Wpis z mikrobloga

Witam, planuję zmienić pracę. Obecnie pracuję na produkcji 4 zmiany i kompletnie nie mam pojęcia gdzie indziej mógłbym znaleźć pracę. Większość ogłoszeń w mieście to restauracje, fabryki, kurierzy, kierowcy, pracę za granicą itp. Nic, co byłoby odpowiednie dla mnie. Myślałem o kursach, mam odłożone kilka k na jakiś kurs. Tylko jest jeden problem, kompletnie nie mam pomysłu w co zainwestować. Jest sporo ofert IT, ale w tym chyba sobie nie dam rady nawet po ogromnej ilości kursów. Jedyne, co przyszło mi do głowy, to praca ma stolarni jako pomocnik, ewentualnie znów trafię do czegoś, jak fabryka i będę tyrał na produkcji. Pytanie jest następujące. Od czego najlepiej zacząć? Jaki kurs byłby przydatny? Czy jest szansa na pracę w IT dla kogoś, kto nie miał z tym żadnej styczności? Ewentualnie czy są zawody, w których można się rozwinąć od początku bez doświadczenia? #praca #pracbaza #kursy #pomocy #przegryw
  • 10
@Sasa112: jest od groma zawodów w których można zacząć od zera, albo z jakąs wiedzą minimalną. Przede wszystkim szukaj ofert na pomocnika albo "do przyuczenia", szczególnie w sektorze takim fizyczno-technicznym na przyklad ślusarz czy właśnie stolarz. Najważniejsze w takim przypadku jest to żebyś sam chciał się tego nauczyć a nie czekał aż ci ktoś wszystko wyłoży na tacy. Jeżeli dotychczas nie miałeś styczności z IT to może być ciężko, ewentualnie mógłbyś
@Strigiformesman: Chętnie bym poszedł na pomocnika nawet za marne pieniądze, ale z możliwością rozwoju i nauki. Problem w tym że bardzo mało takich ogłoszeń. A jeśli chodzi o chęci to myślę że potrafię się w coś zaangażować jeśli wiem że jest to tego warte. Myślę czy sam nie wystawić ogłoszeń że jestem chętny na pomocnika itp.