Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko155
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
Akayari

Akayari

Dołączył 10 lat i 11 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 25408
  • Znaleziska 3779
  • Mikroblog 21629
  • Obserwujący 102
  • Obserwowane 148
luk_g
luk_g
02.06.2026, 08:14:08
  • 2
#sen #zdrowie #leki #depresja #nerwica #stres #lekarz
Praktycznie od początku tego roku mam duże problemy ze snem z powodu stresu, śpię 4-6 godzin (mój zdrowy sen to 8 i pół godziny) - zasypiam szybko ze zmęczenia, ale potem budzę się przedwcześnie, przewracam się z boku na bok, każde bodźce z zewnątrz mnie rozbudzają; próbuję jakoś medytować/uspokoić mózg aby przywrócić
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Akayari
Akayari 03.06.2026, 22:57:11 via Android
  • 0
@luk_g: mordo, a jak używasz melatoniny? Zacząłeś od razu z grubej rury?
Przez prawie dekadę spałam po 5-6 godzin. Były okresy, że spałam więcej, ale tak na chwilę. Myślałam, że to mój rytm dobowy, ale w tamtym roku organizm zaczął mi dosadnie pokazywać, że już ma tego dość ;)
Napisz proszę, jak wygląda twoja higiena snu. Co robisz godzinę przed. Jak bierzesz melatoninę. Czy suplementujesz magnez? Badales sobie witaminy -
  • Odpowiedz
Akayari
Akayari 03.06.2026, 22:59:08 via Android
  • 0
Udało mi się ostatnio wydłużyc spanie do zawrotnych 6:30 h. Jasne, są dni, kiedy nawet 7 dociagnę... Ale są dni, kiedy śpię 4. Jednak jest odrobinę lepiej. Cały miesiąc walczyłam o 15 minut dłuższego snu xD budzę się jak w zegarku o 5, ale teraz potrafię przysnąć.
Powiedz jeszcze, potrafisz robić sobie drzemki? Jakie masz BMI? P której jesz kolację?
  • Odpowiedz

921

Glejak zabiera mojego męża

Glejak zabiera mojego męża

Marcin ma 48 lat. Miesiącami chodził do lekarzy z bólami głowy. Każdy mówił to samo: migreny, stres, przemęczenie. W grudniu 2025 we wrocławskim szpitalu usłyszał właściwą diagnozę: glejak wielopostaciowy IV stopnia. Przeszedł operację i chemio-radioterapię. Ostatni rezonans: bez progresji. Ale ref

PurpleMerkury
z
pomagam.pl
dodany: 30.05.2026, 18:06:56
  • 167
  • #
    pomagam
  • #
    wykopefekt
  • #
    zrzutka
  • #
    pomagajzwykopem
  • #
    pomoc
  • #
    wykoppomaga
Akayari
Akayari 31.05.2026, 07:13:22 via Android
  • 2
@TomekB1111: sama mam problem z nawracającą orpyszczką ust. Tylko, że to nie takie hop-siup. Ja to g---o mam co miesiąc i co miesiąc jestem po prostu chora, nie mam tylko opryszczki.
Miesiąc temu znowu miałam i doszły zawroty głowy i mrowienie lewej strony ciała. I od miesiąca chodzę po lekarzach, bo jak zawroty zniknęły po tygodniu, to mrowienie jest takie samo. Myślałam, że mój rodzinny lekarz naprawdę chociaż zbada co
Akayari
Akayari 31.05.2026, 21:16:02 via Wykop
  • 0
@jabollus: a masz receptę na acyklowir w takiej dawce? Każą mi kupować 400. Nie masz skutków ubocznych po takiej dawce?
Akayari
Akayari 02.06.2026, 21:10:21 via Android
  • 0
@jabollus: tak, zawsze piję dużo wody więc jest git. Byłam u lekarza i dostałam teraz skierowanie do immunologa, a najbliższy jest 200 km stąd :P
A jak często ci się zdarza opryszczka? Przepraszam, że tak pytam - zazwyczaj ludzie mają raz do roku, nie trafiłam jeszcze na nikogo kto ma więcej niż ten jeden raz xD
Akayari
Akayari 03.06.2026, 20:18:06 via Wykop
  • 0
@jabollus: no to widzisz. Ja miewam od 8 do 12 razy w roku.. i nikt mi pomóc nie może. Biorę acyklowir naprawdę często. Taką opryszczką raz w roku bym się nie przejmowała :P
ShawnSpencer
ShawnSpencer
ShawnSpencer
01.06.2026, 17:20:42
  • 122
Dexter niedawno skończył 3 miesiące, 1 miesiac jest u mnie. Nauczony czystości, komend siad, daj łapę, przynieś piłeczkę. Reaguje na zostań i wyjdź. :) mega inteligentna bestia (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)

#pokazpsa
ShawnSpencer - Dexter niedawno skończył 3 miesiące, 1 miesiac jest u mnie. Nauczony c...

źródło: 1000023793

Pobierz
  • 26
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Akayari
Akayari 02.06.2026, 05:10:07 via Android
  • 1
@ShawnSpencer: tylko badaj go miras często, bo to rasa z największym prawdopodobieństwem wystapienia dysplazji stawu biodrowego (╥﹏╥)
  • Odpowiedz
Naczelna_Hedonistka
Naczelna_Hedonistka
01.06.2026, 19:21:46
  • 407
nsfw
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 72
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Akayari
Akayari 02.06.2026, 05:07:17 via Android
  • 2
@Naczelny_Przegryw_Polski: niestety, nie zawsze tak działa. Wszystko zależy od genetyki. Jasne, większości kobiet urosną c---i, ale znam takie, które mają na wiem? Od 30+ kg nadwagi i są prawie płaskie. Oczywiście po prostu mają płaskie c---i, bo bebzon z przodu większy niż statek kosmiczny xD
  • Odpowiedz
serniczekwiedensky
serniczekwiedensky
27.05.2026, 17:09:06
  • 13
Haluks do oceny
serniczekwiedensky - Haluks do oceny

źródło: 1000044406

Pobierz
  • 19
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Akayari
Akayari 27.05.2026, 20:43:47 via Android
  • 0
@serniczekwiedensky: a w ogóle takie coś boli? W sensie, czujesz to, że w tym miejscu wystaje? Może spróbuj buty zmienić. Często chodzisz na obcasie? Co ciekawe, ja mam jakby takie coś z drugiej strony xD podobno nazywa się to haluks małego palca, niedawno to odkryłam xD
  • Odpowiedz
Maropitant
Maropitant
Maropitant
16.05.2026, 21:29:01
  • 0
Ktora najładniejsza
Dla mnie
Cypr
Bułgaria
szwecja
#eurowizja
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Akayari
Akayari 16.05.2026, 21:29:37 via Android
  • 0
@Maropitant: popatrz na te d--y z Chorwacji, wszystkie ładne.
  • Odpowiedz
sorei
sorei
16.05.2026, 21:24:42
  • 1
#eurowizja Moje top: Chorwacja, Albania i Polska
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Akayari
Akayari 16.05.2026, 21:24:59 via Android
  • 2
@sorei: mintez Albania siedzi (⁠◕⁠ᴗ⁠◕⁠✿⁠)
  • Odpowiedz
Akayari
Akayari 16.05.2026, 21:22:04
  • 0
#eurowizja tylko jedna flaga Palestyny xD
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

RicardoMilosTribute
RicardoMilosTribute
16.05.2026, 19:36:02
  • 2
#eurowizja coś się posypało w występie te kamery xD
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Akayari
Akayari 16.05.2026, 19:36:41 via Wykop
  • 0
@RicardoMilosTribute: tak, tez widzialam xD
  • Odpowiedz
bronx
bronx
15.05.2026, 01:19:11
  • 2
#sniadaniazwykopem moze nikt nie zauważy.. od kilku lat chodzi mi po głowie pewien pomysł. wiadomo najlepsze pomysły przychodzą po pijaku ale potem wraca rzeczywistość i człowiek wraca do bycia trybikiem

pamiętacie jeszcze kafejki internetowe? mirc, gg, dźwięk modemu 56k i jakiś random obok który też właśnie odkrywał internet. wtedy sieć łączyła ludzi naprawdę. nie lajkami tylko spotkaniami. psikusy na ircu, nocne gadki z randomami którzy potem zostawali kumplami. internet miał twarz
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Akayari
Akayari 15.05.2026, 22:03:19 via Android
  • 0
@bronx: no właśnie, piątek rano? Kurka, ja na etat oram xD
  • Odpowiedz
Akayari
Akayari 09.05.2026, 19:01:44
  • 0
Czy jest może na sali #lekarz? #pytanie.
Mam opryszczkę wargową, mam je niestety prawie co miesiac więc zawsze biorę heviran 400x3 jak już jest. Tym razem taka okropna się zrobiła (╯︵╰,)

Ale dodatkowo mialam dwa dni zawroty głowy i mrowi mnie reka i noga od jakichś 3 dni. Odczucia git, zrobiłam sobie nawet testy na udar xD i git. To tylko mrowienie.
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Akayari
Akayari
Autor
09.05.2026, 19:24:43 via Android
  • 0
@xyz_xyz: tak, ale niby biorę acyklowir. I dawałoby to takie objawy? W poniedziałek idę na konsultację, ale wiadomo.
  • Odpowiedz

197

Działo szturmowe StuG III G odkryte przy lotnisku w Nordholz (GALERIA)

Działo szturmowe StuG III G odkryte przy lotnisku w Nordholz (GALERIA)

Wyjątkowe odkrycie podczas prac przy lotnisku Cuxhaven w Nordholz na terenie Niemiec, natrafiono na działo pancerne StuG III G a w ziemi mają znajdować się cztery kolejne maszyny i samolot!

Zwiadowca_Historii
z
zwiadowcahistorii.pl
dodany: 05.05.2026, 15:43:07
  • 23
  • #
    zwiadowcahistorii
  • #
    iiwojnaswiatowa
  • #
    historia
  • #
    militaria
  • #
    niemcy
  • #
    ciekawostki
Akayari
Akayari 06.05.2026, 07:03:01 via Wykop
  • 8
@zubrzpuszczy: u mnie rodzinna legenda polegała na znalezieniu 6 skrzynek z amunicją na takiej wysepce na środku jeziora. Podobnież znalazcy (dziadek z bratem) podzielili się między sobą. Część dziadek zakopał pod kompostownikiem. Kopałam i nic tam nie było.. powiedział, że mu ukradli. xD

210

Grzyb, z którym żyjemy. Naukowcy z UW odkrywają, jak działa Candida albicans

Grzyb, z którym żyjemy. Naukowcy z UW odkrywają, jak działa Candida albicans

Bielnik biały to grzyb, który żyje w naszym organizmie i zwykle nie powoduje problemów, ale u osób z osłabioną odpornością może wywoływać groźne infekcje. Badacze z Uniwersytetu Warszawskiego rozpracowali mechanizm, który pomaga komórkom tego grzyba przetrwać w trudnych warunkach.

Lifelike
z
serwisnaukowy.uw.edu.pl
dodany: 15.04.2026, 16:22:20
  • 33
  • #
    nauka
  • #
    biologia
  • #
    mikrobiologia
  • #
    mykologia
  • #
    grzyby
  • #
    gruparatowaniapoziomu
Akayari
Akayari 16.04.2026, 14:46:16 via Wykop
  • 1
@Niesondzem: czy na tym obrazku pasożyty są wszędzie gdzie mogły się pojawić? xD
Akayari
Akayari 17.04.2026, 07:14:24 via Wykop
  • 1
@Niesondzem: pamiętam, u mnie w rodzinie też ktoś interesował się biorezonansem. No ale interesowała się też bioenergoterapią i wszelkimi teoriami spiskowymi, wróżbiarstwem.

Wiesz, z jednej strony szkoda mi tych ludzi. Tych, co chodzą do takich szarlatanów, bo oni po prostu szukają pomocy. Jasne, można im zarzucać naiwność. Ale dajmy na to masz 4 stadium raka trzustki, chcą cię leczyć tylko paliatywnie. To idą tam, gdzie dostaną chociaż trochę nadziei.

A
Akayari
Akayari 16.04.2026, 20:53:46
  • 4
Takiego jeszcze nie widziałam xD

#heheszki #poprawnapolszczyzna
Akayari - Takiego jeszcze nie widziałam xD

#heheszki #poprawnapolszczyzna

źródło: image

Pobierz
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Shea_99
Shea_99
Shea_99
16.04.2026, 20:57:52 via Wykop
  • 0
@Akayari: Woda na młyn dla mirka handlarza. Wciśnie grata, ale zaleję benzyną kupioną od uczciwego chłopa na stacji i rączki czyste.
  • Odpowiedz
somskia
somskia
04.04.2026, 13:44:45
  • 407
Kiedys, będąc dzieckiem myślałam ze Jezus był Polakiem i czułam dumę, że Mel Gibson zrobił film o naszym rodaku #gownowpis
  • 30
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Akayari
Akayari 04.04.2026, 19:15:51 via Android
  • 1
@somskia: sama myślałam, że parówki są z wymion krowy.
  • Odpowiedz

598

Prośba o wykopefekt! 1,5% podatku na rehabilitację córki wykopka.

Prośba o wykopefekt! 1,5% podatku na rehabilitację córki wykopka.

Na początek #rozdajo kuponu 50 zł na pyszne.pl - link do wpisu z rozdajo w powiązanych. Prosimy o wpłaty 1,5% podatku na konto naszej córki Hani. Pieniądze przeznaczymy na dalsze turnusy, rehabilitację, zaopatrzenie i walkę o samodzielność Hani, na którą ma ogromną szansę, dzięki Waszej pomocy!

franekbo
z
wykop.pl
dodany: 27.03.2026, 11:16:31
  • 22
  • #
    pomagajzwykopem
  • #
    zrzutka
  • #
    wykopefekt
  • #
    prosba
  • #
    pomoc
  • #
    pomocy
Akayari
Akayari 27.03.2026, 18:08:52 via Wykop
  • 2
@franekbo mordko a powiedz mi, macie wsparcie psychologa? Ty i żona? Widać, że to fajny dzieciak :)
A jak z tą rączką? Jest jakaś poprawa jeżeli chodzi o to napinanie?
  • 1
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

493

Ultraprzetworzona żywność obniża szanse na ciążę nawet o 60%

Ultraprzetworzona żywność obniża szanse na ciążę nawet o 60%

Kobiety spożywające więcej żywności ultraprzetworzonej rzadziej zachodzą w ciążę. Związek utrzymuje się niezależnie od wieku i wagi, a przyczyną są chemikalia zaburzające gospodarkę hormonalną.

matixrr
z
alertmedyczny.pl
dodany: 21.03.2026, 09:06:44
  • 129
  • #
    zdrowie
  • #
    medycyna
  • #
    dieta
  • #
    jedzenie
  • #
    nauka
  • #
    rozowepaski
Akayari
Akayari 22.03.2026, 07:58:48 via Android
  • 0
@ty_to_chyba_lubisz: ale zwróć uwagę na to, że kobiety z dziećmi bardzo często tyją po urodzeniu dzieci, nie przed.
Akayari
Akayari 22.03.2026, 08:09:29 via Android
  • 15
Popatrzcie. Mamy mnóstwo reklam słodyczy, chrupków, wafli, dań instant. Kobiety zamiast gotować dzieciakom zupy, kupują słoiczki/kaszki instant słodzone cukrem i glukozą xD

Pamiętacie zajęcia w szkole zwiazane z dietetyką albo po prostu - zdrowym żywieniem i aktywnym trybem życia? Jak były, to raptem kilka tematów xD

Odpowiednie układanie posiłków powinno zaczynać się już najpóźniej w 6-8 klasie szkoły podstawowej. Dzieciaki powinny być świadome tego, że pijąc monsterka rano rozwalają sobie układ hormonalny,
  • 9
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Akayari
Akayari 22.03.2026, 10:25:29 via Android
  • 20
@m_ney: dziś? Moja mama w ogóle nie potrafiła gotować. Jak już robiła cokolwiek, to robiła to źle. Dopiero ja sama mając swoją rodzinę nauczyłam się gotować.

Ogólnie, zdolności gotowania powinien nauczyć się każdy, nieważne, czy kobieta, czy mężczyzna.
Akayari
Akayari 22.03.2026, 22:07:14 via Android
  • 0
@cugowski: kurka i że chciałeś w ogóle zacząć gotować, szacun xD
Sama nauczyłam się gotować po spojrzeniach męża, kiedy po raz enty dostał schabowego z kaszą kuskus. Bez sosu, bez surówki xD
Czasami coś lepiej mi wychodzi, czasami gorzej. Ale np. naleśniki? Jakieś proste sosy na bazie mielonego mięsa i passaty, ile to roboty? A dzieci nie potrafią.

I tak jak mówisz, dieta i emocje (sto procent się zgadzam!!!), dodatkowo
Akayari
Akayari 23.03.2026, 18:25:26 via Wykop
  • 0
@cugowski: nie no, ten kuskus to była porażka. Mąż mi do tej pory to wypomina xD

Super, że potrafisz gotować. I jeszcze jak smacznie, to jeszcze większy szacun xD

Tylko, że raz, że spora część ludzi (w sumie to rodziców) nie jest tym w ogóle zainteresowana
Akayari
Akayari 23.03.2026, 18:28:59 via Wykop
  • 0
@ty_to_chyba_lubisz: Ogólnie masz rację. Sama znam kilka dziewczyn i żadna z nich nie jest gruba, a w ciążę zajść nie mogą. Jedna ma w ogóle niedowagę. Druga (w sumie jest w ciąży) jest chyba w szóstym miesiącu i musi brac leki na to, aby nie wymiotować, bo ciągle wymiotuje.

Jakiś czas temu pokazał się artykuł o noszeniu ubranek z tworzyw sztucznych, które wpływają na zdolność do reprodukcji u myszy. Ciekawe,
Akayari
Akayari 20.03.2026, 08:43:34
  • 4
Moi drodzy z tagu #dzieci, tatusiowie i mamusiowie.

Czy któreś z waszych dzieci doświadczyło/spotkało się z wykluczeniem społecznym? Nie musi być to konkretnie wasze dziecko, ale np. kolega z klasy. Czy moglibyscie napisać jakie czynności zostały wykonane przez nauczycieli/pedagogów i rodziców dzieci (np. oprwacy/oprawców i dziecka pokrzywdzonego)?

Mam u syna w klasie taki już middle wykluczenie. Z dzieckiem (nie moim) nikt nie chce być w klasie, on jest wyznacznikiem bycia "głupim".
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Akayari
Akayari
Autor
20.03.2026, 09:15:21 via Wykop
  • 0
@Aurezaliusz kurka byq odpisywalam ci i przelaczylam kartę, nie wiem czemu usunąłeś :P
  • Odpowiedz
Akayari
Akayari
Autor
22.03.2026, 08:35:07 via Android
  • 0
@RandomowyMirek: tak, to masz rację. Przepraszam, że odpisuję ci po dwóch dniach - z jakiegoś powodu nie miałam powiadomienia.

A pamiętasz może co w niej było takiego odrzucającego? Czy po prostu była dzieckiem słabym, wątłym? Miała jakaś wadę, która sprawiała, że wyglądała inaczej?

Doraźnie - zapewnić dziecku "alternatywną" grupę, i zapisać na jakieś zajęcia
  • Odpowiedz
Akayari
Akayari 12.03.2026, 11:20:16
  • 3
#grafika #pytanie, troche #gorzkiezale i #grafikakomputerowa

Dżizas Miraski i Mirabelki. Muszę trzasnąć portfolio, robię jakąś tam grafikę wektorową, ilustracje. No i za każdym razem jak zaczynam robić to portfolio, to c--j mnie strzela i nie jestem w stanie go dokończyć xD brzmi głupio i hurr durr po prostu skończ, ale mimo niezłej już wiedzy po prostu nie mam chyba wiary w siebie i
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Akayari
Akayari
Autor
12.03.2026, 11:28:45 via Wykop
  • 0
@ujdzie: ah, niby takie proste, a z drugiej strony dałeś mi do myślenia. Za każdym razem jak zaczynałam, to po prostu ręce mi opadały. A to że dobre resume muszę zrobic, angielski poćwiczyć, mockupy, plakaty. I faktycznie chyba gdzieś wyleciało mi z głowy to, że przecież nie muszę wyrzyskiego na hurra zrobić. Może tędy droga, A nawet i lepiej po kilku dniach na coś spojrzeć z daleka. Dzięki Miras.
  • Odpowiedz

624

Cudzoziemcy na fejsbuku naradzają się, jak się dostać na studia w Polsce

Cudzoziemcy na fejsbuku naradzają się, jak się dostać na studia w Polsce

Na grupie liczącej 92 tysiące uczestników cudzoziemcy radzą się, jak w łatwy sposób dostać się na studia w Polsce, polecają uczelnie otwarte na studentów z innych państw, dają porady, jak uzyskać wizę, a także dopytują, czy mozna studiować w Polsce chorując na HIV.

AlexBrown
z
facebook.com
dodany: 11.03.2026, 20:17:16
  • 122
  • #
    imigranci
  • #
    studia
  • #
    multikulti
  • #
    polityka
  • #
    pdk
Akayari
Akayari 12.03.2026, 06:30:16 via Wykop
  • 0
@Luperek: Dokladnie, aj też trochę tego pojąć nie mogę. Jak już Polak jedzie za granicę studiować, to cacy. Nieważne, czy Anglia, czy Holandia, Niemcy. Zawsze to jakiś sukces, droga dalej. A tutaj, nie no, jak to możliwe, że ktoś w ogole chce studiować w Polsce? Przecież mamy same c-----e uczelnie, jak to tak? TO ludzie chcą zmieniać swoje życie?
Nie mówię o tych dziwnych osobach piszących o hiv positive xD
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 21
  • Strona 1 z 21
  • >
  • Jestem kotomagiem Potrafi wr y z fus w po Yerba Mate

Osiągnięcia

  • Komentator
    od 02.07.2017

    Komentator
  • VIP
    od 28.08.2022

    VIP
  • Rocznica
    od 20.06.2025

    Rocznica
  • Gadżeciarz
    od 30.01.2017

    Gadżeciarz
  • Mikroblogger
    od 07.03.2023

    Mikroblogger
  • Król Wykopaliska
    od 07.03.2023

    Król Wykopaliska

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking