@4x80: Oczywiście, to wszystko co piszesz ma znaczenie, kształt kierownicy, ułożenie klamek itd. Tak naprawdę rzeczywisty drop to środek siodełka do klamek w miejscu gdzie je chwytasz. 10 cm to już nie taki mały drop, nawet na Twój wzrost. Trudno powiedzieć bez znajomości Twojej budowy, być może masz właśnie jakąś nietypową budowę ciała. Ja mam odwrotny problem, kolana za wysoko ciągle i za blisko rąk bo przy długich nogach proporcjonalnie
  • Odpowiedz
Hey,
Jak wygląda faktyczna kwestia rozmiarówki w Krossie dla Eskerów? Mam na oku model 6.0 i przy 172cm wzrostu według Krossa wpasowuję się trochę powyżej dolnej granicy rozmiaru M. Będzie to mój drugi rower zaraz po agresywnej szosie i służący do dłuższych godzin w siodle ze spokojnym tempem. Stąd zastanawiam się jeszcze nad rozmiarem S, chociaż mam delikatną wątpliwość czy nie będzie jednak za mały. Co sądzicie?

#rower #szosa
Parseval - Hey,
Jak wygląda faktyczna kwestia rozmiarówki w Krossie dla Eskerów? Mam ...

źródło: Screenshot from 2023-12-15 21-15-21

Pobierz
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

przy 172cm wzrostu według Krossa wpasowuję się trochę powyżej dolnej granicy rozmiaru M.


@Parseval: Jesteś prawie w połowie zakresu M, 2cm poza zakresem S. Ja mam 170 i Eskera M w którym nie zmieniałem nic i po blisko 3kkm ciągle nic nie wymaga zmiany. Ogólnie nikt w internetach na ich tabelkę nie narzeka poza januszami kolarstwa wmawiającymi wszystkim że rower musi być o rozmiar mniejszy i mieć o 5cm dłuższy
  • Odpowiedz
@Parseval: Bierz M-ke. Ja mam około 175 i nawet na M-ce człowiek wygląda jakby rower był o rozmiar za mały a jednak jest idealny i to najwygodniejszy rower jaki miałem do tej pory.
  • Odpowiedz
Niesamowite jest to co aktualnie dzieje się na rynku rowerowym ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Pamiętam jak w 2021 sama dostępność aluminiowej szosy na 105 za ponad 7k zł była okazją samą w sobie i wszystko co się pojawiało to schodziło na pniu.

A teraz? Carbon na Ultegrze za 6,7k zł, Carbon na 105 Di2 za 8,4k zł (rok temu sama grupa 105 Di2 kosztowała jakieś 5-6k zł) i takie wstawki wiszą po kilka
Zabi96 - Niesamowite jest to co aktualnie dzieje się na rynku rowerowym ( ͡° ͜ʖ ͡°)
P...

źródło: Screenshot - 2023-12-15T172239.439

Pobierz
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 14
tzw sprzęt do w--------a kierowców:)


@RobinSchudl: "Prawdziwi" kierowcy jak płatki śniegu, wszystko ich w-----a: rowerzyści, inni kierowcy, samochody elektryczne, jak ktoś za wolno wyprzedza i nie daje zpierd@Ala?. Ogólnie ich problem
  • Odpowiedz
@Zabi96: trochę zależy jak na to patrzysz. Bo tutaj nie masz ani trochę prestiżowej marki, model jest jeden z najniższych i starych, ultegra jest poprzedniej generacji, a na koniec wisienka na torcie - rozmiary dla dużych chłopców.

Co nie zmienia faktu, że masz rację - 6,5k za karbon teraz to fajna cena.

Jeszcze ciekawiej jest na rynku ebikeów, fajne modele np po 12k przez chwilę były (msrp 30k+)
  • Odpowiedz
@intenson200: ale masz czujnik prędkości czy jakieś kombo prędkości i kadencji? W tym drugim przypadku co każde przełożenie baterii się uaktywnia inna funkcja.
  • Odpowiedz
#szosa #zwift

Mam w rowerze di2 z kasetą 11-30 12s. Chcę wpiąć rower w trenażer Elite Suito, w którym mam zamontowaną kasetę 12-34 11s.
Dam radę jeździć na tej w trybie EGR bez konieczności regulacji przerzutki czy muszę wymienić kasetę? Jeśli tak to na jaką najlepiej?
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@WezniePrzestrzeleCiKolano u mnie ucierało bo też próbowałem na 11s jeździć z 12s jednak jest różnica na tej samej szerokości kasety masz jedno przełożenie więcej więc gdzieś w którymś momencie łańcuch będzie ocierał o sąsiadującą zębatkę
  • Odpowiedz
Cześć, moglibyście poradzić jaka lampka na prezent? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Lampka przednia, ładowana przez USB. Trasy zazwyczaj poza miastem, często mogą pojawiać się jakieś wertepy, pola, pagórki.
Budżet 150-200zł.
No i dobrze by było, jakby jedyne miejsce jej zakupu to nie były chiny, żeby zdążyła przyjść jeszcze w tym roku ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Będę wdzięczny za pomoc
#rower #szosa
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Zebrzysta_Zebra:
Jak 150 za wszystko to nie wiem.
Jak 150zł per lampka to polecam:
Przód:
Lumintop B01, z alliexpress ogarniesz za 150 plnów z ogniwem. Innych nie testowałem, wiec nie mam porównania. Wydaje mi się, że jest ok. Da się jechać w nocy po szosie, jak jeździsz w terenie to by się przydała inna lub 2 na
  • Odpowiedz
@mati1990: To nie jest wina wypadku ani Twojego zaopatrzenia ortopedycznego. Przestań wymyślać i się mazać jak dziecko. Spędź trochę czasu w nowej pozycji, pokombinuj z chwytem rąk, obserwuj.
  • Odpowiedz
Jakie polecacie siodełko z ali na szosę. Ma być lekkie a zarazem wygodne, ale czy jest to możliwe xD? Ogólnie jestem sceptycznie nastawiony, ale chciałbym przetestować, hmm?
#szosa #rower
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop
  • 0
z tego co widzę, pięta Achillesową tego projektu mogą być koła.


@Desmosedici: Ale ja celuję w rower z pedałami 6kg a nie takie szaleństwo. Mam nowe Prime Aquater 1430 gramów.
  • Odpowiedz
#rower #szosa

Pora na kolejny filmik z trasy.
Może nie jest krótki, ale za to jest nudny jak przemówienie lady Thatcher.
Film z 24 i 25 czerwca roku pańskiego 2023. Przejazd rowerem z Koszalina do Warszawy przy współudziale ukochanej @ZgnilaZielonka oraz kolegi @cult_of_luna :)
Całość ciągnęła się przez 600km, zajęła nieco ponad 28 godzin z czego ponad 23 godziny samej jazdy, reszta to pauzy na jedzenie
MordimerMadderdin - #rower #szosa

Pora na kolejny filmik z trasy. 
Może nie jest kró...
  • 20
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach