Hej Mirki i Mirabelki,
Zwracam się do Was jeszcze raz z historią małej Kasi. Rodzice są zrozpaczeni i błagają o pomoc...

Moja koleżanka z ławki, z czasów szkolnych ma małą, chorą na serce córeczkę. Przestały jej pracować zastawki w sercu. Mała ma w nim ubytek, który krew rozerwała już do wielkości 4,5 mm...
W zeszłym roku udało zebrać się odpowiednią sumę na operację w USA, która miała sprawić, że serce będzie pracować w prawidłowy sposób
NicNowego - Hej Mirki i Mirabelki,
Zwracam się do Was jeszcze raz z historią małej Ka...

źródło: comment_16425863814RG2QUbaOFhQZufOytk7qo.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#anonimowemirkowyznania
Mirki pomocy.
Codziennie rano mówiłem sobie dość tej pracy ale szedłem dalej z zaciśniętymi zębami.

Nie będę rozpisywał się co jest w niej nie tak bo wszystko jest nie tak. W każdym razie złożyłem dziś wypowiedzenie ale obowiązuje mnie okres wypowiedzenia czyli ponad miesiąc.
Nie dam rady tam pójść. Naprawdę psychicznie nie dam rady. Na rozwiązanie za porozumieniem się nie zgodzili.
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@sberatel: No nie zawsze. Idiotyczna rada w każdym razie. Nie wiesz czy nie ma zapisu o jakiejś karze czy innych rzeczach. Po to są umowy żeby ich przestrzegać a nie sobie zrywać bo takie ma się widzimisie
  • Odpowiedz
Mirko pomusz ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Mam komputer z kartą graficzną GTX 1060 z 1 wyjściem HDMI, 3 DisplayPort i jednym DVI. Jest do niej podłączony monitor Samsung C27F390 z 1 wejściem HDMI i 1 D-SUB. I wszystko było spoko.
ALE
Kupiłem tablet graficzny Wacom Cintiq 16, który ma wejście tylko HDMI, a te już mam w kompie zajęte przez monitor ( ͠° °)
No więc podumałem i kupiłem adapter
Slowbro - Mirko pomusz ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Mam komputer z kartą graficzną GTX 1060 z 1 wyj...

źródło: comment_1642496668nWqEIJSKeckxP7cTFNEh04.jpg

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Slowbro: sprawdź sobie wszystko metodą dyskwalifikacji
-komputer -> hdmi -> monitor
-komputer -> hdmi -> tablet
-komputer -> DP -> konwerter -> HDMI -> monitor
-komputer -> DP -> konwerter -> HDMI -> tablet
(najpierw podpinaj kabel hdmi do konwertera a potem konwerter
  • Odpowiedz
@Catmmando: @Xodet: @Marcek123: Wydaje mi się, że nie mam w domu żadnego monitora z wejściem DP (telewizor może mieć, ale ma gniazda tak głupio z tyłu, że musiałbym go ściągać ze ściany), ani nawet żadnego kabla DP, a moje kable hdmi na pewno działają, bo zarówno tablet jak i monitor nie mają problemów z połączeniem HDMI-HDMI z kompem, z sąsiadami się specjalnie nie kumpluję, a latanie
  • Odpowiedz
Jak wyłączam laptoka to on się resetuje, dopiero jak się zresetuje to z poziomu ekranu logowania mogę go wyłączyć. Klikam "shut down" w starcie, a pokazuje się napis "restarting". Wylogowanie i wyłączenie też skutkuje resetem. Jak to naprawić? xd
#komputery #pomocy
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Limonene: no to lipa. Opcje są jeszcze takie, że np. masz Wake-On-Lan, albo Wake-On-USB włączone w biosie i coś to wyzwala.

Nie kojarzę, czy istnieje u jakiegokolwiek producenta opcja "zapobiegania" wyłączeniu sprzętu. Czasami da się jeszcze np. ustawić zachowanie sprzętu po wznowieniu zasilania po uprzedniemu jego utracie, ale to chyba nie to.

Jeżeli służbowy, to zagadaj do gościa od Adobe Readera, tzn. IT Supportu w firmie :P

(Swoją drogą nie
  • Odpowiedz
Dzisiaj w #radio #tokfm o ok 15:25 były prawdziwe prawicowe prawiewiersze. Jeden z nich odnosił się do filmiku gdzie dzieci przebrane bodajża za ryby uciekały przed szczepionką. Ma ktoś namiary jakieś?

#pomocy
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
Mirki mam problem, kupiłem nowy monitor i jak ustawiam odświeżanie na 144/170 hZ przy rozdzielczości 2k to w menu gier np. Valorant czy Rocket League za każdym razem gdy zrobię potwiedze jakas czynność ekran mruga na sekundę, potem zaczęło już również podczas gry mi mrugać. Jak wczoraj obniżyłem do 60hZ to nie było tego problemu. Czy to może być wina karty graficznej, która się poci? Mam Radeona RX580. Czy to może wina
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@grave miałem ostatnio na Skyrim to samo karta RX 570. Powylaczalem wszystkie dziwne opcje w aplikacji adrenalin typu ichill i te inne co tam są i przestało mrugać. Wyłączałem wszystkie po kolei i wkoncu przestało.
  • Odpowiedz
Jest szansa, że kupię ten uchwyt do maszynki do makaronu gdzieś w Polsce lub w Warszawie?
W sumie to miejsce obojętne tylko nie za miliony xd
Zamówiłem raz z alliexpress ale już chyba pół roku idzie i wątpię aby dotarło xd
Może ktoś ma jakieś źródło :D
#kiciochpyta #kuchnia #makaron #maszynkadomakaronu #pomocy
fruguszek - Jest szansa, że kupię ten uchwyt do maszynki do makaronu gdzieś w Polsce ...

źródło: comment_1642359186P1wymKoS4lFu2f79G8J1Y1.jpg

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Rodajo i zbierajo!

Wśród tych co wpłacą na zbiorke dla Michalinki minimum 5 zl i wyślą mi na priv link do wypłaty z swoim nickiem z wykop.pl wylosuje bon na 25 zl na pyszne.pl jezeli przebijemy 200 plusów. Jezeli 1000 będą 3 bony. Powyżej 2000 5 bonów

Koniec jutro 21. Wyniki o 22

Czy
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jak naprawić odrapany piaskowiec? Przy tym świetle słabo to widać, ale odkruszone fragmenty są dużo jaśniejsze. Po przetarciu mokrą szmatką zyskują odpowiedni kolor, ape tylko dopóki są wilgotne. Jaki środek użyć? Myślałem o zakupie jakiegoś impregnatu do piaskowca, ale kupowanie całej butelki trochę bez sensu. Może jakieś domowe sposoby?
#remontujzwykopem #budownictwo #remont #wykonczenia #stepujacybudowlaniec #diy #pytanie #pomocy
Recydywa - Jak naprawić odrapany piaskowiec? Przy tym świetle słabo to widać, ale odk...

źródło: comment_1642326312AgEabz4FlzqKFCHEvak5sS.jpg

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Recydywa przecież to nie problem wykuć tą cegiełkę i wstawić drugą ( od środka rozwiercić żeby pękła i potem wstaw nową) pytanie czy zostało coś ci z kartona, bo z nowej partii to się może różnić

A jak nie to spróbuj impregnatem o kamienia maznąć, przez dłuższy okres powinien utrzymywać się efekt mokrej kostki.
  • Odpowiedz
  • 1
@radoskor3 niestety to nie wchodzi w grę. Uszkodzenie jest w wynajmowanym mieszkaniu. Właściel to typowy dusigrosz, a uszkodzenie jest zupelnie niewidoczne po zamoczeniu. Szukam jakiegoś smart rozwiązania bez wiekszych kosztów i ingerencji. Dzięki!
@Szynk44 nie mam pojecia, ale pewnie tak. Na pewno do dymu z papierosow najlepsze są środki APC do mycia aut, ale nie wiem jak zareagują z impregnatem którym jest pokryty kamień.
  • Odpowiedz
Pytanie do #rozowepaski ale i nie tylko ;) - jak mnie koleżanka zaprosiła na wesele jako osobę towarzyszącą, to powinienem się coś dorzucić do koperty i prezentu?
Sam zapytać o takie kwestie czy czekać? Swoją drogą ja pracuję i całkiem sobie nieźle radzę, a dziewczyna biedna i wstydliwa studentka ;)
Jak to ugryźć i dobrze zagrać, bo tak naprawdę to mi na niej bardzo zależy też? ( ͡° ͜
  • 24
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Nabuchodonzor: jeżeli to dla ciebie nie problem, to zapytaj i dorzuć się. Gdyby powiedziała, że nie trzeba, kup lepsze wino, może zdrapki do tego. Prawda jest taka, że będziesz lepiej się czuł na weselu, kiedy choć trochę się dorzucisz, ale nie masz obowiązku.
  • Odpowiedz
Siema pisze z problemem bo żaden lekarz mi nic sensownego nie powiedział. Chodzi o to że od jakiegoś roku może półtora lewa ręka a najmocniej serdeczny i mały palec odczuwam dziwne mrowienie jak coś nimi dotykam albo cokolwiek robię. Byłem u neurologa,psychiatry,rodzinnego i chuu (leczę się ssri od roku) więc już szukam pomocy gdziekolwiek (dodam że to uczucie drętwienia czy mrowienia jest podobne jakbyś uderzył w coś łokciem) edit: mam stwierdzoną depresje
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@AnonimoweMirkoWyznania: W fajii mięśni raczej nie ma, tylko ciała jamiste i ścięgna. Może uszkodziłeś jakoś nerw. Może wrzuć na luz, to świeża sprawa i może coś musi się samo zregenerować. Stres związany z presją jaką na siebie nakładasz nie pomaga. Może zamiast urologa idź do neurologa, tylko prywatnie do kogoś dobrego lub w dużym mieście.
  • Odpowiedz
Mirki i mirabelki jest sprawa. Bliska osoba ma covid i nie może dostać leku w #krakow
Lek to Miflonide Breezhaler (proszek do inhalacji w kapsułkach) i pomógłby z oddychaniem, bo jest ciężko. Czy jakaś dobra dusza mogłaby odsprzedać, albo odstąpić, bo w całym Krakowie nie ma i po najbliższy trzeba jechać 60 klocków, a nie bardzo kto może to zrobić... Jak nie całe opakowanie, to chociaż kilka dawek żeby poczekać
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach