migrantów którzy muszą gdzieś mieszkać i wynajmują. A ci co mają kasę kupują po tych wysokich cenach bo kupują nie dla siebie tylko na wynajem. Złożyło się mnóstwo niekorzystnych rzeczy które doprowadziły do problemów w gospodarce
  • Odpowiedz
zenoniusz_szur
zenoniusz_szur
zenoniusz_szur
21.06.2024, 18:44:28 via Android
  • 115
zenoniusz_szur

źródło: temp_file6233964400187397638

Pobierz
  • 23
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

kot_lowny_prezesa_szmek
kot_lowny_prezesa_szmek
kot_lowny_prezesa_szmek
22.06.2024, 08:24:50 via Wykop
  • 68
@zenoniusz_szur: Gdyby nie obecny rząd byłoby dużo gorzej. Do takiej tragicznej sytuacji doprowadziła poprzednia ekipa. Zarzucanie Tuskowi proniemieckości przypomina najgorsze czasy TVP ze sławnym für Deutschland na każdym kroku.
  • Odpowiedz
totenczaro
totenczaro
totenczaro
22.06.2024, 09:23:09 via Wykop
  • 69
@kot_lowny_prezesa_szmek: jak wybuduje cpk i atom to się oczyści ale poki co to jest fur deutchland i tyle. Wszystkie jego ruchy są poniemieckie. Nie robi nic, co mogłoby zdenerwować naszego wschodniego sąsiada.
Jakby jakiś radiowoz wywiózł migrantów z PLcdo DE gwarantuje Ci ze czystki doszły by do teki ministerialnej. Tak to niestety wygląda, KO to jest partia w sowich początkowych latach finansowania z funduszy niemieckich podlegajacych jednej partii. Zwało się
  • Odpowiedz
CalibraTeam
CalibraTeam
22.06.2024, 10:10:00 via Wykop
  • 69
Zarabiam obecnie 8k zł na rękę. Z głodu oczywiście nie umieram, ale czuję się biedny. Więcej już nie zarobię na etacie - pracodawca mimo rekordowych zysków nie chce dać podwyżki. Rynek pracy IT nie wygląda już tak kolorowo jak kiedyś, szukam pracy od około 1,5 roku i miałem może 2 rozmowy o pracę - niestety oferowali praktycznie tyle samo co mam obecnie więc zmiana bez sensu.

Jeśli ktoś pracuje na etacie i
  • 19
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

berecik
berecik
22.06.2024, 10:22:47 via Android
  • 82
@CalibraTeam To i tak zarabiasz więcej niż 2/3 obywateli xD. Połowa moich znajomych zarabia w okolicach 3500-4000, a druga połowa w okolicach 4000-6000. Nieliczni zarabiają więcej (koleżanka architekt, kumpel co ma swoją firmę, kuzynki mąż co ma też swoją firmę). Większość ludzi żyje normalnie, nie biedują. Nawet jeżdżą na zagraniczne wakacje, ale egzystują. Nie idą do przodu. Połowa żyje w wynajętych mieszkaniach, druga połowa spłaca ogromne kredyty i zaciskają pasa. Ogólnie
  • Odpowiedz
Poldi7777
Poldi7777
22.06.2024, 10:56:03 via Wykop
  • 19
@CalibraTeam: I najgorsze, że na etacie zarabiając trochę ponad 10 tysięcy brutto wpada się w drugi próg podatkowy i nawet dorobić sensownie jest ciężko. Ja całe życie mam mindfucka jak to jest, że większość ludzi zarabia w miarę marnie, a stać ich na utrzymanie auta, dzieci, psa, mieszkania/domu i dalej latać co chwilę na city breaki. Gdzie nie pojedziesz to non stop w hotelach prawie pełne obłożenie. Mój mózg nie
  • Odpowiedz
E.....k
konto usunięte 22.06.2024, 09:07:32 via Wykop
  • 55
Będzie gorzej, bo teraz trzeba bedzie utrzymywać migrantów, których nasyła na nas białoruś i niemcy.
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Arturrow
Arturrow
22.06.2024, 09:28:47 via Wykop
  • 13
@Elmaak: spoko już leci nowa danina w cenie prądu, gazu i wody - może jakoś się to zepnie rządzącym ale czy się zepnie zwykłemu obywatelowi hmmm...
  • Odpowiedz
SpasticInk
SpasticInk
22.06.2024, 09:42:22 via Wykop
  • 17
@Elmaak: imigranci, zielony ład, wysokie ceny energii, dalsze rozdawnictwo POPiSu, w tle wojny i perspektywa kolejnej "pandemii", generalnie jesteśmy w czarnej
  • Odpowiedz
suweren_sudoku
suweren_sudoku
22.06.2024, 10:55:53 via Wykop
  • 44
"Dobrze to już było"
Kiedy? Bo ja nie pamiętam.

Zabawne, że mogłoby być dobrze. Wystarczy skrócić socjal i zmniejszyć okropnie rozrośniętą budżetówkę. Zmniejszyć podatki i ułatwić sytuację dla małych/średnich firm i osób pracujących.
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

WaltherW
WaltherW
22.06.2024, 12:14:54 via Wykop
  • 11
@suweren_sudoku: Nasz rząd robi na odwrót.
  • Odpowiedz
el_dreso
el_dreso
22.06.2024, 12:23:30 via Wypiek
  • 4
@suweren_sudoku ale wtedy ludzie nie chcą głosować na lewicę
  • Odpowiedz
Stary_Subiekt
Stary_Subiekt
Stary_Subiekt
22.06.2024, 09:45:08 via Wykop
  • 34
A jeszcze Zielony Wał nie wjechał na pełnej kurtyzanie.
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

awres
awres
22.06.2024, 09:59:44 via Wykop
  • 17
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
h225m
h225m
h225m
22.06.2024, 10:24:40 via Android
  • 7
@Stary_Subiekt wy chyba nie czytacie tego, co jest w znalezisku
  • Odpowiedz
salcefrytki
salcefrytki
salcefrytki
22.06.2024, 11:18:32 via Wykop
  • 32
fajnie się czyta komentarze wykopków, którzy komentują na podstawie tytułu. Ten indeks był bardzo nisko rok temu - 90pkt, po bardzo dużym spadku. (Minimalna wartość z ostatnich 25 lat to było ok. 85 pkt.), Przez ostatni rok odbijał i doszedł do 101 pkt. W czerwcu spadł o UWAGA!! 0,1 pkt.
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

jegertilbake
jegertilbake
23.06.2024, 02:01:31 via Wykop
  • 1
@salcefrytki: xD
  • Odpowiedz
przekliniak
przekliniak
przekliniak
22.06.2024, 11:37:35 via Wykop
  • 31
Rozdawnictwo nie buduje dobrobytu? No kto by się spodziewał.
przekliniak - Rozdawnictwo nie buduje dobrobytu? No kto by się spodziewał.

źródło: 77c0c5e521abfaa1fc2ac3f3172db45ffa8c48945ef3b02d55fc433165fd206e

Pobierz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 7
  • Strona 1 z 7
  • >

Hity

tygodnia

84% Europejczyków nie chce zmieniać czasu 2 razy w roku
84% Europejczyków nie chce zmieniać czasu 2 razy w roku
3094
Nieoficjalne: Polska musi zapłacić Pfizerowi 5,6 mld zł. Sąd zdecydował
2773
Nie jedziemy na Mundial!
Nie jedziemy na Mundial!
2455
Pozytywna dyskryminacja na siłowni, czyli tańszy karnet dla kobiet
Pozytywna dyskryminacja na siłowni, czyli tańszy karnet dla kobiet
2127
A taki był mądry
A taki był mądry
2112
Pokaż więcej

Powiązane tagi

  • #wydarzenia
  • #ciekawostki
  • #prawo
  • #europa
  • #ekonomia
  • #gospodarka
  • #4konserwy
  • #heheszki
  • #swiat
  • #historia
  • #policja
  • #usa
  • #neuropa
  • #niemcy
  • #warszawa

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking