@romek898: kwas linolowy - ma negatywny wpływ na zdrowi i omega 6 którego w diecie i tak masz już za dużo. Każdy seed oil jest wysoko przetworzony. Wyjątkiem jest Np oliwa która zreszta nie jest z nasion dlatego jest zdrowa. Źródła znajdziesz na pubmed
  • Odpowiedz
W centrum Londynu na Oxford Street zamieszki, jakiś inteligent wrzucił post na TikToka aby przyjść i ograbić JD Sports. Oczywiscie zjawila sie londynska śmietanka towarzyska. O dziwo policja sobie z tym świetnie poradziła.

https://youtu.be/XkfnD6oFElE

Najlepsze są komentarze pod filmem :)

„I
DrGreen_2 - W centrum Londynu na Oxford Street zamieszki, jakiś inteligent wrzucił po...

źródło: IMG_8416

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@DrGreen_2: kurde, ale to byłaby całkiem dobra metoda na wyłapanie takich osobników - robisz prowokacje, wrzucasz na tiktoka czy tam inne g*wno, a resztę załatwia na miejscu policja
  • Odpowiedz
  • 2
@ksos: @kendziu666 Zatrzymałem się na pojedynczej linii żółtej, zawoziłem koledze stolik. Trwało to 10 minut, w ciągu których Enforcer z Councilu zostawił mandacik na szybie. Jeśli chodzi o pojedyńczą żółtą to w kodeksie jest napisane że można się zatrzymać na max 20 minut przy "Loading/Unloading", więc się zacząłem o to kłócić bo na mandacie było napisane że "obserwacja" trwała 5 minut.

Odpisywali że ktoś musi zawsze czekać w takich
  • Odpowiedz
Mam nadzieję, że bedąc na #emigracja w Wielkiej Brytanii, korzystacie z dobrodziejstw jakimi są konta oszczędnościowe ISA, w które można wpłacać co roku £20,000, gdzie jakiekolwiek zyski kapitałowe nie zostaną opodatkowane. Mało tego, pieniądze można zawsze wyjąć. Biorąc za przykład ISA Stock&shares, licząc średnio 7% stopę zwrotu z inwestycji, można założyć, że po 10 latach na naszym koncie może (ale nie musi) pojawić się nawet blisko £300,000.

Do tego konta
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

to sie bardzo oplaca jak ktos wskakuje na wyzyszy prog podatkowy, bo ta kwota jest pobierana przed podatkiem wiec np pobieraja nam £200, pracodawca doplaca kolejne £200 (albo wiecej) ale wyplata netto obniza nam sie tylko o £100


@Pojedynczy: fundusz emerytalny pracowy opłaca się tak czy siak, bo dostajesz darmowy hajs od pracodawcy. natomiast już dalsze wpłacanie hajsu na fundusze emerytalne ma sens tylko jeśli jest to kasa, która byłaby
  • Odpowiedz
cisnie sie po brytolach u nas za #brexit ze #uk tyle stracilo i w ogle jak jest zle bo uciekli. no to porownalem sobie GDP per capita (zrodlo bank swiatowy) przed brexitem czyli 2019 i w 2022.

no i wychodzi ze przez 3 lata uk zmniejsza dystans do niemiec ktore z #uniaeuropejska nie wyszlo. czy to jest jakis spisek banku swiatowego czy #neuropa pokaze
highlander - cisnie sie po brytolach u nas za #brexit ze #uk tyle stracilo i w ogle j...

źródło: Zrzut ekranu 2023-08-10 120429

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@In_thrust_we_trust: Powinien być szczęśliwy, bo zamiast 13h lotu do Pakistanu i innych wydatków jak hotel czy jedzenie, może za 5£ pojechać do innej dzielnicy i mieć Karachi na żywo, poobserwować obcą kulturę, a na noc wrócić do domu. Świetne. Już niedługo w Polsce
  • Odpowiedz
@kodecss: no widzisz, oni muszą odkładać biedaki po 1000 funtów, żeby wybrać się na wakacje do polski a ty już tu jesteś, takie masz szczęście i nie musisz zbierać na wakacje w polsce

trzeba doceniać to co się ma
  • Odpowiedz
@kodecss: £6000 na miesiac? Moge jeszcze uwierzyc ze na budowie mozna wiecej wyciagnac ale recepcja to raczej niewiele ponad minimalna. No chyba ze po 80h w tygodniu robia…
  • Odpowiedz
✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Mam mozliwosc wyjechania z Brytyjskim paszportem na 3 lata do Kanady z pozniejsza mozliwoscia zostania na stale, warto? Czy moze olac temat i zostac w UK?

#emigracja #uk #kanada #zycie

UK czy Kanada?

  • UK 36.3% (45)
  • Kanada 63.7% (79)

Oddanych głosów: 124

  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mirko_anonim: Ja byłem w UK, potem w Kanadzie, potem w UK i wróciłem do Polski xD. Jeżeli nie masz wiele do stracenia teraz rezygnując ze swojego życia na rzecz Kanady to zawsze możesz spróbować. Jak Ci się nie spodoba to zawsze chyba możesz wrócić do UK.

Generalnie zawsze to pisze: Czy warto to każdy sam sobie musi odpowiedzieć. Każdy ma inne możliwości, perspektywy, potrzeby, ambicje itp.

Ja np. nie żałuję
  • Odpowiedz
Nadeszła ta chwila, chyba muszę iść do polskiego lekarza w UK. Paracetamol nie działa, GP umywa ręce i odsyła do specjalisty, wizyta u specjalisty za miesiąc. A ja mam problemy z zatokami od końca maja i nikt nie potrafi mi pomóc. Niech mnie ktoś przytuli.

#uk #gorzkiezale
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@myron_bolitar: Istnieją resellerzy, też miałem taki problem w 2018 że się za późno dowiedziałem że tam bilety trzeba z miesiąc wcześniej kupować.

Oczywiście przepłacisz, na cenę standardową nie masz co liczyć.

Przykład, najwcześniejsza data to 21 sierpnia:

https://www.londontickets.pl/p/31169/harry-potter-warner-bros-studio-tour?date_from=2023-08-21&gad=1&gclid=Cj0KCQjwib2mBhDWARIsAPZUn_lSkZmXcBoD7sYr0EbqQtAL9imVbMYzX-wDncYOBJ4lOOmbkSesgHYaAic9EALw_wcB
  • Odpowiedz
Ktoś myślał nad karta kredytowa może niedawno? Mogę się podzielić refem, ja dostanę 4k aviosow na amexa, wy 6k jak wydacie 1k w ciągu 3 miesięcy.
Punkty można później używać w British airways I innych liniach lotniczych należących do Oneworld.
#uk #americanexpress
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@lapampek: w UK w populacji 16-50 lat jest na 100 kobiet 120-140 mężczyzn, także nie mogło by być inaczej.
To tak jak idziesz na targ u arabów i bardzo wielu z nich zabiega o ciebie żebyś łaskawie coś od niego kupił.
Nie popieram ale stwierdzam.
  • Odpowiedz