Cześć wszystkim!

Odnośnie ramp test. Jak często, i w jakim stanie wypoczęcia powinno się go robić, żeby było poprawnie?

Jestem troszkę rozczarowany, że FTP spadło mi z 294W na 211W po przejściu z klasycznego na smart trenażera (Zwift Hub) ... no i próbuję zaprzeczyć prawdzie, robiąc ramp test tydzień w tydzień, chociaż ćwiczę prawie codziennie - bo połknąłem bakcyla i zabawa jest przednia - tyle
że, nogi wydają się być jak z ołowiu. hahaha ...
beastofmisery - Cześć wszystkim!

Odnośnie ramp test. Jak często, i w jakim stanie wy...

źródło: final_2023_43

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirasy, potrzebuję porady co do rozmiaru ramy. Jeżdżę na Canyon Ultimate w rozmiarze L. Mam 184 cm wzrostu i jakoś 87 przekrok. Rozglądam się za rowerem, w którym będę mógł sobie dłubać i upgradeować i chyba pójdę w CAAD10. Wg tabelki powinienem iść w 58, ale jak patrzę na porównanie geometrii Ultimate L z CAAD 58 to średnio mi to pasuje. Z samego porównania ram to chyba bardziej my mi pasował 56.
skinny_pete - Mirasy, potrzebuję porady co do rozmiaru ramy. Jeżdżę na Canyon Ultimat...

źródło: Zrzut ekranu 2023-11-19 o 16.15.26

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

marnowanie zasobów na mtb ale chętnie zobaczyłbym szosę na 36 calach z custom napędem 2 łańcuchowym z tarczą na przedzie 70t i większą, 8-10bar pełne slicki... ( ͡º ͜ʖ͡º)
to byłaby ostatnia jazda na rowerze ale warto było
#rower #szosa
mati1990 - marnowanie zasobów na mtb ale chętnie zobaczyłbym szosę na 36 calach z cus...
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

żaden producent nie wyprodukuje takiego seryjnie a szkoda


@mati1990: musiałbyś mieć jakąś grupę docelową żeby się opłacało coś takiego robić ¯\(ツ)/¯

Mi się fullem właśnie fajnie w mieście jeździ


@onepnch: imho jeśli chodzi o rekreacyjną jazdę to full do miasta jest najlepszy, też sobie chwalę
  • Odpowiedz
Jest jakiś sensowny "zamiennik" do headwinda który będzie kosztował < 500 zł? Mam tu na myśli po prostu wentylator z możliwością zdalnego sterowania ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Polecacie coś? Na co ewentualnie zwrócić uwagę przy wyborze?

#szosa
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirasy z #szosa #kolarstwo #rower - jaki polecacie bezpośredni trenażer pod zwift? Cena tak max do 3k ale najchętniej 2,5k lub mniej.
Szukam czegoś aby w formie wejść na rower na wiosnę ;) nie żadne profesjonalne zastosowania. 2-3x w tygodniu trening na zwifcie.
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 2
@honestguy: Na TT dopiero planuje wymiatać, mam cel z tym związany. W górach jak jeździłem to zawsze podjazd na trzy razy, dwa postoje to siku w trakcie ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
  • Odpowiedz
@jefedecocina: no właśnie kolego nie masz zielonego pojęcia jak działa ITT i mistrzostwa Europy czy moc u wielkich chłopów. Idąc od początku
- Jazda czasem na rowerze to w jego wypadku 10h czy więcej regularnie.
- Chłop jest wielki jak #!$%@? więc i ma cda tira ( ͡° ͜ʖ ͡°)
- #!$%@? nie przy jego rozmiarze da sie obecnie by ustawił się pod #!$%@? przepisy uci TT.
- Przy pozycji triathlonowej z 300w jak
  • Odpowiedz
hejho, szukam zimowych spodni rowerowych na #szosa / #gravel na pogodę taką jak dzisiaj nad morzem czyli 2 stopnie i lodowaty wiatr. Da się kupić coś sensownego do 300zl? Wiadomo że często w takie dni jest nieco mokro więc fajnie by było jakby nie przemakały po lekkim zachlapaniu.
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@buchowo: Ja śmigam w Attiq Tecno Term mniej więcej do 0 stopni. pod kątem wygody, jakości wykonania i stosunku jakość/cena polecam bardzo. Ale, obstawiam, że są cieplejsze rozwiązania.
  • Odpowiedz
@buchowo: Jak dla mnie na trasy po 50km w temp 3-4 stopni zupełnie ok. Ale jest też trochę droższy model tych spodni, który ma jakąś lepszą ochronę przed wiatrem. Ale nadal kosztuje w okolicach 300 zł.
  • Odpowiedz
Ma ktoś z Was Giant Defy - zastanawiam się nad zakupem m używanego modelu? Słyszałem, że lubi pękać farba w modelach 2021-22 w tylnim trójkącie na rurach podsiodłowych. Na co jeszcze zwracać uwagę w tym modelu co lubi się psuć? Dzięki

#rower #szosa
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@patrol798: Mam Defy 2 z 2021 kupiony nowy w ostatnim kwartale 21.

Nie dzieje się absolutnie nic, przejechał ponad 8k km od początku i póki co jedyna wymieniona rzecz to łańcuch. Żadnych problemow z lakierem nie zarejestrowałem do tej pory. Teraz planuje go oddać na jakiś większy serwis to zobaczymy czy coś się tam znajdzie.

Mam w nim oryginalne opony 32 i jest trochę luzu. Z tego co pamiętam wg
  • Odpowiedz
@mieszkamzmamusia: Ja mam od kilku lat crossowy Romet Orkan 4. Bardzo fajny rower, trochę mocniej zbudowana szosówka z amortyzowanym widelcem, hydraulicznymi hamulcami i szerszymi oponami. Jak masz gdzie jeździć, to pewnie, szosowy będzie spoko, ale u mnie drogi są "różne" i często jeżdżę po rożnych wiejkich zadupiach i wybrałem bardziej uniwersalny typ.
  • Odpowiedz
#trenazer #szosa #rower #stacjonarnyrownik

Witam. Niedawno kupiłem trenażer Elite Suito T. Od kilku dni zauważyłem, że koło zamachowe jest jakby krzywe/scentrowane. Nie zwracałem uwagi na to wcześniej i nie wiem czy tak było od początku czy dopiero teraz. Widać gołym okiem, że gdy się kręci to nie chodzi prosto. Czy to normalne? Czy reklamować? Trenażer nie upadł nigdy ani nie został uderzony. Przejechałem dopiero
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#szosa #gravel jak bardzo boli przejście z platformowych ugniataczy mocy na spd ? :) coś proponujecie lżejszego na początek tak żeby w całości wrócić do domu a nie zostawić nogi w rowerze ?
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@skrobi: Jedynym problemem jaki miałem na początku, to ustawienie bloków w butach (w prawej nodze mam pod kątem). Nawet jak się przewrócisz przez SPD, to stojąc. Więc nie powinno się nic stać ;)
  • Odpowiedz
  • 19
@sha128: to pozwala na zabijanie innych?
dozwolony jest peleton na 30 osób, miałbyś ponad 70-80 metrowy pociąg do wyprzedzania jakby jechali jeden za drugim, a i tak musiałbyś zjechać na lewy pas bo fizycznie się nie zmieścisz z odstępem metr od rowerzysty. Tak jak jadą parami mas 40m pociąg.
  • Odpowiedz
@mati1990: prowokuje tak samo jak dzieci prowokują księży.. myślenie Polaków niewiele się różni od tych na wschodzie. Po wpisach pod ostatnimi wydarzeniami aż się odechciewa dyskusji w ogóle, bo nie ma sensu.
  • Odpowiedz
Mam problem z trenażerem elite suito, być może ktoś z was też się z tym borykał. Podczas jazdy występuje mocne stukanie, niezależnie od przełożenia, wraz z wzrostem kadencji tłuczenie wzmacnia się. Kontaktowałem się z supportem elite niestety mój sprzęt już jest po gwarancji a cena jaką mi zaproponowali za usługę jest niewiele mniejsza jak cena używanego trenażera...
Może ktoś miał coś podobnego i jakiś ew "domowy" sposób z poradzeniem z tym sobie
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jeśli macie problem z trenażerami Elite, Wahoo, to zapraszam do kontaktu. Naprawiam mechanikę i elektronikę w nich. leszekzwolak@gmail.com
  • Odpowiedz
#trenazer #szosa #rouvy
1) Ktoś kojarzy jakie były promki na Rouvy na zeszloroczne blackfriday/weeks?
2) Czy na Rouvy też są jakieś plany treningowe, które pozwolą mi przetrwać okres jesienno-zimowy? Nie jestem żadnym koniem wyścigowym, a raczej poczatkującym i chciałbym takie treningi dla botów, które pozwoliłyby mi sprogresować i dobrze przygotować się do sezonu 2024. Może coś polecicie od siebie na start?
Pozdrower
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@w00nski: Ad. 2
Jeśli jest opcja tworzenia własnych treningów to raz w tygodniu zrób sobie coś pokroju 4x6-8 na 100-105% FTP, a resztę czasu w tygodniu jeździj tak długo i mocno jak tylko pozwala Ci na to czas, możliwości regeneracyjne i życie ogólnie. Nie ma większej magii dla osób „początkujących”
  • Odpowiedz
Czelendże dają sporo motywacji i na trasach z aktywnych czelendży jest sporo osób żeby się pościgać, żadnych układanych planów nie używam.
  • Odpowiedz
Czy w ostatnim czasie coś się zmieniło w polityce dystrybutora Shimano w PL i zaczął sprowadzać do Polski buty w wersji wide fit? Do tej pory kupowałem w zagranicznych sklepach a teraz sprawdziłem na szybko to w dwóch sklepach widzę pojedyncze modele gdzie wcześniej tak ze 2 lata temu nic nie było.

https://www.bikester.pl/shimano-sh-rc3-buty-rowerowe-wide-M898302.html
https://www.centrumrowerowe.pl/buty-szosowe-shimano-sh-rc502-rc5-wide-pd33530/
https://www.centrumrowerowe.pl/buty-mtb-shimano-sh-xc502-xc5-wide-pd33529/

Szkoda
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirki,
Mam #pytanie. Jadac na #rower #szosa po drodze wojewodzkiej doszlo do uszkodzenia roweru wynikajacego ze zlego stanu drogi. Jadac droga dziurawa jak ser, bylem wyprzedzany przez auto i nie mialem jak wyminac dziury.
Zglosilem do ubezpieczyciela, a ten mi odpisal, ze po pierwsze droga nie jest w az takim zlym stanie, a po drugie to przeciez zarzadca drogi nie jest w stanie utrzymac dobrej jakosci drog (xD).
dorszcz - Mirki,
Mam #pytanie. Jadac na #rower #szosa po drodze wojewodzkiej doszlo d...

źródło: a6fb2907-5e01-47d2-a00f-f0ec41aff18b

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@dorszcz: samemu pisząc to Ty sobie możesz. Pismo przez prawnika nasmaruj z zawartymi wszystkimi szczegółami, podeprzyj się jeszcze świadkiem i będzie najlepiej. Mój koleżka jak we Wrocławiu olewali wprowadzenie tej dyrektywy o krawężnikach, które mogły mieć najwyżej 1,5 cm a robili ścieżki w postaci koszmarów jak ze zdjęcia, gdzie krawężniki miały po 8-10 centów, łamał sobie koła na takich, dzwonił na policję, tamci robili notatkę, on się powoływał na notatkę,
N.....g - @dorszcz: samemu pisząc to Ty sobie możesz. Pismo przez prawnika nasmaruj z...

źródło: asd

Pobierz
  • Odpowiedz
@Zebrzysta_Zebra: Jeżeli Siroko nie ma naprawdę zajebistej promocji, to tak naprawdę kupujesz sprzęt po normalnej cenie, a oni walą w bena, że to promocja. Dodatkowo to jest tylko trochę lepsze, niż sprzęt z Aliexpress.

EDIT: załączam zdjęcie pudełka okularów - to drugie, które mam, pierwsze połamały mi się po tygodniu podczas banalnej czynności wymiany szkła i napisałem do nich z reklamacją, napisali mi, że pewnie źle to robiłem, ale łaskawie
N.....g - @Zebrzysta_Zebra: Jeżeli Siroko nie ma naprawdę zajebistej promocji, to tak...

źródło: IMG_20231114_121259

Pobierz
  • Odpowiedz
@Zebrzysta_Zebra: Polecam coś z polskiego quest'a https://questsport.shop/pl/c/Bluzy/33 ale konkretnie nie podpowiem. Mam tę czarną Quest Check i na jesień 5-10 st. dla mnie jest spoko (z koszulką merino). Trochę słabo chroni przed wiatrem. Ale wiem że odczucia zimna są dla każdego inne, inne każdy ma tempo i styl jazdy. Ja np. w 5 st. jeżdżę jeszcze w krótkich rękawiczkach.

Tak czy siak Quest ma dobre ciuchy, szyją też dla teamów.
  • Odpowiedz