Wszystko
Najnowsze
Archiwum
- 7
źródło: strava_mess
Pobierz- 11
- 0
Nigdy nie jeździłem na wosku. Czytałem, że sporo osób poleca wosk Bike7. Wszędzie są informacje, że jest bardzo wydajny, ale tak w praktyce na ile on faktycznie wystarcza? Nie chodzi mi o to co ile go trzeba nakładać, bo to też łatwo znaleźć, ale już ile tego wosku idzie na jedno smarowanie i po jakim czasie jest już pusto w butelce to już ciężko. Dla porównania 100ml oleju starczało mi na około
@xyz124 https://zerofrictioncycling.com.au/ znajdziesz teksty wosków i lubrykantów. Wyliczenia na ile starcza butelka, ile przejedziesz za ileś tam kasy.
@niejestemjutuberem jakoś tak właśnie smaruje
- 29
Ile wydałem na rower i sprzęt do bikepacking w ciągu 3 sezonów.
Level: raczej entry-low mid level z kilkoma luksusowymi itemami (radar, tailfin, materac) i małymi problemami z oponami.
Do połowy 2022 zapisywałem skrupulatnie swoje wydatki na sprzęt rowerowy, Potem zrobiłem przerwę bo już było tego dużo, ale postanowiłem to uzupełnić w ostatni weekend, by zobaczyć ile wyszło. Postanowiłem się z tym podzielić, może komuś się przyda, a może ktoś będzie chciał się
Level: raczej entry-low mid level z kilkoma luksusowymi itemami (radar, tailfin, materac) i małymi problemami z oponami.
Do połowy 2022 zapisywałem skrupulatnie swoje wydatki na sprzęt rowerowy, Potem zrobiłem przerwę bo już było tego dużo, ale postanowiłem to uzupełnić w ostatni weekend, by zobaczyć ile wyszło. Postanowiłem się z tym podzielić, może komuś się przyda, a może ktoś będzie chciał się
źródło: rower
Pobierz@lecho182: ja w tym roku przestałem liczyć, za duże wartości wychodziły
- 9
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
✨️ Obserwuj #mirkoanonim
1. Czy rower szosowy na mechanicznej 105 12speed będzie o wiele drozszy w utrzymaniu, a niżeli jednoślad na grupie Tiagra 2x10, czy Apex 1x11?
Przymierzam sie do kupna pierwszej szosy, rocznie zamierzam kręcić max 7tys kilometrów i głównie na asfalcie (czasami ubite szutry). W tym roku na starym trekkingu 3x7 wykręciłem 4,5 tys km i w sumie, poza jednorazową zmianą łańcucha za kilkadziesiąt złotych i wymianą widelca na sztywny
1. Czy rower szosowy na mechanicznej 105 12speed będzie o wiele drozszy w utrzymaniu, a niżeli jednoślad na grupie Tiagra 2x10, czy Apex 1x11?
Przymierzam sie do kupna pierwszej szosy, rocznie zamierzam kręcić max 7tys kilometrów i głównie na asfalcie (czasami ubite szutry). W tym roku na starym trekkingu 3x7 wykręciłem 4,5 tys km i w sumie, poza jednorazową zmianą łańcucha za kilkadziesiąt złotych i wymianą widelca na sztywny
@mirko_anonim:
1. Praktycznie różnica kilku dyszek, nic więcej. 105 2x11 będzie bardziej uniwersalnym napędem.
2. Dopóki nie walczysz o każdy stracony wat w celu optymalizacji ich ilości vs prędkość to nie ma sensu. Zwykłe woskowanie będzie ok.
1. Praktycznie różnica kilku dyszek, nic więcej. 105 2x11 będzie bardziej uniwersalnym napędem.
2. Dopóki nie walczysz o każdy stracony wat w celu optymalizacji ich ilości vs prędkość to nie ma sensu. Zwykłe woskowanie będzie ok.
@mirko_anonim:
1. Koszty 'utrzymania", chłopie to jest rower a nie samochód xD Szybciej wymienisz rower niż wymienisz np. klamkomanetki. W sezonie co najwyżej kaseta/łańcuch. Bierz 105 jak człowiek bo później będziesz żałował.
2. Nie warto. Zwykły wosk na zimno starczy.
1. Koszty 'utrzymania", chłopie to jest rower a nie samochód xD Szybciej wymienisz rower niż wymienisz np. klamkomanetki. W sezonie co najwyżej kaseta/łańcuch. Bierz 105 jak człowiek bo później będziesz żałował.
2. Nie warto. Zwykły wosk na zimno starczy.
Chciałby ktoś z #szosa #rower kupić Garmin Varia RCT 716 (radar+lampka+kamerka)? Karta SD 16 GB w zestawie.
Jest to model na niemiecki rynek i między tym różni się tylko tym, że nie ma trybu migającego, jest tylko tryb stały.
Interesuje mnie 1200zł, mam dowód zakupu (kupiony 27 września) więc w razie czego gwarancja również w zestawie. Mogę wystawić aukcję na allegro czy tam olx :)
Jest to model na niemiecki rynek i między tym różni się tylko tym, że nie ma trybu migającego, jest tylko tryb stały.
Interesuje mnie 1200zł, mam dowód zakupu (kupiony 27 września) więc w razie czego gwarancja również w zestawie. Mogę wystawić aukcję na allegro czy tam olx :)
- 16
- 14
274 249 + 20 + 23 + 2 + 32 = 274 326
Zwifty z tego tygodnia i dzisiejszy spektakularny w------l od kolarza typu Koń. Tak, umówiłam się z chłopakiem na Alpe du Zwift. Tętno nie rosło ale noga i tak nie podawała, widać się o----------m. Chłop miły, starał się jechać ze mną ale w końcu kazałam mu zjeżdżać żeby sobie wstydu w statystykach nie narobił. Wspierał tekstem do końca mojej męczarni.
Zwifty z tego tygodnia i dzisiejszy spektakularny w------l od kolarza typu Koń. Tak, umówiłam się z chłopakiem na Alpe du Zwift. Tętno nie rosło ale noga i tak nie podawała, widać się o----------m. Chłop miły, starał się jechać ze mną ale w końcu kazałam mu zjeżdżać żeby sobie wstydu w statystykach nie narobił. Wspierał tekstem do końca mojej męczarni.
źródło: alpeduzwift
Pobierzskąd wiesz, że tętno nie rosło, na screenie nie ma podpiętego pulsometru? :D
@Poemat: do różowego przez "eś"? :D
Sztuczna inteligencja WielkiChłopGPT poświęciła wiele czasu i zasobów na stworzenie tego super treningu. Analizując ogromne ilości danych dotyczących różnych metod treningowych z jutuba i różnych discordów oraz najlepszych praktyk w dziedzinie kolarstwa i polskiego trybu życia, AI przeprowadziła skomplikowane obliczenia i symulacje, aby wyłonić optymalną kombinację ćwiczeń, intensywności, czasu trwania treningu i odpoczynku. Dzięki temu wysiłkowi sztuczna inteligencja WielkiChłopGPT opracowała kompleksowy program, dzięki któremu każdy osiągnie 100kg wagi i ftp na poziomie
źródło: final_2023_45
Pobierz@beastofmisery: Kim jest kolarz szczurów i skąd biorą się jego waty?
- 25
@ja_nie_lubie: a coś Ty taki chytry na wiedzę, wirrrr
- 0
Polecacie jakieś spoko książki, kanały na yt odnośnie treningu kolarskiego? #szosa
- 4
#szosa: W fiolecie zawsze do twarzy. :)
źródło: 20231203_105447
Pobierz@4x80: hmmm nie wygląda to na Mielno, gdzie to jesteś Mireczku? A fiolet - kolor królów
- 0
@Farmer_Joe: Trafna uwaga, to nie Mielno ale tak trochę dalej. :)
- 0
#szosa #rower
Łańcuch SRAM Force po 10.000 km, na 110 ogniwie takie wyciągnięcie jak na zdjęciu. Wymieniać czy nie? Według przymiaru (zużycie 0,35% a SRAM zaleca wymianę przy 0,8%) jeszcze nie, ze względu na przebieg przestałem mu ufać i powiesiłem łańcuchy obok siebie i z tego co widzę, to chyba nie trzeba wymieniać. Dziwne, bo łańcuchy Shimano 105 musiałem wymieniać co 3.000 km. Co myślą eksperci?
Jakby co
Łańcuch SRAM Force po 10.000 km, na 110 ogniwie takie wyciągnięcie jak na zdjęciu. Wymieniać czy nie? Według przymiaru (zużycie 0,35% a SRAM zaleca wymianę przy 0,8%) jeszcze nie, ze względu na przebieg przestałem mu ufać i powiesiłem łańcuchy obok siebie i z tego co widzę, to chyba nie trzeba wymieniać. Dziwne, bo łańcuchy Shimano 105 musiałem wymieniać co 3.000 km. Co myślą eksperci?
Jakby co
źródło: IMG_20231203_114250
Pobierz@i-marszi to 12 rzędów? Kiedyś spotkałem ziomka, który mówił że co prawda Sram chodzi jak traktorek ale za to dużo bardziej trwały od Shimano. Osobiście zmieniłbym dla świętego spokoju, a stary wrzucił na trenażer/zimowke na jakiś zniszczony napęd.
- 1
@pop_up:
Tak 12s FlatTop, czy jakoś tak. Do wiosny to i tak tylko trenażer.
Tak 12s FlatTop, czy jakoś tak. Do wiosny to i tak tylko trenażer.
We wrześniu jechaliśmy sobie ze @ZgnilaZielonka przez Kaszuby na #rower #szosa (225 km, prawie 2k w pionie, ponad 10h w siodle, życiówka @ZgnilaZielonka )
Nadeszła ta wiekopomna chwila by wrzucić z tego jakże przyjemnego wyjazdu film:)
Nadeszła ta wiekopomna chwila by wrzucić z tego jakże przyjemnego wyjazdu film:)

@MordimerMadderdin: @ZgnilaZielonka: zaraz będę oglądał.
- 20
1
Rafał Majka w Ludwikowicach Kłodzkich - Tour de Pologne #ludwikowicekł... | TikT

Rafał Majka w Ludwikowicach Kłodzkich - Tour de Pologne #ludwikowicekłodzkie #muchołapka #tourdepologne #tourdepologne2023 #rowerzysci #rower #rowerzysci #peleton #meta #polska #polaki #warszawa #stolica #wrocław.oryginalny dźwięk Jajcarz - J---a
z- 1
- #
- #
- #
- #
- #
- #
- 12
@nieteczasy2: Rozkład procentowy HR nie jest wyznacznikiem ciężkiego treningu
@future_taylor: Analiza treningów i ich wykonywania, RPE, zachowanie serducha itp
- 1
#szosa: No proszę nie tylko karbony no name mają problemy. Enve wybuchły. To teraz niech moje Prime p-------ą to nie wiadomo co kupować.
https://wykop.pl/wpis/73820811/szosa-rower-chinskie-kola-od-2-38-robi-w-nich-dziu
https://weightweenies.starbike.com/forum/viewtopic.php?f=132&t=174276
https://wykop.pl/wpis/73820811/szosa-rower-chinskie-kola-od-2-38-robi-w-nich-dziu
https://weightweenies.starbike.com/forum/viewtopic.php?f=132&t=174276
źródło: file
PobierzPamiętajcie, fizyka ma gdzieś że macie pierwszeństwo
100kg łącznie z rowerem jest zawsze na straconej pozycji wobec samochodów a już niedajborze tira z ukraincem za kółkiem.
Także trochę pokory, nawet jak macie pierwszeństwo to może lepiej ustąpić bo macie słabsze argumenty.
#bekazrowerzystow #rower #gravel #szosa #rowerowyrownik
100kg łącznie z rowerem jest zawsze na straconej pozycji wobec samochodów a już niedajborze tira z ukraincem za kółkiem.
Także trochę pokory, nawet jak macie pierwszeństwo to może lepiej ustąpić bo macie słabsze argumenty.
#bekazrowerzystow #rower #gravel #szosa #rowerowyrownik
Komentarz usunięty przez autora Wpisu
- 2
@eternal_slavo:
nie pisze kto ma pierwszeństwo, czytaj ze zrozumieniem. A wyzwiska to sobie w domu stosuj, na mnie to nie
A potem zostawiasz odpowiedź z cytatem? Pieszym też mówisz, żeby lepiej nie wchodzili na pasy mimo pierwszeństwa, bo mają słabsze argumenty? Co to za standardy z Indii, że większy ma pierwszeństwo xDDD pluje na ciebie totalnie, pewnie zarabiasz minimalna i wylewasz żale a nawet samochodu nie masz. Jprdl ale przegryw.
nie pisze kto ma pierwszeństwo, czytaj ze zrozumieniem. A wyzwiska to sobie w domu stosuj, na mnie to nie
- 0
- 1
@Farmer_Joe
Chodzi i to że trenują tak ciężko że mają kontuzje i zamiast odpocząć i się zregenerować to ćpają opiaty a teraz UCI zbanowało Tramadol który zarzywalo ponad 10% peletonu!
Chodzi i to że trenują tak ciężko że mają kontuzje i zamiast odpocząć i się zregenerować to ćpają opiaty a teraz UCI zbanowało Tramadol który zarzywalo ponad 10% peletonu!
@i-marszi: Tramadolu w sporcie zawodowym nie stosuje się "na kontuzje" ani "zamiast odpocząć"



















zdjęcie:
nie moje z------e z internetów
#zwift #szosa #rower
źródło: 95389836_119089756447252_4743362517357559808_n
Pobierz