Wszystko
Wszystkie
Archiwum
Skad się bierze długi czas gojenia zębów po leczeniu? Odkąd pamiętam zawsze po leczeniu żeby są nadwrażliwe na ucisk. I to nie tydzień czy dwa, tylko nawet rok. Każdy kolejny tydzień jest coraz lepszy, ale czemu trwa to tak długo w moim przypadku? Za pierwszym razem myślałem że to wina dentysty. Za drugim już miałem podejrzenia ale za nabrałem przekonania, że to jednak coś z zębami jest nie tak. Poza tym ząb
@iErdo: Najwyraźniej ktoś spierdzielił Ci plombę (jeśli to była plomba). Mogła też zostać naruszona struktura zęba i dlatego tak to wygląda. Mi ostatnio dentysta robił na szybko plomby, bo się śpieszył żeby kolejny klient nie czekał. Plomba zrobiona na odwal, też był ząb długo nadwrażliwy. Całe szczęście denstysta przyjmował reklamacje.
@iErdo: to raczej sugeruje źle dopasowane wypełnienie.
30
Amantadyna i COVID: prof Rejdak prowadzi badania kliniczne finansowane przez ABM

- 11
- #
- #
- #
- #
- #
- #
- 1
Mam problem z dodzwonieniem się do rejestracji lekarza specjalisty, w szpitalu. Dzwonie codziennie, najczęściej około 20-40 razy. Telefon jest prawidłowy - ostatnim razem kiedy musiałem się z nimi skontaktować, po kilku dniach dzwonienia poszedłem do szpitala i dzwoniłem na telefon przed okienkiem rejestracji. Telefon dzwoni, tylko nikt go nie odbiera, sam widziałem.
Z oczywistych powodów nie mam ochoty chodzić po szpitalu żeby załatwić coś co powinienem móc zrobić zdalnie. Dosłownie wymiana 3
Z oczywistych powodów nie mam ochoty chodzić po szpitalu żeby załatwić coś co powinienem móc zrobić zdalnie. Dosłownie wymiana 3
Ile razy zadzwonisz do rejestracji u lekarza aby umówić spotkanie zanim dasz sobie spokój?
- 1-10 48.7% (19)
- 10-20 7.7% (3)
- 30-50 10.3% (4)
- 50-100 2.6% (1)
- 100+ 30.8% (12)
9
"To wyłącznie wasza wina". Lekarz o pacjentach, którzy kłamią przed szczepieniem

- 6
- #
- #
- #
- #
- #
- #
Ej mireczki jak mam sprawdzić czy mam skierowanie na test na kałvid? Bo niejasną sytuację mam po teleporadzie w luxmedzie i w końcu nie wiem czy dali mi skierowanie czy nie, bo dopiero niedawno miałem antygeny i wyszło że już go miałem. Na IKP będzie widać czy mam? Bo jak wchodzę w skierowania to nie piszę że nie mam żadnych skierowań
#covid19 #lekarz #medycyna
#covid19 #lekarz #medycyna
@siemawpadajdomejkuchni: po cholere sie pchasz na ten test? Sidz na dupie w domu 2 tygodnie jak Ci nic nie ma i tyle.
@siemawpadajdomejkuchni: Jasne, ale nie kazdy jest tak odpowiedzialny. Janusze potrzebuja bata 30k nad glowa
- 1667
Ojciec kolegi gorzej się poczuł, wezwano karetkę, szpital badania... Rak płuca i operacyjny guz mózgu. Z jednej strony fatalna wiadomość z drugiej nadzieja bo operacja na cito. I wiecie co? I #!$%@?... Bo ten hatfu rząd i ministerstwo zdrowia odwołało operacje i planowane zabiegi. Facet teraz leży w łóżku, w domu, gapi się w ścianę i jedyne co powtarza to: To już koniec. (chłop całe życie pracował, składki, zdążył przejść na emeryturę)
- MultiSamuelson
- Wagram92
- szarzujacyzajaczek
- krzysssss
- bacaa90
- +1662 innych
- 146
@tylkoocosspytam: Potwierdzam. Byłem tą operacją.
- przeciwko78
- bibr
- Doktor_dyrektor
- konto usunięte
- Kai
- +141 innych
- 752
- 0
Pytanie odnośnie skierowania od lekarza na wymaz #covid czy ten SMS jest aktualny czy należy go zignorować, żona dzwoniła do pediatry w sprawie córki, ma numer skierowania i SMS, ja pare tygodni temu dostałem SMS i numer zlecenia #lekarz polecił mi olać tego SMS z systemu i umawiać się na własną rękę z tym numerem.
Siedzę na telefonie, nie mogę się do nich dodzwonić, bo trochę daleko. Ktoś robił ostatnio wymaz.
#
Siedzę na telefonie, nie mogę się do nich dodzwonić, bo trochę daleko. Ktoś robił ostatnio wymaz.
#
Do szpitala trafiła pacjentka z powodu głębokiej rany ciętej okolicy przednio przyśrodkowej dystalnej części ramienia. Pacjentka miałą uszkodzoną nie tylko żyłę leżącą nadpowięziowo, ale również struktury położone głębiej. Uskarżała się na niemożność zaciśniecia ręki w pięść oraz zaburzenia czucia
w obrębie dłoniowej strony skóry kciuka, palca wskazującego i środkowego.
a) Podaj nazwę mięśnia, którego włókna mogły zostać uszkodzone
b) podaj nazwę żyły, którą należało zabezpieczyć
Nerw jaki może być uszkodzony, to pośrodkowy,
w obrębie dłoniowej strony skóry kciuka, palca wskazującego i środkowego.
a) Podaj nazwę mięśnia, którego włókna mogły zostać uszkodzone
b) podaj nazwę żyły, którą należało zabezpieczyć
Nerw jaki może być uszkodzony, to pośrodkowy,
@Dante_alighieri: weź tam a srebrna taśmę ją poskładaj. Zapytaj kiedy ma wesele, no bo kiedyś musi się zagoić (ʘ‿ʘ)
- 1
@Dante_alighieri: bierzesz atlas anatomiczny i śmigasz ale na moje to żyła odłokciowa i mięsień dwugłowy ramienia
- 0
Cześć Mirki!
Mam pewien problem a mianowicie pisząc czasami łapie się na tym że F zamiast W, G zamiast K,
w mowie nie mam problemów ale właśnie pisanie gdy robię to że tak powiem automatycznie zdarzają mi się takie błędy wiadomo że teraz jak jestem młody i bystry to od razu poprawiam ale zawsze się zastanawiam co jest źe mną nie tak.
Boje się że za kilkanascie lat będę pisał na Wacebooku
Mam pewien problem a mianowicie pisząc czasami łapie się na tym że F zamiast W, G zamiast K,
w mowie nie mam problemów ale właśnie pisanie gdy robię to że tak powiem automatycznie zdarzają mi się takie błędy wiadomo że teraz jak jestem młody i bystry to od razu poprawiam ale zawsze się zastanawiam co jest źe mną nie tak.
Boje się że za kilkanascie lat będę pisał na Wacebooku
@Grajox3: jakaś odmiana dysleksji czy czegoś takiego? Warto też rozważyć problemy ze słuchem
F i W oraz G i K to po bardzo podobne litery (tyle, że jedna jest dźwięczna, druga nie). Inne takie pary to S i Z, B i P, C i DZ i parę innych by się znalazło. Często ludzie (dzieci, ale jak ich nikt nie naprostuje w porę to ludzie dorośli też) piszą tak jak słyszą.
F i W oraz G i K to po bardzo podobne litery (tyle, że jedna jest dźwięczna, druga nie). Inne takie pary to S i Z, B i P, C i DZ i parę innych by się znalazło. Często ludzie (dzieci, ale jak ich nikt nie naprostuje w porę to ludzie dorośli też) piszą tak jak słyszą.
- 0
@tlaziuk: ja nie mam tak na klawiaturze, właśnie ręcznie pisząc takie rzeczy mam xD
9
Stołeczny ratusz do wojewody: Hasło "Oddajcie lekarzy" to droga donikąd

- 2
- #
- #
- #
- #
- #
- #
23
Toruński szpital szuka... darmowej pomocy na oddziałach covidowych

- 9
- #
- #
- #
- #
- #
- #
- 0
Komentarz usunięty przez moderatora
- 0
@BigKahunaDick: co ja mam ci powiedziec moze tarczyca mi poszla hormony i dlatego mam dosc
Mirki, jak to jest ze skierowaniami lekarskimi elektronicznymi? Ogólnie jak ostatni raz miałem skierowanie to było normalne, papierowe.
Teraz byłem ostatnio u lekarza i Pani lekarz poinformowała, że wystawiła mi skierowanie elektroniczne do specjalisty ważne na 6 miesięcy. Ale nie dostałem żadnego SMS, ani maila z potwierdzeniem, zalogowałem się na Internetowym Koncie Pacjenta i jak wchodzę w zakładke skierowania - to jest pusto. W zakładce recepty jest recepta, którą otrzymałem tego samego
Teraz byłem ostatnio u lekarza i Pani lekarz poinformowała, że wystawiła mi skierowanie elektroniczne do specjalisty ważne na 6 miesięcy. Ale nie dostałem żadnego SMS, ani maila z potwierdzeniem, zalogowałem się na Internetowym Koncie Pacjenta i jak wchodzę w zakładke skierowania - to jest pusto. W zakładce recepty jest recepta, którą otrzymałem tego samego
@waginoentuzjasta: a co ma ZUS do skierowania? gdzie to można znaleźć?
@MolestaEwnement: chyba nie masz skierowania. Mnie wyslano na kolonoskopie i dostalam kod + widnieje na koncie pacjenta
- 3
@Mikuuuus: nie ma chętnych na astre to trzeba wypromować jaka to dobra szczepionka
#anonimowemirkowyznania
Cześć, mam pytanie z zakresu #zdrowie #medycyna #lekarz #hormony #tarczyca #endokrynolog
Znalazłam taki pakiet badań https://diag.pl/sklep/pakiety/e-pakiet-tarczycowy-rozszerzony/
Są tam następujące badania:
TSH
FT3
FT4
anty-TPO
anty-TG
P/c. p. receptorom TSH (TRAb)
Dodatkowo chciałabym przebadać:
glukozę
testosteron
prolaktynę
Czy zrobią mi te wszystkie badania za jednym razem? Chodzi mi o to, czy da się to wszystko przebadać z jednorazowego pobrania krwi?
Czy coś jeszcze warto przebadać pod kątem chorób tarczycy? Chciałabym wybrać się
Cześć, mam pytanie z zakresu #zdrowie #medycyna #lekarz #hormony #tarczyca #endokrynolog
Znalazłam taki pakiet badań https://diag.pl/sklep/pakiety/e-pakiet-tarczycowy-rozszerzony/
Są tam następujące badania:
TSH
FT3
FT4
anty-TPO
anty-TG
P/c. p. receptorom TSH (TRAb)
Dodatkowo chciałabym przebadać:
glukozę
testosteron
prolaktynę
Czy zrobią mi te wszystkie badania za jednym razem? Chodzi mi o to, czy da się to wszystko przebadać z jednorazowego pobrania krwi?
Czy coś jeszcze warto przebadać pod kątem chorób tarczycy? Chciałabym wybrać się
- 1
Czy coś jeszcze warto przebadać pod kątem chorób tarczycy?
@AnonimoweMirkoWyznania: iść do dietetyka jak się jeszcze nie było np
@AnonimoweMirkoWyznania: tak da radę, usg tarczycy jeszcze
- 2
Witam. Potrzebuje pomocy. Przy podnoszeniu dosc ciezkiego kosza zle ustawiłem noge. Dałem ja bardziej w przódi przy podnoszeniu kosza poczułem bół w pachwinie lewej, który znikł po kilku godzinach. Jednak odczuwam dyskomfort w mosznej. Takie uczucie jakbym sie walnal w jadra , nie wiem jak to nazwać. Rodzice mówia,zeby do lekarza nie isc bo przejdzie. Ale kurcze boje sie, żebym przepukliny nie miał czy zapalenia jakiegoś
#urolog #medycyna #lekarz #zdrowie
#urolog #medycyna #lekarz #zdrowie
- 1
@matkaPewnegoMirka: Dzięki
- 0
jak to jest z tymi maseczkami nie ma ustawy o nakazie noszenia a rozporzadzenie to gowno bo niema stanu wojennego a ni stanu kleski a wydawanie mandatow kiedy nie sa one prawne jest lamanie konstytucji Art. 30. Przyrodzona i niezbywalna godność człowieka stanowi źródło wolności i praw człowieka i obywatela. Jest ona nienaruszalna, a jej poszanowanie i ochrona jest obowiązkiem władz publicznych.
#przegryw #polska #lekarz #medycyna #polityka #tvpiscodzienny
#przegryw #polska #lekarz #medycyna #polityka #tvpiscodzienny
@Krol_Dzielni Tam jest wersja aktu jednolitego sprzed zmian.
Tutaj KS nanosi na bieżąco zmiany
https://isap.sejm.gov.pl/isap.nsf/DocDetails.xsp?id=WDU20082341570
Tutaj KS nanosi na bieżąco zmiany
https://isap.sejm.gov.pl/isap.nsf/DocDetails.xsp?id=WDU20082341570
- 1
415
Ekspert wskazał, ile tak naprawdę mamy dziennych zakażeń. Sześciocyfrowy wynik

- 208
- #
- #
- #
- #
- #
- #
Na jakiej stronie polecacie wykupić e -receptę? Jak to wogole dziala?
#erecepta #medycyna #lekarz #narkotykizawszespoko
#erecepta #medycyna #lekarz #narkotykizawszespoko
- 0
@Tramad0l: z tego co wiem, to da się znaleźć ambulatoryjnie miejscówki gdzie nie ma dyżurów, ale w programie specjalizacji musisz odbębnić 18(?) miesięcy na oddziale internistycznym i być może tam będziesz musiał dyżurować. Wiem, że rodzinni mają też całe programy specjalizacyjne w ramach firm powiązanych i da się szczególnie w mniejszych ośrodkach wynegocjować sensowne warunki.
W logbuchu stoi też
W logbuchu stoi też
medizinische Notfallsituationen sowie Erkennung und Behandlung akuter Notfälle wie Synkopen, paroxysmale Tachykardien,
@Tramad0l: meh, ja swoich pacjentów znam z widzenia. :) czasem jeden staw biodrowy opisujesz od pierwszego złamania przez wszelkie możliwe zabiegi aż do girdlestone'a pół roku później i nie musisz nazwiska widzieć żeby wiedzieć co to za biodro. ;-) To samo jak przez 2 miesiące opisujesz ta sama klatke z OiTu. Czasem sobie z nudów czytam dokumentację i całkiem dobrze kojarzę swoich pacjentów, szczególnie jak mam rotację na konwencjonalnej. Nawet przed
Opie, zagadka wyjaśniona - błąd metody pomiarowej... Przestań wsadzać termometr bezdotykowy w dupę!
PS: rtęciowe już dawno zakazane / wycofane, ale w tej samej formule można kupić szklany termometr z alkoholem
https://lmgtfy.app/?q=termometr+alkoholowy
PS: rtęciowe już dawno zakazane / wycofane, ale w tej samej formule można kupić szklany termometr z alkoholem
https://lmgtfy.app/?q=termometr+alkoholowy
- 0
@hocuspocus: a czemu nie kupisz sobie zwykłego elektronicznego w aptece? Z Microlife jest za 10-20 zł w zależności od apteki.






























#koronawirus #zalesie #lekarz