Witam, zbliżam się do zakupu roweru konkretnie kolarzówka/rower szosowy. Jestem kompletnie zielony, może są tu jakieś kolarskie świrki co mogły by mi pomóc, doradzić o co pytać sprzedawcę, na co zwracać uwagę przy zakupie używanego roweru (za parę „stówek”)?
#rowery każda uwaga miłe widziana (σ ͜ʖσ)
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@felixos: nie, podstawowa sprawa to prąd rozladowania, jeśli ogniwo 18650 dopuszcza prąd rozładowania powyżej 2.8A to możesz użyć taki o pojemności 2200mAh tylko będzie świecił krócej niż godzinę na pełnej mocy. Ja mam takie 2400mAh ale mają prąd rozładowania bodajże 10A a są takie co mają i większy.
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@felixos: ogólnie moc maksymalna dobierasz sobie do potrzeb, ja na przykład 2.1 i 2.8A wziąłem na rowery ale do chodzenia w terenie wziąłbym 1.4A bo większy pobór mocy = wysoka temperatura i 2.8A przy pełnej mocy po kilku minutach jest tak gorąca że ledwo można trzymać gołą ręką (około 60-70 stopni). Oczywiście możesz użyć połowy mocy lub najniższego trybu ale wtedy też się grzeje ale tak do 40-50 stopni na
  • Odpowiedz
@doktorplaga: internety mówią, że M6 albo M5. W Ciastoramie/Leroj/Briko, albo w komplecie z „jockey wheels”. Kup paczkę tych i tych, przyda się na zaś. Zwróć uwagę na geometrię łebków od śrub, żeby nie kupić stożków.
  • Odpowiedz
Jakiej marki polecacie kupić rower do 1500 zł do małych tras tylko na szosie ? Chcę po prostu zacząć jeździć i spalić zbędne kilogramy....
#rowery #rower #szosa
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@GodALLU: podstawa to cel. Twoim celem jest jazda na rowerze? Ok. Idziesz do każdego sklepu stacjonarnego w twojej okolicy, przymierzasz każdy rower w budżecie. Kupujesz najładniejszy który pasuje.
I zaczynasz jeździć. Od razu. Przed tobą wrzesień, październik, może połowa listopada dobrej pogody do jazdy.
Termo ciuchy i możesz jeździć zawsze gdy jest sucho. Jak ci się spodoba, to na mokro też się da.
Na wiosnę to możesz mieć inne priorytety
  • Odpowiedz
Elo, pierwszy dzień jestem szosiarzem i już zdążyłem w-----ć kierowców ( ͡° ͜ʖ ͡°) Triban 520 kupiony w piątek, dzisiaj konkretne testy, bo tak zdążyłem się tylko do roboty przejechać tam i z powrotem. Pierwsze wrażenia są takie, że fajnie się siedzi, jeździ szybko, ale muszę poprawić siodło, bo pod koniec już zaczęło piec xD a dłonie szybko zaczynają boleć od trzymania ich na łapach. A sama rzekoma
guru8 - Elo, pierwszy dzień jestem szosiarzem i już zdążyłem w-----ć kierowców ( ͡° ͜...

źródło: comment_1598809434vKJgK2BktrirD98adZIgI7.jpg

Pobierz
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
Kolejny janusz. I cyk, zgłoszone za wprowadzanie w błąd w tytule i robienie śmietnika z wyników wyszukiwania.

Polecam ten styl życia. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

https://www.olx.pl/oferta/rose-granite-chief-160-specialized-trek-ns-giant-fox-kashima-enduro-dh-CID767-IDGfSA8.html

#olx #rowery #januszebiznesu
StaryWedrowiec - Kolejny janusz. I cyk, zgłoszone za wprowadzanie w błąd w tytule i r...

źródło: comment_1598802635OvNTHN9D1usTUZ8o8wLEGK.jpg

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@kochamschabowe: mam tego riverside'a i nie narzekam. jeżdżę raz na tydzień na wycieczki po 100 km i jest całkiem przyjemnie. Hamulce jak hamulce, też odnoszę wrażenie że tak średnio hamują, ale też nie hamują tak źle żeby to było jakieś zagrożenie, może kwestia regulacji.

aczkolwiek jakbym miał kupować jeszcze raz, to chyba bym wziął riverside 120 albo dołożył do 900. 120 chciałem bo stalowa rama mi nie przeszkadza (nie muszę
  • Odpowiedz
#rowery #rower #pytanie
Możecie polecić jakiś dobry przewodnik / podręcznik składania roweru? Od czego zacząć, na co zwracać uwagę, czy w ogóle jest sens składać od zera czy lepiej jakąś część już kupić gotową / złożoną.

Całe życie jeżdżę głownie na MTB i chciałem sobie na wiosnę złożyć rower trekkingowy (lub crossowy, nie znam jeszcze dokładnie różnicy między nimi) na jakiejś cienkiej ramie na dalsze wyprawy
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Bonwerkz: ja teraz w przełaju wymieniam zużyty napęd i to bardzo drogo wychodzi, a przy takim budżecie nic nie złożysz na sensownym osprzęcie. Musisz celować w gotowca.
  • Odpowiedz
Przykładowa akcja. Jadę rowerem i hulajnogowiec (hulajnoga wynajmowana) wymusza mi i przywala w rower. Szkody w rowerze przykładowo 300 zł. Gość się wymiguje i nie chce się dogadać i chce uciekać. Trzymam go siłą do czasu przyjazdu policji.
I teraz pytanie. Czy po przyjeździe policji spisuje się jakiś protokół szkody?Jak się robi taki protokół to przynajmniej dowiem się gdzie mieszka.
I drugie pytanie, co dalej po takim protokole szkody?
#pytaniedoeksperta
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ixem: policja robi notatkę z kolizji, protokoły oględziny pojazdu i prowadzi czynności z kodeksu wykroczeń. Możesz dostać z policji potwierdzenie złożenia zawiadomienia o popełniony wykroczeniu. Żeby odzyskać hajs musiałbyś sprawę cywilna założyć i wtedy dopiero sąd dostaje dane sprawcy. Tobie ich nikt nie udzieli.
  • Odpowiedz
@Maro88z: Tak myślałem, że sprawa cywilna, bo brak OC. Szkoda, że wcześniej nie dostaje się danych sprawcy. Wcześniej przed rozprawą, może jakiś sąd polubowny? By było szybciej i sprawca szybciej by dał kasę. Na tym już w ogóle się nie znam.
  • Odpowiedz
Kumpel poprosił mnie, zeby mu kupił latarke, która chce zabierac na polowania. Potrzebuje wąskiego dalekiego słupa.... w cenie do 40$
Co polecicie najlepiej z uchwytem do spodni?
Myslalem o Astrolux FT03 SST40 za 30$

  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Tomek3322: 450lumenow za 200zl?
Zdaje sobie srawe że Chinole przeginają z opisami ale convoy za 40zl raczej będzie świecił co najmniej tak samo
  • Odpowiedz
@Wiciu553: fajny czarny diabół, ale, heh, zdjęcia robimy od strony napędu i ta nóżka jest nie do przyjęcia, patyk ci wystarczy jesteś w lesie heh.
  • Odpowiedz
@kochamschabowe: Ja bym wziął coś z bagażnikiem, wtedy można założyć na niego koszyk i nie musisz plecaka mieć na plecach (przez co się mniej pocisz). Wtedy zwykle masz też od razu porządny błotnik.
  • Odpowiedz
Pracuje ktoś w sklepie rowerowym i wie, kiedy w tym roku zaczną się wyprzedaże? Normalnie o tej porze już były pierwsze przeceny na sprzęt...
#rowery
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mało bym liczył na to, długo była posucha a potem jak poszło to sporo magazynów nie wyrabiało z wysyłkami plus Tajwan - największy producent części rowerowych mial długo problemy z wysyłaniem. Ogólnie posypał się cały łańcuch dostaw i jest spory bałagan na rynku
  • Odpowiedz
Panie i Panowie, chce kupić Tribana rc520 a jedyne egzemplarze są dostępne w miejscowościach +70 ode mnie. Jak to jest w takim przypadku z serwisem, naprawami i pierwszym przeglądem? O ile sam rower powinien chyba być wyregulowany, to na serwis czy z reklamacją mogę jechać do dowolnego Decathlonu, czy do tego w którym kupowałem?
#rower #rowery #decathlon #triban #wykoptribanclub
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@guru8: uważaj z tymi ostatnimi egzemplarzami, bo wtedy sprzedają często jakieś uszkodzone, typu zerwany gwint w mocowaniu bidonu, zamalowane markerem zarysowanie itp. ja takiego trafilemy kiedyś, widać że po zwrocie i już przetyrany. Bardzo dokładnie oglądaj.
  • Odpowiedz