Wpis z mikrobloga

Należy znieść sztuczne ograniczenia narzucane przez izby lekarskie i zlikwidować koniecznosc posiadania przez lekarza studiow medycznych. Tu powinien działać wolny rynek.

Nie oszukujmy się ale do większości procedur wiedza medyczna nie jest potrzebna. Recepty moglby wystawiać ktokolwiek, tak samo skierowania do specjalistow. Np. z chorób żołądka rownie dobrze sprawdziłby się ktoś kto z takimi problemami już się boryka i leczy. Chirurgia również powinna być osobnym kierunkiem i powinna trwać max 3 lata zeby nauczyć się robić podstawowe rzeczy jak wyrostek albo przepuklina. Na co komu 13 lat nauki zeby potrafić zoperowac wyrostek?
Na sorze lekarz też jest niepotrzebny. Wystarczy że pacjent od razu bedzie transportowany na oddział szpitalny.
Kobiety w ciąży powinny być od razu umieszczane na oddziale ginekologicznym bez skierowania jeżeli zajdzie taka ochota.
Poradnie specjalistyczne powinny działać od 8 do 16 przez 5 dni w tygodniu. Co za problem zatrudnic 1 lekarza na etat który będzie przyjmował jak kazdy inny ciężko pracujący polak, a nie 5h w miesiącu?
Lekarze rodzinni do likwidacji. W ich miejsce powinny wejść właśnie osoby które chciałoby leczyc ludzi ale nie miały stosownego wykształcenia. Rodzinny i tak mało potrafi i musi wykazac się przede wszystkim empatią, a nie wiedzą.

Niestety tak się nie stanie ponieważ lobby lekarskie zarabiające miliony nigdy ta to nie pozwoli i dalej będzie pompowało pieniadze w nikomu niepotrzebne szkolenia lekarzy i etaty.

#lekarze #medycyna #zdrowie #lekarz #nfz #polska #pis #szpital #ciaza #smiercwszpitalu #afera
  • 43
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@gracilis: Jerzy Zięba by swoimi ludźmi obsadził te stanowiska mordko może, co? oni dobrze ogarniają wszystko i fajnie leczą ludzi, mówią to czego Ci i tak lekarz nie poda, a jak trzeba to i raka na szybko wyleczą, i nie robią problemu żadnego.
Albo tego Doktora Mengele by zatrudnić też, on podobno fajnie ogarnia, doświadczenie ma duże i fajne innowacyjne metody też wprowadza
no takie moje luźne propozycje mordko, daj
  • Odpowiedz
@gracilis: a jak te moje wariat miałeś ocenić i powiedzieć coś, a Ty egoisto ciągle tylko "ja", 'moje', ogarnij się mordko, obczaj Co tam zaproponowałem i daj znać jakie zalety widzisz, jakie wady moich rozwiązań itd.
z fartem
  • Odpowiedz
  • 2
@Hissis: pomysl z Jerzym Ziębą jest wedlug mnie spoko ponieważ jeszcze nikt nie dał mu się wykazac ponieważ ograniczają go sztuczne przepisy. Jeżeli jego leczenie byłoby nieskuteczne to z czasem nie miałby pacjentów i nikt go nie zatrudni tak jak nie zatrudnia się słabych informatyków albo prawników. Musiałby się tylko ubezpieczyć.
  • Odpowiedz
@gracilis: Bolesna prawda, której lekarze nie chcą słyszeć i mówie to jako już niedługo lekarz. Wiekszosc swiadczen medycznych nie wymaga conajmniej 7+ lat kształcenia
  • Odpowiedz
tak samo skierowania do specjalistow


@gracilis: ostatnio dostałem skierowanie na CITO z powodu problemów z sercem ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Termin za 3 miesiące ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Niby jak pomogłby twój pomysł służbie zdrowia, jakby byle gnojek mógł rozdawać skierowania?
  • Odpowiedz
Bolesna prawda, której lekarze nie chcą słyszeć i mówie to jako już niedługo lekarz. Wiekszosc swiadczen medycznych nie wymaga conajmniej 7+ lat kształcenia


@Bipolar-: Młodyś i głupi. Zdobędziesz doświadczenie, po 20 latach zapieprzu zaczniesz zarabiać i jak pomyślisz że młodzi mogliby się szybciej wbić na rynek to też stwierdzisz, że potrzeba długich studiów, trzeba tę młodzież przykładnie zgnoić i niech oni też sobie zasłużą ( ͡° ͜ʖ ͡
  • Odpowiedz