@Miteora: Pitof był lepszy siedząc typowo przy efektach, jak np. w "Miasto zaginionych dzieci". Reżyser z niego raczej średni. Zwłaszcza jeśli się go porówna do Jeuneta.
@Miteora: Tak, w tym taką kotostrofę (hehe) jak "Catwoman". A jako twórca efektów ma na koncie m.in. "Delikatesy" (polecam), "Miasto zaginionych dzieci" (jeszcze bardziej polecam), "Obcy: Przebudzenie" czy "Goście, goście".
Nie wiem, czy nazwanie Churchilla jego najlepszym uczniem jest sprawiedliwe. Oddanie Polski pod dyktando ZSRR odbyło się za jego plecami. On sam uważał to za zdradę. Bardzo niepochlebnie wypowiadał się również o polskim rządzie (tym wybranym przez Sowietów).
Ale się panoszą te kiszakowe szkodniki po innych kanałach xd Dobrze, że jak wyłażą poza swoją bańkę z tymi rumuńskimi mądrościami to normalni ludzi szybko ich podsumowują #kiszak
@TruskawkaNaTorcie: Czy Ty, Wielki Patriota, właśnie przyznałeś się do tego, że nie znasz historii Polski? xD Krzeszów został włączony do Polski PO II WŚ! Więc Niemcy ewakuowali SWOJE zbiory do SWOJEGO miasteczka. Więc nie, "Szwaby" nie przywiozły tego do nas xD Trzeba było nie spać w podstawówce na lekcji historii, to byś się teraz nie kompromitował xD
@TruskawkaNaTorcie: No ale co zmienia Twoje wklejanie artykułów z Wikipedii? Kali złamał mi rękę, więc mogę mu złamać nogę? Niemcy zniszczyli nam podczas II WŚ dobra kulturowe, więc usprawiedliwiasz KRADZIEŻ ich dóbr kultury? xD A później takie osoby jak Ty pierwsze toczą pianę, jak się Polaków nazywa za granicą złodziejami xD
"nawet jak was ubermach zechce naturalizować!" - Ale wiesz, że większa część Pomorza, zachodnich województw oraz np. Śląska, to
@TruskawkaNaTorcie: Hehehe... Wielki patriota, Wielki Polak, a zero szacunku nawet dla języka polskiego, będącego podstawą naszej tożsamości xD Zero zdziwienia xD
"Wpada ci gość na chatę, rabuje całe złoto i gotówkę" - Więc co? Wpadam innemu gościowi na chatę, rabuję jego złoto i gotówkę i jest git? xD Wyrównało się? xD Ja wiem, że z historią u Ciebie na bakier więc przypominam, że Bach czy Mozart żyli na długo przed
Polacy zamykają kopalnie węgla, a wywodzące się z Ukrainy Coal Energy chce u nas wznawiać wydobycie i twierdzi, że dzięki innym technologiom może na tym zarabiać.
@Michalius: Pamiętam sprawę. Tam było o tyle zabawnie, że chcieli przejąć jeszcze jedną, ale związki podniosły larum, bo "hurr durr, będą mniej płacić". Przejęli więc jedną, na początku płacili mniej żeby ją wyprowadzić z dołka, a później zaczęła ona na siebie zarabiać. Ta druga chyba została ostatecznie zamknięta za długi.
@RedTiger: Tyle że powstanie od początku nie miało szans powodzenia. Opierało się na założeniu, że na pewno ktoś nam pomoże (np. Rosjanie). Jego skutki były więcej niż tragiczne. Wisienką na torcie jest to, że AK dostało wcześniej prośbę o wysłanie jednostek w okolice Wołynia, ponieważ obawiano się (słusznie - jak pokazała historia) pogromu. Odmówiono, ponieważ skupiono się właśnie na przygotowaniu powstania. Przegraliśmy więc podwójnie: Stolica zrównana z ziemią, a do
@stroggoslaw: Teraz można zacząć się bawić teorią. Jeśli nasze zachodnie i północne województwa były częścią Niemiec, to czy ktoś mieszkający w takim np. Kołobrzegu "z dziada pradziada" jest Niemcem czy Polakiem? Od którego pokolenia liczymy? Bo rozmawiałem z jednym "patriotą" i jego wnioski były co najmniej intrygujące ;)
@stroggoslaw: Ale co to znaczy "m----n z serca Afryki"? Znasz osoby ze znaleziska? Z jakiego kraju przyjechały? I kiedy? Bo ja nie, ale chętnie poznam szczegóły - bo przecież je znasz, co nie? Przy okazji przypominam: finalista Must Be the Music dostał swego czasu wpier*ol od naszych patriotów ze Szczecina za to, że jest nieco bardziej "śniady", więc z automatu musiał być nielegalnym imigrantem ;) A był Polakiem. Urodzonym bodajże
Student weterynarii na UR w Krakowie, został skreślony z listy studentów po tym, jak ujawnił niehumanitarne praktyki wobec ryb na uczelni. Sąd uznał decyzję uczelni za bezprawną. Mimo to URK walczy dalej, składając skargę kasacyjną. Podpisz list otwarty!
@End0: Też właśnie nie rozumiem. Z jednej strony w znalezisku info o postawieniu zarzutów osobie zajmującej się karpiami i jednocześnie dowiadujemy się tego, że śledztwo zostało umorzone. To w końcu coś było czy nie było?
Kanał Zero, wspólnie z jednym ze swoich głównych sponsorów – Bankiem Zen – ogłosił konkurs, w którym należało pokazać lub opisać, w jaki sposób osiąga się stan Zen. Liczyła się kreatywność – można było przesłać zdjęcie, można było napisać tekst. W dzisiejszych czasach wiadomo, że wiele osób korzysta z ChatGPT, ale mimo wszystko oczekuje się jakiegoś zaangażowania i oryginalności.
Konkurs miał jasno określony regulamin, w tym datę
@kamil-tumuletz: Zauważyłeś, że już portale muzyczne nie robią za bardzo już konkursów, w których można wygrać bilety na duże koncerty? Wiesz dlaczego? Bo organizatorzy zorientowali się, że wygrywały te same osoby, często związane z daną redakcją ;)
Tłumaczenia wypowiedzi Berniego jak z translatora. Zero poprawek. Wydawać by się mogło, że prowadząc stronę internetową powinno się język angielski znać.
@mam_spanko: Buduj kolekcję, buduj. Ja mam tak z 5x tyle, ale na PC. Nie żałuję ani złotówki. Choć duża część jeszcze zapakowana, a większość kupiona po absurdalnych cenach (jak np. kolekcja "Far Cry" za 5 złotych czy kolekcja "The Elder Scrolls" za 29 złotych).
"Obrońca" Polski z Oleśnicy zaatakował słownie członków zespołu folklorystycznego z zagranicy. Jarosław S. to nożownik, który w 2014, po 7 latach odsiadki za próbę zabójstwa wyszedł na wolność. Od tego czasu był 9 razy zgarniany przez policję.
@Silence369: Nie wiesz jaka jest prawda, a jednak się wypowiadasz i próbujesz gościa bronić. Bo może się bronił, bo może to, a może tamto, a w ogóle to można dostać wyrok za nic itp. itd. Chłopie, ogarnij się. Korzystanie z wyszukiwarki to nie jakaś wiedza tajemna. Wystarczą trzy minuty i masz: facet napadł na gościa z nożem, bardzo ciężko go pobił. Ofiara przeżyła tylko dlatego, że pojawiły się osoby trzecie
Komisarz ze Słubic postanawia wraz ze swoim oddziałem policjantów skontrolować ludzi przy granicy z Niemcami. Ludzi ubranych w białoczerwone barwy, którzy postanowili wybrać się w okolice granicy, by sprawdzić, co tak naprawdę się tam dzieje. Jeden z kontrolowanych to...widz audytu
@sewieu666: No to przecież mieliśmy prezydenta z takimi wpływami. Jak mu pilot odmówił lądowania w niebezpiecznych warunkach, to go wymienił i jeszcze norobił problemów. Jego następca nauczył się, że ma się nie odzywać i efekt znamy. Przypomnij mi, ile osób wtedy zginęło?
@inozytol: No przecież ostatnio było znalezisko o tym, że poszarpali dziewczynę, bo im Biblię czytała. Połowa wykopowych patriotów klaskała tym damskim bokserom.
@sewieu666: Tak powinno być. A jednak po tym jak Pietruczuk w 2008 roku odmówił wykonania rozkazu Prezydenta Kaczyńskiego, z uwagi na to, że mogło to sprowadzić niebezpieczeństwo dla wszystkich obecnych na pokładzie, to po powrocie do kraju zostało wobec niego wszczęte postępowanie. Karol Karski (PiS) nazwał go tchórzem przynoszącym wstyd RP, sam Prezydent mówił w mediach, że pilot był "lękliwy", mimo iż wcześniej miał on na koncie loty w Afganistanie
@Kantor_wymiany_mysli_i_wrazen: Na szczęście skończyło się tylko na jednej ofierze. Znajoma trafiła na ten wypadek i była przekonana, że były dwie ofiary. Być może założyła tak po widoku zwęglonego auta.
Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie publikują wizerunek dwóch mężczyzn, którzy zostali zarejestrowani na kamerach monitoringu jako sprawcy kradzieży rowerów i hulajnóg. Wszystkie osoby mogące pomóc w identyfikacji osób widocznych na filmie proszone są o kontakt z policją
@BananowyKrol: Ja kiedyś namierzyłem sprawców kradzieży. Zadzwoniłem na policję, podałem lokalizację. Usłyszałem kpiącym głosem, że skąd mogę wiedzieć, że to oni wcześniej okradli moje miejsce pracy. Jak powiedziałem, że po prostu zacząłem coś robić, poświęciłem całe 5 minut żeby ostrzec inne zakłady, podałem rysopisy i sposób działania, przez co w ciągu 24h zostali ujęci przez ochronę innego zakładu, to... policjant się na mnie obraził. Musiałem sam iść i im zanieść
Wielbiciel muzyki rockowej i metalowej. Kupuje oryginalne płyty, czyta książki, lubi dobre filmy. Introwertyk.
Od wielu lat związany zawodowo z branżą RTV. Z doświadczenia wie, że "klient ma zawsze racje" ale w 90% przypadków tej racji po prostu nie ma.