#rower #rowery #serwisrowerowy

Czy ktoś mi poleci jakiś dobry serwis rowerowy w #warszawa gdzie jak chce zlecic rozebranie roweru na czesci pierwsze to zdemontuja chociaz przerzutke? Bylem w kilku serwisach i dla nich czesci pierwsze to zdjecie kol, pedalow i lancucha za j----e 400zł.

Chcialem przy okazji przegladu z myciem sprawdzic amortyzator i wymienic przednia przerzutke na shimano deore. Dwa serwisy mowia ze 8letni
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Czym się różni rower za 1200 zl od takiego za 3000 zł? Mocniejsze hamulce czy może łańcuch rzadziej spada? Szukam crossowego roweru i się zastanawiam czy wybrać unibike Viper czy faktycznie Lazaro integral v3 mi wystarczy. Potrzebuje roweru do jazdy po ulicach i parkach i żebym nie musiał schodzić i przeprowadzac go przy krawężnikach lub wystających korzeniach #rower #rowery #kupnoroweru
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Krótka odpowiedź to: wszystko.
Do 4-5 tysięcy* po prostu wszystkie parametry powoli idą w górę: jakość wykonania, wytrzymałość, masa. Potem już raczej jedynie ucina się masę i dochodzą rzeczy przydatne w sporcie bez których spokojnie można przeżyć.
*poza wyjątkami jak np. enduro, gdzie samo dodanie tylnego amortyzatora dokłada drugie tyle czy szosa, gdzie wejście w węgiel to duży skok cenowy i jakościowy

W tym wypadku:
- korba kwadrat vs octalink: droższa jest sztywniejsza i bardziej
  • Odpowiedz
@wypokowicz: Poprzednicy wytłumaczyli już prawie wszystko. Dodam jeszcze tylko, że rowery z innych klas cenowych różnią się odczuciami z jazdy. Lepszy rower, to płynniejsza i przyjemniejsza jazda. Ale to nie znaczy, że Lazaro V3 jest kupą i nie możesz go kupić. To całkiem przyzwoity rower (zrobiłem nim testowo 250 km i było spoko, chociaż na leśne single z korzeniami (oprócz szerokich, ubitych dróg) czy na polne, rolnicze drogi się kompletnie
  • Odpowiedz
@Masterczulki: Komoot jest spoko znajduje naprawdę fajne ścieżki ale czasami nie zna ich stanu, mnie w trybie "mountine bike ride" przewiozl po takich haszczach że od 10 lat byłem tam chyba ja i ten dzik co go spotkałem i przed sobą uciekalismy, heh ale to 5km na 40 w sercu parku krajobrazowego, także polecam i czekam na relacje z enduro, bo sprawdzałem i tam wybiera już tylko wersje hardcore bez
  • Odpowiedz
  • 6
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 23
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@xstempolx: całkowite zespolenie z rowerem. Dzięki ostremu to TY jesteś rowerem, jesteś kołem które mknie przez czerwone światła miasta. Mknie prosto przed siebie i nie może się zatrzymać bo mknie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
#rower #rowery #sport #rowerzysci
Mirki i Mirabelki ( ͡° ͜ʖ ͡°) przymierzam się do zakupu rowerów i zgłupiałem. Dawno, dawno temu każdy miał "górala", "bmxa", "składaka" ewentualnie "kolarzówę" i nikt nie zwracał większej uwagi na zastosowanie, były "uniwersalne". Stoję aktualnie przed zakupem roweru i mam mętlik co brać? Rower przeznaczony raczej do miasta i czasami trasy 10-20km ale takie bez
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#anonimowemirkowyznania
Czy 1000 lm w lampce przedniej białej w #rower to za dużo? Jechałem dziś koło 23-24 po drodze rowerowej na nieoświetlonej wsi (tzn lampy były ale z jakiegoś powodu były wyłączone) i mnie jakieś sebki w aucie skrzyczały. Z tego co widzę to wiele innych lampek rowerowych ma tego typu strumień świetlny. Oprócz tego do tej pory nikt mi nie zwrócił uwagi ani nie migał światłami.
#rowery
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@AnonimoweMirkoWyznania:
Nie ważne ile lm, tylko w którą stronę świeci. Jak walisz po gałach to będziesz oślepiał i tyle. Jak nie chcesz oślepiać to kup coś z odcięciem - jest jakiś tam niemiecki standard L coś tam - wtedy lampka świeci tylko na drogę a nie ludziom w oczy.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
Jeśli to faktyczne 1000 lm, a nie tylko z naklejki od majfrienda, to całkiem sporo. Zawsze możesz skierować snop bardziej w dół. Powinieneś oświetlać drogę przed sobą, a nie ściany okolicznych budynków.
  • Odpowiedz
@modzelem: kawałek ode mnie jest coś podobnego zrobione, ścieżka idzie w jezdni, a potem przechodzi na wydzielony pas po drugiej stronie i żeby nie robić yolo przeskoku na drugą stronę, to jest łuk w prawo i przejazd rowerowy zrobiony. Dla mnie spoko rozwiązanie.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Wiecie może od czego moze być pisk przy przednim kole przy szybszej jeździe? Coś z klockami hamulcowymi? Jak najechałem na próg zwalniający za mocno pociągnąłem koło do góry i odtąd to jest #rowery #rower #kiciochpyta
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach