Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko171
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking

    Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
Avekkk
Avekkk

Avekkk

Dołączył 5 lat i 11 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 1467
  • Znaleziska 385
  • Mikroblog 1082
  • Obserwujący 0
  • Obserwowane 10

265

Cisowianka pozywa Skarb Państwa. Woda: 23% VAT, a COLA: 5%

Cisowianka pozywa Skarb Państwa. Woda: 23% VAT, a COLA: 5%

Producent wody Cisowianka (Nałęczów Zdrój) złożył pozew przeciwko Skarbowi Państwa i zawiadomił Komisję Europejską w sprawie absurdów w polskim systemie podatkowym. Podczas gdy państwo promuje zdrowy tryb życia, czysta woda butelkowana jest obłożona najwyższą stawką 23% VAT, a niektóre napoje z so

FXMAG
z
fxmag.pl
dodany: 57 min temu
  • 38
  • #
    polska
  • #
    wiadomosci
  • #
    informacje
  • #
    wydarzenia
  • #
    afera
  • #
    gospodarka
Avekkk
Avekkk
Avekkk 6 min temu via Wykop
  • -1
Zgoda, że woda powinna być opodatkowana najniżej, ale autor trochę manipuluje sugerując, że cola jest objeta 5% vat podczas gdy są to soki/nektary
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Avekkk
Avekkk
Avekkk 5 min temu via Wykop
  • 1
@upadlatruskawa: na szczęście Cola juz ma 23%, więc @robercik-pl nikt sie nie zesra ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Lardor
Lardor
wczoraj, 05:44:31
  • 315
Mija równy miesiąc jak Olek przestał być prezydentem a już się skompromitował, łażąc kompletnie nawalonym na rynku głównym. Jak dobrze, że zrzuciliśmy tego pijaka z prezydenckiego fotela

#krakow
Lardor - Mija równy miesiąc jak Olek przestał być prezydentem a już się skompromitowa...

źródło: 1000095394

Pobierz
  • 87
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Avekkk
Avekkk
Avekkk wczoraj, 07:36:15 via Wykop
  • 21
@Lardor: Znajomy był wtedy na rynku. Na tle innych osób Miszalski podobno był wyjątkowo trzeźwy. Już bez przesady, że chłop sobie nie może wyjść na rynek. No ale idioci nagrali filmik żeby łapac zasięgi na srik toku a motłoch podlapał
  • Odpowiedz
Avekkk
Avekkk
Avekkk wczoraj, 07:45:08 via Wykop
  • 0
@Lardor: czyli człowiek jak większość. Rządził może c-----o, za to może prywatnie jest szansa, że nie ma kija w dupie
  • Odpowiedz
stanley-fieldmaster
stanley-fieldmaster
21.06.2026, 12:10:48
  • 15
#ukraina #rosja #wojna #polska #polityka
Wasz bohater...
stanley-fieldmaster - #ukraina #rosja #wojna #polska #polityka
Wasz bohater...

źródło: 1000001107

Pobierz
  • 22
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Avekkk
Avekkk
Avekkk 21.06.2026, 12:14:10 via Wykop
  • 6
@stanley-fieldmaster: potwierdzam, to ja byłem tym generałem
  • Odpowiedz
Avekkk
Avekkk
Avekkk 20.06.2026, 08:50:47
  • 0
#huel kod polecający REF-MICHAŁH1584
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

490

Panika w KO.

Panika w KO.

Ministrowie i posłowie uciekają od odpowiedzi, w sprawie saloników VIP w Szpitalu Południowym w Warszawie. Zobacz cały materiał na X.

Bobito
z
x.com
dodany: 18.06.2026, 10:33:51
  • 97
  • #
    lekarz
  • #
    polityka
  • #
    afera
  • #
    szpital
  • #
    zdrowie
  • #
    sluzbazdrowia
Avekkk
Avekkk
Avekkk 18.06.2026, 16:30:21 via Wykop
  • 0
@bropek: nie no aż tak to chyba nie, bo wyborca PiSu będzie szedł w zaparte do samego końca. Tych z platformy czasami stać na autorefleksję i krytykę. Co nie zmienia faktu, że zagłosować na KO i tak zagłosują. Co by się nie działo ( ͡° ͜ʖ ͡°)

55

Dezinformacja miała wywołać chaos w Przemyślu na początku wojny

Dezinformacja miała wywołać chaos w Przemyślu na początku wojny

Najpierw był anonimowy wpis. Potem nagranie bez źródła, screen prywatnej wiadomości i kolejne relacje udostępniane tysiące razy. W ciągu kilku dni internet stworzył obraz polskiego miasta pogrążonego w chaosie - choć większość tych historii nigdy się nie wydarzyła.

siekieromotyka
z
wydarzenia.interia.pl
dodany: 16.06.2026, 07:15:05
  • 17
  • #
    polska
  • #
    ukraina
  • #
    wojna
  • #
    konfederacja
  • #
    dezinformacja
  • #
    ruskapropaganda
Avekkk
Avekkk
Avekkk 16.06.2026, 08:20:38 via Wykop
  • -5
Prawicowi nacjole łyknęli zarzutkę? Stare, znałem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 2
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Avekkk
Avekkk
Avekkk 10.06.2026, 08:24:01
  • 1
Eldorado na rynku pracy się kończy, więc trzeba iść naprzód. Wobec tego czas wrócić do nauki na kilku płaszczyznach i padło m.in. na doszkolenie się w angielskim. Ogólnie mój poziom to B2, w pracy mam do czynienia z angielskim od kilku lat, ale jednak w komunikacji dominuje język polski.
Mam poczucie, że brakuje mi trochę biznesowego słownictwa oraz ogólnie częstszego używania języka. Docelowo chciałbym zmierzać w kierunku C1. Jak pojadę gdzieś za
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

luklew
luklew
luklew
10.06.2026, 09:43:18 via Wykop
  • 3
@Avekkk: Jeśli chcesz faktycznie znać angielski, który przydaje się za granicą, to bardzo polecam lekcję 1:1 z jakimś brytyjczykiem lub amerykaninem. U mnie bardzo dużo dały. Takiemu "native speakerowi" możesz powiedzieć, że chcesz poznawać "słownictwo biznesowe" lub "słownictwo IT", nawet jeśli nie są z branży.

A napisy w filmach musisz wyłączyć, nawet jeśli są po angielsku. A jeśli są po polsku, to zmień na angielskie, a po jakimś czasie dopiero
  • Odpowiedz
haha123
haha123
10.06.2026, 18:36:22 via Wykop
  • 3
@Avekkk: jeżeli chcesz się naprawdę nauczyć mówisz po angielsku to... musisz mówić po angielsku. Innej opcji nie ma. Oczywiście bez mówienia możesz się nauczyć bardzo dobrze / idealnie rozumieć po angielsku, ale mówienie to jest zupełnie inna umiejętność. Bez praktyki po prostu brakuje obycia językowego i automatyki. Też nawet nie wiesz ilu przydatnych zwrotów Ci brakuje, dopóki nie zaczniesz mówić. Głównie chodzi o konektory, łączniki zdań. Bo pewnie pojedyncze zdania
  • Odpowiedz
Krs90
Krs90
03.06.2026, 07:13:11
  • 468
#polityka #bekazprawakow #bekazkonfederacji #bosak #bekazpisu #konfederacja #lata90
Bosak woli oddać dziecko do domu dziecka, niż pozwolić żeby je wychowały dwie kobiety.
Gdyby takie prawo istniało w latach 90', to lekko 1/3 dzieciaków by tam wylądowała, dlaczego?
Bo ogrom dzieci był wychowany PRZEZ DWIE KOBIETY, a dokładniej mamę i babcię, o tym już się dziwnym trafem nie mówi.
  • 88
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Avekkk
Avekkk
Avekkk 03.06.2026, 11:56:59 via Wykop
  • 2
@Akuzativ94: A nie lepiej żyć swoim życiem, patrzeć na swój komfort i jednocześnie nie życzyć drugiemu źle? Tak naprawdę to ch** Cie powinno obchodzić kto i jak wychowuje swoje dziecko jeżeli to robi dobrze. Zajmij się sobą i nie układaj życia innym
  • Odpowiedz
Avekkk
Avekkk
Avekkk 03.06.2026, 12:47:56 via Wykop
  • 2
@Akuzativ94: To ja w takim razie jestem za likwidacją tagu przegryw i fame mma. Jako użytkownik wykopu mam do tego prawo. Mnie te tagi nie dotyczą, potrafię sobie zorganizować życie i z tego prawa by być przeciw tym destrukcyjnym tagom korzystam ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Pomorski_Wilk
Pomorski_Wilk
01.06.2026, 05:52:31
  • 76
Dzisiaj piękna rocznica zwycięstwa prawicy nad uśmiechniętą części Polski. Najlepsi byli Ci, którzy chcieli pomóc Trzaskowskiemu na siłę i tylko u nas premier robił z Murańskiego autorytet, a posłanka poleciała do DPSu rozdawać ziemniaki czy przerzucano się tęczową flagą na debacie. Była również masakracja partyjnych funkcjonariuszy na debatach i kłótnie w gronie koalicji, że mniejsi śmieli wystawić swoich kandydatów.

Najlepszy był jednak wieczór wyborczy, gdzie przedwcześnie otwarto szampana i było Gosia, Gosia,
  • 81
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Avekkk
Avekkk
Avekkk 01.06.2026, 08:01:54 via Wykop
  • 5
@Pomorski_Wilk: Co jest złego w byciu uśmiechniętą osobą? Pytam serio
  • Odpowiedz
szybki_papiez
szybki_papiez
29.05.2026, 10:47:57
  • 1
Ustawa o statusie osoby najbliższej przeszła przez Sejm.
#polityka #lgbt #rzad #sejm
szybki_papiez - Ustawa o statusie osoby najbliższej przeszła przez Sejm.
#polityka #l...

źródło: image_picker_89B6AFCE-5912-4E24-8A4B-AEEA982BA744-31530-000003BEF9E3EC7B

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Avekkk
Avekkk
Avekkk 29.05.2026, 10:50:33 via Wykop
  • 1
@szybki_papiez: Co jest złego w tej ustawie?
  • Odpowiedz
alylayl23
alylayl23
alylayl23
24.05.2026, 20:45:39
  • 8
Ale wycie na tagu wyznawców koalicji 13 grudnia, dziś Kraków za rok czerwona karta dla tuska, najgorszego premiera w historii #polityka #bekazlewactwa
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Avekkk
Avekkk
Avekkk 24.05.2026, 21:23:40 via Wykop
  • 2
@alylayl23: o Morawieckim to już zapomnieliście?
  • Odpowiedz
Aik32fr45yd
Aik32fr45yd
24.05.2026, 21:11:05
  • 2
#polityka
Ironią losu jest to że Majchrowskiego, Adamowicza, Dutkiewicza, HGW nie dało się odwołać mimo że jechali po bandzie jeszcze ostrzej niż Miszalski. Widocznie trzeba siedzieć cicho, palić archiwa, obstawiać stołki wyłącznie swoimi, mieć mocne plecy w centrali partyjnej jak Hanka czy Adamowicz żeby nikt nic nie ruszył.
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Avekkk
Avekkk
Avekkk 24.05.2026, 21:20:04 via Wykop
  • 1
@Aik32fr45yd: ktoś sporo hajsu w to wszystko włożył. Masa ludzi była zaangażowana, która nie wierzę że robiła to za darmo
  • Odpowiedz
epicko
epicko
24.05.2026, 19:32:18
  • 20
Podobno Miszalski odwołany, jeżeli prawda to początek końca uśmiechniętej koalicji oszustów, teraz tylko pozbyć się tfuska w kolejnych wyborach i gitara ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#polityka #krakow #bekazlewactwa #referendum
  • 22
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Avekkk
Avekkk
Avekkk 24.05.2026, 21:02:17 via Wykop
  • 17
@PanAlbert: widziałem wielu głupkow na tej stronie, zaliczasz się do tego zacnego grona. Rzadko widuje tak ślepo zapatrzonych fanatyków danej opcji politycznej o ile to nie są trolle, ale wygląda na to że ty naprawdę wierzysz w to co mówisz xD
  • Odpowiedz
PanAlbert
PanAlbert
PanAlbert
24.05.2026, 09:49:18
  • 405
#krakow #referendum #polityka
PanAlbert - #krakow #referendum #polityka

źródło: image

Pobierz
  • 29
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Avekkk
Avekkk
Avekkk 24.05.2026, 10:24:29 via Wykop
  • 4
@heniek_8: wtedy pewnie co rusz byłyby referenda i często wąska grupa społeczna mogłaby przepchnąć swoje g---o pomysły
  • Odpowiedz
Muko
Muko
Muko
24.05.2026, 10:07:28
  • 20
Jak tam krakowiacy? byliście na referendum? ja już tak ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#krakow #referendum
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Avekkk
Avekkk
Avekkk 24.05.2026, 10:22:51 via Wykop
  • 14
@Muko: pójdę za 2 lata. Jakoś nie bardzo widzi mi się wizja Gibały albo innego Berkowicza jako prezydenta
  • Odpowiedz
Avekkk
Avekkk
Avekkk 23.05.2026, 13:47:17
  • 1
Szkoda że nie można odwołać prezydenta kraju w referendum ( ͡° ͜ʖ ͡°) #polityka
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

lesny_
lesny_
23.05.2026, 12:21:17
  • 2
Z ciekawości, do osób co piszą że na referendum nie idą - czy demokracja nie powinna być tak że jeśli już referendum zostało rozpisane to nawet zwolennicy Miszalskiego i jego radnych nie powinni iść by zagłosować za ich nieodwoływaniem?

Czaję że nie każdy zgadza się z tym referendum, odwołaniem prezydenta i radnych - ale szerzenie propagandy i wręcz namawianie ludzi do tego by na to referendum nie szli i to przez samego
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Avekkk
Avekkk
Avekkk 23.05.2026, 13:44:44 via Wykop
  • 1
@lesny_: ja idę ale na następne samorządowe
  • Odpowiedz

1165

KRRiT zarzuca mediom przemilczanie referendum w Krakowie

KRRiT zarzuca mediom przemilczanie referendum w Krakowie

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji poinformowała, że temat referendum w sprawie odwołania prezydenta Krakowa i Rady Miasta Krakowa jest niemal nieobecny w części mediów regionalnych i ogólnopolskich.

WstretnyOwsik
z
pulskrakowa.pl
dodany: 21.05.2026, 06:14:16
  • 129
  • #
    krakow
  • #
    polityka
  • #
    sct
  • #
    media
  • #
    polska
Avekkk
Avekkk
Avekkk 21.05.2026, 08:56:36 via Wykop
  • -1
A co w sumie mają media ogólnopolskie do referendum w Krakowie?
  • 1
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

pearl_jamik
pearl_jamik
19.05.2026, 17:43:26
  • 0
Uważam że powinniśmy mieć prawo żeby był obowiązek likwidacji samochodów starszych niż 20 lat. Nie mielibyśmy tych smrodzacych niezadbanych gowien na ulicy. Zadbane auta po 20 latach przechodziłyby na żółte tablice, tych by nie likwidowano.i. Co sadzicie?

#motoryzacja #polskiedrogi #samochody #polityka
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Avekkk
Avekkk
Avekkk 19.05.2026, 17:51:47 via Wykop
  • 0
@pearl_jamik: dopłaty rządowe do pozbycia się auta i zakupu nowszego? To byłoby spoko. Tylko trzeba byłoby dobrze to ogarnąć żeby nie było nadużyć. Np możliwość skorzystania z dopłaty raz na 5lat
  • Odpowiedz
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 23
  • Strona 1 z 23
  • >
  • Wrocław

Osiągnięcia

  • Rocznica
    od 13.07.2025

    Rocznica
  • Mikroblogger
    od 26.01.2022

    Mikroblogger
  • Komentator
    od 02.03.2026

    Komentator

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia