Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko203
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
LITE

LITE

Dołączył 12 lat i 7 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 41594
  • Znaleziska 37475
  • Mikroblog 4119
  • Obserwujący 3
  • Obserwowane 2

1731

"Kiedyś i dziś", czyli ciekawe porównania zdjęć

"Kiedyś i dziś", czyli ciekawe porównania zdjęć

W sumie już od ponad 10 lat podróżuję po Polsce i robię zdjęcia zapomnianych miejsc, a także różne porównania zdjęć z serii Kiedyś i dziś. Lubię wracać po latach, do niektórych miejsc i obiektów, aby zobaczyć, jak się one zmieniły...

nightmeen
z
szaryburek.pl
dodany: 18.01.2025, 13:19:57
  • 83
  • #
    szaryburekfoto
  • #
    historia
  • #
    fotografia
  • #
    ciekawostki
  • #
    polska
  • #
    podrozujzwykopem
LITE
LITE 18.01.2025, 18:53:43 via Wykop
  • 2
Polecam serwis fotopolska.eu
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

40

Recenzja książki "Wojna nuklearna" Annie Jacobsen

Recenzja książki "Wojna nuklearna" Annie Jacobsen

Krótka recenzja naprawdę mocnej lektury - książki o prawdopodobnym scenariuszu wojny nuklearnej

Sceptyk2023
z
eksperymentmyslowy.pl
dodany: 15.01.2025, 13:27:38
  • 32
  • #
    gruparatowaniapoziomu
  • #
    recenzja
  • #
    wojnanuklearna
LITE
LITE 15.01.2025, 21:13:50 via Wykop
  • 8
Polecam film "Threads" (1984). Jest na CDA.
  • 2
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

643

Opolski Newag Impuls ma problem z uruchomieniem po przeglądzie P3.

Opolski Newag Impuls ma problem z uruchomieniem po przeglądzie P3.

Opolski Zakład Polregio w Opolu opublikował zapytanie o informację cenową na wykonanie usługi uruchomienia EZT. Newagowskiego cyrku ciąg dalszy.

Sakaton
z
kolejowyportal.pl
dodany: 15.01.2025, 09:51:23
  • 69
  • #
    newag
  • #
    kolej
  • #
    dragonsector
  • #
    cyberbezpieczenstwo
LITE
LITE 15.01.2025, 14:09:52 via Wykop
  • 16
@s3b4: iddqd, idkfa :)

11

Martin JRM Mars - Największa łódź latająca swojej epoki.

Pokaż treści 18+

Martin JRM Mars - Największa łódź latająca swojej epoki.

Martin XPB2M-1R Mars to maszyna, która zapierała dech w piersiach swoimi rozmiarami i możliwościami. Dlaczego jednak jej historia była tak krótka? Poznaj kulisy tego ambitnego projektu!

Bodzio81
z
heavymachinery.pl
dodany: 14.01.2025, 17:33:45
  • 4
  • #
    historia
  • #
    samoloty
  • #
    lotnictwo
  • #
    ciekawostki
  • #
    inzynieria
  • #
    latanie
LITE
LITE 14.01.2025, 20:03:37 via Wykop
  • 0
@adamo79: Transport ok, ale przebudowa/przeprojektowanie do wersji gaśniczej może być droższe niż zaprojektowanie nowego samolotu od zera.

14

Historia, która wciąż budzi podziw: 202 km/h na parze!

Historia, która wciąż budzi podziw: 202 km/h na parze!

202 km/h na parze? Wydaje się niemożliwe, ale lokomotywa Mallard w 1938 roku udowodniła, że lokomotywy parowe mogą być szybsze niż myślisz. Dowiedz się, jak udało się osiągnąć ten rekord!

Bodzio81
z
heavymachinery.pl
dodany: 13.01.2025, 13:26:20
  • 8
  • #
    pociagi
  • #
    historia
  • #
    ciekawostki
  • #
    parowozy
  • #
    kolej
  • #
    kolejnictwo
LITE
LITE 13.01.2025, 17:22:49 via Wykop
  • 2
@PingwinPikPok: A wiesz, całkiem to mądre :)
LITE
LITE 13.01.2025, 17:23:12 via Wykop
  • 1
Mam taki w skali N.
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

187

Ostatni ludzie Czarnobyla oczami babuszki Walentyny.

Pokaż treści 18+

Ostatni ludzie Czarnobyla oczami babuszki Walentyny.

Walentyna Iwanowna Saczenok mieszkała w Prypeci, gdzie pracowała w lokalnym szpitalu. 26 kwietnia 1986 roku przyjmowała ciężko rannych strażaków gaszących pożar w IV energobloku Czarnobylskiej Elektrowni Jądrowej. To ona nosiła ich skażone radioaktywnie ubrania do piwnic...

Sweet-Jesus
z
wykop.pl
dodany: 10.01.2025, 19:53:28
  • 7
  • #
    napromieniowani
  • #
    czarnobyl
  • #
    ciekawostki
  • #
    ukraina
  • #
    gruparatowaniapoziomu
  • #
    prypec
LITE
LITE 11.01.2025, 20:17:43 via Wykop
  • 4
Polecam książkę " Czarnobylska modlitwa", autorstwa Swiatłany Aleksijewicz. Opowieści ludzi, którzy to bezpośrednio przeżyli.
  • 3
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

386

W laboratoriach Łukasiewicza powstanie nowy lek na SM

W laboratoriach Łukasiewicza powstanie nowy lek na SM

Już wkrótce chorzy na stwardnienie rozsiane otrzymają dostęp do skuteczniejszych leków. Opracowana w Polsce technologia produkcji tabletek zawierających kladrybinę przyniesie prawdziwy przełom na rynku.

Bobito
z
forumakademickie.pl
dodany: 12.12.2024, 20:18:24
  • 59
  • #
    stwardnienierozsiane
  • #
    zdrowie
  • #
    medycyna
  • #
    nauka
  • #
    polska
  • #
    leki
LITE
LITE 13.12.2024, 14:47:39 via Wykop
  • 1
@tomon-g: I grafenu, perowskitu, niebieskiego lasera. Coś pominąłem?

960

Zastrzelił prezesa, ucieszył rodaków. Amerykańskie społeczeństwo ma dość

Pokaż treści 18+

Zastrzelił prezesa, ucieszył rodaków. Amerykańskie społeczeństwo ma dość

O świcie 3 grudnia na ulicy Manhattanu zamaskowany sprawca zastrzelił prezesa firmy ubezpieczeniowej UnitedHealthcare.

starnak
z
wiadomosci.gazeta.pl
dodany: 10.12.2024, 15:58:43
  • 210
  • #
    usa
  • #
    bogacze
  • #
    zabojstwo
  • #
    kryminalne
  • #
    spoleczenstwo
LITE
LITE 10.12.2024, 23:25:41 via Wykop
  • -8
@HardWax: Polecam całą filmotekę tego gościa.

430

Nowy reaktor w Świerku. Pola zrewolucjonizuje przemysł energetyczny!

Nowy reaktor w Świerku. Pola zrewolucjonizuje przemysł energetyczny!

Narodowe Centrum Badań Jądrowych (NCBJ) rozpoczyna rozwój reaktora HTGR-POLA, który ma szansę stać się pionierskim projektem. Projekt powstaje przy współpracy z JAEA, Japońską Agencja Energii Atomowej.

ggs-hg
z
portalotwocki.pl
dodany: 08.12.2024, 07:59:03
  • 87
  • #
    technologia
  • #
    atom
  • #
    nauka
  • #
    polska
LITE
LITE 08.12.2024, 22:32:46 via Wykop
  • 10
Podobnie jak grafen, perowskity i niebieski laser. Dobranoc.
  • 3
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

LITE
LITE 09.12.2024, 12:14:59 via Wykop
  • 0
@maze0runner: Faktycznie, dzięki za przypomnienie( ͡º ͜ʖ͡º)

9

Spot promujący Wrocław został uznany za najlepszy na świecie

Spot promujący Wrocław został uznany za najlepszy na świecie

Spot Wrocław Miasto Przygody otrzymał nagrodę za najlepszy na świecie film promujący miasto na festiwalu World Tourism Film Awards w Walencji. Spot zrealizowany został w ramach wspólnej kampanii Wrocławskiej Organizacji Turystycznej i wrocławskiego magistratu.

murarz13
z
youtube.com
dodany: 06.12.2024, 14:53:49
  • 10
  • #
    wroclaw
LITE
LITE 06.12.2024, 16:20:20 via Wykop
  • 2
Nie naziści, tylko niemcy.
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

486

Celowo najechała na psa, właściciel błagał by zjechała. Zwierzaka nie uratowano.

Celowo najechała na psa, właściciel błagał by zjechała. Zwierzaka nie uratowano.

Uważajcie na swoje psy. Nawet swiecace obroże i latarki nie pomogą gdy ktoś chce skrzywdzić zwierzę. Ta pani specjalnie najechala na psa i zgasila silnik dalej stojąc na psie. Nie udzieliła pomocy. Gdy właściciel błagał żeby zjechała z psa, to ta jedyne co powiedziała to nie krzycz na mnie udajac

ElementalX7
z
wykop.pl
dodany: 29.11.2024, 22:49:47
  • 184
  • #
    wydarzenia
  • #
    zwierzaczki
  • #
    polska
  • #
    motoryzacja
  • #
    psy
LITE
LITE 30.11.2024, 11:14:50 via Wykop
  • 4
@came_a_lot: Za zwierzę zawsze odpowiada jego właściciel.

627

Chcą do elektryków włożyć silnik spalinowy. Panika w Niemczech

Chcą do elektryków włożyć silnik spalinowy. Panika w Niemczech

Miało być tak pięknie, elektrycznie i bezemisyjnie, ale klienci zagłosowali portfelami. Piekło zamarzło xD

-Propublicobono
z
e.autokult.pl
dodany: 29.11.2024, 09:38:47
  • 232
  • #
    motoryzacja
  • #
    niemcy
  • #
    porsche
  • #
    elektromobilnosc
  • #
    benzyna
  • #
    technologia
LITE
LITE 29.11.2024, 13:15:43 via Wykop
  • 1
@Yelonek: O absurdalnie wysokie ceny.

499

KTM zgłosił wniosek o ogłoszenie upadłości

KTM zgłosił wniosek o ogłoszenie upadłości

Austryjacki producent motocykli w tarapatach. Magazyny pękają w szwach, ale pieniędzy nie ma nawet na listopadowe wypłaty.

testuser
z
polskiobserwator.de
dodany: 29.11.2024, 06:38:10
  • 226
  • #
    motocykle
  • #
    finanse
  • #
    austria
  • #
    gospodarka
LITE
LITE 29.11.2024, 12:50:43 via Wykop
  • 6
@komrath: Otóż to, potężnie przegięte ceny.

608

Rosjanie w złości i zazdrości z powodu Stalker 2

Pokaż treści 18+

Rosjanie w złości i zazdrości z powodu Stalker 2

Brak rosyjskiego dubbingu, pewna piosenka, problematyczny torrent i więzienie za granie w grę.

gucias
z
youtube.com
dodany: 21.11.2024, 13:16:35
  • 256
  • #
    gry
  • #
    stalker2
  • #
    rosja
  • #
    ukraina
LITE
LITE 21.11.2024, 17:22:10 via Wykop
  • -20
Oglądałem na YT wstępną recenzję, i generalnie, jak ktoś grał w starego Stalkera, szczególnie z modem "Call of Chernobyl" to spokojnie może sobie darować. Taki uwspółcześniony Stalker.
  • 5
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

912

Ani jedno odszkodowanie nie zostało wypłacone...

Ani jedno odszkodowanie nie zostało wypłacone...

Czekający na rządową pomoc mieszkańcy ziemi kłodzkiej są załamani i apelują o pilną reakcję władz

konto usunięte
z
x.com
dodany: 17.11.2024, 07:48:18
  • 300
  • #
    polska
  • #
    swiat
LITE
LITE 17.11.2024, 12:59:15 via Wykop
  • 1
@dziug: Pół roku? Zapisałem się do gastroenterologa, na NFZ. Termin: połowa maja 2026 roku.

403

Wielka polska sieć sklepów już nie jest polska. Przejęli ją Niemcy

Wielka polska sieć sklepów już nie jest polska. Przejęli ją Niemcy

Blisko trzy dekady, tyle lat ma polska sieć drogerii Natura, która teraz zostaje przejęta przez Niemców. Znaną w całym kraju markę kupuje fundusz Mutares. Umowa sprzedaży między dotychczasowym właścicielem sieci, spółką Pelion, a niemieckim funduszem już została podpisana

o__0
z
forsal.pl
dodany: 11.11.2024, 20:55:24
  • 63
  • #
    handel
  • #
    gospodarka
  • #
    zakupy
  • #
    biznes
  • #
    polska
  • #
    sprzedaz
LITE
LITE 12.11.2024, 12:56:29 via Wykop
  • 26
Kilkanaście lat temu współpracowałem z nimi przy obsłudze nieruchomości. Zawsze mieli problemy z płatnościami.
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

KHOT
KHOT
08.11.2024, 07:26:18
  • 4549
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 644
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

LITE
LITE 08.11.2024, 17:22:37 via Wykop
  • 0
@KHOT: Do wszystkich - warto mieć przód, tył i GPS.
  • Odpowiedz

273

Coś złego stało się z Tuckerem Carlsonem

Pokaż treści 18+

Coś złego stało się z Tuckerem Carlsonem

Tucker Carlson, były host CNN i Fox News, powiedział, że "został fizycznie zmasakrowany w łóżku przez demona/diabła, podczas ataku, który, jak twierdzi, "pozostawił go krwawiącego i z bliznami po śladach pazurów"

konto usunięte
z
theguardian.com
dodany: 01.11.2024, 16:57:45
  • 163
  • #
    ukraina
  • #
    wojna
  • #
    trump
  • #
    rosja
  • #
    polityka
  • #
    bekazpodludzi
LITE
LITE 01.11.2024, 22:52:40 via Wykop
  • 12
Drugi Max Kolonko?
  • 2
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

LITE
LITE 02.11.2024, 14:03:07 via Wykop
  • 1
@gieroj777: Rozwaliłeś mnie XD

326

Pasy włączania i wyłączania, czy nie umiemy po nich jeździć.

Pasy włączania i wyłączania, czy nie umiemy po nich jeździć.

Zapraszam na nowy materiał w którym omawiam czym są i jak korzystać z pasów włączania i wyłączania na drogach. Temat wg mnie jest bardzo interesujący i warty uwagi a jednak jest przez wielu bagatelizowany.

HardWax
z
youtube.com
dodany: 14.10.2024, 06:31:56
  • 131
  • #
    polska
  • #
    motoryzacja
  • #
    samochody
  • #
    autostrady
  • #
    ciekawostki
LITE
LITE 14.10.2024, 19:29:10 via Wykop
  • -5
I tyle w temacie większości pasów rozbiegowych w Polsce.
LITE - I tyle w temacie większości pasów rozbiegowych w Polsce.

źródło: Screenshot_4

Pobierz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

LITE
LITE 14.10.2024, 21:23:07 via Wykop
  • 1
@Bronek55: Tylko na to trzeba miejsca i czasu, a nie każdy ma ferrari czy inne lambo.
LITE
LITE 15.10.2024, 13:07:10 via Wykop
  • 1
@Bronek55: lub prawie ogarnia. No właśnie, "prawie". Króciutki, wąski pas rozbiegowy i sznur tirów. Powodzenia życzę.
  • <
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • Strona 7 z 11
  • >
  • Modelarz, gracz, indywidualista.

Osiągnięcia

  • Komentator
    od 07.11.2019

    Komentator
  • Rocznica
    od 19.09.2025

    Rocznica
  • Gadżeciarz
    od 22.10.2017

    Gadżeciarz

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking