Nigdy nie jeździłem na wosku. Czytałem, że sporo osób poleca wosk Bike7. Wszędzie są informacje, że jest bardzo wydajny, ale tak w praktyce na ile on faktycznie wystarcza? Nie chodzi mi o to co ile go trzeba nakładać, bo to też łatwo znaleźć, ale już ile tego wosku idzie na jedno smarowanie i po jakim czasie jest już pusto w butelce to już ciężko. Dla porównania 100ml oleju starczało mi na około
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Ile wydałem na rower i sprzęt do bikepacking w ciągu 3 sezonów.
Level: raczej entry-low mid level z kilkoma luksusowymi itemami (radar, tailfin, materac) i małymi problemami z oponami.

Do połowy 2022 zapisywałem skrupulatnie swoje wydatki na sprzęt rowerowy, Potem zrobiłem przerwę bo już było tego dużo, ale postanowiłem to uzupełnić w ostatni weekend, by zobaczyć ile wyszło. Postanowiłem się z tym podzielić, może komuś się przyda, a może ktoś będzie chciał się
lecho182 - Ile wydałem na rower i sprzęt do bikepacking w ciągu 3 sezonów.
Level: rac...

źródło: rower

Pobierz
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
1. Czy rower szosowy na mechanicznej 105 12speed będzie o wiele drozszy w utrzymaniu, a niżeli jednoślad na grupie Tiagra 2x10, czy Apex 1x11?
Przymierzam sie do kupna pierwszej szosy, rocznie zamierzam kręcić max 7tys kilometrów i głównie na asfalcie (czasami ubite szutry). W tym roku na starym trekkingu 3x7 wykręciłem 4,5 tys km i w sumie, poza jednorazową zmianą łańcucha za kilkadziesiąt złotych i wymianą widelca na sztywny
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mirko_anonim:
1. Praktycznie różnica kilku dyszek, nic więcej. 105 2x11 będzie bardziej uniwersalnym napędem.
2. Dopóki nie walczysz o każdy stracony wat w celu optymalizacji ich ilości vs prędkość to nie ma sensu. Zwykłe woskowanie będzie ok.
  • Odpowiedz
@mirko_anonim:
1. Koszty 'utrzymania", chłopie to jest rower a nie samochód xD Szybciej wymienisz rower niż wymienisz np. klamkomanetki. W sezonie co najwyżej kaseta/łańcuch. Bierz 105 jak człowiek bo później będziesz żałował.
2. Nie warto. Zwykły wosk na zimno starczy.
  • Odpowiedz
Chciałby ktoś z #szosa #rower kupić Garmin Varia RCT 716 (radar+lampka+kamerka)? Karta SD 16 GB w zestawie.
Jest to model na niemiecki rynek i między tym różni się tylko tym, że nie ma trybu migającego, jest tylko tryb stały.

Interesuje mnie 1200zł, mam dowód zakupu (kupiony 27 września) więc w razie czego gwarancja również w zestawie. Mogę wystawić aukcję na allegro czy tam olx :)
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@DJArmani: szczerze to nie wiem. Używałem ją dość krótko a moje jazdy i tak nie były dłuższe niż 3h, a po powrocie do domu i tak zawsze z przezwyczajenia ją ładowałem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
274 249 + 20 + 23 + 2 + 32 = 274 326

Zwifty z tego tygodnia i dzisiejszy spektakularny w------l od kolarza typu Koń. Tak, umówiłam się z chłopakiem na Alpe du Zwift. Tętno nie rosło ale noga i tak nie podawała, widać się o----------m. Chłop miły, starał się jechać ze mną ale w końcu kazałam mu zjeżdżać żeby sobie wstydu w statystykach nie narobił. Wspierał tekstem do końca mojej męczarni.
solimoes - 274 249 + 20 + 23 + 2 + 32 = 274 326

Zwifty z tego tygodnia i dzisiejszy ...

źródło: alpeduzwift

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Sztuczna inteligencja WielkiChłopGPT poświęciła wiele czasu i zasobów na stworzenie tego super treningu. Analizując ogromne ilości danych dotyczących różnych metod treningowych z jutuba i różnych discordów oraz najlepszych praktyk w dziedzinie kolarstwa i polskiego trybu życia, AI przeprowadziła skomplikowane obliczenia i symulacje, aby wyłonić optymalną kombinację ćwiczeń, intensywności, czasu trwania treningu i odpoczynku. Dzięki temu wysiłkowi sztuczna inteligencja WielkiChłopGPT opracowała kompleksowy program, dzięki któremu każdy osiągnie 100kg wagi i ftp na poziomie
beastofmisery - Sztuczna inteligencja WielkiChłopGPT poświęciła wiele czasu i zasobów...

źródło: final_2023_45

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@pop_up: polecam prenumeratę Wilekiego Chłopa, na tagu piszą że pomaga. @Poemat układa im treningi a to gwarancja sukcesu, na dzielni mówią że odkąd kupił trenażer to kręci po 6h dziennie, a jego wspólnota mieszkaniowa sprzedała fotowoltaikę bo za gorąco.
  • Odpowiedz
#szosa #rower
Łańcuch SRAM Force po 10.000 km, na 110 ogniwie takie wyciągnięcie jak na zdjęciu. Wymieniać czy nie? Według przymiaru (zużycie 0,35% a SRAM zaleca wymianę przy 0,8%) jeszcze nie, ze względu na przebieg przestałem mu ufać i powiesiłem łańcuchy obok siebie i z tego co widzę, to chyba nie trzeba wymieniać. Dziwne, bo łańcuchy Shimano 105 musiałem wymieniać co 3.000 km. Co myślą eksperci?
Jakby co
i-marszi - #szosa #rower 
Łańcuch SRAM Force po 10.000 km, na 110 ogniwie takie wycią...

źródło: IMG_20231203_114250

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@i-marszi to 12 rzędów? Kiedyś spotkałem ziomka, który mówił że co prawda Sram chodzi jak traktorek ale za to dużo bardziej trwały od Shimano. Osobiście zmieniłbym dla świętego spokoju, a stary wrzucił na trenażer/zimowke na jakiś zniszczony napęd.
  • Odpowiedz
#szosa: No proszę nie tylko karbony no name mają problemy. Enve wybuchły. To teraz niech moje Prime p-------ą to nie wiadomo co kupować.

https://wykop.pl/wpis/73820811/szosa-rower-chinskie-kola-od-2-38-robi-w-nich-dziu

https://weightweenies.starbike.com/forum/viewtopic.php?f=132&t=174276
@4x80 +3
#szosa #rower: Chińskie koła, od 2.38 robi w nich dziurę nożem.
4x80 - #szosa: No proszę nie tylko karbony no name mają problemy. Enve wybuchły.  To ...

źródło: file

Pobierz
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Pamiętajcie, fizyka ma gdzieś że macie pierwszeństwo
100kg łącznie z rowerem jest zawsze na straconej pozycji wobec samochodów a już niedajborze tira z ukraincem za kółkiem.
Także trochę pokory, nawet jak macie pierwszeństwo to może lepiej ustąpić bo macie słabsze argumenty.
#bekazrowerzystow #rower #gravel #szosa #rowerowyrownik
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@eternal_slavo:

A potem zostawiasz odpowiedź z cytatem? Pieszym też mówisz, żeby lepiej nie wchodzili na pasy mimo pierwszeństwa, bo mają słabsze argumenty? Co to za standardy z Indii, że większy ma pierwszeństwo xDDD pluje na ciebie totalnie, pewnie zarabiasz minimalna i wylewasz żale a nawet samochodu nie masz. Jprdl ale przegryw.


nie pisze kto ma pierwszeństwo, czytaj ze zrozumieniem. A wyzwiska to sobie w domu stosuj, na mnie to nie
  • Odpowiedz
  • 1
@Farmer_Joe
Chodzi i to że trenują tak ciężko że mają kontuzje i zamiast odpocząć i się zregenerować to ćpają opiaty a teraz UCI zbanowało Tramadol który zarzywalo ponad 10% peletonu!
  • Odpowiedz