Wpis z mikrobloga

#rowery #rower #pytanie
Możecie polecić jakiś dobry przewodnik / podręcznik składania roweru? Od czego zacząć, na co zwracać uwagę, czy w ogóle jest sens składać od zera czy lepiej jakąś część już kupić gotową / złożoną.

Całe życie jeżdżę głownie na MTB i chciałem sobie na wiosnę złożyć rower trekkingowy (lub crossowy, nie znam jeszcze dokładnie różnicy między nimi) na jakiejś cienkiej ramie na dalsze wyprawy tak żeby dało się wygodnie jeździć zarówno po drodze jak i jakiś ścieżkach płaskich, nic ekstremalnego po lesie.
  • 6
@Bonwerkz: jeśli Twój rower nie musi być co do milimetra taki jak sobie wymarzyłeś to zdecydowanie łatwiej i taniej kupić już coś gotowego.
Masz już określony budżet? Przeglądałeś katalogi?
@Lupus88: myślę o zakresie cenowym pomiędzy 1000-1500 może nawet -1800. Teraz przeglądam właśnie. Gravel dla mnie odpada, zbyt sportowy, tak samo szosówka. Crossowe wyglądają spoko ale w sumie jak zostanie mi MTB do lasu to nie potrzebuję hybrydy więc chyba trekking będzie najlepszy a jak będę potrzebował to też da się na nim pocisnąć szybciej.

Ogólnie ważne są dla mnie błotniki żeby nie przejmować się kałużami i bagażnik, żeby zamontować sakwy