Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko141
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
Lord_Nikon
Lord_Nikon

Lord_Nikon

Dołączył 3 lata i 10 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 1330
  • Znaleziska 579
  • Mikroblog 751
  • Obserwujący 2
  • Obserwowane 7
operatorkatapulty
operatorkatapulty
operatorkatapulty
wczoraj, 09:04:45
  • 286
Pewnie nie piszecie wierszy i nie dajecie kwiatów dlatego wam nie idzie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#p0lka #tinder
operatorkatapulty - Pewnie nie piszecie wierszy i nie dajecie kwiatów dlatego wam nie...

źródło: image

Pobierz
  • 47
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Lord_Nikon
Lord_Nikon
Lord_Nikon wczoraj, 09:13:50 via iOS
  • 543
@operatorkatapulty: chłop się będzie cieszył że ma pierwszą randkę. Szkoda że nie będzie następnej. Tak się upokorzyć, podbić samoocenę płci żeńskiej i zdewaluować własną za nic w zasadzie
  • Odpowiedz

2673

Deweloper nie dostal zgody na wycinkę starych dębów, więc powyrywał je.

Deweloper nie dostal zgody na wycinkę starych dębów, więc powyrywał je.

Protestujących przed placem budowy urzędników inwestor zignorował. Nie wpuścił nawet ściągniętej na miejsce straży miejskiej i policji. - Nie będziemy tego komentować. Mamy swoje sposoby postępowania - Przekazała przez telefon przedstawicielka firmy dewelopera RJS House z Legionowa.

Dr-Livingstone
z
warszawa.wyborcza.pl
dodany: 06.06.2026, 08:04:30
  • 270
  • #
    nieruchomosci
  • #
    patodeweloperka
  • #
    antykapitalizm
  • #
    polska
  • #
    wydarzenia
  • #
    afera
Lord_Nikon
Lord_Nikon
Lord_Nikon 07.06.2026, 07:47:03 via iOS
  • 2
Rozumiem że to stare i piękne drzewa ale skandalem jest że na własnej działce drzew nie można wycinać lub chociaż przesadzić
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

hydrant123
hydrant123
02.06.2026, 16:20:09
  • 9
#demografia #polska #dzieci #zwiazki #ekonomia #spoleczenstwo #ciekawostki #dzietnosc

W 2025 roku współczynnik dzietności w Polsce spadł do około 1,07 dziecka na kobietę, podczas gdy do prostej zastępowalności pokoleń potrzebny jest poziom około 2,1 (co jest często powtarzane). Współczynnik spada z roku na rok od dobrych wielu latach - rozsądnym jest założenie, że trend się utrzyma i współczynnik
hydrant123 - #demografia #polska #dzieci #zwiazki #ekonomia #spoleczenstwo #ciekawost...

źródło: image

Pobierz
  • 142
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Lord_Nikon
Lord_Nikon
Lord_Nikon 03.06.2026, 08:28:05 via iOS
  • 1
@Stallion45: 25 mln nie byłoby problemem gdyby nie fakt że 2/3 z nich to emeryci na których będzie musiało j---c pozostała 1/3 lub mniej. To nie takie proste
  • Odpowiedz
FedoraTyrone
FedoraTyrone
27.04.2026, 10:39:12
  • 0
Ja jedynie od kobiety 30+ oczekuje zeby miala pelne uzebienie w zakresie od 1-5. Czy to az tak wiele? Chyba tak skoro ja prawik #zwiazki #rozowepaski #przegryw
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Lord_Nikon
Lord_Nikon
Lord_Nikon 27.04.2026, 17:59:12 via iOS
  • 0
@heniek_8: być może kolega nie ma tak wielkiej pały aby niezbędne były braki w uzębieniu do zmieszczenia jej w otworze gębowym samicy
  • Odpowiedz
b.....r
konto usunięte 27.04.2026, 17:47:50
  • 65
TLDR; Wypróbowałem nową (dla mnie) aplikację randkową, żebyście wy nie musieli. Nie jestem zadowolony.

Skusiłem się ostatnio na apkę Boo. Nie pamiętam jak na nią trafiłem, jednak przekonało mnie do niej kilka aspektów:
- filtry dostępne od razu, nieukryte za trzema paywallami
- kary dla użytkowników, którzy nie odpowiadają. Ma to niby na celu priorytetyzować aktywnych i zapobiegać ciszy po wymianie powitań
- tani pakiet premium, który pozwala na wysyłanie lajków z wiadomością, żeby można
b.....r - TLDR; Wypróbowałem nową (dla mnie) aplikację randkową, żebyście wy nie musi...

źródło: image

Pobierz
  • 38
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Lord_Nikon
Lord_Nikon
Lord_Nikon 27.04.2026, 17:52:42 via iOS
  • 1
@brzoza17kar: typowy rezultat dla przeciętnego Mirka. Jak duże miasto?
  • Odpowiedz
PIAN--A_A--KTYWNA
PIAN--A_A--KTYWNA
02.04.2026, 12:17:05
  • 0
Łał w PL jest prawie 6,5k 100 letnich bab ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#rozowepaski
PIAN--A_A--KTYWNA - Łał w PL jest prawie 6,5k 100 letnich bab ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#rozowepask...

źródło: ao89oa

Pobierz
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Lord_Nikon
Lord_Nikon
Lord_Nikon 02.04.2026, 16:16:02 via iOS
  • 1
@PIAN--A_A--KTYWNA: teraz te bez dzieci będą tak drenować system emerytalny. 100-letnie pasożyty
  • Odpowiedz

264

Mistral pozyskał finansowanie na budowę swojego pierwszego centrum danych.

Mistral pozyskał finansowanie na budowę swojego pierwszego centrum danych.

Francuski startup AI, postrzegany jako europejski rywal większych amerykańskich firm tworzących modele językowe pozyskał finansowanie na budowę swojego pierwszego centrum danych. Firma pozycjonuje się jako otwartoźródłowa, suwerenna alternatywa wobec amerykańskich, zamkniętych modeli AI.

occultronaut
z
tech.eu
dodany: 30.03.2026, 21:03:44
  • 67
  • #
    technologia
  • #
    ai
  • #
    europa
  • #
    eu
  • #
    mistral
  • #
    usa
Lord_Nikon
Lord_Nikon
Lord_Nikon 31.03.2026, 08:27:40 via iOS
  • 0
@FLAC: dlaczego jest to moralnie słuszne podejście? Przecież to publiczne dane.

160

1 mln zł za 10-arową działkę ... Grunty wzrosły od kilku do kilkunastu procent

1 mln zł za 10-arową działkę ... Grunty wzrosły od kilku do kilkunastu procent

Nie tylko ceny mieszkań biją rekordy. To samo dotyczy gruntów, których cena rośnie nieustannie od kilku miesięcy. Okazuje się, że za 10-arową działkę w Warszawie trzeba zapłacić już blisko 1 mln zł. Ceny transakcyjne w innych dużych polskich miastach także powodują zawrót głowy.

FXMAG
z
fxmag.pl
dodany: 19.03.2026, 08:18:45
  • 93
  • #
    nieruchomosci
  • #
    inwestycje
  • #
    wiadomosci
  • #
    informacje
  • #
    polska
  • #
    wydarzenia
Lord_Nikon
Lord_Nikon
Lord_Nikon 19.03.2026, 16:53:47 via iOS
  • 3
@sirdam: dopiero będą rosły po jeśli będzie można zabudowywać praktycznie tylko wyłącznie grunty na planach
Lardor
Lardor
16.03.2026, 09:14:54
  • 14
Widzę, że się z tego robi dalszy ciąg afery #tinder #polki #logikaniebieskichpaskow
Lardor - Widzę, że się z tego robi dalszy ciąg afery #tinder #polki #logikaniebieskic...

źródło: 1000086317

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Lord_Nikon
Lord_Nikon
Lord_Nikon 16.03.2026, 10:05:54 via iOS
  • 2
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
fanmarcinamillera
fanmarcinamillera
11.03.2026, 21:39:11
  • 1
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 20
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Lord_Nikon
Lord_Nikon
Lord_Nikon 12.03.2026, 10:48:37 via iOS
  • 0
@fanmarcinamillera: ile zbierasz polubien + ile matchy na tinder masz dziennie w Warszawie to ci powiem czy faktycznie jestes przystojny z twarzy. Hajs nie ma aż takiego znaczenia dla kobiet
  • Odpowiedz
Nixa06
Nixa06
Nixa06
23.02.2026, 22:05:44
  • 7
Miałam okazję żyć jako ładna dziewczyna i jako brzydka dziewczyna.

Po czym poznać w dzisiejszych czasach, że jest się ładną dziewczyną?
Po tym, że jak ktoś chce Ci pojechać w internecie to napiszę Ci coś w stylu ,,no nie zesraj się, jesteś co najwyżej 7/10” albo ,,meh, widziałem ładniejsze i przynajmniej skromne”, bo wiedzą, że jak Ci pojadą, że jesteś brzydka to zostaną wyśmiani. A jak jesteś brzydka to Ci pojadą od najgorszych i
  • 54
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Lord_Nikon
Lord_Nikon
Lord_Nikon 01.03.2026, 15:24:57 via Wykop
  • 0
@Nixa06: To bardzo ciekawe, też tak słyszałem że ładne laski są rzadziej zagadywne. Moim zdaniem wynika to z tego, że facet wie, że jesteś spoza jego ligi i nie próbuje. A jeśli facetów z twojej ligi np 7/10 jest pewnie tylko 5-10% populacji to automatycznie przekłada się na mniej interakcji niż dla laski 5/10, gdzie facetów w jej lidze jest 50%
  • Odpowiedz

780

Epidemia samotności. Na brak dzieci nie pomogą już żłobki i 800+

Epidemia samotności. Na brak dzieci nie pomogą już żłobki i 800+

Apki randkowe są jak sokowirówki, w których mężczyzni niskiego wzrostu i statusu opadają na dno.

St_achu
z
oko.press
dodany: 26.02.2026, 21:16:28
  • 800
  • #
    samotnosc
  • #
    depresja
  • #
    zyciejestdodupy
  • #
    zwiazki
Lord_Nikon
Lord_Nikon
Lord_Nikon 27.02.2026, 08:50:31 via iOS
  • -3
@wesolymaluch: bez dzieci twoje składki na ikze i inne akcje i obligacje są nic nie warte. Ktoś musi mieć dzieci żebyś ty miał emerytury (nie ważne czy z ZUS czy z dywidend czy lokat)

5

Niska wycena miłości... Aplikacje randkowe to dziś cień dawnej potęgi

Pokaż treści 18+

Niska wycena miłości... Aplikacje randkowe to dziś cień dawnej potęgi

Tinder, badoo i inne chylą się ku upadkowi

ascaris
z
bankier.pl
dodany: 24.02.2026, 13:37:38
  • 7
  • #
    tinder
  • #
    badoo
  • #
    gielda
  • #
    finanse
  • #
    randki
  • #
    przegryw
Lord_Nikon
Lord_Nikon
Lord_Nikon 24.02.2026, 17:01:53 via Wykop
  • 1
"Miłości"
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Wypranytyp
Wypranytyp
24.02.2026, 13:05:08
  • 6
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Lord_Nikon
Lord_Nikon
Lord_Nikon 24.02.2026, 13:41:20 via Wykop
  • 1
@Wypranytyp: niech ginie
  • Odpowiedz

687

Czy czeka nas rewolucja przeciwko AI? Ludzie kibicują, żeby bańka pękła

Czy czeka nas rewolucja przeciwko AI? Ludzie kibicują, żeby bańka pękła

Dziś AI jest praktycznie wszędzie. Nie dlatego, że my, jako użytkownicy tego chcieliśmy. Wręcz przeciwnie.

android_com_pl
z
android.com.pl
dodany: 02.02.2026, 11:13:58
  • 256
  • #
    sztucznainteligencja
  • #
    ai
  • #
    technologia
  • #
    ciekawostki
  • #
    openai
  • #
    programowanie
Lord_Nikon
Lord_Nikon
Lord_Nikon 02.02.2026, 23:57:41 via iOS
  • -4
@menelpijak: co za piramidalne bzdury, wykop w najlepszej formie haha
Lord_Nikon
Lord_Nikon
Lord_Nikon 03.02.2026, 17:07:03 via iOS
  • 1
@menelpijak: dlatego że circular deals to tylko jakiś mały % całego finansowania AI. Koszt 1 GW DC to około 50 mld USD gdzie 80% jest finansowane przez instrumenty dłużne (obligacje, kredyty bankowe). Ponadto, OpenAI, Anthropic, X itp same generują po 30 mld USD rocznie (+ do tego dojdą przychody z reklam). Sam OpenAI w większości finansowany jest przez SoftBank, a większość equity portion buildoutu z cashflowu MSFT, Meta czy Alphabet.
Lord_Nikon
Lord_Nikon
Lord_Nikon 03.02.2026, 17:47:43 via iOS
  • 0
@menelpijak: koszt 1GW DC = powered core and shell 10 mld usd ($10m per MW) + GPUs to kolejne 30-50 mld USD. To są benchmarki rynkowe.
Przecież te 30+ mld przychodu finansuje ten buildout bo 30 mld idzie właśnie w m.in. wynajem chipów (inference + training) więc jak najbardziej jest to źródło finansowania. Dziurę w cash flow pokrywa equity od np SoftBank (czyli łączne zewnętrzne non-circular finansowanie to przychód +
Lord_Nikon
Lord_Nikon
Lord_Nikon 04.02.2026, 14:33:00 via Wykop
  • 0
@Krolik: To jest w tak wielu wymiarach nieprawidłowe twierdzenie, że cięzko mi od czegoś zacząć.
1) Nikt nie twierdził ze efektywnosc ma wzrosnać 10x, wystarczy 20% wzrostu efektywności w white collar worker jobs aby uzasadnić cały zapowiedziany spending na infrastrukturę AI
2) Do tego dochodzą aplikacje nie stricte podnoszące produktywnośc a rozrywkowe, daily use - przychody z reklam, Sora, Suno, nowe linie biznesowe i shipment nowych produktów wcześniej będących nierentownymi
Lord_Nikon
Lord_Nikon
Lord_Nikon 04.02.2026, 18:35:01 via iOS
  • 0
@Krolik: jakie badania? Skąd info że wzrost produktywności nie wynosi nawet 10%? Skąd w takim razie zwiększenie dziennego użytkowania GenAI w wielu sektorach wg badania Wharton z października tego roku. Skąd wzrost liczby klientów enterprise u Anthropic i OpenAI?
Mogę podesłać link do badania
Lord_Nikon
Lord_Nikon
Lord_Nikon 04.02.2026, 18:39:22 via Wykop
  • 0
@Krolik: "GenAI is reshaping software development in ways that are delivering real, measurable productivity gains. Most organizations (~70%) see at least 10% productivity gains, but what’s more striking is the level of impact achieved by the top performers. The top decile performers report >30% productivity gains — and leaders at the forefront with bold ambitions are on track to achieve 2x improvements, indicating an accelerating trajectory with greater gains ahead.
Lord_Nikon
Lord_Nikon
Lord_Nikon 04.02.2026, 18:42:05 via Wykop
  • 0
@Krolik: No dobrze, nasza firma tez miala jedno rozwiazanie, wycieli je i teraz mamy jedno rozwiązanie enterprise, które jest 10x lepsze. Za rok będzie jeszcze lepsze, są badania i ankiety na ten temat. Temat braku produktywnosci jest wałkowany od 2 lat a mimo to liczba klientów rośnie
Kriszuo
Kriszuo
14.01.2026, 14:47:07
  • 3
Nie radzę sobie z rozstaniem (╯︵╰,)
Minęło kilkanaście dni, i z dnia na dzień jest gorzej. Więcej płaczę, nic mnie nie cieszy, prawie wszystkie moje myśli w ciągu dnia są z nią związane.
Żałuję tego strasznie, bo mogłem temu zaradzić, mogłem się bardziej przyłożyć do tego czego ode mnie oczekiwała, bo nie były to rzeczy którym bym nie podobał, które wymagały ode mnie zbyt dużo. Chciała dobrze, ale
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Lord_Nikon
Lord_Nikon
Lord_Nikon 14.01.2026, 23:38:10 via Wykop
  • 0
@Kriszuo: Przede wszystkim nie obwiniaj siebie, to co byś robił i tak by nic nie dało. Nie znasz realnych powodów jej decyzji. Najlepiej też nie inicjować żadnych kontaktów i myślęć że będzie lepiej, bo na pewno będzie, tak działa nasz organizm. Każdy przez to przechodził. Może to będzie trwać 3 miesiące a może 6 miesiecy, ale będzie lepiej
  • Odpowiedz

338

Demograficzny dramat na wsi. Dane KRUS nie pozostawiają złudzeń.

Demograficzny dramat na wsi. Dane KRUS nie pozostawiają złudzeń.

Najnowsza analiza pokazuje, że dzietność kobiet na obszarach wiejskich spadła do najniższego poziomu w historii, a różnice między wsią a miastem niemal całkowicie się zatarły.

galaxico
z
farmer.pl
dodany: 04.01.2026, 14:09:10
  • 185
  • #
    demografia
  • #
    polskapowiatowa
  • #
    wies
  • #
    rolnikszukazony
  • #
    polska
  • #
    dzieci
Lord_Nikon
Lord_Nikon
Lord_Nikon 05.01.2026, 09:44:36 via Wykop
  • 2
@NocnyAtakPterodaktyla: Co oznacza centralizując rynek pracy? Przecież to nie jest sterowalne, dobre miejsca pracy powstają tam gdzie są duże rynki, dobre uniwersytety, zróżnicowana infrastruktura i mocni pracodawcy - tego nie da się zdecentralizować bo jakbyś chciał siłowo to zrobić to nigdzie nie powstałyby sensowne miejsca pracy
EkspertEverything
EkspertEverything
29.12.2025, 14:48:58
  • 402
Tak wygląda open space w nowej siedzibie głównej banku JP Morgan w Nowym Jorku. Chcielibyście pracować w takim open space? ;)
#korpo #korposwiat #praca #biuro #ciekawostki
EkspertEverything - Tak wygląda open space w nowej siedzibie głównej banku JP Morgan ...

źródło: 932

Pobierz
  • 130
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Lord_Nikon
Lord_Nikon
Lord_Nikon 30.12.2025, 10:29:13 via iOS
  • 1
@GladysDelKarmen: w NY zarobki dla pierwszoroczniaka to około $100k rocznie, po 6 latach dochodzące do $500-700k rocznie więc można się przemęczyć trochę
  • Odpowiedz

506

Ucieczka kobiet i miasta bez młodych ludzi. Demograficzny dramat w Polsce

Ucieczka kobiet i miasta bez młodych ludzi. Demograficzny dramat w Polsce

Pięć dużych ośrodków miejskich wysysa młodych z mniejszych miast. Zabierają z regionów to, co najlepsze - siłę młodych,

svtb
z
rmf24.pl
dodany: 21.11.2025, 21:09:47
  • 665
  • #
    demografia
  • #
    depopulacja
  • #
    spoleczenstwo
Lord_Nikon
Lord_Nikon
Lord_Nikon 22.11.2025, 08:35:07 via iOS
  • 2
@Wielka-Polska-Betonowa typie dostępność cenowa mieszkań jest praktycznie niezmieniona od 2010 roku, wcześniej przez parę lat była nawet niższa. Obecnie mamy największą liczbę mieszkań i pokoi w historii tego kraju więc to gadanie o mieszkaniach wpływających jakoś znacząco na demografię jest zwykłym pieprzeniem

727

Szpital tonie w długach, lekarze zarabiają miliony. "Systemowa patologia"

Szpital tonie w długach, lekarze zarabiają miliony. "Systemowa patologia"

Szpital w Kaliszu ma dług, a lekarze miliony na koncie. Czterech z nich zarabia po dwa i pół miliona złotych rocznie. Dyrektor mówi o braku chętnych do pracy, pacjenci o braku umiaru. Warto pamiętać, że w tym roku na ich leczenie, w skali kraju, zabraknie ponad 10 miliardów złotych.

marekrz
z
polsatnews.pl
dodany: 15.11.2025, 09:32:57
  • 166
  • #
    polska
  • #
    sluzbazdrowia
  • #
    nfz
  • #
    zdrowie
  • #
    szpital
Lord_Nikon
Lord_Nikon
Lord_Nikon 15.11.2025, 15:20:36 via iOS
  • -1
@Grzesiok dodajmy do tego fakt że pracodawca jest jeden i jest to NFZ, szpitale walczą między sobą jakby była konkurencja a to fikcja. Jakby wprowadzili maks zarobki typu 50k mc to efekt byłby ten sam bo taki neurochirurg musi gdzieś pracować.
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 6
  • Strona 1 z 6
  • >

Osiągnięcia

  • Gadżeciarz
    od 15.08.2022

    Gadżeciarz
  • Komentator
    od 21.05.2023

    Komentator
  • Rocznica
    od 11.08.2025

    Rocznica

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking