Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko215
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
szefczyk
szefczyk

szefczyk

Dołączył 4 lata i 3 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 732
  • Znaleziska 7
  • Mikroblog 725
  • Obserwujący 1
  • Obserwowane 10

mirko_anonim
mirko_anonim
45 min temu
  • 0
✨️ Doświadczenie w Javie - Szukam nowego projektu Ⓘ
Słuchajcie HIT

* 16 lat komercyjnego doświadczenia w Javie;
* międzynarodowe korpo typu Sabre, kilka dużych projektów za sobą;
* odkąd powstał Quarkus, praktycznie tylko w nim;
mirko_anonim - ✨️ Doświadczenie w Javie - Szukam nowego projektu Ⓘ
Słuchajcie HIT

* ...

źródło: p-80-java

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

szefczyk
szefczyk
szefczyk 19 min temu via Wykop
  • 0
@mirko_anonim: czemu cały czas podkreślasz staż pracy? Liczy się doświadczenie i to doświadczenie w konkretnych projektach. Jeśli 3 lata leżałeś ujem do góry w Accenture na gowno projektach to nie możesz tego liczyć jako expa - pozdrawiam
  • Odpowiedz

kondor_20_zglos_sie
kondor_20_zglos_sie
kondor_20_zglos_sie
10 godz. i 59 min temu
  • 2
Widzę że u dentystów co robią na kogoś nie za bardzo ostatnio przędzie jak muszą tak pajacować przed kamerami

#programista15k #programowanie #pracait #korposwiat #pracbaza #studbaza #naukaprogramowania #java
kondor20zglos_sie - Widzę że u dentystów co robią na kogoś nie za bardzo ostatnio prz...
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

szefczyk
szefczyk
szefczyk 9 godz. i 22 min temu via Wykop
  • 0
@czwartafaza: 35% do nawet 50% za usługę, reszta idzie na pokrycie gabinetu i wydatkow. Zakładajmy pana chirurga (40%) co wyrywa tylko ósemki (koszt za jedną ósemkę to min. 1k) - w 1 godzinę robi dniówkę java-Kamilka - pozdrawiam 🫡
  • Odpowiedz
szefczyk
szefczyk
szefczyk 8 godz. i 49 min temu via Wykop
  • 0
@czwartafaza: dużo dentystów leci na specjalista-czarnuch - może się trafić że ortodontka która cię prowadzi nie jest ortodontka tytularna ale kursiara z „certyfikatami”

Co do zarobków to można to ująć tak:
Gdzie w IT musisz być wybitnym tam w polskiej medycynie jedynie co musisz to być - amen
  • Odpowiedz
szefczyk
szefczyk
szefczyk 7 godz. i 42 min temu via Wykop
  • 0
@kondor_20_zglos_sie: czy musisz być ortodontą by świadczyć usługi ortodonty? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
szefczyk
szefczyk
szefczyk 7 godz. i 12 min temu via Wykop
  • 0
@kondor_20_zglos_sie: nie prawda -

W stanowisku Naczelnej Izby Lekarskiej wskazano, że wykonywanie zawodu lekarza dentysty w poszczególnych rodzajach świadczeń nie jest przez ustawę uzależnione od posiadania przez lekarza dentystę stosownej specjalizacji lekarsko-dentystycznej. Zatem lekarz dentysta, który posiada nieograniczone prawo wykonywania zawodu, może prowadzić leczenie stomatologiczne w pełnym zakresie, a co za tym idzie również leczenie ortodontyczne.

https://nil.org.pl/dla-lekarzy/dla-stomatologow/komisja-uchwaly/5884-komunikat-ws-dyskusji-nad-rozgraniczaniem-uprawnien?utm_source=chatgpt.com
  • Odpowiedz
szefczyk
szefczyk
szefczyk 7 godz. i 11 min temu via Wykop
  • 0
@kondor_20_zglos_sie: więc jedynie co cię ogranicza to lenistwo ew. brak kasy na kursy a nie specjalizacja sama w sobie
  • Odpowiedz
przegranyprzegraniec
przegranyprzegraniec
przegranyprzegraniec
9 godz. i 58 min temu
  • 0
Jak wygląda codzienność backend deva? Klimaty C#/java mnie interesują czyli pewnie głównie korpo. Ile dziennie czasu poświęcacie na pracę, jak wyglądają wasze codziennie zadania - głównie to walka z legacy czy nowe ficzery? Jaki macie wpływ generalnie na rozwój produktu? Pytanie od gościa co dopiero wchodzi w te branże, jestem ciekaw.

#programowanie #programista15k #pracait #korposwiat #csharp #java
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

szefczyk
szefczyk
szefczyk 9 godz. i 35 min temu via Wykop
  • 1
@przegranyprzegraniec: zależy gdzie trafisz byczq - od środowisk multitenant microservices po pakowanie binarki + flyway w zipa i wysyłanie do klienta.

Rekrutacja może być złudna i często taka jest XD - wymagania z pi*dy a potem g---o
  • Odpowiedz

DJ_QBC
DJ_QBC
11 godz. i 49 min temu
  • 2
#programista15k
DJ_QBC - #programista15k

źródło: 1000044356

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

szefczyk
szefczyk
szefczyk 11 godz. i 4 min temu via Wykop
  • 0
@kacappylon: myślę że nie - to co AI daje dot. żywienia czy ćwiczeń to totalna padaka. Też pamiętaj że w tej pracy nie liczy się stricte wiedza (masz tone contentu na YT) a praca z klientem etc.
  • Odpowiedz

ponton
ponton
14 godz. i 20 min temu
  • 5
Generowanie kodu przez AI ze specyfikacji to jest przyszłość. Gdybyśmy tylko mogli ulepszyć podawanie tej specyfikacji, żeby była bardziej precyzyjna i jednoznaczna, np. zamiast angielskiego moglibyśmy wymyślić jakiś specjalistyczny język oparty na angielskim, gdzie można by było definiować, jakie mają być kolejne kroki, sterowane jakimiś warunkami, podzielone na reużywalne bloki, etc. Ponieważ byłby to język do opisywania programów, moglibyśmy to nazwać np. językiem programowania. Taki pomysł z d--y, nie wiem, czy ma
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

szefczyk
szefczyk
szefczyk 13 godz. i 51 min temu via Wykop
  • 0
@ponton: przecież już to mamy - „języki wysokiego poziomu” - pozdrawiam
  • Odpowiedz

BlackpillMonster
BlackpillMonster
20 godz. i 34 min temu
  • 17
#programista15k #programowanie #pracait #korposwiat
BlackpillMonster - #programista15k #programowanie #pracait #korposwiat

źródło: au2mvz

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

szefczyk
szefczyk
szefczyk 14 godz. i 42 min temu via Wykop
  • 0
@Beekeeper: przecież takie inwestycje robi się w wojewódzkich gdzie zawsze będzie ssanie na mieszkanie. Taki lekarz to żyje w chacie na wypizdowie wysysając z NFZtu kosmiczne pieniądze za to że jest.
  • Odpowiedz
model_trzy_zmianowy
model_trzy_zmianowy
09.06.2026, 18:48:06
  • 5
Pytanie dla odpowiednio starych: Czy też zaobserwowaliście, że w czasach przed erą AI ludziom chciało się jeszcze robić jakieś śmieszne stronki? Robili jakieś ciekawostki, eksperymenty, a teraz jedyne, co widzę w internecie, to post/film „Hej, zrobiłem nowe, nikomu niepotrzebne, nudne g---o podpięte pod Stripe / Buy Me a Coffee”. Może przez nadmiar treści fajne rzeczy mi umykają, czy po prostu ludzie skupili się na generowaniu slopu?

#programista15k #programowanie
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

szefczyk
szefczyk
szefczyk przedwczoraj, 18:10:31 via Wykop
  • 0
@model_trzy_zmianowy: pasjonatów już nie ma - spartanie wyginęli (╥﹏╥)
  • Odpowiedz
BrakWolnegoLoginu
BrakWolnegoLoginu
BrakWolnegoLoginu
09.06.2026, 08:01:44
  • 33
Kto by sie spodziewal, ze LLMy jednak nie beda tansze od juniora ( ͡° ͜ʖ ͡°) #pracait #it #ai
BrakWolnegoLoginu - Kto by sie spodziewal, ze LLMy jednak nie beda tansze od juniora ...

źródło: Screenshot_2026-06-09-10-00-45-125-edit_com.android.chrome

Pobierz
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

szefczyk
szefczyk
szefczyk 09.06.2026, 08:35:45 via Wykop
  • 2
@chaddeveloper: XD - problemem jest to że już wychodzimy poza schemat ściągasz klienta i bzikasz. Z selfhosted masz troszeczkę więcej zachodu co już automatycznie odsiewa napaleńców.
  • Odpowiedz
supra107
supra107
08.06.2026, 21:18:49
  • 1
Lata mijają, a wszystko co powiedział nadal jest prawdziwe. A najlepsze jest to że po posortowaniu komentarzy wg. najnowszych, nic się nie poprawi.
"Linus się nie zna!"
"Microsoft go opłaca!"
"Kretyn nie wie o czym mówi!"
"A u mnie działa!"
"On stworzył Linuksa to niech sam naprawi!"
supra107 - Lata mijają, a wszystko co powiedział nadal jest prawdziwe. A najlepsze je...
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

szefczyk
szefczyk
szefczyk 08.06.2026, 21:36:17 via Wykop
  • 1
@supra107: FRIENDSHIP WITH LINUS ENDED
  • Odpowiedz
Rexikon
Rexikon
08.06.2026, 13:29:29
  • 4
Fajnego maila dostałem, i rzeczywiście niezły flood leci, pomysłowi są ludzie żeby zrobić bota co rejestruje maila na różnych sklepach ( ͡° ͜ʖ ͡°)

From: Direct Services LTD <office@vpn7788.click>
Hello
We are currently disrupting the email address cmr@xxx.pl as a demonstration of our capabilities, please check with your team, about 500.000 email messages are being sent. This is just the beginning, and we have the ability to cause much more significant damage to
Rexikon - Fajnego maila dostałem, i rzeczywiście niezły flood leci, pomysłowi są ludz...

źródło: image

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

szefczyk
szefczyk
szefczyk 08.06.2026, 17:35:14 via Wykop
  • 0
@ubog: banlisty na domenę, iprange - serwisy też mają z tym problem by odsiewać temporary mails
  • Odpowiedz
MrVercetti
MrVercetti
05.06.2026, 16:36:42
  • 3
Jest jeszcze z nami Paweł? Mam pytanie - czemu po 2 latach tylko F11 w turasie? Waldek pokazywał jak inni chwilę po skończeniu kursu kupują nowe M3/M4, albo Porsche.

#programista15k #programowanie #java
MrVercetti - Jest jeszcze z nami Paweł? Mam pytanie - czemu po 2 latach tylko F11 w t...

źródło: Screenshot_20260605_182808_Instagram

Pobierz
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

szefczyk
szefczyk
szefczyk 05.06.2026, 17:03:17 via Wykop
  • 1
@MrVercetti: i powiedz że IT typy to nie debile XD
  • Odpowiedz
szefczyk
szefczyk
szefczyk 05.06.2026, 21:08:12 via Wykop
  • 1
@kondor_20_zglos_sie: wyobrażasz sobie wydać 50-80k na gruza ktory pali jak smok przy aktualnym rynku pracy? XD byłby mądry gdyby brał toyote w gazie pod ubera jako second plan - no ale panie to nie „bawareczka”
  • Odpowiedz
Steczny
Steczny
05.06.2026, 08:20:49
  • 1
Ale nagle zmniejszyła nam się ta liczba pasjonatów XD
#programowanie #informatyka #studia
Steczny - Ale nagle zmniejszyła nam się ta liczba pasjonatów XD
#programowanie #infor...

źródło: image

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

szefczyk
szefczyk
szefczyk 05.06.2026, 08:36:54 via Wykop
  • 2
@Steczny: jak za psychoterapię biorą 200 nett to się nie dziwię XD - imho trzeba być ułomem by iść na IT w dobie logopedy czy innych szamanów biorących podobną kasę
  • Odpowiedz

Doxori
Doxori
Doxori
03.06.2026, 20:11:56
  • 1
Jak wygląda rynek pracy jako administrator IT / technik? #pracait
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

szefczyk
szefczyk
szefczyk 03.06.2026, 20:18:15 via Wykop
  • 0
@Doxori: XD
  • Odpowiedz

enten
enten
enten
03.06.2026, 07:30:32
  • 0
Ja nie wiem jak to jest, że jest taka różnica mentalności pomiędzy #programista15k a praktycznie każdym innym zawodem.
Po pierwsze ochrona zawodu. Masz mieć konkretny papier na konkretne uprawnienia. Nawet mechanikiem samochodowym nie możesz być bez szkoły i uprawnień. A myślicie, że oni się w tych technikach uczą wszystkich najnowszych konstrukcji samochodów, żeby w razie co jak klient przyjdzie z nietypowym problemem, to mu to szybko zrobić?
Po drugie bez
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

szefczyk
szefczyk
szefczyk 03.06.2026, 10:42:02 via Wykop
  • 0
@BreathDeath: Co ty godosz byczq XD
Przecież programowanie też w większości jedzie na sprawdzonych schematach, tak samo jak mechanika.
Większość devów nie „wynajduje nowych rzeczy”, tylko składa istniejące rozwiązania i wzorce pod konkretny problem.
A współczesny samochód ma często bardziej skomplikowaną integrację systemów niż niejeden „high availability production system” klepany w korpo XD
  • Odpowiedz

ly000
ly000
31.05.2026, 21:35:30
  • 1
Podoba mi się to jak ludzie od security twierdzili, że w sumie oni AI się nie boją, bo AI generuje sporo dziur, więc już zacierają rączki, bo będzie sporo roboty. A tu wychodzi Claude Mythos cały na pomarańczowy i ora całą branżę xD
#programowanie #cybersecurity #security
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

szefczyk
szefczyk
szefczyk 31.05.2026, 21:42:27 via Wykop
  • 0
@ly000: XD póki cię stać na tokeny
  • Odpowiedz
BlackpillMonster
BlackpillMonster
28.05.2026, 09:25:50
  • 2
#programista15k #programowanie #pracait #korposwiat #kryzysit

Czy w ostateczności, poszedłbyś pracować do Accenture w zespole z samymi Hindusami?

  • Tak 27.4% (34)
  • Już wolę zostać bezdomnym 72.6% (90)

Oddanych głosów: 124

  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

szefczyk
szefczyk
szefczyk 28.05.2026, 22:01:06 via Wykop
  • 3
@czwartafaza: wyobraź sobie piekło - siedzisz w garze z innymi Kamilkami tylko zamiast diabłów masz pajetow i wszystko jest z gówna
  • Odpowiedz

qbek
qbek
qbek
27.05.2026, 22:51:11
  • 0
mirki, czy korzystaliście/polecacie jakieś rozwiązania do optymalizacji profilu #linkedin ?
może, acz nie musi być #ai ( ͡º ͜ʖ͡º)

PS co się stało z tym !@#$%^&*() rynkiem pracy, ten #kryzysit to jednak nie są heheszki ( ͡° ʖ̯ ͡°)
gdzie się obecnie najlepiej szuka #it tech leadership i ogólnie managerial roles ?

#programista15k
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

szefczyk
szefczyk
szefczyk 28.05.2026, 08:59:54 via Wykop
  • 1
@qbek: XD Powodzonka w szukaniu takiej roli - to są ciepłe stołki
  • Odpowiedz
xWuWux
xWuWux
xWuWux
27.05.2026, 09:41:26
  • 0
#devops Czołem wszystkim,

szukam pracy jako DevOps. Mój stack to głównie stawianie, integracja i utrzymanie aplikacji opartych na k8s, Docker i deployowanie całości za pomocą Helm. Czasem on-prem, czasem w AWS (EC2 w VPC, spięte z Security Group i Route53). Użytkowałem też skrypty z Ansibla, Basha i Terraforma (to wszystko już było napisane, ja co najwyżej robiłem customizację pod dany deployment). Całość stała zawsze na Rocky Linux. W ramach samorozwoju
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

szefczyk
szefczyk
szefczyk 27.05.2026, 16:15:34 via Wykop
  • 0
@xWuWux: za mały exp masz byczq
  • Odpowiedz
kondor_20_zglos_sie
kondor_20_zglos_sie
kondor_20_zglos_sie
26.05.2026, 21:45:51
  • 27
#programowanie #pracait #korposwiat #naukaprogramowania #studbaza #programista15k
kondor20zglos_sie - #programowanie #pracait #korposwiat #naukaprogramowania #studbaza...

źródło: pobrane

Pobierz
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

szefczyk
szefczyk
szefczyk 26.05.2026, 21:51:39 via Wykop
  • 5
@kondor_20_zglos_sie: 15 min - tyle wynosi rekrutacja w szanującym się zawodzie - PRAWDZIWYCH PRZEDSIĘBIORCÓW
  • Odpowiedz

  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 8
  • Strona 1 z 8
  • >

Osiągnięcia

  • Rocznica
    od 22.02.2026

    Rocznica

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking