Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko106
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking

    Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
Bitbomb
Bitbomb

Bitbomb

Dołączył 3 lata i 8 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 493
  • Znaleziska 474
  • Mikroblog 19
  • Obserwujący 0
  • Obserwowane 0

347

Depopulacja mniejszych miejscowości nabiera tempa

Depopulacja mniejszych miejscowości nabiera tempa

Skutki depopulacji mogą być dla tych miejscowości poważne od ograniczenia lokalnych usług, przez problemy z finansowaniem samorządów, po długofalowy wpływ na rynek pracy i system emerytalny.

SilesianPill
z
kurierlubelski.pl
dodany: 24.06.2025, 08:17:08
  • 299
  • #
    demografia
  • #
    nieruchomosci
  • #
    gospodarka
  • #
    ekonomia
  • #
    polska
  • #
    pracbaza
Bitbomb
Bitbomb
Bitbomb 24.06.2025, 11:58:19 via Wykop
  • -2
@DEMONzSZAFY: Bo ludzie którzy mają 800+ kupują 3x więcej jedzenia i stąd ta inflacja. Dali 800+ i czekoladą zdrożała, auta w salonach także a nawet działki i domy zdrożały. Co te 800+ zrobiło z gospodarką i to nie tylko u Nas.

994

Prokuratura stwierdziła zamianę głosów na Nawrockiego w 7 na 10 badanych komisji

Pokaż treści 18+

Prokuratura stwierdziła zamianę głosów na Nawrockiego w 7 na 10 badanych komisji

W 9 na 10 poważne uchybienia, a w siedmiu komisjach wyborczych doszło do zamiany głosów kandydatów w drugiej turze wyborów prezydenckich. Zawsze na korzyść Nawrockiego.

romusromulus
z
wydarzenia.interia.pl
dodany: 21.06.2025, 20:57:26
  • 258
  • #
    wybory
  • #
    polska
  • #
    oszustwo
  • #
    oszukujo
  • #
    afera
  • #
    polityka
Bitbomb
Bitbomb
Bitbomb 22.06.2025, 08:23:29 via Wykop
  • -1
@stannis: A skąd PiS wiedział że musi "skręcić" 180 tys. głosów? Od wróżki zębuszki? Przecież tak jak w tamtych wyborach tak i w tych nie mogli wiedzieć ile potrzebują? Do tego w komisjach siedzą ludzie z każdej partii i każdy każdemu patrzy na ręce.
Bitbomb
Bitbomb
Bitbomb 22.06.2025, 08:28:16 via Wykop
  • 2
@sztefen_muller: Niech liczą, ale za Swoje pieniądze, a każda komisja z błędem niech odda wynagrodzenie. Co do Pana Rafała, nie znam go jako ojca, męża ale z poglądami już się nie ukrywa.

350

To co reasumpcja wyborów ???

Pokaż treści 18+

To co reasumpcja wyborów ???

Sąd Rejonowy w Bielsku-Białej ponownie przeliczył karty do głosowania z dwóch komisji wyborczych.

pafcio80
z
rmf24.pl
dodany: 19.06.2025, 08:37:47
  • 151
  • #
    wybory
Bitbomb
Bitbomb
Bitbomb 19.06.2025, 12:57:47 via Wykop
  • -9
@tetraedr: A Ty myślisz że w komisji wyborczej wszystkie osoby są z jednego ugrupowania? Każda partia ma jednego członka komisji i wszyscy wszystkim patrzą się na ręce. Nie wiem jak w komisji może dojść do takich pomyłek, ale na pewno musi to być "zbieg okoliczności idiotów", bo o ile jedna osoba może się pomylić o tyle cała komisja już nie.

543

Tak ma wyglądać podatek od mieszkań i domów. Wysoka stawka

Tak ma wyglądać podatek od mieszkań i domów. Wysoka stawka

Do Sejmu wpłynęła właśnie inicjatywa wprowadzenia takiego podatku dla właścicieli kilku mieszkań. Gdyby weszła w życie, za przeciętne mieszkanie trzeba by zapłacić ok. 10 tys. zł rocznie. Bartosz Turek, ekspert rynku nieruchomości mówi wprost: dla wielu Polaków taka opłata byłaby nie do udźwignięcia

LittleShort
z
onet.pl
dodany: 12.06.2025, 17:35:31
  • 451
  • #
    nieruchomosci
Bitbomb
Bitbomb
Bitbomb 13.06.2025, 19:31:59 via Wykop
  • 0
@mvmxks: Do czasu aż wprowadzą podatek od trzeciego, bo wyjdzie że pięć mieszkań ma niewiele osób i koszty wyegzekwowania podatku są większe niż sama danina. Później zmieni się na podatek od dwóch bo Ci co mieli trzy to przepisali na rodzinę. A jak się oswoi ludzi już katastrem i system ściągania będzie wydolny to nic nie stoi na przeszkodzie pobierać podatek od pierwszego. Tylko, "tu wstaw co chcesz" wierzy ludziom

2332

Rząd spłaci ci odsetki od kredytu - wystarczy mail z PROŚBĄ

Rząd spłaci ci odsetki od kredytu - wystarczy mail z PROŚBĄ

Strona ukraińska na "prośbę" dostała bezwarunkowe świadczenie spłaty odsetek od swoich kredytów. Jako obywatele Rzeczpospolitej, wg konstytucji, mamy prawo być traktowani na równi, w związku z czym kto posiada kredyt hipoteczny wysyła PROŚBĘ.

thesecondtrue
z
wykop.pl
dodany: 12.06.2025, 07:30:58
  • 228
  • #
    kredyt
  • #
    banki
  • #
    finanse
  • #
    ekonomia
  • #
    gospodarka
  • #
    pieniadze
Bitbomb
Bitbomb
Bitbomb 13.06.2025, 05:20:10 via Wykop
  • -1
@atol: Kto się na to zgodził to wiemy,( były rząd, obecny rząd). Ale nie można winić tylko gracza, bo całą grę kontroluje ukochana EU. To że Unia kiedyś była dla Nas zbawieniem, nie oznacza że za jakiś czas będzie przekleństwem.
Bitbomb
Bitbomb
Bitbomb 13.06.2025, 05:24:41 via Wykop
  • -4
@janeknocny: To czemu nie potępiasz też trzeciej strony, Unii? Do wszystkich partii Ci daleko a do EU blisko?

368

Korekta na rynku wtórnym nabiera tempa. Kraków liderem spadków cen

Korekta na rynku wtórnym nabiera tempa. Kraków liderem spadków cen

Rynek mieszkaniowy w Polsce przechodzi przez okres wyraźnej korekty cenowej, która może okazać się korzystna dla potencjalnych nabywców. Najnowsze dane serwisów Grupy Morizon-Gratka pokazują, że średnie ceny ofertowe mieszkań na rynku wtórnym spadły w ujęciu rocznym w 11 z 12 największych miast Pols

konto usunięte
z
businessinsider.com.pl
dodany: 06.06.2025, 08:33:40
  • 126
  • #
    nieruchomosci
  • #
    mieszkanie
  • #
    kredythipoteczny
  • #
    mieszkaniedeweloperskie
  • #
    gospodarka
Bitbomb
Bitbomb
Bitbomb 07.06.2025, 08:50:16 via Wykop
  • 4
@scfld: Cena działki w mojej okolicy podskoczyła ze 150 tys. na 500-700 tys zł. A wraz z tą ceną koszt budowy także podrożał o 30-50 %. Fajnie że ktoś się potrafi zmieścić z budową w okolicach 600-700 tys. ,ale nie wierzę że da się osiągnąć taki koszt budując przy dużym mieście. (Samo wykończenie tarasu, podjazdu, ogrodu i ogrodzenia to koszt prawie 100 tys.)
Bitbomb
Bitbomb
Bitbomb 07.06.2025, 09:02:38 via Wykop
  • 2
@hhhijuaaaa: Pomyliłeś target z tymi dopłatami. Programy typu "mój: prąd, elektryk, woda, czyste powietrze itp. są skierowane do zamożnych którzy posiadają/budują swój dom, a to raczej nie są biedni ludzie. Za niedługo będzie program mój rower elektryczny i też napiszesz że to dla pospólstwa? Biedni ludzie raczej mieszkają w mieszkaniach i nie skorzystają z 90 % dopłat dla "ubogich".

783

"Nad Polską gromadzą się fiskalne chmury i nie da się ich rozgonić samymi słowam

"Nad Polską gromadzą się fiskalne chmury i nie da się ich rozgonić samymi słowam

Dług 95 proc. PKB w ciągu dekady. Czyli rozdawnictwo się kiedyś zemści ale wszyscy boją się wcisnąć hamulec

suckmyduck
z
rp.pl
dodany: 02.06.2025, 18:04:56
  • 333
  • #
    ekonomia
  • #
    polska
  • #
    gospodarka
  • #
    polityka
Bitbomb
Bitbomb
Bitbomb 03.06.2025, 13:56:32 via Wykop
  • 1
@Proogramista: Możesz pracować do 80 lat nikt Ci nie broni.(będziesz szczęśliwy i kraj naprawisz). Chyba że masz ból tyłka, bo inni nie zamierzają pracować aż do smierci i 40 lat pracy to dla Nich wystarczająco. Jak by Moje składki na ZUS były przelewane na Moje konto to po 65 roku życia żył bym jak pączek w maśle a w razie wcześniejszej śmierci przeszły by na żonę i dzieci w całości

664

Udział w kibolskich ustawkach jest poważnym przestępstwem

Pokaż treści 18+

Udział w kibolskich ustawkach jest poważnym przestępstwem

Rozdział XIX kodeksu karnego, zatytułowany jest Przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu. To tam ustawodawca zawarł szereg typów czynów zabronionych, przydających prawnokarną ochronę najcenniejszym dobrom prawnym, a więc życiu i zdrowiu.

konto usunięte
z
salon24.pl
dodany: 31.05.2025, 15:46:01
  • 71
  • #
    ciekawostki
  • #
    informacje
  • #
    wykop
  • #
    polska
  • #
    wykopefekt
  • #
    prawo
Bitbomb
Bitbomb
Bitbomb 01.06.2025, 12:45:43 via Wykop
  • 1
@Pawel993: Piszesz o złodziejach z ostatnich kilku lat a co z tymi którzy od prawie 30 lat kradną, są u władzy i mają poparcie drugich 30 procent społeczeństwa?

759

Zysk netto sektora bankowego przekroczył 16 mld zł między styczniem a kwietniem

Zysk netto sektora bankowego przekroczył 16 mld zł między styczniem a kwietniem

Zysk netto sektora bankowego w okresie styczeń-kwiecień 2025 roku wyniósł 16,5 mld zł, czyli wzrósł o 14,38 proc. rdr - poinformował Narodowy Bank Polski.

VoxClamantisInDeserto
z
bankier.pl
dodany: 30.05.2025, 14:58:17
  • 119
  • #
    gospodarka
  • #
    ekonomia
  • #
    banki
  • #
    polska
  • #
    wydarzenia
Bitbomb
Bitbomb
Bitbomb 31.05.2025, 08:05:46 via Wykop
  • 17
@wujcio_dobra_rada: Ale kupujesz towary, które często są produkowane przez zakredytowane przedsiębiorstwa. Koszt ich kredytu jest w cenie towaru. Przy usługach możesz mieć jeszcze większy udział kredytu w cenie pracy.(Leasing na auto firmowe, hipoteka na lokal lub mieszkanie, kredyt na sprzęt do pracy itp.). Te wszystkie kredyty są w cenie towarów i usług.

798

Dobra wiadomość! dzietność w Polsce spadła do poziomu 1,099

GUS oficjalnie potwierdził. Tak źle jeszcze nie było. Osobiście kibicuję temu by w tym roku zejść poniżej 1,0

konto usunięte
z
x.com
dodany: 30.05.2025, 15:11:49
  • 408
  • #
    dzieci
  • #
    demografia
  • #
    macierzynstwo
  • #
    polska
  • #
    nieruchomosci
Bitbomb
Bitbomb
Bitbomb 31.05.2025, 07:41:19 via Wykop
  • -1
@czarodziejkazksiezyca: Skąd wiesz że program nie działał? Cofnęłaś się w czasie do alternatywnej rzeczywistości bez 800 plus i sprawdziłaś statystyki? Bardzo wielu rodzinom przechyliło to szalę na decyzję o drugim dziecku i (w tamtym czasie również Mi).Odliczenie od podatku dochodowego 800 plus, gdy ponad 3 mln zarabia najniższą i nawet tyle podatku nie odprowadzają? Więcej przeinaczania programów prorodzinnych a na pewno się sytuacja poprawi. Nikt nie chce być wyzywanym od

591

Komisja Nadzoru Finansowego: WIBOR jest ok

Komisja Nadzoru Finansowego: WIBOR jest ok

Jakby ktoś pytał, czemu kredyt hipoteczny w Polsce jest dwa razy większy niż średnia unijna xD Nie dość, że dopłacamy deweloperom, to banki mogą sobie spod palca doliczać oprocentowanie.

MajkiFajki
z
knf.gov.pl
dodany: 29.05.2025, 20:21:25
  • 104
  • #
    hipoteka
  • #
    kredythipoteczny
  • #
    nieruchomosci
Bitbomb
Bitbomb
Bitbomb 30.05.2025, 07:34:38 via Wykop
  • 3
@Obrazoburca: W kwietniu dostałem przeliczenie WIBOR 6m na 5.26. W maju spadek stopy do 5.25 a Ja mam kolejne przeliczenie w październiku. Przez pół roku będę płacił więcej niż stawka NBP.

279

Sikorski ujawnił, o czym rozmawiał z Mentzenem przy piwie

Pokaż treści 18+

Sikorski ujawnił, o czym rozmawiał z Mentzenem przy piwie

Polityk przyznał, że kiedyś rozmawiał z Zandbergiem: Nawet zapropoponowałem mu swego rodzaju umowę polityczną - powiedział. - Umówmy się, nie całkiem serio - że będziemy realizować plan budowy mieszkań lewicy, a w zamian za to przywracamy monarchię - wyjaśnił.

ZobaczLink
z
rmf24.pl
dodany: 26.05.2025, 07:27:24
  • 191
  • #
    polska
  • #
    zandberg
  • #
    mentzen
  • #
    wybory
  • #
    trzaskiowski
  • #
    polityka
Bitbomb
Bitbomb
Bitbomb 26.05.2025, 14:45:59 via Wykop
  • -2
@orkako: Dla Siebie dobry znak, a dla ludzi którzy mają dość POPiS-u plucie w twarz. Nie interesuję się teatrzykiem jaki serwują mi politycy ale wynikami ich rzetelnej pracy. Takie spotkanie, w tym czasie, to traktowanie wyborców jak debili. Ale patrząc na dwóch kandydatów II tury, to u Nas ludzi szukających rozumu jest pod dostatkiem.
Bitbomb
Bitbomb
Bitbomb 26.05.2025, 14:53:55 via Wykop
  • -2
@AmolProtos: Brak pójścia na p--o, to podżeganie do nienawiści? Niezły fikołek. Rozumiem, że teraz Pan Rafał Trzaskowski będzie chodził na p--o co drugi dzień z jakimś politykiem aby porozmawiać o problemach ludu i łączyć zwaśnione strony sceny politycznej. Teatrzyk dla pospólstwa, ale Warszawa lubi reality show
Bitbomb
Bitbomb
Bitbomb 26.05.2025, 14:58:14 via Wykop
  • 2
@TrudnyMinus: Nie każdy zrozumie Twój sarkazm. Tym bardziej że cała trójka będąca przy tym piwie, to ponad 50 procent poparcia obywateli.
Bitbomb
Bitbomb
Bitbomb 26.05.2025, 15:03:19 via Wykop
  • -1
@wykolejeniec_69: Ja też idąc na p--o z koleżanką z pracy udowadniam, że nie chcę być łączony z żadną znajomą z pracbaza.
Bitbomb
Bitbomb
Bitbomb 26.05.2025, 15:20:36 via Wykop
  • -1
Masz rację, mój błąd. Wyrwałem z kontekstu.
Bitbomb
Bitbomb
Bitbomb 27.05.2025, 07:35:06 via Wykop
  • -1
Obraziłem tylko tych którzy wierzą w reality show tej "Trójcy". Mimo Tego masz znowu rację, obraziłem sporą część Warszawy jak i kraju. Ale z tego się nie wycofam, bo 80 % obywateli nie grzeszy rozumem. Wybory i cała otoczka tylko to potwierdzają.
Bitbomb
Bitbomb
Bitbomb 27.05.2025, 07:51:00 via Wykop
  • 0
@orkako: Wyobrażam Sobie sejm odchudzony do stu posłów, brak senatu i normalnego prezydenta. Wyobrażam Sobie ludzi uczciwych, rzetelnych, prawych nie robiących wszystkiego pod publiczkę. Póki co, wszystko jest na opak. Dogadują się za Naszymi plecami, obarczając Nas kolejnymi daninami, obowiązkami, nakazami, samemu unikając odpowiedzialności. Jak przez kolejne pięć lat będą się dogadywać w pracy (rządzie) to spoko, ale jak będzie stara śpiewka to kto ma się poczuć jak osioł(Oni czy

750

Zakup zmywarki w Media Expert

Zakup zmywarki w Media Expert

Siema Mirasy! Wpis ten tworzę ku przestrodze i opisuję w nim moją ,,cudowną przygodę z zakupami w Media Expert :)

Hiv-Ledger
z
wykop.pl
dodany: 06.05.2025, 07:33:46
  • 219
  • #
    mediaexpert
  • #
    uniqa
  • #
    zmywarka
Bitbomb
Bitbomb
Bitbomb 07.05.2025, 09:39:23 via Wykop
  • 0
@Mamoniowa: Też mi się wydaje że tak daleko od krawędzi(zewn. brzegu) ściany, ktoś by musiał zmywarkę przez dziurawe ścianki od wewnątrz przykręcać.
wysokiewiczplum
wysokiewiczplum
wysokiewiczplum
28.04.2025, 12:28:26
  • 1438
Grupki na FB "lekarz szuka pracy" powinny być znacznie mocniej i częściej pokazywane społeczeństwu.
Ludzie kompletnie nie są świadomi tego jak absurdalne pieniądze zarabiają lekarze i jak trzeba się ich prosić, żeby w ogóle zechcieli pracować. Pierwszy lepszy post lekarza zaraz po studiach, bez specjalizacji, w jakiejkolwiek części Polski o tym, że szuka pracy i w odpowiedzi dostaje 30 komentarzy z prośbą o kontakt XD Stawka 160zł/h to oczywiście psucie rynku! Tak, 160zł/h
wysokiewiczplum - Grupki na FB "lekarz szuka pracy" powinny być znacznie mocniej i cz...

źródło: klodzkopoz

Pobierz
  • 476
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Bitbomb
Bitbomb
Bitbomb 29.04.2025, 05:54:31 via Wykop
  • 2
@dr_Batman: Wszyscy, których wymieniłeś bez kilkunastoletniego doświadczenia i bez inwestowania w narzędzia itp. zarabiają w okolicach max. średniej krajowej.
  • Odpowiedz

630

Rośnie liczba singli. Młodsze pokolenie coraz częściej wybiera samotność.

Rośnie liczba singli. Młodsze pokolenie coraz częściej wybiera samotność.

Eksperci przewidują, że do 2030 roku single, stanowiący obecnie około 1/4 populacji Polski, będą stanowić jedną trzecią społeczeństwa.

SilesianPill
z
wm.pl
dodany: 26.04.2025, 08:00:43
  • 531
  • #
    demografia
  • #
    zwiazki
  • #
    polska
  • #
    blackpill
  • #
    ciekawostki
  • #
    psychologia
Bitbomb
Bitbomb
Bitbomb 26.04.2025, 18:11:53 via Wykop
  • -1
@NihilistycznyFemboy: Ale minusów żeś nazbierał. I to tylko za to że nie potrzebujesz wielkich pieniędzy do szczęścia.

517

Przy obecnej dzietnośći - 1,1 za 4 pokolenia będzie tylko 5 mln. Polaków.

Przy obecnej dzietnośći - 1,1 za 4 pokolenia będzie tylko 5 mln. Polaków.

Narzędzie do obliczania zastępowalności pokoleń przy określonej dzietności.

HaPe
z
claude.site
dodany: 13.04.2025, 14:23:52
  • 298
  • #
    demografia
  • #
    dzieci
  • #
    polska
Bitbomb
Bitbomb
Bitbomb 14.04.2025, 08:44:34 via Wykop
  • 0
@dv32_52: Emerytom będzie się żyło tragicznie. Co Ci z pieniędzy, jak nie będzie komu je dać za wykonaną pracę. Już widzę te miliony hydraulików, elektryków, spawaczy, serwisantów wszelkiej maści sprzętu chłodniczego, grzewczego, AGD/RTV, przedstawicieli innych zawodów, które już dziś cierpią na brak rąk do pracy, bijących się o ułamek Twojej emerytury.
Bitbomb
Bitbomb
Bitbomb 14.04.2025, 08:50:36 via Wykop
  • 0
@Uuroboros: Paradoksalnie, to przywileje emerytalne będą rosły bo grupa emerytów się rozrasta, a udział ludzi pracujących będzie coraz mniejszy. Może towary nie zdrożeją tak mocno, ale usługi wystrzelą w kosmos z powodu zbyt małej ilości rąk do pracy.
Bitbomb
Bitbomb
Bitbomb 14.04.2025, 08:55:54 via Wykop
  • 0
Szanuję ludzi, którzy chcą zaoszczędzić światu kolejne gałęzie drzewa genealogicznego Swojej rodziny.

415

6-latek chory na błonicę. 500 osób objętych "wstępnym dochodzeniem"

6-latek chory na błonicę. 500 osób objętych "wstępnym dochodzeniem"

"Ustalono personalia polskich pasażerów podróżujących samolotem z 6-latkiem, który zachorował na błonicę. Główny Inspektor Sanitarny Paweł Grzesiowski poinformował, że "wstępnym dochodzeniem" objęte jest około 500 osób."

paramedix
z
rmf24.pl
dodany: 19.03.2025, 08:10:20
  • 180
  • #
    polska
  • #
    wroclaw
  • #
    zdrowie
  • #
    medycyna
  • #
    szczepienia
  • #
    dzieci
Bitbomb
Bitbomb
Bitbomb 20.03.2025, 09:16:54 via Wykop
  • -2
@MCbT_00: To aż tylu nieszczepionych było w pobliżu tego dziecka?
Bitbomb
Bitbomb
Bitbomb 20.03.2025, 09:23:39 via Wykop
  • 0
@Plemus: Przecież ponad 90 % społeczeństwa jest wyszczepionych. Gdzie chcesz chodzic z noworodkiem i że masz go narazić na zarażenie? Do czasu pójścia do żłobka dziecko przyjmie większość szczepień. I pamiętaj że ten który się zaraził, też od kogoś tą chorobę "dostał".
Bitbomb
Bitbomb
Bitbomb 20.03.2025, 09:32:14 via Wykop
  • 0
@Nutaharion: Pięcio procentowa umieralność była w Europie w 1943 roku. ( 50 tys zgonów na milion zachorowań). Jeśli chcesz pisać takie bzdury jak śmiertelność 30-50 % , to może nic nie pisz. Dodam że to dane z okresu wojennego( głód, nędza, brak higieny, brak medykamentów i podstawowej ochrony zdrowia i co najważniejsze
przecież brak szczepień ). Ale Tobie pewnie i tak nikt nie spierze mózgu, nie to co antyszczepionkowym szurom.
Bitbomb
Bitbomb
Bitbomb 20.03.2025, 09:38:10 via Wykop
  • 0
@kamillus: Też tak uważam, niech każdy płaci za Siebie i za Swoje życie. Alkoholicy za Swoje choroby, palacze za Swoje, sprawcy wypadków za Swoje, chorujący na choroby spowodowane złym odżywianiem, brakiem ruchu także itp..

2533

Niezaszczepiony 6-latek przywiózł z wakacji błonicę. Jest w ciężkim stanie.

Niezaszczepiony 6-latek przywiózł z wakacji błonicę. Jest w ciężkim stanie.

Wrocław: Niezaszczepione 6-letnie dziecko złapało błonicę podczas wakacji w Afryce. Chorobę, która została w naszym regionie praktycznie wyeliminowana dzięki obowiązkowym szczepieniom. Kolejny sukces antyszczepionkowców.

byferdo
z
rmf24.pl
dodany: 16.03.2025, 08:13:42
  • 655
  • #
    wroclaw
  • #
    szczepienia
  • #
    zdrowie
  • #
    antyszczepionkowcy
  • #
    bekazantyszczepionkowcow
  • #
    medycyna
Bitbomb
Bitbomb
Bitbomb 17.03.2025, 08:52:44 via Wykop
  • 0
@wowix: A są jakieś szczegóły dotyczące nie szczepionego dziecka( może ma przeciwskazania do szczepienia). Czytamy co chwilę o rekordach zakażeń na choroby eliminowane przez szczepienia, ale nigdy nie podają ile jest w tym ludzi szczepionych a ile nieszczepionych. Fajnie wyżywać się na rodzicach czytając g---o artykuł bez żadnych szczegółów.

351

Polacy nie rzucają się po kredyty. Taniej jest wynająć niż płacić ratę

Polacy nie rzucają się po kredyty. Taniej jest wynająć niż płacić ratę

W ostatnim czasie pojawiają się doniesienia o tym, że mieszkania zaczynają tanieć, a w związku z tym zainteresowanie kupujących rośnie. Czy tak jest faktycznie? Ekspert rynku nieruchomości Grupy Morizon-Gratka Marcin Drogomirecki studzi zapał sprzedających. Ofert przybywa, ale kupujących nie

konto usunięte
z
onet.pl
dodany: 14.03.2025, 12:30:17
  • 279
  • #
    nieruchomosci
  • #
    kredythipoteczny
  • #
    mieszkaniedeweloperskie
  • #
    mieszkanie
  • #
    gospodarka
  • #
    deweloperka
Bitbomb
Bitbomb
Bitbomb 15.03.2025, 20:51:41 via Wykop
  • 0
@Deray: Nie będę bronił developerów, bo od tego są ich klienci ale mogę dodać parę składowych w budowie bloku czego nie masz w domu. Po pierwsze drogi dojazdowe wewnętrzne etc.(często deweloper sam musi o to zadbać/ z różnym skutkiem oczywiście). Po drugie wykończone części wspólne (klatka schodowa, winda itp.). Po trzecie, nikt nie wybuduje na działce tysiąc metrowej (za milion) 100 mieszkań (nowe budownictwo często jest max cztero/pięcio kondygnacyjne a
Bitbomb
Bitbomb
Bitbomb 16.03.2025, 20:48:33 via Wykop
  • 0
@Deray: Podjazd pod domem to nie budowa drogi. Podjazd mnie kosztował ok 20 tys. za jakieś 70-80 m² ale droga asfaltowa dojazdowa wyniosła już prawie 500 tys. zł(dwudziestu sąsiadów się składało po kolejne 20 tys zł a resztę dołożyła gmina). Podciągnięcie sieci wod-kan. 100mb zostało wycenione na 80 tys.(a to tylko rura fi50 do wody i fi160 do kanalizacji). Sam projekt położenia tych dwóch nitek w drodze prywatnej bez przepustów,

594

Chcecie katastralny? Proszę to nas czeka.

Chcecie katastralny? Proszę to nas czeka.

W odpowiedzi na zaspamowanie całego wykopu walką o nowy podatek, ciekawe kto posmarował ( ~ ʖ )

NaMoment
z
youtube.com
dodany: 10.03.2025, 18:31:44
  • 778
  • #
    podatki
  • #
    podatek
  • #
    podatekkatastralny
  • #
    nieruchomosci
Bitbomb
Bitbomb
Bitbomb 11.03.2025, 15:59:36 via Wykop
  • 0
@Septio: Pracuję i zarabiam, płacę podatek od wynagrodzenia. Potem wydaję już opodatkowane pieniądze na rzeczy od których również jest odprowadzany podatek. A Ty piszesz, że jeśli zacznę płacić podatek od posiadania tej rzeczy, za którą odprowadziłem po drodze 40% podatku (a jak doliczę koszty kredytu to z 50% wyjdzie) to mi się poprawi i będę szczęśliwy? To Ci się wydaje nie takie straszne? I najlepsze że podatek jest od wartości
Bitbomb
Bitbomb
Bitbomb 11.03.2025, 16:20:34 via Wykop
  • 0
@affairz: Sam Sobie zaprzeczasz, piszesz w połowie komentarza, że jeśli kogoś nie będzie stać na podatek to sprzeda. A na końcu piszesz że jeśli komuś zakup nie będzie spinać to nie kupi. Mam dom wybudowany kilka lat temu którego wartość na papierze wzrosła dwukrotnie, ale Ja go nie chcę sprzedać i nie interesuje mnie jego wartość. Jak miałbym go kupić po dzisiejszych cenach to mógł bym pomarzyć, ale Ty twierdzisz
Bitbomb
Bitbomb
Bitbomb 11.03.2025, 17:53:24 via Wykop
  • 1
I Ja mam uwierzyć, że jak wprowadzą kastrat od drugiego czy tam trzeciego mieszkania i nic to nie zmieni, to nie zmienią narracji że to musi być jednak od pierwszego?
Bitbomb
Bitbomb
Bitbomb 11.03.2025, 18:03:27 via Wykop
  • 2
@kwanty:"Brzmi fantastycznie!!! Kupuję po taniości dom w biednej dzielnicy, ktoś nie za moje pieniądze rozwija tą dzielnicę, okazuje się że mój dom jest wart teraz o wiele więcej, nie stać mnie na kataster ale... sprzedaje dom z ogromnym zyskiem i mogę kupić tańszy gdzie indziej. Gdzie wady???" To Ja właśnie doradzam to wszystkim Tym których nie stać na dom/mieszkanie, niech kupią w biednej dzielnicy//miejscowości po taniości i czekają na wzrost
Bitbomb
Bitbomb
Bitbomb 11.03.2025, 18:22:17 via Wykop
  • 0
@Septio: Ale Ja nie jestem najbogatszy, nie jestem bogaty i nawet nie należę do klasy średniej wg dzisiejszych standardów. Pracowałem z żoną ok 10 lat na ten dom i kolejne 10 lat będę pracował na kredyt pod ten dom, i teraz jeszcze mam co roku płacić 1-2% od sumy zaoszczędzonych i pożyczonych pieniędzy z przestrzeni 20 lat powiększonej o wzrost wartości tejże nieruchomości na przestrzeni tychże 20 lat? Wszystkich ludzi
Bitbomb
Bitbomb
Bitbomb 11.03.2025, 18:28:18 via Wykop
  • 0
@Septio: Mam dochód na rodzinę ok 120 tys. i dom który Nas kosztował ok 800 tys. ale jego wartość wzrosła na przestrzeni lat do prawie 2 mln. Podatek 2% od wartości wyniósł by ok 40 tys. czyli 1/3 dochodów. Dla Mnie to jak najbardziej oznaczało by wysiedlenie.
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • Strona 4 z 6
  • >

Osiągnięcia

  • Rocznica
    od 29.09.2025

    Rocznica
  • Komentator
    od 09.03.2024

    Komentator

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia