Czy ktoś z was używa jakiejś lunety/obiektywu do telefonu który pomaga przy robieniu zdjęć makro waszych modeli i byłby w stanie coś polecić? Na allegro jest tego masa tak samo jak i opinii o nich ceny od 13 zł do 300zł ale ja chciałbym coś sprawdzonego.

#makrofotografia #modelarstwo #fotografia #pomocy
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mam bardzo dobry pomysł na stronę internetową, ale nie wiem od czego zacząć by go zrealizować?

Nie umiem stworzyć ani prowadzić takiej strony, ale pomysłów na rozbudowie mi nie brakuje. Brak jest w przelaniu myśli na kody.

Jak najlepiej postępować w takim przypadku?

Poszukać
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

jest tu jakis dobry towarzysz ktory ogarnia excela bardziej niz ja i potrafi ogarnac to zeby przy wklejaniu danych z notatnika byly uporzadkowane tak jak ja chce?
Excel wariuje, zmienia formatowanie na daty, mimo ze formatuje na ogolny to wtedy wartosci np. z 6.59 zmieniaja sie na 29181, usuwam wartosc, formatuje na jakikolwiek format byle nie date, wpisuje 6.59 i on dalej zmienia na dziwne cyfry.
Do tego mam do scalenia w
przodowyryl - jest tu jakis dobry towarzysz ktory ogarnia excela bardziej niz ja i po...

źródło: comment_1642867277W5pXSUAce70zRNWbyH6n49.jpg

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@przodowyryl: nie jestem mistrzem excela, ale spróbuj zmienić wszystkie kropki na przecinki w notatniku przez znajdź i zamień. Dodatkowo, z doświadczenia wiem, że arkusze googlowskie lepiej radzą sobie z kopiowaniem liczb z dokumentów tekstowych, więc może nimi się pobaw
  • Odpowiedz
Siemanko! Dorzucicie się?
https://zrzutka.pl/ackhgb

Pracuję z Hakersami - szkolimy dzieciaki z domów dziecka, świetlic środowiskowych z informatyki (robotyka, programowanie, projektowanie etc. - wszystko macie na stronie, nad którą też aktualnie pracuję - hakersi.pl). Mało się udzielam na Wykopie lub tylko w kwestiach budowlanych, ale pomyślałem, że coś dorzucę z mojej pracy.
A może ktoś chciałby pomóc i pouczyć dzieciaki? Jak coś to piszcie na #ama to się nie nadaje, ale
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Od kilku dni chce mi się spać w losowych momentach w ciągu dnia a teraz przez ostatnie 3 dni nasiliły się objawy zawrotów głowy jestem zdezorientowany, rozmywa mi się obraz niektóre elementy jak na coś się patrzę … Czy możliwe jest że jestem odwodniony ?Nie gorączkuje ani głowa mnie nie boli czy coś.

Mamy tu kogoś z ratownictwa medycznego ???

Generalnie jak się wyśpię to mam siłe na te pare godzin nieznacznie
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
Jeszcze pójdę do psychiatry na NFZ żeby mi dał jakieś leki uspokajające bo często niepodświadomie się denerwuje mam często skoki ciśnienia w losowych momentach, szybko się czymś błahostka irytuje.

Zrobię detoks od komputera i telefonu.
  • Odpowiedz
@Own3d_23 lekarz po to jest żeby Cię zdiagnozował i wysłał do specjalisty. Neurolog, okulista, morfoliogia, poziom cukru, hormony, stan zapalny, jest milion różnych rzeczy, które mogą powodować takie dolegliwości. Rejestrujesz się do lekarza POZ, mówisz co i jak a on Cię kieruje na dalsze badania. W internecie nikt Cię nie zdiagnozuje.
  • Odpowiedz
Siemanko. Jestem tu nowy i szukam pomocy Mirków dziewczyna zakupiła laptopa. Oto pacjent:

https://www.x-kom.pl/p/702957-notebook-laptop-156-asus-vivobook-15-x513ea-i3-1115g4-12gb-256.html

Potrzebuje go tylko na studia. Zaoferowałem się że ja jej tego windowsa zainstaluję. Myślę prosta sprawa. Bootowalny pendrive zrobiony. Klucz Windows zakupiony. Wszystko cacy. I tu nagle brak opcji połączenia z siecią Wi-Fi. Zainstalowałem sterownik z oficjalnej strony. Nic nie pomogło. Dorzucam dwa zdjęcia. Może ktoś coś poradzi
#pomocy #komputery
Censored1337 - Siemanko. Jestem tu nowy i szukam pomocy Mirków dziewczyna zakupiła la...

źródło: comment_1642797933XU49i8puq5jZnGalO9n0Zi.jpg

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Przecież to prawnik jak każdy, Ty płacisz, czemu ma być po stronie dewelopera


@CalibraTeam: no nie wiem, na szali kilkuset klientów nagonionych przez dewelopera razy kilka tys. zł od głowy (suma opłat od umowy deweloperskiej i przekazania własności) vs interes jednego z tych klientów z poradą za kilkaset zł, który nawet nie rozumie po co są te służebności. Inna sprawa, że prawnicy dewelopera nie napisali tego od razu dobrze tylko
  • Odpowiedz
Nie lubię nie wtrącać się w nie swoje sprawy, ale ta piękna dobermanka sama prosi o pomoc. Sąsiedzi trzymają ją w tym miejscu co na zdjęciu cały rok, o ile w gorące dni psu nic się nie dzieje, to w zimę kiedy codziennie w tym rejonie są śnieżyce, wieje wiatr, są ujemne temperatury bardzo ciężko sie na to patrzy. Jak jestem w domu i wychodzę zapalić to ona tam jest za każdym
dumlix - Nie lubię nie wtrącać się w nie swoje sprawy, ale ta piękna dobermanka sama ...

źródło: comment_1642771370sypCRNspUGaMUM0d8IHv2s.jpg

Pobierz
  • 19
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@dumlix: wzywaj okoliczne fundacje i tozy, nawet te szemrane się zainteresują, bo to rasowy pies. I tak z osobistego doświadczenia - nie idź do nich sam, bo jak im psa zabiorą, to będa wiedzieli, że to ty i mogą robić problemy.
  • Odpowiedz
Wykopie, pomocy.
To na zdjęciu to był kiedyś kolczyk - pewnie ma z 40 lat, nosiła go moja mama jak była młoda. Raz pożyczyłam komplet tych kolczyków od mamy i oczywiście - zgubiłam. ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Poszukiwania nie przyniosły efektu, kolczyk został jeden, przez chwilę był zawieszką, potem wylądował w szafce…
Mamie było bardzo przykro, ale cóż, pogodziła się ze stratą i wybaczyła, jak to mama <3
Znalazłam ostatnio resztkę tego kolczyka
oh_cherry - Wykopie, pomocy.
To na zdjęciu to był kiedyś kolczyk - pewnie ma z 40 lat...

źródło: comment_1642759020cbq2WMXmbM86b4yIGdcPGb.jpg

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Sformatowałem dysk na starym macu i zresetowałem system (OS X Mavericks 10.9.5). Niestety nie ma opcji żadnego update'u systemu na nowszy.

W App Store i na stronie Apple znajduje tylko macOS Monterey, którego nie mogę zainstalować.

Miał ktoś taki problem lub wie jak go rozwiązać? Przed formatem był OS X 10.14.5 (Mojave).

#apple #macos #macbook #pomocy #pytanie #pytaniedoeksperta
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach