Wpis z mikrobloga

Babka potrąca chłopaka na przejściu dla pieszych, przy doskonałej widoczność, na suchej jezdni w środku dnia a ludzie w komentarzach i tak piszą że jego wina, bo wszedł na przejście "zbyt pewnym krokiem". To że pieszy ma zamiar wejść na przejście widać dobre 3 sekundy wcześniej, mimo to baba zaczyna hamować dopiero jak już go trafiła.
Ręce opadają.
#stopcham #motoryzacja
thorgoth - Babka potrąca chłopaka na przejściu dla pieszych, przy doskonałej widoczno...
  • 256
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

na suchej jezdni


@thorgoth: tu akurat się mylisz ale nie miało to większego znaczenia bo prędkośc minimalna natomiast koleś nawet nie spojrzał chyba czy może wejśc?
  • Odpowiedz
@Van-der-Ledre: Raczej byłoby, że ślepa wtargnęła wprost pod koła auta prowadzonego przez faceta, a tak jak role są jak na filmie, to ślepa nie wyhamowała, pewnie gapiła się w telefon oraz miała nie te opony.
  • Odpowiedz
  • 559
@darek-jg: nie widać czy spojrzał czy nie ale to nie ma znaczenia. Babka miała bezwzględny obowiązek ustąpić pieszemu zbliżającemu się do przejścia a zachowała się jakby ją zaskoczyło że zebra w tym miejscu wogóle istnieje
  • Odpowiedz
  • 39
@darek-jg: w sytuacji z jeleniej którą przytaczasz policja pisze o wtargnięciu. Szkoda że nie ma filmu z tamtego zdarzenia ale wtargnięcie jest gdy pieszy:
- wbiega
- zmienia kierunek poruszania się
- znacząco zmienia dynamikę poruszania się
Tu nie widze ani jednej przesłanki wtargnięcia.
  • Odpowiedz
@thorgoth: wychodząc z domu zamykam drzwi, bo jeśli nie zamknę i mnie okradną to winiłbym za to siebie, wchodząc na przejście patrzę czy mnie coś nie potrąci, bo...
  • Odpowiedz
@thorgoth: jak dla mnie to wtargnięcie xD jedziesz sobie spokojnie a tu nagle ktoś ci wypieprza na pasy. Czas na reakcje masz 2s + hamowanie 3s. Spokojnie do wygrania w sądzie. Przed tym gościem to nawet pieszo bym nie wyhamował jakby mi tak droge zaszedł
  • Odpowiedz
@dzem_z_rzodkiewki: dlaczego wtargnięcie? Ten samochód w ogóle nie powinien jechać w momencie jak widzi zbliżającego się pieszego wiec nie powinna w ogóle mieć miejsca czynność o nazwie „jedziesz sobie spokojnie”, bo powinieneś stać
  • Odpowiedz
@thorgoth mamy debilne prawo, które naraża pieszych którzy są zazwyczaj ofiarami własnej głupoty, bo świadomie w----ć się na przejście 5m przed jadącym autem to jednak dziura w glowie nie mała. Ja jako pieszy potrafie poczekać i nie mam pretensji że poczekam 10 czy 20 sekund, ale p0lacka roszczeniowa mentalność rozsiewa coraz wiecej debili bo oczywiście pierwszeństwo "się należy".
  • Odpowiedz