Chce kupić swój pierwszy rower od jakichś 15 lat.
Planuje jeździć codziennie/co dwa dni pewnie około 5km, dookoła osiedla więc po ścieżce rowerowej/chodniku.
Nie będę jeździł brawurowo ani wyczynowo, stąd pytanie - jak istotne są hamulce v-brake vs tarczowe, skoro jeżdze spokojnie? Spokojnie mi wystarczą czy jestem zmuszony dopłacać 250zł?
Te przerzutki Altus, Deoro, Alivio, to w ogóle poczuje różnicę przy takiej jeździe i dystansie?

Rozważam tak :
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@vaio: jak masz ten sam rozstaw bcd to powinno podejść, ewentualnie czasem trzeba pilnikiem popracować bo sę coś nie zgra tak jak powinno ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ale może niech się wypowie ktoś kto może łączył taki setup
  • Odpowiedz
Opłaca sie kupic szosowy rower czy to nie bedzie duza roznica miedzy szosowym, a crossowym rowerem? Bo niby złapałem jakas tam zajawke na dlugie dystanse typu 100km+ ale jezdzac swoim crossowym rowerem czuje, ze trace duzo energii jak i czasu jezdzac stale 20km/h, a jak czytam to widze, ze latacie srednio po 27+ km/h. Chyba, ze to ja jestem na tyle słaby, ze taki słaby wynik wyciagam. Dodam, ze rowerem równiez jezdze
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@CezaryKlementowicz: jak chcesz jeździć tylko po asfalcie to kupuj szosę. Jeśli nie tylko to zapomnij.
Po drugie - średnia 20km/h przy dystansie 100 km to bez tragedii. Szału nie ma ale spoko. Tak da się jeździć.
Po trzecie - wiadomo że ludzie się chwała wynikami jak im dobrze pójdzie. Czyli np jak im wiatr wiał w plecy :)
  • Odpowiedz
Prawo jazdy kategorii nie jednej mam, co gorzej, nie jeden znak stoi przezemnie w takim, a nie innym miejscu i tak zwaną "czerwoną księgę" od naszego miniesterstwa mialem wykutą na blachę parę lat temu.

Ale teraz zdembiałem, co ten znak ma nam przekazać?!

#rowery #znaki #jednoslady #drogi #kodeksdrogowy
K.....l - Prawo jazdy kategorii nie jednej mam, co gorzej, nie jeden znak stoi przeze...

źródło: comment_1597791932tP5bSENMykhtiU6PfhZhnm.jpg

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@KrzaczekPl: zakaz wjazdu rowerom, nie dotyczy rowerów jednośladowych.

Czyli zakaz wjazdu rowerem wielosladowym

Jest na to osobny znak ale z jakiegoś powodu ustawiają takie cuda czasem
  • Odpowiedz
@koostosh: @kaente: to ma sens, znak jest przed wjazdem na deptak we Władysławowie. Ale obstawiam, że 99% społeczeństwa nie domyśli się jego znaczenia, bo nawet ja co z rowerami za brat nie miałem styczności z rowerami wielośladowymi i nie interesowalem się prawem w tym kierunku.
  • Odpowiedz
Mirki, chcę kupić sobie nowy rower bo mój obecny już do niczego się nie nadaje i jest dla mnie za mały. Poleci mi ktoś jakiś model? Przeglądałem trochę internety ale tyle tego jest że nie wiem na co patrzeć. Nie znam się na tym. Zastanawiam się między czymś od Kands, Romet lub Kross. Mam 198 cm wzrostu i ważę 94 kg więc myślę że ramę muszę mieć 21 cali i koła 29.
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Cześć, czy orientujecie się jak jest z gwarancją w #trek? Czy faktycznie przy zakupie nowego roweru trzeba zrobić odpłatny przegląd po 3 miesiącach? Czy to może wymysły sprzedawcy, by zdzierać z klienta? #rower #rowery
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Ja pitolę, nie dość że praktycznie całą trasę wiatr mi wiał prosto w ryj albo z boku, wyznaczyłem sobie mordercze podjazdy ( ͡° ͜ʖ ͡°) to jeszcze trasy po lesie okazały się być miejscem dla pionierów, tylko niestety nie wziąłem ze sobą maczety i miotacza ognia. Ostatni podjazd to nawet już nie byłem w stanie roweru prowadzić, a ja jeszcze chciałem zaliczyć Dolinę Będkowską i Dolinę Kobylańską (
guru8 - Ja pitolę, nie dość że praktycznie całą trasę wiatr mi wiał prosto w ryj albo...

źródło: comment_1597605688pjQYfrDw7DuJXcz11h4eSI.jpg

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Siemka. Pewnie dużo pytań jest u was na ten temat, ale szukam jakiegoś fajnego MTB/Trekingowego do 2600PLN. Może być nowy albo używany. Nie jeździłem na rowerze od ponad 7 lat i szukam czegoś co będzie można wrzucić na bagażnik do auta i sobie gdzieś pojeździć.
#rower #rowery
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@gl3ba: Nie ma chętnego to ci odpowiem. Ze trzy lata temu kupiłem kato 2,9 zerknij w internety on był strasznie seledynowy. Kupiłem taki bo obawiałem się kradzieży ale trochę się wstydziłem tego i pomalowałem w końcu na czarno. Rower kosztował około 550 euro czyli w twoim budżecie ale ja go wyrwałem za 300 jednak z myślą zmiany napędu ale oryginalny był bardzo dobry. Ale się zmieściłem w twoim budżecie. Rower
4x80 - @gl3ba: Nie ma chętnego to ci odpowiem. Ze trzy lata temu kupiłem kato 2,9 zer...

źródło: comment_1597603842eD1Im0dCk4HhqOaWfCF99E.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
Powoli rozglądam się za zmianą roweru. Jako laik kupiłem fitnessa (trek fx 3 disc 2020 full acera) i po 1500km doszedłem do wniosku, że jednak chce coś jeszcze lżejszego i szybszego z barankiem. Dojazdy do pracy 15-20km dziennie (miasto), w weekend trasy 50+. Rozważałem gravela ale jednak nie zależy mi aż tak na lasach i szutrach. Możecie polecić jakieś konkretne modele? Nie ukrywam że zależy mi na fajnym wyglądzie i wygodnej geometrii,
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@impet:

dostępny w sklepach na promo po sezonie XD


Nie będzie żadnego promo po sezonie, bo od 2 miesięcy sklepy świecą pustkami. Generalnie jak chcesz kupić teraz to i tak musisz patrzeć po tym co jesscze jest dostępne.
  • Odpowiedz
  • 0
Jakie są wasze odczucia po przesiadce z kół 27.5 na 29 cali?

Interesuje mnie głównie jazda po asfalcie i drogach szutrowych, żaden downhill nie będzie uprawiany

#rowery #rower #mtb
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach