Ile napiwku dajecie lekarzowi na prywatnej wizycie? 20% wystarczy? Co prawda boli mnie wydawanie na wizytę 500zł ale jak sobie przypomnę że on miał ciężkie studia to bez problemu wyciągam dodatkowe 200zł z kieszeni

#lekarz #lekarz100k #zarobki
  • 28
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@CoDwa: oklepane są te koperty z gotówką. Dalibyście coś od serduszka. Ja ostatnio dałem voucher na wczasy na Seszelach. Takie trudne studia mieli, uczyć się musieli biedaki. Teraz też, ledwo łączą koniec z końcem, na 3 etaty robią, to sobie chociaż na egzotycznej wyspie odpoczną.
  • Odpowiedz
Dla tych co dalej wierzą w to że lekarze może zarabiają dużo ale dopiero jak mają 40 lat:
Koleżanka z liceum co poszła na medycynę właśnie kupiła sobie audi RS7 za gotówkę w wieku 26 lat. Dorabia sobie na wizytach prywatnych i mówiła że na spokojnie kasuje 35k na działalności a nawet specjalnie nie musiała szukać. To dopiero początek kariery. A ty polaku rób za 4k i płać za wizytę 500zł, trzeba
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@CoDwa: wiesz, różnie może być. Mogła mieć zniżki zawodowe u dealerów marki (tak, jest takie coś xD), może też być z lekarskiego rodu i jej ojciec kupił w prezencie na dobry start.
  • Odpowiedz
ale przeciez to esencja polskosci i mentalnosci. Mi nie bedzie lepiej ale im bedzie gorzej. No jak im bedzioe gorzej to jakby mi bylo 1000x lepiej.

Wykopki nienawidza psiarzy lekarzy kochaja pielegniarki. To nci nowego. Pielegniarki zarabiaja minimum kilkanascie tysiecy PLN w miesiącu a nierzadko nawet 20-25 tysięcy - no oczywiscie na kontraktach podobnie jak lekarze ale to wykopkom nigdy przeszkadzac nie ebdzie bo pielegniarki przeciez pracuja za konowalow.

Wykopki nie kumaja
  • Odpowiedz
#polska #lekarski #medycyna #pracbaza #zarobki

Mój kolega ze szkolnej ławki jest teraz lekarzem i mówi, żeby nie słuchać tej propagandy. Lekarze wcale tak dużo nie zarabiają. To propaganda, żeby odciągnąć uwagę społeczeństwa od innych ważnych rzeczy.

  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@czz17 wcale a wcale przecież nawet zwykli programiści mają w wieku 40+ dom 240m z hektarowa działką pod Warszawą i dwa nowe Mercedesy w garażu.
  • Odpowiedz
@PanieAreczku
@Czoso

To akurat dane od NBP ktore z kolei chyba mial je od ZBP, a moze to byly ich wlasne. Ale tak, w najgorętszych okresach zakupy inwestycyjne sięgały 60%, a moze I 70% bo przeciez badan co rok nie robili...

To nie jest zadna tajemnica - to sa oficjalne dane. A nie brakuje świrów co wierzą, ze to bezdomni te mieszkania za 2 srednie krajowej brutto kupują mieszkania jak
  • Odpowiedz
Celebryci, piłkarze topowych lig to jakaś garstka oni sobie kupią jakiś hotel albo wielki apartementowiec w centrum i będą na tym kosić hajs jak chcą wejść w inwestycje ale w polsce mamy 100k lekarzy z których większość zarabia w granicach 40k miesięcznie a dużo jednostek dobija do 100-300k. Zezwoliliśmy na powstanie zupełnie nowej klasy feudalnej która ma i nas biedaków którzy nie mają kokosów z budżetu. Żaden standardowych zawód, jak ciężki by
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Whiskeyjack29:
Kiedyś się zastanawiałem dlaczego w kontaktach z lekarzami niektórzy z nich traktowali mnie jak śmiecia, z pogardą, mając się za wszystko wiedzących, wręcz jakby pozjadali wszystkie rozumy. Ale tak sobie myślę że to dla Polaków popularne. Pamiętam jak programiści zarabiali 15k i zaczęła im palma bić i wzięli się za pouczanie innych i prawienie morałów. To pomyślcie teraz jak syndrom Boga musi czuć lekarz co zarabia 100k miesięcznie i
  • Odpowiedz
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 28
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Nie mam na co wydawać swoich pieniędzy.

Nie chcę nikogo urazić tym postem, nie jest to prowokacja, choć temat trochę drażliwy, także proszę nie odbierajcie go w ten sposób.

Mieszkam w Warszawie, zarabiam ok. 9-10 tys. zł/miesięcznie netto. Mam to szczęście, że na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat udało mi się uskładać na własne mieszkanie. Nieduże, ale własne. Na ten moment moje miesięczne wydatki prezentują się następująco:

-
  • 19
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

zainwestuj w lepsze żarcie dla psa


@Suseuropejski:

możesz iść do ikei i kupić za 100 zł komplet a możesz sobie kupić lniana pościel za 400 euro za komplet. Chcesz mieć kilka kompletów na zmianę plus dla dzieci i wychodzi Ci kilka tysięcy na takie
  • Odpowiedz
Powiedzcie mi ludzie. Tak po ludzku. Jak ktoś jest w stanie całkowicie nie stracić motywacji do pracy za 5-6 k na rękę miesięcznie po przeczytaniu, że jakiś lekarz zarabia 300 k miesięcznie.

Jak ktoś jest w stanie jeszcze fizycznie w ogóle coś zrobić, ruszyć rękami? To do mnie nie dociera kompletnie.

Jeszcze biorąc pod uwagę jakość pracy tych konowałów, i że jest z nich często mniej pożytku niż z kogoś kto kopie
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Lekarze to tak chociaż coś się uczyli i jest szansa, że komuś w życiu pomogą. A pomysl o pilakrzch. Pobiega taki 90 minut za balonem i wielce pan zmęczony. Przez połowę tego czasu plącze się bez celu, czy dłubie w nosie i myk 40k PLN netto na fakturce miesięcznie wpada albo i więcej dużo więcej.
  • Odpowiedz
Powiem inaczej, w ogóle nie rozumiem, dlaczego mężczyźni w tym kraju jeszcze pracują. Średnia życia to 72 lata, wiek emerytalny to 65. Średnio 5 lat na emeryturze.
Tymczasem dla różowych średnia życia 83 lata, średnio na emeryturze 23 lata.
Do tego z każdej strony głosy, o tym jak to chłopy są do niczego niepotrzebne, toksyczne, mizoginia, patriarchat i cała reszta pierdół.
Urabiać się po łokcie na utrzymanie miliona pasożytów bab błędnie określanych
  • Odpowiedz
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 2
@Czoso: Jeszcze na samym koncu zapomnialem dodac

2026: Tutaj wasza babka mowi, ze ona nie wie co to ta cala inflacja, kredyty zawsze sie bralo, zycie zawsze bylo ciezkie .... a w ogole ona sie nie interesuje i no jeszcze jakies pytania, bo spiesze sie do mojego mieszkania komunalnego na turecki serial. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Czoso: na tym wykresie bardzo dobrze widac że BK2 to gotowy materiał do prokuratury.

Ceny były napompowane i zbyt wysokie już wcześniej w momencie wprowadzania BK2.

To wygląda dosłownie jakby ktoś grał na wysokiej dźwigni tylko na wzrost cen i przy spadku wzrostu cen odpalił dopłaty.
  • Odpowiedz