Witam.
Za parę tygodni kończy mi się umowa najmu mieszkania i będę je opuszczał. W umowie mam napisane dokładnie że przed opóźnieniem mieszkania:

"-usunięte zostaną wszelkie zabrudzenia i uszkodzenia ścian i podłóg,
-odmalowane odpowiednia farbą wszekie zabrudzenia ścian, zagipsowane dziury"

Właściciel
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Niby Huop wiedział, że w b0landa rynek nieruchomości to ponury żart, ale jednak się łudził, że "może jednak".

Tymczasem, poirytowany na maksa sytuacją życiową postanowiłem nająć sobie jakąś kawalerkę u siebie w powiatowym...
Jakie to wszystko jest poyebane, to ja nie mam pytań.
1. Kręcąc pejsem wybrałem najtańszą ofertę na portalu ogłoszeniowym. Samo to, że nie było w niej zdjęć powinno być znakiem ostrzegawczym, ale mówię zaryzykuję. Zadzwoniłem, umówiłem się. Oczywiście blok późny Gierek
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Potrzebuję wynająć na szybko (do soboty) i w miarę tanio (wiadomo, że tanio to już było ( ͡° ͜ʖ ͡°) ) mieszkanie na miesiąc. Kompletnie nie wiem jak się za to zabrać.

Zna ktoś jakieś portale/strony, które oferują stricte takie wynajmy? Booking to raczej krótkoterminowo i jak się zaznaczy gdziekolwiek pobyt na miesiąc, to cena ponad 4k w Warszawie. Patrzyłem też na ofertę najmu na subskrypcje w blokach
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Czy są to normalne zapisy umowy najmu:
5. Wynajmujący może jednostronnie wypowiedzieć najem w trybie natychmiastowym z zachowaniem formy elektronicznej bez ponoszenia jakiejkolwiek odpowiedzialności wynikającej z powyższego faktu oraz zatrzymać Kaucję, zaś Najemca wyraża zgodę na wejście komisyjnie do Lokalu przez Wynajmującego i/lub jego Pełnomocnika, w każdym z opisanym poniżej przypadków:
a. Najemca używa przedmiot najmu w sposób niezgodny z niniejszą umową lub jego przeznaczeniem (w szczególności poprzez wykorzystywanie Lokalu w celach
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Potwierdzam i to jest najlepsza część historii. Gdy wynajmujący zaproponował podwyżkę o 250 złotych, wypowiedziałem umowę i zacząłem rozglądać się już za czymś do kupna. A teraz najlepsze: niecałe cztery tygodnie po wyprowadzce dzwoni do mnie były *Landlord* z pytaniem, czy przypadkiem nie chciałbym wrócić... za starą stawkę! No cóż, rynek pokazał, kto się przeliczył xD

#nieruchomosci #najem #mieszkanie #heheszki
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach