Mirki. Od trzech tygodni mam sporą nerwówkę prywatnie i w pracy. Od mniej-więcej tego czasu mam permamętny ból i napięcie w brzuchu. Dodatkowo przy zjedzeniu czegoś ciężkostrawnego odczuwam kłucie oraz stan pełności przy siedzeniu. Gdzie z tym iść? Od razu do gastrologa, czy do rodzinnego? To chyba nie reflux, bo nie czuję pieczenia ani nic z tych rzeczy.
#gastrolog #medycyna #lekarz
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Co można zrobić żeby uspokoić osobę, która doświadcza ataku paniki (pomóc jej przetrwać taki atak)? W sensie mówienie jej uspokój się raczej nie działa. Danie coś do picia, nakrycie kocem - co można zrobić żeby komuś takiemu pomóc? #psychologia #zdrowie #pomoc #lekarz #medycyna
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@RitmoXL Zależnie od relacji najlepsze co można zrobić to zapewnienie tej osobie komfortu na tyle na ile można sobie na to pozwolić, zamiast mówić "będzie dobrze" zapewniać ze jest się przy tej osobie jeśli tylko potrzebuje, pod żadnym pozorem nie grać psychologa i próbować wyjaśniać jak działa umysł i jak ma wyzdrowieć
  • Odpowiedz
@RitmoXL Nie można też działać ponad swoje możliwości. Sam mam paranoje, ataki paniki, wiem, że czasem muszę się sam uspokoić i nikt mi nie pomoże. Dlatego jak czujesz, że już kompletnie nie wiesz co robić i nic nie działa co robisz, to nie próbuj na siłę, po prostu zachowuj się tak by druga osoba nie czuła, że ją ignorujesz, ale też nie daj się ponieść wrażeniu, że musisz coś koniecznie zrobić
  • Odpowiedz
Potrzebuję kontakt do dobrego kardiologa w #krakow. Mój dotychczasowy lekarz postanowił "rzucić wszystko i wyjechać w Bieszczady", a ja nie bardzo mam czas na zabawę w ciuciubabkę z łapaniem go po mieście w różnych placówkach. Potrzebuję regularnego przynajmniej raz na 6 tygodni kontaktu z lekarzem - jeśli nie możecie tu wrzucić, to proszę na PW :) Dzięki! #kardiologia #lekarz #medycyna
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mógłby mi ktoś streścić jak wyglada finansowanie POZ? Wiem ze tam są jakieś ryczałty za pacjenta, ze to POZ płaci za zlecone badania i w sumie ciekawi mnie to jak to jest zorganizowane #lekarz #nfz #podatki
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

"Czarne skrzynki" w salach operacyjnych. "Wskażą czynniki, które można poprawić"

https://www.wykop.pl/link/6939503/czarne-skrzynki-w-salach-operacyjnych-wskaza-czynniki-ktore-mozna-poprawic/

"Te systemy monitorowania rejestrują wszystko, co dzieje się na sali operacyjnej, od czynności człowieka po rozproszenie uwagi, parametry życiowe pacjenta i awarie sprzętu". "Informacje zebrane przez system monitoringu, zostaną wykorzystane, aby wskazać czynniki, które można jeszcze poprawić"-dodają

#
missolza - "Czarne skrzynki" w salach operacyjnych. "Wskażą czynniki, które można pop...

źródło: comment_1670821144sOVsFWLMLHbIGPsmYX8f8j.jpg

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Głównym problemem jest moja wymowa, wysławianie się. Od około 1,5 - 2 lat mam problem z mową. Mówię niewyraźnie, niezrozumiale. Często brakuje mi słów , mam pustkę w głowie. Nawet zwykłe rozmowy powodują u mnie zmęczenie psychiczne.Gdy widzę że ktoś próbuje ze mna porozmawiać od razu czuje że nie będę wiedział jak prowadzić rozmowę. Dlatego staram sie ją jak najszybciej zakonczyć . Odpowiadając krótko zdaniami.
Mowa mnie po prostu męczy. Zarówno z
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

To dość ryzykowne. Po dentyście możesz np. mieć obrzęk na twarzy. Może się też okazać u stomatologa, że jednak znieczulenie jest konieczne.
  • Odpowiedz
Czy ma/mial ktos moze problem z zapaleniem około ustnym? Nawracajace, pomagala masc retimax 1500 ale teraz juz prawie nie pomaga.. Usta sa piekące bolą, pękają. Same usta jak i powierzchnia wokół nich jest czerwona i bardzo piecze. Pracuje po 8-9h dziennie na hali produkcyjnej w temp 10 stopni, smaruje usta wazelina w sztyfcie w pracy. Ktos zwalczył to? Łykam codziennie rozne witaminy, dbam o zdrowie cwicze na silce regularnie od 10 lat.
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@AnonimoweMirkoWyznania:
Niestety to qrestwo ciezko wyleczyć. Tabletek nie polecam, ciężko po nich podnieść dragala.
Polecam na pewno Stud100. Biala buteleczka i czarny lub zloty korek.
Srodek znieczulajaco miejscowo. Psikasz na żołędzią i bierzesz sie do roboty po kilku minutach.
Minus taki ze na prawdę znieczula i lepiej nie dawac do buzi na poczatku bo podobno smak okropny.
Plus, z 2-3 min do 15 sie przedluza sama penetracja.
  • Odpowiedz
Mirki, czy lekarze i pielęgniarki na sor mogą chodzić po szpitalu bez maseczek?

Jest jakieś rozporządzenie na ten temat?


@yassarian: Akurat niedawno bylem zmuszony odwiedzic sor.
Maseczki mieli tylko lekarze ktorzy kursowali pomiedzy sor a oddzialem.
Reszta
  • Odpowiedz
  • 2
@yassarian Jest z tego co się orientuję utrzymany obowiązek noszenia maseczek w placówkach medycznych w Polsce. Zostało to przedłużone jesienią.

Pracuję w Niemczech, nosimy maseczki, myślę że ten zwyczaj zostanie na dłużej w okresach 'przeziębien' w kontakcie z pacjentami bo jest on rozsądny.

A praca na SOR/IP to zazwyczaj 10min z pacjentem i 20min zlecania badań, pisania dokumentacji a następne kolejna godzina na ogarnianie poprzedni zleconych badań innym pacjentom i decydowanie
  • Odpowiedz