Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko177
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
Artoth
Artoth

Artoth

Dołączył 7 lat temu
  • Obserwuj
  • Akcje 687
  • Znaleziska 492
  • Mikroblog 195
  • Obserwujący 1
  • Obserwowane 2

274

Lekarze zarabiają za dużo". Poseł bez ogródek o opiece zdrowotnej

Lekarze zarabiają za dużo". Poseł bez ogródek o opiece zdrowotnej

Osiem miesięcy temu powiedziałem w jednym z programów, że lekarze zarabiają za dużo, że to jest żerowanie na systemie, że to jest żerowanie na obywatelu, na pacjencie - mówił Michał Kołodziejczak

PIAN--A_A--KTYWNA
z
polsatnews.pl
dodany: 17 godz. i 56 min temu
  • 24
  • #
    lekarz100k
  • #
    polityka
  • #
    polska
Artoth
Artoth
Artoth 5 godz. i 16 min temu via Wykop
  • 1
@fiaslnfilrangve: No ja rozumiem o różne rzeczy się wkurzać, ale jak inaczej ma to działać? Progi nie wynikają z ustawy tylko masz x miejsc i y chętnych, jak się skończą miejsca to w zalezności od tego jak dobra była ostatnia osoba to będzie "próg". No i kto normalny by płacił za studia medyczne jeśli by miał wystarczający wynik by się dostać? Każdy kto idzie na "płatne" ma punkty poniżej progu
Artoth
Artoth
Artoth 3 godz. i 39 min temu via Wykop
  • -1
@fiaslnfilrangve: ale to wyciągnięte z czapy bzdury :D na moim roku kazdy zaoczny uczestniczył we wszystkim na tych samych warunkach. A akurat uczelni często jest na rękę oblewać studentów bo ECTS na medycznych są naprawdę drogie i mieli niezły pieniądz z warunkow

311

Zarobił ponad 3 mln zł brutto w 2025 roku. Kieruje dwoma zadłużonymi placówkami.

Zarobił ponad 3 mln zł brutto w 2025 roku. Kieruje dwoma zadłużonymi placówkami.

W oświadczeniu lekarz wykazał, że posiada około 900 tys. zł oszczędności w złotówkach oraz 60 tys. w dolarach amerykańskich. Do jego majątku należą ponadto udziały w domu i trzech mieszkaniach, dwa samochody oraz jacht. Jak wiadomo, placówki, którymi zarządza, borykają się z problemami finansowymi.

Dentoray
z
biznes.interia.pl
dodany: 11 godz. i 37 min temu
  • 15
  • #
    medycyna
  • #
    polityka
  • #
    polska
  • #
    lekarz
  • #
    lekarz100k
  • #
    praca
Artoth
Artoth
Artoth 5 godz. i 15 min temu via Wykop
  • 0
@SHOGOKI: Ale byś sie zdziwił jakbyś w pierwszym szeregu do r--------a izby zobaczył samych lekarzy xD Co Ci ta izba zrobiła?

367

Lekarze zarabiają nawet 300 złotych za godzinę. Ujawnili stawki

Lekarze zarabiają nawet 300 złotych za godzinę. Ujawnili stawki

Dyskusja o zarobkach lekarzy nabrała rozpędu po ujawnieniu dochodów młodego lekarza z Warszawy, który w ciągu roku zarobił 1.6mln. Lekarze mówią wprost o swoich zarobkach. "Poniżej 220 zł za godzinę nie schodzę".

motvik
z
biznes.interia.pl
dodany: 10 godz. i 39 min temu
  • 110
  • #
    biznes
  • #
    lekarze
  • #
    gospodarka
  • #
    polska
  • #
    wydarzenia
  • #
    zdrowie
Artoth
Artoth
Artoth 5 godz. i 50 min temu via Wykop
  • 4
@locos_: A mechanik to się nie kształci za kasę wszystkich?

2189

Lekarze chcą pilnych rozmów z premierem. Chodzi o nowe przepisy ws. zarobków

Lekarze chcą pilnych rozmów z premierem. Chodzi o nowe przepisy ws. zarobków

Rząd przyjął projekt ustawy, która pozwoli gromadzić dane o zarobkach lekarzy na podstawie numerów PESEL. Celem jest zwiększenie przejrzystości wynagrodzeń w ochronie zdrowia i skuteczniejszy nadzór nad wydatkami publicznymi. RMF FM informuje, że Naczelna Rada Lekarska apeluje o spotkanie z premiere

airaG
z
biznes.interia.pl
dodany: 16 godz. i 18 min temu
  • 345
  • #
    lekarz
  • #
    nfz
  • #
    polska
  • #
    pieniadze
  • #
    afera
Artoth
Artoth
Artoth 11 godz. i 26 min temu via Wykop
  • 0
@ButtHurtAlert: tyle że widzisz tych co kombinują na potęgę a jeszcze kilka lat temu przeciętny rezydent naprawdę kiepsko zarabiał, stąd wtedy protesty. A zresztą od czasów protestów jak się poprawiło wynagrodzenie rezydentów to przecież nie ma płaczu medyków że za mało zarabiają, pielęgniarki też już nie strajkują.
Artoth
Artoth
Artoth 11 godz. i 22 min temu via Wykop
  • 0
@DoktorMorela:
1. Przecież w stanach zarabiają jeszcze więcej, a czego nie zarobi lekarz to wygrywa ubezpieczyciel, ostatni w kolejce do korzystania z tego będzie pacjent.
3. Przecież limity zostały znacznie zwiększone, mamy przecież ograniczenia ile się da wykształcić lekarzy, musisz spełniać pewne normy zgodne z normami UE w których kształcenia lekarze. A obecnie problem to i tak głównie specjalizacje a nie same studia.
4. Wciąż problem wynika z chorej wyceny

3588

32-letni ortopeda zarobił 3 mln zł brutto w rok

32-letni ortopeda zarobił 3 mln zł brutto w rok

3 mln zł brutto zarobił w ubiegłym roku 32-letni ortopeda Michał Burczy,. To daje ponad 2,6 mln zł na rękę. W rozmowie z WP wyjaśnia, jak godzi pracę lekarza z byciem prezesem szpitala w Grójcu oraz równocześnie dyrektorem szpitala w Nowym Mieście nad Pilicą.

tomasztomasz1234
z
wiadomosci.wp.pl
dodany: przedwczoraj, 19:43:49
  • 457
  • #
    polska
  • #
    lekarski
  • #
    medycyna
  • #
    zarobki
  • #
    zdrowie
  • #
    konowalposting
Artoth
Artoth
Artoth 18 godz. i 27 min temu via Wykop
  • 1
@bylem_zielonko: no a nie?
Artoth - @bylem_zielonko: no a nie?

źródło: 1000026337

Pobierz
Artoth
Artoth
Artoth 18 godz. i 26 min temu via Wykop
  • 1
@bylem_zielonko: co nie zmienia faktu że powinni wyciągać konsekwencje z takiego kombinowania i wyciągania kasy
Artoth
Artoth
Artoth 11 godz. i 28 min temu via Wykop
  • 0
@bylem_zielonko: pewnie żyje w bance gdzie pracuje uczciwie na NFZ i prywatnie, sam się w pełni zgadzam że tego typu wyciąganie kasy powinno się spotkać z szybkim dochodzeniem, ale będzie jak zawsze

1920

Zarobki lekarzy na poziomie światowych liderów

Zarobki lekarzy na poziomie światowych liderów

Lekarze zarabiający ponad 1mln na NFZ doganiają czołówkę światowych przywódców pod względem zarobków. Niektórzy mogliby zająć w tym rankingu całkiem zaszczytne miejsce,np. lekarz zarabiający 1,6mln, czyli więcej niż Donald Trump

boboliwo
z
politicalsalaries.com
dodany: 15.06.2026, 14:16:08
  • 207
  • #
    polska
  • #
    sluzbazdrowia
  • #
    nfz
  • #
    pieniadze
Artoth
Artoth
Artoth przedwczoraj, 10:37:19 via Wykop
  • -6
@Dadas77: też nie ogarniam tego jak szybko łykają że to norma, nie przeczę że zarabia się dobrze, ale prowadząc własny gabinet i zatrudniając nawet kogoś nawet się nie zbliżam do tej kwoty. Zresztą im więcej o tym słyszymy tym bardziej wygląda to na typowy przekręt a nie standard zarobków 🤷

3967

W trakcie dyżurów występował w telewizji i sesjach rady dzielnicy

W trakcie dyżurów występował w telewizji i sesjach rady dzielnicy

Tak zarabia się 1.6 miliona złotych rocznie jeśli jest się lekarzem i radnym PO: Wizyty w telewizji, udział w sesji rady dzielnicy oraz polityczne spotkania wszystko w dniach, w których pełnił dyżury.

eMWu12
z
zero.pl
dodany: 15.06.2026, 06:43:11
  • 413
  • #
    polska
  • #
    medycyna
  • #
    lekarz
  • #
    zdrowie
  • #
    wydarzenia
Artoth
Artoth
Artoth 15.06.2026, 08:06:07 via Wykop
  • 2
@BomBom: w środowisku takie przypadki w-------ą tak samo jak opinię publiczną, a może i bardziej bo jeszcze wszyscy inni rykoszetem obrywamy za takie eldorado

4662

[MZ] Limity przyjęć na studia lekarskie nie będą zwiększane. "Nie ma potrzeby"

[MZ] Limity przyjęć na studia lekarskie nie będą zwiększane. "Nie ma potrzeby"

W przyszłych latach nie jest planowane zwiększanie liczby miejsc na studiach medycznych ani otwieranie nowych kierunków lekarskich. Po rozmowach z MNiSW, które odbyły się w ubiegłym tygodniu, podtrzymaliśmy stanowisko, że nie ma potrzeby dalszego zwiększania limitu przyjęć na studia lekarskie.

cepheus
z
edukacja.rp.pl
dodany: 10.06.2026, 13:13:06
  • 546
  • #
    sluzbazdrowia
  • #
    nfz
  • #
    medycyna
  • #
    lekarze
  • #
    polska
  • #
    wydarzenia
Artoth
Artoth
Artoth 11.06.2026, 16:02:05 via Wykop
  • 1
@FrasierCrane: Akurat ten przykład to nie podrzędny lekarz tylko młody polityk, i powiem szczerze, prowadzac własną praktykę nawet nie zaglądam do takich kwot więc sam jestem ciekawy jak mozna osiągnąć takie stawki pracując jedynie w publicznej ochronie zdrowia..

1488

Szpitale toną w kosztach wynagrodzeń lekarzy, a na badania brakuje pieniędzy

Szpitale toną w kosztach wynagrodzeń lekarzy, a na badania brakuje pieniędzy

Jak powiedziała w rozmowie z TVN24 minister zdrowia Jolanta Sobierańska-Grendaw, w części szpitali koszty wynagrodzeń przekraczają już cały budżet placówki i sięgają nawet 106 proc., co stawia takie podmioty w wyjątkowo trudnej sytuacji finansowej.

VoxClamantisInDeserto
z
pulshr.pl
dodany: 08.05.2026, 15:10:55
  • 307
  • #
    polska
  • #
    szpital
  • #
    zdrowie
  • #
    lekarz
  • #
    finanse
  • #
    spoleczenstwo
Artoth
Artoth
Artoth 09.05.2026, 18:09:55 via Wykop
  • -3
@tekbbar: Już to widzę jakby Ci zaproponowali w pracy bańkę tygodniowo i wszystko byłoby zgodnie z prawem to bys się uniósł honorem i odmówił ( ͡° ͜ʖ ͡°)

1819

Pracownicy ochrony zdrowia w Polsce są jednymi z najlepiej wynagradzanych w UE

Pracownicy ochrony zdrowia w Polsce są jednymi z najlepiej wynagradzanych w UE

względem średniej. W Polsce pracownicy ochrony zdrowia zarabiają średnio 2,9x przeciętnego wynagrodzenia, co plasuje ich wśród najwyżej wynagradzanych w Europie w relacji do średniej krajowej. Co istotne, dane dotyczą etatów a >70% lekarzy pracuje na kontraktach, gdzie stawki są jeszcze wyższe.

kastrator2
z
x.com
dodany: 27.04.2026, 09:25:18
  • 270
  • #
    medycyna
  • #
    polska
  • #
    praca
  • #
    pieniadze
Artoth
Artoth
Artoth 27.04.2026, 12:44:03 via Wykop
  • 2
@CezaryAtp: no ale jak to ma wyglądać mam np zakontraktowane x punktów w godzinach 8-13. Na NFZ te godziny zapełnia się błyskawicznie i termin będzie odległy a prywatnie jestem w stanie wtedy zapisać szybciej 🤷 wielu z tych lekarzy jak będzie musiało wybrać NFZ czy prywatnie wybierze prywatnie i tyle z tego będzie

849

Lekarze, myjcie ręce, czyli historia doktora Ignáca Semmelweisa

Lekarze, myjcie ręce, czyli historia doktora Ignáca Semmelweisa

Jeszcze w XIX w. lekarze opiekowali się rodzącymi kobietami i operowali w surdutach brudnych od krwi i ropy, byli dumni z tego, że nie myją rąk, a śmiertelność z powodu zakażeń przypisywali działaniu fluidów i miazmatów. Wezwanie do przestrzegania higieny traktowali jako wymysł wariata.

Piotr_Gasiorowski
z
eksperymentmyslowy.pl
dodany: 24.04.2026, 07:34:08
  • 135
  • #
    medycyna
  • #
    semmelweis
  • #
    poloznictwo
  • #
    zakazenia
  • #
    gruparatowaniapoziomu
  • #
    historianauki
Artoth
Artoth
Artoth 24.04.2026, 11:13:38 via Wykop
  • 0
@epicentrum_chaosu: no i co, zakopany temat przez big farmę czy praktycznie najprężniej obecnie rozwijająca się działka walki z nowotworami?

2554

Na podwyżki dla lekarzy pieniędzy starczy. Na leczenie pacjentów już nie XD

Na podwyżki dla lekarzy pieniędzy starczy. Na leczenie pacjentów już nie XD

Operacja się udała, pacjent zmarł

PIAN--A_A--KTYWNA
z
dorzeczy.pl
dodany: 09.04.2026, 06:44:59
  • 325
  • #
    zdrowie
  • #
    medycyna
  • #
    lekarz
Artoth
Artoth
Artoth 09.04.2026, 13:50:19 via Wykop
  • 8
@thedi1957: chyba się źle obracam bo prowadzac własny gabinet nawet się nie zbliżam do domu w rok :( na zarobki nie narzekam ale chyba mnie te powiedzonka omijają
Artoth
Artoth
Artoth 09.04.2026, 18:44:33 via Wykop
  • 1
@bad_karma: kolega liczy sama praktykę a z charakterystyki działki dyżurów i dodatkowych godzin nie robi. Chociaż to też byłoby trochę absurdalne bo doba ma wystarczająco godzin bym w końcu do domu w rok dobił ale raczej bym tego nie przeżył.

@autogas-africa dobra, masz firmę, masz szansę zatrudnić kolesia który stawia warunek 40% od obrotu ale potrafi wykręcić obrót dla Twojej firmy 1mln miesięcznie.
W tych dyskusjach ciągle zapominamy o

898

Szpitale pod ścianą. "Wynagrodzenia zjedzą całą składkę zdrowotną"

Szpitale pod ścianą. "Wynagrodzenia zjedzą całą składkę zdrowotną"

- Jeżeli wzrost płac w szpitalach zostanie utrzymany na dotychczasowym poziomie, a system finansowania ochrony zdrowia nie zmieni się, to wkrótce wpływy ze składki zdrowotnej będą wystarczały tylko na wynagrodzenia pracowników - mówi Portalowi Samorządowemu radca prawny Bernadeta Skóbel z ZPP.

VoxClamantisInDeserto
z
portalsamorzadowy.pl
dodany: 23.02.2026, 17:26:17
  • 186
  • #
    polska
  • #
    finanse
  • #
    sluzbazdrowia
  • #
    szpital
  • #
    zdrowie
  • #
    wydarzenia
Artoth
Artoth
Artoth 24.02.2026, 22:43:50 via Wykop
  • 0
@caveflacon: no ale to troche ułomny system który motywuje lekarza do przyjęcia jak najmniejszej ilości pacjentów, nie? Mi znowu płacą od procedury więc bardziej mnie to motywuje by jednak ludzi przyjmować
Artoth
Artoth
Artoth 25.02.2026, 13:46:34 via Wykop
  • 0
@caveflacon: to ma sens w skali kraju jako NFZ, w skali przychodni to durne że zarabiasz więcej jak jesteś tak optymalnie podłym lekarzem, na tyle że wciąż zapiszą się do ciebie bo blisko ale nie lubią cię na tyle by przychodzić z p--------i. Tak samo nocna pomoc w stomatologii jest płacona ryczałtem, czy przyjmą 0 pacjentów czy 100 mają to samo. To co się opłaca robić, ułatwiać dostanie się pacjentom?

571

Ministerstwo nauki chce obowiązkowe parytety i feminitywy na uczelniach

Ministerstwo nauki chce obowiązkowe parytety i feminitywy na uczelniach

Pakiet antydyskryminacyjny wprowadzi chociażby obowiązek zapewnienia 30% miejsc na kierunku dla każdej z płci czy obowiązkowe feminitywy i język niedyskryminacyjny w dokumentach i zwrotach. Wśród autorów pomysłów m.in. Rada Ds. Kobiet. Szkoda że na jakości naukowej ministerstwu tak nie zależy

michalxd21
z
serwisy.gazetaprawna.pl
dodany: 24.01.2026, 12:35:45
  • 152
  • #
    studia
  • #
    studbaza
  • #
    polska
  • #
    wydarzenia
Artoth
Artoth
Artoth 25.01.2026, 18:40:54 via Wykop
  • 1
@NiskieIqModeracji: Też własnie o tym pomyślałem, szybko uznają, że nie wszędzie trzeba te parytety wprowadzać ;p Ja miałem bardzo "męski" rocznik i to było około 30% facetów.

1167

Lekarz zarabia 2830 zł za godzinę w publicznym szpitalu, ma mieć powyżkę

Lekarz zarabia 2830 zł za godzinę w publicznym szpitalu, ma mieć powyżkę

W koszalińskim szpitalu wystawia comiesięczne faktury na 200-300 tysięcy złotych. Jego stawka w przeliczeniu na godzinę wyniosła w I półroczu tego roku 2830 złotych. AOTMiT chce podwyższyć wyceny jego świadczeń

tomasztomasz1234
z
x.com
dodany: 23.12.2025, 14:49:18
  • 258
  • #
    polska
  • #
    zdrowie
  • #
    lekarz
  • #
    lekarski
  • #
    afera
  • #
    polityka
Artoth
Artoth
Artoth 24.12.2025, 12:13:44 via Wykop
  • 1
@MateMizu: pamiętaj że on pewnie poda topowe specjalizacje i średnie zarobki na nie, tutaj masz pojedyncze przypadki które żyją z tego że NFZ z d--y wycenia zabiegi. Na każdego takiego jak ten któremu płacą za dużo (co wynika z za wysoko wycenionych zabiegów) przypada kilku którym płacą słabo bo dosłownie tracą pieniądze dla szpitala
Artoth
Artoth
Artoth 24.12.2025, 12:16:30 via Wykop
  • 0
@glos_zenady: to chyba zwykła ludzka rzecz że lekarze walczą w pierwszej kolejności w swoim interesie, jak pensje rezydentów były beznadziejne to były protesty, braki kadrowe to problem systemowy który bardziej dotyka przeciętnego Polaka niż lekarza, niech obywatele wyjdą na protesty żeby ruszyć temat. Tak samo inne branże nie protestują na "mało efektywną pracę" czy inne systemowe problemy jak nie przeszkadza to w ich codziennym życiu 🤷

272

Szpital na Mazowszu wstrzymuje planowe przyjęcia pacjentów

Szpital na Mazowszu wstrzymuje planowe przyjęcia pacjentów

Szpital Powiatowy w mazowieckim Sochaczewie wstrzymuje od środy planowe przyjęcia pacjentów. Powodem są problemy finansowe i nierozliczone nadwykonania na kwotę ponad 6,5 miliona złotych.

Bobito
z
rmf24.pl
dodany: 10.12.2025, 07:23:39
  • 65
  • #
    szpital
  • #
    nfz
  • #
    zdrowie
  • #
    informacje
  • #
    polska
  • #
    sochaczew
Artoth
Artoth
Artoth 10.12.2025, 14:03:09 via Wykop
  • 2
@SirFartusPodcipek: a czemu miałby pracować za darmo?
Artoth
Artoth
Artoth 10.12.2025, 23:28:47 via Wykop
  • 0
@Soldzer86: chciałem napisać że tak jak i Ty, ale tu mnie masz XD

668

Filip Chajzer znów chajzeruje. A prawie udało mu się rok wytrzymać.

Pokaż treści 18+

Filip Chajzer znów chajzeruje. A prawie udało mu się rok wytrzymać.

Chajzer zrobił sobie zęby u stomatologa na hollywódzką biel. Za darmo, tzn w zamian za oznaczenie na instagramie. Później przyprowadził dwie znajome na darmowy zabieg. Mało? Chciał załatwić darmowe zęby dla dostawcy kebabów ale lekarz odmówił - wtedy Chajzer zaczął mówić, że zęby mu gniją. X D

okoboji
z
ludzie.fakt.pl
dodany: 09.12.2025, 19:13:36
  • 100
  • #
    chajzer
  • #
    polska
  • #
    zdrowie
  • #
    heheszki
  • #
    patologiazmiasta
  • #
    patologiazewsi
Artoth
Artoth
Artoth 10.12.2025, 13:57:51 via Wykop
  • 4
@Veget: ogólnie trafił swój na swego
Artoth
Artoth
Artoth 10.12.2025, 13:58:44 via Wykop
  • 0
@Chittychittybangbang: niech wygląda jak wygląda ale żeby to chociaż rzetelnie robione było..

1460

Nepotyzm przy rekrutacji na specjalizacje lekarskie!

Nepotyzm przy rekrutacji na specjalizacje lekarskie!

TL;DR: Przy rekrutacji na specjalizację lekarską w PL bardziej opłaca się klepać śmieciowe publikacje w spółdzielniach punktowych i dopisywać znajomych niż dobrze zdać LEK i robić uczciwą naukę. System premiuje kombinatorów z "układami", a nie tych, którzy faktycznie coś umieją. Mirki, to co się dzi

KryptonZ
z
wykop.pl
dodany: 23.11.2025, 17:39:35
  • 125
  • #
    lekarski
  • #
    medycyna
  • #
    lekarz
  • #
    pracbaza
  • #
    polska
  • #
    pracait
Artoth
Artoth
Artoth 23.11.2025, 22:28:46 via Wykop
  • -4
@homofobodaktyl22cm: ale wiesz że to 5 punktow z 100 I dotyczy tylko specjalizacji, czyli najpierw musieli się dostać i skończyć studia?
Artoth
Artoth
Artoth 24.11.2025, 07:36:01 via Wykop
  • 0
@Pawel993: generalnie realny problem jest w tym że to fikcyjne punkty które dostaje się za miernej jakości publikacje i są zwyczajnie bez sensu, ale dostępne dla wszystkich studiujących. Ale że jest nagonka to przecież łatwo krzyczeć że to sposób na wpuszczanie tylko ludzi ze znajomościami 🤷
Artoth
Artoth
Artoth 24.11.2025, 07:41:50 via Wykop
  • 31
@gimnazjumqqq: no i jest to patologia, ale gdzie ten nepotyzm 🤷 nawet na załączonych screenach widać że ludzie zwyczajnie zgadują się by kombinować te punkty, bezsens I marnowanie kasy? Jasne ale nie nepotyzm

715

Lekarka narzeka: rezydenci "ledwo wchodzą w zdolność kredytową" xD

Lekarka narzeka: rezydenci "ledwo wchodzą w zdolność kredytową" xD

"Szybkie google ile zarabia lekarz rezydent. Obiektywnie - nie są to małe pieniądze. Ale żeby aż tak szokujące? Ledwo wchodzą w zdolność kredytową" - lek. Aleksandra Gładyś

tomasztomasz1234
z
x.com
dodany: 20.11.2025, 19:28:06
  • 290
  • #
    polska
  • #
    lekarz
  • #
    lekarski
  • #
    medycyna
  • #
    pieniadze
  • #
    heheszki
Artoth
Artoth
Artoth 21.11.2025, 16:01:57 via Wykop
  • 5
@qmato: Ogólnie to od protestów rezydentów sporo się zmieniło, wtedy to były autentycznie głodowe stawki. Ale też warto zobaczyć że od czasu podwyżej protesty i generalne marudzenie się skończyło na stawki. Zarówno pielęgniarki jak i rezydenci

1092

Łowcy Skór - warto pamiętać jak pogotowie handlowało śmiercią dla zysku

Pokaż treści 18+

Łowcy Skór - warto pamiętać jak pogotowie handlowało śmiercią dla zysku

Jak ktoś chce bronić tej branży niech pamięta o łowcach skór. "Lekarze, sanitariusze i dyspozytorzy tworzyli system, w którym śmierć stała się towarem, a człowiek walutą. Wszystko dla pieniędzy, prezentów, alkoholu czy wyjazdów na wczasy" - z artykułu dołączonego do znaleziska

adam-hunter
z
youtube.com
dodany: 18.11.2025, 05:24:49
  • 171
  • #
    mordercy
  • #
    historia
  • #
    medycyna
  • #
    zdrowie
Artoth
Artoth
Artoth 18.11.2025, 17:29:19 via Wykop
  • -1
@Elaviart: Masakra tym bardziej, że wywołało to nie mniejsze oburzenie w środowisku. Ale nagonka się zgadza
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 10
  • Strona 1 z 10
  • >

Osiągnięcia

  • Komentator
    od 04.07.2021

    Komentator
  • Rocznica
    od 15.06.2026

    Rocznica
  • Gadżeciarz
    od 21.04.2020

    Gadżeciarz

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking