Siema Mirki. Mam problem.

Mieszkam w bloku na przedostatnim piętrze od strony ściany szczytowej i od ponad 3 miesięcy zalewa mi łazienkę wyremontowaną w całości jakieś 4 lata temu.

Początkowe podejrzenie oczywiście padło na sąsiadkę z góry. Po wizycie u niej i obietnicach że nic się tam nie wylewało na podłogę pozwoliła mi ona na sprawdzenie odpływu w swojej łazience (nie posiadam ubezpieczonego mieszkania więc jedyne na co mogłem to liczyć to rekompensatę za
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@bruce_printscreen: To takie rady ode mnie:
1. Zawsze, ale to zawsze zgłaszaj wszystko na papierze. Masz podkładkę, że przyjęli na dziennik. Nie telefonicznie - bo jeden zapisze, drugi nie, nie mailowo - bo maila jeden usunie, drugi nie i na wszystko żądaj odpowiedzi. Papier to jest papier.

2. Teraz napisz pismo opisujące tamtą sytuację - tj. cały czas przecieka, byli ale nic nie pomogli, porób zdjęcia i napisz, że je załączasz. Na
  • Odpowiedz
Dzis po paru dniach zalogowalem sie do gierki #valorant odkrylem ze ktos od 3 dni gral na moim koncie.. Oczywiscie nikomu nie udostepnialem swojego konta, rozegral na nim az 30gier, nie zmienialem #haslo ale na stronie riot wylogowalem sie ze wszystkich urzadzen, mam uwazam ze silne haslo, dosyc dlugie dlatego watpie zeby ktos znal moje haslo... Nie dostalem zadnego maila o probie zalogowania sie z obcego urzadzenia, 2FA
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@sew1k: Da się ale to mało prawdopodobne. Najczęściej hasła są brane z wycieków z rozmaitych serwisów gdzie to hasło mogło być użyte. Dobrze ze odpaliłeś f2a, bo teraz ta osoba będzie miała utrudnione zadanie by się zalogować. Możesz sprawdzić swoje hasło / login na haveibeenpwnd czy gdzieś nie lata po słownikach / wyciekach.
  • Odpowiedz
@sew1k: Sprawdź sobie czy na pewno Twoje hasło nigdzie nie wyciekło. Jak masz gdzieś podpięte takie samo hasło do autouzupełniania google to gdzieś tam w opcjach jest sprawdzenie czy gdzieś wyciekły dane
  • Odpowiedz
#pomocy
szukam butelki 1,5l zeby trzymala gaz napoju.
wazne aby byla nieprzezroczysta.
oczywiscie najtaniej jak sie da. i tak aby doszla do mnie max w poniedzialek 31.01
ktos cos poleci?
moze #silownia
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Siema ma ktoś aktualny vaccination qr kod który mi przejdzie na granicy i byłby w stanie się nim podzielić na pw błagam bo nie chcą mnie do żadnego autokaru wpuścić i nie mam jak wrócić do Polski bez tego a już 200zl poszło na marne, jak teraz się nie dostanę na tą rezerwację to oficjalnie będę bezdomnym za granicą
#pomocy #polacyzagranica #niemcy
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Witajcie

Moja znajoma, która skończyła uczelnie muzyczną wydaje właśnie swój pierwszy legalny krążek. Pomyślałem, że fajnie byłoby dać jej zasięg. Do niczego nie namawiam a nuż ktoś się skusi. Czy są tutaj Mirki, które lubią muzykę klasyczną i byliby skorzy ją wesprzeć?

Kompozycje nagrane na płycie powstały w latach 2017-2020 i cechują się różną ekspresją: od pogodnego Momentu muzycznego C przez sentymentalne Reminiscencje, aż po nasycone dramatyzmem Dyslokacje, kontemplacyjne Espressivo TransSibile, czy wielowątkowe
brednyk - Witajcie

Moja znajoma, która skończyła uczelnie muzyczną wydaje właśnie ...

źródło: comment_16431393199ozDEIhZu4mSoD3e3PkaJd.jpg

Pobierz
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@m4yooo: Niektóre banki oferują taką możliwość. Jeśli masz już jeden numer u danego operatora to kolejny możesz zarejestrować za pomocą aplikacji operatora (np. w wypadku Play w Play24).
  • Odpowiedz
@mp107 ...niby tak...tylko powstaje pytanie które dane wtedy bank udostępni... bo teoretycznie np masz starter zarejestrowany zgodnie z przepisami i nie musiałeś podawać do tego pełnych danych...a bank w nowym starterze przekaże pełne dane jakie sam posiada...warto na to zwrócić uwagę...
  • Odpowiedz
Moi drodzy szukam książki, czytałam ją z 10 lat temu, była w którymś wydaniu książek wybranych od readers digest, pamietam tylko tyle że była grupka młodych artystów znających się ze szkoły i przebywali w posiadłości malarza, chyba rozwiązywali zagadkę jakiegoś obrazy, czy ktoś coś kojarzy? Pragnę ją przeczytać teraz, ale chyba marne szanse. #ksiazki #czytajzwykopem #pomocy
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

wie ktos gdzie kupic normalne nozyczki do paznokci i skorek? takie ktore nie beda chodzic luzno po kilku uzyciach i maja ostre, cienkie koncowki (jeszcze fajniej jakby mialy wygodne uchwyty)? nie umiem nigdzie znalezc zadnych dobrych nozyczek, wszedzie syf, jedyne dobre jakie uzywalem to jakies rosyjskie z lat 90 czy tam jeszcze starsze ale nie mam juz tamtych.

#kosmetologia #pytanie #niewiemjaktootagowac #zakupy #pomocy
SmugglerFan - wie ktos gdzie kupic normalne nozyczki do paznokci i skorek? takie ktor...

źródło: comment_1643068041KXqsR0p8X8QphMmyJGUjb1.jpg

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@SmugglerFan: miałem identyczny problem w październiku, też najlepiej wspominałem nożyczki "rodzinne" jakies komunistyczne. No i chciałem Cię Miras poratować, bo kupiłem zajebiste, ale patrząc na allegro/ceneo chyba są już niedostępne ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Gdybyś chciał mimo to poszukać: STALEKS SC-20/2. Inne cyferki to inna smukłość/kształt nożyczek - mi te najbardziej podeszły. Kupiłem za 33 zł.
edit: na stronie producenta są inne dostępne, więc pewnie zastąpił
  • Odpowiedz
Mireczki w moim #macbook m1 wczoraj przy zamykaniu nagle coś trzasło, otwieram i patrzę, a tu tak się rozłamało, ciągle ulatują małe kawałeczki. Zdążyłam się naczytać, że gwarancja mi tego nie uzna, matryca do wymiany, dramat i jakieś 2k za naprawę w apple service.
Nie ma apple care + w PL, bo mogłabym się tym jakoś uratować, ani żadnego ubezpieczenia, bo mac kupowany w MediaMarkcie.
Co myślicie, uda się z
juliet77 - Mireczki w moim #macbook m1 wczoraj przy zamykaniu nagle coś trzasło, otwi...

źródło: comment_1643032668s0KN2MJRJoH2oUTLeYEHu7.jpg

Pobierz
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@juliet77: nic nie załatwisz za darmo bo ewidentnie wygląda jak uszkodzenie mechaniczne, ja bym tam nakleił kawałek czarnej taśmy żeby się nie rzucało w oczy i nie kruszyło i używał dalej ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
nie mozesz po prostu powylaczac zgody marketingowe?

@Czlowiek_Ludzki: Uwierz, że nie. Przez lata uważałem, że takie telefony to jedynie kwestia zgód marketingowych rozdawanych "na lewo i prawo", bo i przez lata nikt taki do mnie nie dzwonił (było kilka podejrzanych "głuchych telefonów" w roku, ale ich nigdy nie odbierałem). Jednak byłem w błędzie. Sam wycofuję zgody marketingowe gdziekolwiek się da i okazało się, że wystarczyło JEDEN RAZ odebrać połączenie od
  • Odpowiedz
#pomocy #pytanie #religia #szkola
Siema mam Debata oksfordzka i chciałbym poznać od was(mirków) argumenty za i przeciw tematu dotyczącego: "Obecność religii w polskich szkołach jest korzystna dla społeczeństwa"
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@PanMaj: mój argument przeciw to że religia nie powinna się pchać w tak obrzydliwe miejsce jak szkoła.
Na religię powinno się chodzić jak za PRL, do salki przy kościele.
W szkole religia staje się czasem odpoczynku od innych lekcji i traci na powadze.
Religia powinna wymagać trochę więcej wysiłku niż tylko pójście do innej klasy w szkole.
  • Odpowiedz
Hej, potrzebuję małą przysługę za przysłowiową flaszkę w Brzezinach koło Łodzi (odbiór jednej rzeczy i przesłanie jej dalej paczkomatem).

#lodzkie #lodz #pomocy
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach