Wpis z mikrobloga

  • 162
@Holololo w piątek spotkałem się na chwilę że znajomym. On do mnie ze chce kupić mieszkanie bo nie chce płacić już komuś za czynsz. Pytam się a czemu nie dom gdzieś pod Poznaniem. Mieszkanie bo on już ma 2 domy i mieszkanie 20 km od Poznania a jego żona dom i mieszkanie w spadku. Wobec tego uważam że można się dorobic ale musisz dobrze wybrać gdzie się rodzisz
@pekak:

a może ktoś chce żyć w swoim kraju

Nikt nie pytał czy chce.
Sprawdź co OP napisał w poście.
Nie, nie trzeba spadku po babci ani dzianych rodziców, ale zawsze jest opcja wyjazdu która odmieniła życie milionom polaków.

To nie działa tak, że jak się wyprowadzisz za granicę to nagle zaczynasz życie trzy poziomy wyżej.

W sumie to właśnie tak działa dla zdecydowanej ilości Polaków zagranicą.
ceny lepszych samochodów


@Holololo: z samochodami były i są czasem jakieś żarty

Pamiętam lata temu jak sprawdzałem chyba 10 letnie auto koszt jakieś 20 tysięcy po 5 latach koszt tego samego auta się nie zmienił a to było jeszcze kilka lat temu. Dziś za gorsze można kupić ale prawie 20 letnie auto nawet jak zadbane to prawie 20 letnie...

dlatego powinniśmy wejść w ustrój upadku cywilizacji, koniec z rozmnażaniem, zająć się
@SRzeyamlon: jakies normlanie mieszkanie (może nie blisko/w centrum warszawy) to spokojnie na kredyt z takimi zarobkami kupisz i splacisz w max 20 lat, może 15, może 10, zależy jakie to mieszkanie będzie.
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 32
@GotoFinal:

jakies normlanie mieszkanie (może nie blisko/w centrum warszawy) to spokojnie na kredyt z takimi zarobkami kupisz i splacisz w max 20 lat, może 15, może 10, zależy jakie to mieszkanie będzie.


no spłacisz, w 15 może 10 lat jak zarabiasz łącznie z żoną która istnieje koło 15-20 tys. zł miesięcznie i codziennie modlisz się do anioła stróża na swoim łóżku 160x200cm w 65m2 że to wszystko nie dupnie.
no spłacisz, w 15 może 10 lat jak zarabiasz łącznie z żoną która istnieje koło 15-20 tys. zł miesięcznie i codziennie modlisz się do anioła stróża na swoim łóżku 160x200cm w 65m2 że to wszystko nie dupnie.


@to_jest_chyba_kurcze_zart: Jeśli tyle zarabiacie, to za 500 zł masz ubezpieczenie na bańkę, że jakby Ciebie dupło, to żona i np. dziecko mają chatę spłaconą. Oczywiście wymaga to utrzymania roboty / dobrej płacy przez 10
via Wykop Mobilny (Android)
  • 14
@pekak: otóż właśnie #!$%@? tak działa, 10 lat temu wyjechalem zamieniłem "całkiem dobrą" jak na tamte czasy pracę w PL na "#!$%@?ą za minimalke" w UK i przez pierwsze pół roku moje życie wskoczyło 3 poziomy wyżej, a po 10 latach to uważam że nawet dużo wyżej, nie uważam że w Polsce bez żadnych pleców taki progress byłby możliwy, z perspektywy czasu uważam to za najlepszą decyzję jaką podjąłem w życiu
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@youngboomer: ale to darmowe mieszkanie to socjalne lokum, a jak chcesz pomalować zarzygana ścianę i zatynkowac zerwane przez patusow ściany (no różni mieszkają w takich) to musisz wnioski pisać z prośbami o zgodę, nie mówiąc o tym że jak ci dadzą takie bez łazienki to zanim uzyskasz zgodę na budowę toalety to może minąć kolejne 10 lat xD
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@alma_: prawda, pomyślałam raczej o pracach mniej trudnych do zdobycia. Ciężko mi sobie wyobrazić, że ktoś studiował 5lat, odbył aplikację 3, oczekiwał na konkurs + nominację prezydenta pewnie z 10 lat i zrezygnował z zawodu xD
dlatego powinniśmy (...) żyć jak "najlepiej" się da


@zapalsobiekota:
Co to znaczy "żyć najlepiej, jak się da"? Zobacz, ile w życiu marnotrawimy czasu, energii, pieniędzy na rzeczy i czynności, które nie mają żadnej wartości. W ostatnich latach to się nasiliło z powodu social mediów. Trzeba być, mieć i się pokazać. Konsumpcjonizm na dobre zdominował życie ludzi z zachodniego świata. A gdyby to marnotrawstwo zredukować? Ktoś powie, że bez tego w życiu
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@alma_: mogę podać ci nazwiska, ale może po prostu wejdziesz np na uchwały KRS w przedmiocie powoływania sędziów? I zobaczysz opisy drogi zawodowej sędziów, gdzie jakaś była 10lat asystentem sędziego, bo nie mogła wbić na mianowanie, inna nawet protokolantem, jakiś sędzia w urzędzie celnym pracował, zanim miał szansę zostać sędzią. Nawet w tych najnowszych konkursach na SSR widać, że ci ludzie muszą znaleźć inną pracę w międzyczasie. Moje przekonanie wynika zatem
@banjo: Napisałaś o tym, że 5 lat studiów, 3 aplikacji i potem 10 lat czekania. Więc koleżanko, jeżeli jest się po Krajowej Szkole Sądownictwa i Prokuratury to pracę dostaje się od razu. A moje przekonanie wynika z tego, że skończyłam tę szkołę. xD
via Wykop Mobilny (Android)
  • 9
@Holololo: no trochę lipa że mieszkanie to w dzisiejszych czasach luksus, przecież schronienie gdzie nie leci na głowę i człowiek czuje się bezpiecznie to taka sama podstawowa potrzeba człowieka jak jedzenie picie czy kontakt z innymi ludźmi.

Trochę lipa by była jak trzeba było by się zadłużać na całe życie żeby tylko mieć co jeść
kolego jak się na czymś znasz to dasz radę. Ja rzuciłem bardzo dobrą pracę bo miałem dość ludzi a to państwowe było i no cóż bieda przez 3 lata ale potem udało mi się przebić 20k. W sumie nie polecam takich ruchów bo bym dużo lepiej wyszedł jeszcze zostając w starej robocie no ale dzięki temu poznałem jak to jest jak Brakuje do pierwszego.


@drogi-m: No tak kumplu tylko ze to