via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
Dobra, decyduję sie na #spd ale mam parę pytań.
Na oku mam shimano m520 + buty Shimano me400. Czy taki zestaw jest git na crossa/mtb/ w przyszłości gravela jako zestaw na każdą porę roku?
Zdarza mi się spontaniczna potrzeba wzięcia roweru i czegoś załatwienia na mieście, da radę jeździć na tych 520 w zwykłych adidasach?
Przy 31.25cm rozmiar stopy jaki rozmiar Shimano brać?
#kolarstwo #rowery #
NoNameNoIdeaNoLife - Dobra, decyduję sie na #spd ale mam parę pytań.
Na oku mam shima...

źródło: comment_1597526383VqfbQ8qxyenbBWkhavQgJg.jpg

Pobierz
  • 22
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Co wy bajki opowiadacie o tym wpinaniu i wypinaniu w mieście jakby to była jakaś skomplikowana operacja? Jeździliście w ogóle kiedyś w spd?
Jak ktoś jeździ w spd już dłuższy czas to nawet nie czuje, że się wpina albo wypina, bo robi to z automatu.
  • Odpowiedz
Mirki, po zdjęciu i ponownym założeniu przedniego koła "dzwoni" mi lekko tarcza (ociera delikatnie o klocek hamulcowy). Próbowałem podregulować zacisk - zarówno metodą na "zaciśnięcie poluzowanego zacisku hamulca na tarczy" jak i ręcznie, ale wciąż ociera. Może spróbować wcisnąć tłoczki jak przy wymianie klocków i dopiero znowu spróbować wyregulować położenie zacisku? Klocki nie są nowe, ale jest ich jeszcze całkiem sporo bo około 1,8-1,9 mm. Hamulce hydrauliczne Shimano BR-M446.
#rower
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Nie uzupełniałeś płynu hamulcowego?


@pomaranczkawcurry: niee, zdjąłem tylko koło by wymienić dętkę. Z tymi hamulcami to widzę, że grubsza sprawa będzie bo wyciągnąłem teraz z nich klocki, rozepchałem tłoczki i zauważyłem, że naciskając klamkę (oczywiście z głową bo wiem, że tłoczek może wypaść i rozszczelnić układ) to po prostu tłoczki nierównomiernie się wysuwają. Tłoczek po stronie przewodu hamulcowego wychodzi ładnie, a ten drugi praktycznie w ogóle.
  • Odpowiedz
Od jakiegoś czasu myśle troche nad zakupem #szosa ewntualnie #gravel i zastanawiałem się co by było lepszym wyborem.

Przez jakis czas, czytając opinie, oglądając filmiki myslalem ze tylko gravel bo ze uniwersalne i wgl ale wlasnie obejrzałem promo RAGa od NSa i to chyba nie dla mnie. Typ na filmiku zasuwa przez jakieś trasy leśne, skacze na jakichs małych gapach, jaki to ma sens na takim rowerze zamiast
Buntro - Od jakiegoś czasu myśle troche nad zakupem #szosa ewntualnie #gravel i zasta...

źródło: comment_1597487775J6DMMlewpJKBxpvRMJgWeJ.jpg

Pobierz

Na rozpoczęcie przygody z „szosą” lepszy bedzie

  • Klasyczna szosa 51.5% (35)
  • Gravel 48.5% (33)

Oddanych głosów: 68

  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Buntro: Jak masz już rower mtb tym batdziej ze masz hardtaila to bez sensu będzie branie roweru o podobnym zastosowaniu. Będziesz chciał pojeździć po drogach mieszanych to weźmiesz po prostu sobie na taką drogę górala, nie odczujesz znacznej różnicy, a jak będziesz chciał pojeździć w dłuższe trasy z duża prędkością to weźmiesz sobie w ten dzień szosę.
  • Odpowiedz
a szosą chciałbym poczuc zajebistosc robienia długich tras i szybkiego tempa na asfalcie.


@Buntro: No to jeśli planujesz jeździć asfalty, priorytetem jest prędkość, to po co rozważasz gravel?

Gravel jest świetny jeśli to ma być jedyny rower w garażu. Jest to też super opcja na taką "wycieczkową" szosę, większa wygoda, większa swoboda w dobieraniu trasy i odkrywaniu nowego terenu itp. A mocniej terenowy trasy na gravelu, to imo fun zaczyna
  • Odpowiedz
Czy ktoś może polecić jakiś rower trekkingowy męski?
Myślałem o Unibike voyager gts, bo kupiłem ojcu takiego na urodziny i całkiem fajnie się sprawuje. Ewentualnie może polecicie coś innego?

Budżet to 2000-3000 PLN. Uprzedzam, że nie znam się zbytnio na sprzęcie.

#rower #rowery
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Rower co wysłałeś niestety znacznie przekracza budżet


@NoNameNoIdeaNoLife: Stary, patrz na dane/rozmiar nie cenę. Masz tam tabelę. Popatrz. Ja mam tę ramę dużą i musiałem ją ''skracać'' więc jak ogarniesz rower w tych wymiarach masz 100% trafienia.
  • Odpowiedz
W związku, że jeżdżę na rowerze rekreacyjnie i moim jedynym osiągnięciem było zmiana dętki, opony i klocków hamulcowych, to mam do was pytanie: Czy warto bawić się samemu w wymianę piasty w tylnim kole, mam ogromny problem w znalezieniu kompatybilnej części, gdyż ta piasta to jakiś no-name.
Na początku (głupi ja) myślałem, że po prostu koło wymaga centrowania niestety, nie było opcji wycentrowania bo za każdym razem coś obcierało, aż w końcu zdjąłem
g.....k - W związku, że jeżdżę na rowerze rekreacyjnie i moim jedynym osiągnięciem by...

źródło: comment_15973222761sAWmhNcRuxIvN01uzyraw.jpg

Pobierz
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Czy gdzieś w polskich sklepach dostane kolimator 20x60 do latarki convoy s2+ ? Na alledrogo tylko 60st.

A może ktoś z mirków ma taki na sprzedaż?

#rower #rowery
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach