Wszystko
Najnowsze
Archiwum
- 16
@Lukumon Kopiec Krakusa
źródło: comment_1597555281rxkk8DQdxLf96eDJlNEWvT.jpg
PobierzDobra, decyduję sie na #spd ale mam parę pytań.
Na oku mam shimano m520 + buty Shimano me400. Czy taki zestaw jest git na crossa/mtb/ w przyszłości gravela jako zestaw na każdą porę roku?
Zdarza mi się spontaniczna potrzeba wzięcia roweru i czegoś załatwienia na mieście, da radę jeździć na tych 520 w zwykłych adidasach?
Przy 31.25cm rozmiar stopy jaki rozmiar Shimano brać?
#kolarstwo #rowery #
Na oku mam shimano m520 + buty Shimano me400. Czy taki zestaw jest git na crossa/mtb/ w przyszłości gravela jako zestaw na każdą porę roku?
Zdarza mi się spontaniczna potrzeba wzięcia roweru i czegoś załatwienia na mieście, da radę jeździć na tych 520 w zwykłych adidasach?
Przy 31.25cm rozmiar stopy jaki rozmiar Shimano brać?
#kolarstwo #rowery #
źródło: comment_1597526383VqfbQ8qxyenbBWkhavQgJg.jpg
Pobierz@NoNameNoIdeaNoLife: shimano m540 są nie do zajechania :P nigdy ich nie serwisowałem, a kilka tys km zrobiłem w mtb + maratony.
Co wy bajki opowiadacie o tym wpinaniu i wypinaniu w mieście jakby to była jakaś skomplikowana operacja? Jeździliście w ogóle kiedyś w spd?
Jak ktoś jeździ w spd już dłuższy czas to nawet nie czuje, że się wpina albo wypina, bo robi to z automatu.
Jak ktoś jeździ w spd już dłuższy czas to nawet nie czuje, że się wpina albo wypina, bo robi to z automatu.
Może nie jest jakoś super bo musiałam zwalniać. Wstawiam zeby udokumentować i nie zgubić poczynań na mojej damce xd. Mozna oceniać, ale można też nie
#rower #rowery #sport #rozowepaski #niebieskiepaski
#rower #rowery #sport #rozowepaski #niebieskiepaski
źródło: comment_1597515724S2fhIBGuriVdl7aKnsKqjP.jpg
Pobierz@mimil: Bardzo ładnie, ale zacznij w końcu używać Stravy.
źródło: comment_1597518457q5GQgdbJdxWSuxsPbR5kgr.jpg
Pobierz@msdone: Rozszerzenie Elevate do przeglądarki.
- 0
Mirki, po zdjęciu i ponownym założeniu przedniego koła "dzwoni" mi lekko tarcza (ociera delikatnie o klocek hamulcowy). Próbowałem podregulować zacisk - zarówno metodą na "zaciśnięcie poluzowanego zacisku hamulca na tarczy" jak i ręcznie, ale wciąż ociera. Może spróbować wcisnąć tłoczki jak przy wymianie klocków i dopiero znowu spróbować wyregulować położenie zacisku? Klocki nie są nowe, ale jest ich jeszcze całkiem sporo bo około 1,8-1,9 mm. Hamulce hydrauliczne Shimano BR-M446.
#rower
#rower
- 1
@strusmig: poluzuj śruby mocujące hamulec tarczowy - naciśnij dźwignię hamulca - na zaciśniętym hamulcu zakręć śruby
- 0
Nie uzupełniałeś płynu hamulcowego?
@pomaranczkawcurry: niee, zdjąłem tylko koło by wymienić dętkę. Z tymi hamulcami to widzę, że grubsza sprawa będzie bo wyciągnąłem teraz z nich klocki, rozepchałem tłoczki i zauważyłem, że naciskając klamkę (oczywiście z głową bo wiem, że tłoczek może wypaść i rozszczelnić układ) to po prostu tłoczki nierównomiernie się wysuwają. Tłoczek po stronie przewodu hamulcowego wychodzi ładnie, a ten drugi praktycznie w ogóle.
hej, stworzyłem możliwie krótką instrukcję, w jaki sposób woskować parafiną łańcuch rowerowy. Najważniejsza różnica w stosunku do innych poradników to nacisk na ultra czysty łańcuch przed woskowaniem.
https://medium.com/@maksymiliansleziak/woskowanie-lancucha-rowerowego-69acc2bc82be
#rower #szosa #rowery #serwisrowerowy
https://medium.com/@maksymiliansleziak/woskowanie-lancucha-rowerowego-69acc2bc82be
#rower #szosa #rowery #serwisrowerowy
Od jakiegoś czasu myśle troche nad zakupem #szosa ewntualnie #gravel i zastanawiałem się co by było lepszym wyborem.
Przez jakis czas, czytając opinie, oglądając filmiki myslalem ze tylko gravel bo ze uniwersalne i wgl ale wlasnie obejrzałem promo RAGa od NSa i to chyba nie dla mnie. Typ na filmiku zasuwa przez jakieś trasy leśne, skacze na jakichs małych gapach, jaki to ma sens na takim rowerze zamiast
Przez jakis czas, czytając opinie, oglądając filmiki myslalem ze tylko gravel bo ze uniwersalne i wgl ale wlasnie obejrzałem promo RAGa od NSa i to chyba nie dla mnie. Typ na filmiku zasuwa przez jakieś trasy leśne, skacze na jakichs małych gapach, jaki to ma sens na takim rowerze zamiast
źródło: comment_1597487775J6DMMlewpJKBxpvRMJgWeJ.jpg
PobierzNa rozpoczęcie przygody z „szosą” lepszy bedzie
- Klasyczna szosa 51.5% (35)
- Gravel 48.5% (33)
@Buntro: Jak masz już rower mtb tym batdziej ze masz hardtaila to bez sensu będzie branie roweru o podobnym zastosowaniu. Będziesz chciał pojeździć po drogach mieszanych to weźmiesz po prostu sobie na taką drogę górala, nie odczujesz znacznej różnicy, a jak będziesz chciał pojeździć w dłuższe trasy z duża prędkością to weźmiesz sobie w ten dzień szosę.
a szosą chciałbym poczuc zajebistosc robienia długich tras i szybkiego tempa na asfalcie.
@Buntro: No to jeśli planujesz jeździć asfalty, priorytetem jest prędkość, to po co rozważasz gravel?
Gravel jest świetny jeśli to ma być jedyny rower w garażu. Jest to też super opcja na taką "wycieczkową" szosę, większa wygoda, większa swoboda w dobieraniu trasy i odkrywaniu nowego terenu itp. A mocniej terenowy trasy na gravelu, to imo fun zaczyna
6
Nazywam się Remy Metailler i jestem zawodowym kolarzem górskim

Jazda rowerem górskim dla bardzo doświadczonych zawodników.
z- 0
- #
- #
- #
- #
- #
- 0
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
- 3
@jorzin: nie ma czegoś takiego jak męski rower
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
- 1
@jorzin: nie no smieszkowałam. Są męskie rowery. To był tylko żart że stereotypu na wykopie że jazda rowerem jest dla kobiet
6
Jadąc na rowerze, uważaj na kangury!

Pamiętaj, na rowerze - OSTROŻNIE
z- 2
- #
- #
- #
- #
- #
@NoNameNoIdeaNoLife: @4x80: wszystko zależy od konkretnego roweru. Ja mam w jednym ramę 58, a w drugim 61 cm. Inny model, inna geometria, więc i inny rozmiar ramy pasował, chociaż w obu to był największy oferowany.
- 0
Rower co wysłałeś niestety znacznie przekracza budżet
@NoNameNoIdeaNoLife: Stary, patrz na dane/rozmiar nie cenę. Masz tam tabelę. Popatrz. Ja mam tę ramę dużą i musiałem ją ''skracać'' więc jak ogarniesz rower w tych wymiarach masz 100% trafienia.
- 16
@Problem_Trzech_Cial: Potrzeba baaaaardzo dużego wyświetlacza, żeby zrobić tak długi zrzut ekranu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@akimbo: Z każdym. Gwarancja jest dobrowolnym świadczeniem. Prawo nie określa tego czy ma być i jak długa.
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
@nochybaniebardzo: dobrze rowerzysta robi! Bardzo rzadko jeżdżę rowerem po mieście ale bardzo dobrze zrobił
W związku, że jeżdżę na rowerze rekreacyjnie i moim jedynym osiągnięciem było zmiana dętki, opony i klocków hamulcowych, to mam do was pytanie: Czy warto bawić się samemu w wymianę piasty w tylnim kole, mam ogromny problem w znalezieniu kompatybilnej części, gdyż ta piasta to jakiś no-name.
Na początku (głupi ja) myślałem, że po prostu koło wymaga centrowania niestety, nie było opcji wycentrowania bo za każdym razem coś obcierało, aż w końcu zdjąłem
Na początku (głupi ja) myślałem, że po prostu koło wymaga centrowania niestety, nie było opcji wycentrowania bo za każdym razem coś obcierało, aż w końcu zdjąłem
źródło: comment_15973222761sAWmhNcRuxIvN01uzyraw.jpg
Pobierz- 1
@Jaroslaw_Keller: no sorry byczq, ale to raczej ty coś zle mierzysz. Mogłem sie pomylić o 1-2cm, ale żeby tak dużo to wątpię.
Chyba ze walnalem sie w tym czym jest przekrok, bo liczyłem od stopy do krocza.
Chyba ze walnalem sie w tym czym jest przekrok, bo liczyłem od stopy do krocza.
- 0
@NoNameNoIdeaNoLife: Spoko, rozumiem. Tylko wiesz że np źle dobrany rozmiar wychodzi dopiero po 50-100km jazdy, albo nastepnego dnia rano jak trzeba się podnieść z łóżka :P.
@dildo-vaggins: ja mam jakiś, ale nie pamiętam czy 20x60 czy 30x60. Mogę ci to wysłać za free jak etykietę do paczkomatu przygotujesz.
33
Veturilo nad przepaścią. Warszawy nie stać na rowery

Osiem lat po uruchomieniu systemu wypożyczalni do urzędników dotarło, że samorządu nie stać na jego utrzymanie.
z- 29
- #
- #
- #
- #
- #






















źródło: comment_1597559192wAUnaQxFTOcTd3Q9mO7gRB.jpg
Pobierz