Wpis z mikrobloga

Wykonałem 6 telefonów z ofertami pracy, kierowanymi tylko dla dziewczyn. Oczywiście branże, w których mogą pracować obie płcie, żadne - praca z dziećmi, sprzedawanie kobiecych artykułów.
Opiszę każde z osobna.
1. Zadzwoniłem. Odebrał Janusz
'' Dzień dobry, dzwonie w sprawie pracy ... '' nie zdążyłem się wypowiedzieć - '' nieaktualna proszę pana ''. Co dziwne, to była jedna z najnowszych ofert, dodana na OLX 3 godziny temu. Jeszcze tak dziwnie sapał, jakby walił konika
może ludzik Michelin i dreptał umęczony w upale. Nieważne.
Rozłączył się
2. Odebrała kobieta, to co zawsze '' dzień dobry dzwonie w sprawie pracy''. Wszystko milutko gładziutko, i spytałem się
'' Czemu praca jest kierowana tylko dla kobiet ? ''
Już zaczyna wściekle swój monolog, że ona zawsze kobiety zatrudniała i problemów nie było ! Na wspomnienie że to dyskryminacja płci przeciwnej, usłyszałem że '' to żadna dyskryminacja''. Rozłączyła się, a chciałem przedłużyć rozmowę
3. Do trzeciej zadzwoniłem. Po pierwszych słowach wyczułem że po drugiej stronie siedzi Karynka obrażona na świat.
'' To pan chce ubiegać się o pracę ?! Przecież jasno napisane że szukamy tylko dziewczyn ! ''
Uświadomiłem jej że to dyskryminacja. Obrażona '' po co pan dzwoni? ''
- '' Szukam pracy tak?! Może być pani prezes łaskawa i objaśnić mi czemu na tym stanowisku mogą pracować tylko kobiety?''
I zaczyna gorzko lamentować - kobiety sumienne uczciwe pokojowe tak! Ona zatrudnia - ona wymaga co chcę !!!
Według niej mój telefon to jest kawał, i ona nie chcę rozmawiać. Na co dodałem, już w ostateczności
'' ale ja czuję się osobą niebinarną, jestem kobietą w ciele mężczyzny '' Chwila ciszy w słuchawce.
Wydziera się z pretensją '' Nie obchodzą mnie głupoty ! '' na co zadałem jej kulturalnie pytanie '' Czy uważa pani osoby LGBT+ za głupoty ? ''.
- Nie, nie uważam ! I się rozłączyła w nerwach.
4. Zaskakująco miły telefon. Odebrała kobieta.
Na zapytanie '' Czemu oferta skierowana tylko dla kobiet ?'' usłyszałem że nie tylko, i normalnie mężczyzn też szuka.
Wesoła, uprzejma pani. Nic nie mogę zarzucić tym razem
Porozmawialiśmy o tym że panuję dyskryminacja, opowiedziałem jej o tych innych telefonach. Przyznała rację
Spytałem czemu ona dodała takie ogłoszenie - ale to podobno rodzinny interes, to nie ona wstawiała ogłoszenie tylko jej syn
Nie ma przeciwskazań żeby faceci pracowali w jej interesie, nawet i to lepiej dla niej.

5. Jak pierwszy telefon. Mężczyzna.
No wychodziło na to że '' lepiej żeby to była dziewczyna''. Co prawda jak jestem zainteresowany to mam przesłać CV on oddzwoni. Kulturalnie i uprzejmie. Już nie chciałem zabierać mu czasu, więc rozłączyłem się

6. Odebrała kobieta. Na słowa '' Szukam pracy .... '' otrzymałem automatyczne '' Nie szukamy mężczyzn na to stanowisko...dziękuje '' i rozłączyła się.
Stoisko z zabawkami dziecięcymi. Nie zdążyłem nawet rozwinąć rozmowy. Dzwoniłem drugi raz nikt nie odebrał

@Baki464, @Hairysnake, @vortop, @nostalgia123, @szara_rzeczywistosc, @Sruklilele, @nervouseq, @dedronek, @dziecielinapala, @Kozzziar, @Muszu96, @Aramura, @paxV8M, @Tituutusn, @przegryw_z_00, @przegro_pisarz, @DominiCanes, @KapitanAnser, @Medel1n_, @12lat25cm, @AssRock, @SiemanoKj, @JaanJuris, @mathias94, @maty666, @jahajacu, @tomek001, @lolcat5000, @fajfik, @Stowa_za_malo_piekny_kawalerze, @zielony16, @trablach, @Jezus_z_Galileii, @Ignite, @o__p, @Rajchoo, @xaro, @NijuGMD, @sebe, @NickoSky, @MamByleJakiNick, @Rnanrn, @77023, @WR72, @czopersky, @freejah, @Theo_Y, @Paks__Mawlata06, @ode45, @futrzakos, @shymon-kardash, @belfrzyca, @erkaesianhuwdu, @Kryik, @BezwolnyGolem, @klush, @Multikonto3210, @japycz, @papaj42, @NiebieskiGroszek, @kiciupiciu, @orany, @TauCeti, @xXxPu55ySl4y3RXxX, @hiszpanski_konkwistador, @spotek,
#pracbaza #przegryw #dyskryminacjamezczyzn
  • 87
@Mescuda: Walka z wiatrakami. Oczekujesz równości, której nie było, nie ma i nie będzie. Poza tym to pracodawca decyduje kogo zatrudnia. Rasizm był, jest i będzie z tą różnicą, że bardziej ukryty lub jawny i dyskryminacja na podstawie rzeczy, które nie zależą od nas. Rodząc się facetem w polsce ma się lekko mówiąc przechlapane.