Wpis z mikrobloga

Mirki mam problem, kupiłem nowy monitor i jak ustawiam odświeżanie na 144/170 hZ przy rozdzielczości 2k to w menu gier np. Valorant czy Rocket League za każdym razem gdy zrobię potwiedze jakas czynność ekran mruga na sekundę, potem zaczęło już również podczas gry mi mrugać. Jak wczoraj obniżyłem do 60hZ to nie było tego problemu. Czy to może być wina karty graficznej, która się poci? Mam Radeona RX580. Czy to może wina samego monitora? Wyłączyłem AMD FreeSync, wyłączyłem wszelkie dostępne opcje dodatkowe w karcie graficznej. Próbowałem grać w gry "w oknie", ale wciąż obraz miga.

#pcmasterrace #pomocy #pytaniedoeksperta #kiciochpyta #monitory #kartygraficzne #informatyka #hardware
  • 15
@SeekSouls kablem display port, najpierw miałem podłączony na starym kablu, ale żeby go sprawdzić podłączyłem pod kabel dp, który dostałem w zestawie z monitorem i nadal to samo
@grave: Display Port ma 2 standardy.
1.2 oraz 1.4
Ty do takiego odświeżania musisz mieć 1.4.
To po 1.
Jeśli masz karyw GeForce to wyłącz GSync w Panelu NVidia.
W monitorze FreeSync możesz zostawić włączony.
Napisz więcej szczegółów.
Ale stawiam że chijowy kabel i/lub włączony GSync która #!$%@? a nie działa z monitorami FreeSync bo mam ten sam problem i przeczytałem pół internetu i okazuje się że nVidia ma to w
@SeekSouls 1. Mam kabel, który dostalem w zestawie z monitorem, szczerze to nie wiem jaki standard, ale chyba nie by nie dali w zestawie kabla o nieodpowiednim standardzie 2. Mam kartę Radeona, monitor ma FreeSync i przy włączonym/wyłączonym dzieje się to samo. @scrimex Zauważyłem, że przy 144hz nie da się w ogóle wlaczyc HDR, natomiast przy 170hz da się włączyć i tak teraz mam ustawione,, spróbuję wyłączyć. Chociaż wątpię, że to coś
@SeekSouls ok w takim razie ostatecznie spróbuję jeszcze z tym kablem, ale to dziwne rzeczy, gdyby dali kabel, który nie radzi sobie z tym do czego ten monitor jest stworzony tj. 170hz w 2k. Dzięki!
@grave miałem ostatnio na Skyrim to samo karta RX 570. Powylaczalem wszystkie dziwne opcje w aplikacji adrenalin typu ichill i te inne co tam są i przestało mrugać. Wyłączałem wszystkie po kolei i wkoncu przestało.