Wpis z mikrobloga

@Holololo wiesz co, czasami życie zaskakuje i tak do 35 roku można zacząć zarabiać na tyle dobrze, żeby móc sobie wziąć kredyt na dom czy suva z salonu. Mnie życie nie zaskoczyło, ale kilku moich znajomych się już domów dorobiło, a sami z przeciętnych rodzin pochodzą.
@borjaki: No tak ale to jest rozwiazanie dla jednostki nie na poziomie spoleczenstwa

Ok jeden na 50 sie wybije i bedzie cisnal wykopowe 15 k albo i wiecej

No ale to wciaz nie rozwiazuje problemu
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@alma_: tak, wiem co napisałam, to prawda. I dalej znam ludzi, którzy nie mieli tak kolorowo jak ty, że po zakończeniu aplikacji w ciągu 6 miesięcy zostali sędziami (ewentualnie asesorami), tym bardziej, że nie gwarantują tego przepisy. Tym nie mniej, gratuluję przebytej drogi zawodowej, bo to niewątpliwy sukces
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@alma_: pewnie miałaś też egzaminy z materii ustawowej dot swojego zawodu, więc wskaż mi ten przepis (bez złośliwości). Może być nawet na priv, to będę musiała trochę zrewidować swoją wiedzę i może opinie w tym temacie
@Holololo: no nie zgodzę się ale trzeba na to trochę pracować. 10 lat po studiach i mam i mieszkanie, samochódnie nowy bo wolę jednak kapitał inwestować niż walić w coś o takie utracie wartości, oferującego tak mało dodatkowej użyteczności :) jak się dobrze ruszy tuż po studiach to idzie. Jak się ktoś pogubi albo był bez planu no to niestety....
@hipokryzjawkutos

najgorsze, ze rodzina ma cie za #!$%@?, bo o dziadek to dom postawil i utrzynywal rodzine. No #!$%@? szkoda, ze był robolem a bylo go na to stac xD


Ciesz się bo dowiedziałeś się o toksyczności swojej rodziny. Rób sobie swoje a od nich trzymaj się jak najdalej i tylko udawaj że jesteś ich częściom. Dobrze Ci to zrobi
@Holololo: Jest jeszcze jedna opcja: Masz w rodzinie ziemie rolne po dziadkach w okolicach miasta wojewódzkiego i dzięki urban sprawl twoje pole na którym nic nigdy nie zasiałeś odrolnione sprzedajesz jako 10 działek pod zabudowę jednorodzinna po 400k każda.
@Holololo: No niestety kasy na rynku jest ograniczona ilość, a jej rozkład nie jest równomierny. Rób wszystko by Twoim dzieciom było łatwiej. Pamiętajcie, że zawsze może być gorzej - znam osoby, które nie tylko nic nie odziedziczyły po rodzinie, a jeszcze dostali w pakiecie dług - do którego ojciec się nie przyznał...
Patrząc na ostatnie ceny mieszkań , czy ceny lepszych samochodów stwierdzam , że jak ktoś nie ma spadku po babci albo bananowych rodziców to nie wyjdzie na swoje do końca świata


@Holololo: do tego dąży świat, żebyś nigdy nie był na swoim tylko pracował całe życie na korpo/państwo i wynajmował.
@Holololo wyjdzie wyjdzie ale musi czlowiek #!$%@?ć od rana do nocy. Ja zaczynałem z niczym. Obecnie 35k/mc. Dom, dwa samochody i dzieci( wpisuje dzieci bo to strasznie ciągnie kasy) Tylko co to za życie poświęcone pracy? Czasami lepiej mieć mniej i święty spokój..
@Holololo: No właśnie dla mnie to jest jakaś zagadka nie do ogarnięcia, bo mam znajomych nawet z jakichś wioch pod Kielcami i ich rodzice nie są jakimiś potentatami rolniczymi, czy lokalnymi szychami itp. a i tak mają odłożone tyle kasy, żeby zorganizować dzieciom (kilku) wystawne wesele, dorzucić się do mieszkania, itp. Ja rozumiem, że przez całe życie człowiek coś odłoży, jak nie żyje w przepychu, no ale były też po drodze
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Majku_:

Co to znaczy "żyć najlepiej, jak się da"?


Nic to nie znaczy każdy ma swoją definicję dlatego nie lubię pisać z filozofami, którzy pokrętnie rozumią co chce przekazać

Zobacz, ile w życiu marnotrawimy czasu, energii, pieniędzy na rzeczy i czynności, które nie mają żadnej wartości


No całe życie marnujemy na rzeczy bezwartościowe, wszystko co robimy jest spełnianiem potrzeb, które mogły nie zaistnieć

W ostatnich latach to się nasiliło z powodu
@zapalsobiekota:

#antynatalizm jest jednym środkiem, który może zapobiec marnowaniu życia


wydalenie na świat potomstwa


Zaciekawiła mnie, niestety negatywnie, twoja wypowiedzieć, więc postanowiłem zerknąć na inne twoje wpisy. Wydaje Ci się, że odkryłeś tajemnicę świata, a tak naprawdę jesteś niesamowicie ograniczony i jednocześnie przekonany o słuszności swoich racji. Nie ma sensu, bym prowadził dalej z Tobą rozmowę, więc odpuszczam, bo szkoda czasu.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Majku_: nie mam ograniczonego rozumowania, nic nie odkryłem, dużo osób ma te same poglądy co ja, ja w porównaniu do innych ludzi staram się zmienić postrzeganie swojej rzeczywistości ale tacy ludzie jak tu mnie tego odwodzą, chcesz dyskutować to dyskutuje a nie wymyślasz ze przeglądałeś moje posty i jesteś w stanie ocenić 100% moje rozumowanie, takie pisanie wygląda mi na typowy mechanizm obronny, ja swoje poglądy jestem w stanie prawie na
@podomka:


Yy? Właśnie biore kredyt, bez pomocy nikogo, który planuje spłacić w ciagu 10 lat. Wkład własny 20, kredyt na prawie milion.

mózg zostawiłeś w koszu, nie ma czym się chwalić

@zapalsobiekota: bo? Przecież spokojnie spłacę ten kredyt 20 lat wcześniej, czyli za jakieś 10.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Smol_PP: mi nikt nie przeszkadza prócz ludzi, którzy mi szkodzą, a natalisci to największe szkodniki i mam na to dowody, chcesz żebym je przedstawił to zapraszam do dyskusji ale jak chcesz co chwilę zmieniać to co mówisz to się nie dogadamy
@zapalsobiekota: ale jaki mechanizm obronny? Twierdzisz, że "antynatalizm jest jedynym rozwiązaniem problemu". To nie jest przejaw ograniczenia? Poza tym używasz takich zwrotów jak "wydalenie potomstwa", co skutecznie zniechęca do dalszej dyskusji. Znam twoje argumenty, czytałem je niejednokrotnie w innych wpisach, gdzie antynataliści zabierali głos. Nic nowego mi tu nie przedstawisz. Masz swoje zdanie - spoko. Tłumacz komu chcesz, mi nie musisz - jak już wspomniałem, znam to. Moją rolą nie jest
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Majku_:

jedynym


Dobrze masz rację powinienem dodać że jedynym jeśli chcemy przeżyć swoje życia, bo tak to jest dość sporo innych możliwości takich jak: zagłada nuklearna, katastrofa klimatyczna, katastrofa naturalna (jak wybuch słońca albo inne rzeczy które się wydarzyć mogą w kosmosie)

co skutecznie zniechęca do dalszej dyskusji


Brzydzę się ludźmi, którzy czerpią przyjemność z czyichś ograniczeń lub czyjegoś cierpienia zwlaszcza jeszcze nie zaistniałego cierpienia, bo tak to większość ludzi lubi
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Smol_PP:

Za dużo już czasu zmarnowałem dyskutując z wami na nim.


Ciesz się że mechanizmy obronne działają bo kiedyś przestaną (jeśli nie to skończysz z choroba neurodegeneracyjna lub jakimś gównem), a i pamiętaj że wszystko jest marnowaniem czasu a to co ty uważasz za marnowanie niczym się nie różni od innego marnowania czasu
bo po doświadczeniach z wykopu raczej utwierdziłem się w swoich przekonaniach niż zacząłem wątpić


@zapalsobiekota: a ja po doświadczeniach z wykopu przekonałem się, że niemal wszyscy (absolutnie wszyscy?) antynataliści to troglodyci, a Ty jak na razie nie przekonujesz, że w tym wypadku miałoby być inaczej, dlatego odpuszczam dalszą dyskusję. I tyle. Serio, tu nie ma drugiego dna.
@Instynkt: no tak za 100m na Bemowie banka to teraz minimum. Ale akurat to mieszkanie ze screena to ktos ma #!$%@? ego i go nigdy nie sprzeda za ta cene, bo ono nawet milionnie jes warte. Zobacz ile juz wisi.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Majku_: gdzie jestem troglodyta, dawaj jakieś logiczne argumenty postaram się bez emocjonowania się

Dobra skończ ziapać.

Durne wykopki mają pierwszy kontakt z jakąkolwiek filozofią i myślą, że nic innego nie istnieje. Nowe - nie znałem.

Daj jakieś alternatywy które rozwiążą wszystkie problemy prócz tych co podałem to pogadamy, proste alternatywy nawet nie musisz ich tłumaczyć, sam sobie zrobię research
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Majku_: właśnie chce opuścić ta bańkę jeśli rzeczywiście jest bańką, wiadomo że każdy wierzy w co chce lecz mam przeczucie że to będzie wyglądało tak że powiesz coś co już zostało "rozwiązane" bo tyle już kontrargumentów słyszałem od natalistow i zawsze albo się upierali na swoim, albo się zamykali, albo próbowali zaprzeczać "nie tak nie jest" bez żadnych logicznych argumentów, oczywiście tu też zależy od człowieka co wyznaje za ważne w
@Holololo: 2 lata temu zacząłem myśleć o zmianie mieszkania na dom (a swoje mieszkanie kupiłem 7 lat temu za bezcen, oczywiście w kredycie, ale na bardzo dobrych warunkach - teraz rata hipoteki wynosi mnie mniej niż 1000 zł + 400 zł raty za generalkę, jeszcze rok, grubo poniżej wartości rynkowej, bo właścicielce zależało na tym, by je sprzedać, a nie sprzedawać. Fakt - było do remontu, ale kapitalny remont zrobiłem i
@Holololo: podziękuj pissowskim socjalistom, których próby regulacji rynku i programy pomocowe tak właśnie się kończą. Jak wejdzie w życie mieszkaniowa polityka z antypolskiego ładu to obecne ceny wydadzą się śmiesznie niskie.
@zapalsobiekota: ale mi nie przeszkadza, że siedzisz sobie w bańce. Siedź. Jak wspomniałem wyżej, tak jak @Smol_PP przerobiłem na wykopie kilka dyskusji z antynatalistami i każda kończyła się tak samo. Żaden argument do was nie trafia, bo, uwaga, wiecie lepiej. Ziobro zaskoczenia. Więc zwyczajnie nie chce mi się po raz kolejny zaczynać tego samego.
Prezentujecie skrajny pogląd. Skrajny i szkodliwy, ale każda skrajność ma to do siebie, że jest mniej
@zapalsobiekota:

Daj jakieś alternatywy które rozwiążą wszystkie problemy prócz tych co podałem

Skoro potrzebujesz "alternatyw do rozwiązywanie problemów świata" to zrób magika. Twoje i moje problemy się rozwiążą wtedy same.
A teraz idź się dalej babraj w tej swojej durnej niewykonalnej utopii.
@Holololo: Ogolnie to mam taka teorie, ze elita chce zmusic biedakow do zaprzestania rozmnazania sie. Wojny nie chca robic, bo bomby atomowe by im zanieczyscily planete no i w sumie moga dostac przypadkiem rykoszetem.

W sumie dobrze im idzie jesli chodzi o europe i ameryke polnocna. Cos jeszcze musza zrobic z afryka, ameryka pld i czescia azji. xD
@Holololo: dokładnie tak, ja zarabiam bardzo dobrze, ale bez spadku, mieszkania, działki jest ciężko się dorobić. Powoli doczłapuje do tego, ale jest to mozolny proces. Wystarczy sobie policzyć. Czy lepiej zarabiać 5k i odziedziczyć nieruchomość za 700k, czy nie mieć nic i zarabiać 15k? Po 7 latach odkładamy na taką nieruchomość (70 mies * (15-5k)), ale po drodze ta nieruchomość na siebie zarobiła jakieś 200k, a my przez ten czas musielismy
@holka-kofolka: Też mam znajomych z wioch pod Kielcami i z tego co obserwuję, to oni żyją zajebiście XD Ludzie z wioch mają potężne majątki w postaci ziem i domów po poprzednich pokoleniach, stąd kupno mieszkania w deweloperce dla ich dzieci to nie jest żaden problem. A ja może jak dobrze pójdzie to w wieku 55 lat będę sobie mógł pozwolić na kawalerkę na obrzeżach miasta, no chyba że ceny będą dalej