Wpis z mikrobloga

@P-uchate-K: ja polecam 18650 z odzysku, kupiłem przez allegro 16 ogniw sony za bodajże 79zł i o dziwo trzymają nominał (okolice 2400mAh), wymieniłem tylko koszulki termokurczliwe na nowe i podpisałem zmierzone pojemności, jeden pakiet włożyłem do obudowy powerbanka a pozostałe mam do latarek.
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@felixos: nie, podstawowa sprawa to prąd rozladowania, jeśli ogniwo 18650 dopuszcza prąd rozładowania powyżej 2.8A to możesz użyć taki o pojemności 2200mAh tylko będzie świecił krócej niż godzinę na pełnej mocy. Ja mam takie 2400mAh ale mają prąd rozładowania bodajże 10A a są takie co mają i większy.
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@felixos: ogólnie moc maksymalna dobierasz sobie do potrzeb, ja na przykład 2.1 i 2.8A wziąłem na rowery ale do chodzenia w terenie wziąłbym 1.4A bo większy pobór mocy = wysoka temperatura i 2.8A przy pełnej mocy po kilku minutach jest tak gorąca że ledwo można trzymać gołą ręką (około 60-70 stopni). Oczywiście możesz użyć połowy mocy lub najniższego trybu ale wtedy też się grzeje ale tak do 40-50 stopni na połowie