• 1
Inflacja 10 % a ludzi w sklepach i galeriach od zatrzęsienia.

W Lidlu kolejka na pół sklepu i kazdy z pełnym koszykiem XD

( ͡º ͜ʖ͡º) #inflacja #polska
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Mintaa nie wiem jak wszyscy ale ja na tegoroczne święta postawiłem na minimalizm. Dość lepienia miliarda pierogow, wszystko w takiej ilości aby zminimalizować ryzyko marnowania żarcia. Zaoszczędzony hajs poszedł w lepsze prezenty dla dzieciaków
  • Odpowiedz
Jaką podwyżkę byście zażądali po 2 letnim kontrakcie? Niby inflacja to 17% ale wydaje mi się ze wszystko podrożało tak z 40% - wyższy ZUS, benzyna - 2 x, żarcie 2x. Obecnie 140 pln/h + vat więc pasowałoby zaśpiewać 200pln/h

#programista15k #inflacja #programista15k #zarobki
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Viado: Zastanów się jak często wdziszi kontrakty w Polsce +200 pln/h, już nawet niech to będą gołe kontrakty bez urlopów. inb4 to nie kontrakt, jak masz kontrahenta za granicą, to jak najbardziej możesz mieć płatne nieświadczenie usług.
Jeżeli pracujesz w jakiejś polskiej kontraktowni, czy sh, to rzucą ci max +20 zł/h, ale w to nawet wątpie, zapewne skończy się na +10 zł/h xD Witamy na polackim rynku pracy, gdzie chętniej
  • Odpowiedz
  • 145
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 26
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@labla: ty myślisz, że patusy zarabiają wystarczająco, żeby mieć zdolność kredytową xD?

A zdolność kredytowa na warunkach rynkowych to jedna z wymagań przedstawionego projektu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 74
@JeffreyLebowski:

Świeżo upieczony adwokat do ojca, też adwokata:
- Tato! Udało mi się skończyć tę sprawę, z którą się męczyłeś 20 lat!
- Ty idioto! Ja z tej sprawy zbudowałem dom, kupiłem trzy samochody, a Ty ją skończyłeś na pierwszej rozprawie.
  • Odpowiedz
Jeszcze rok temu płaciłem 28zł za pickę "Salame e Aglio" z Happy Little Truck
Dzisiaj ta sama kosztuje 38zł (°°

38 zł za pizze 30cm gdzie oprócz bazy jest jeden dodatek (salami) (°°

#wroclaw #pizza #inflacja
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@SerTrapistow no to wbijaj na pepper i tam poszukaj wstawek o piecu do pizzy elektrycznym pizzę wychodzą jak z pizzerii takie wiesz poprzypalane. Czyli będziesz wiedział jaka cena za taki piekarnik jest dobra i jakie jest polecany upolu i coś ciekawego kupuj i zostań szefem kuchni. Ostatnio chciałem coś z pysznego zamówić ale odpuściłem jeszcze opłaty za dostawę są tam ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
Tym młodym nierobom jeszcze pomagać , za czyje pieniądze? Normalni ludzie tacy jak ja potrafili zarobić na własne mieszkania, pracowaliśmy, oszczędzaliśmy i nie kupowaliśmy kosztownych dupereli, jak te nieudaczniki, a jeszcze narobili sobie bombelków za pińcet myśląc że się wzbogacą. Wuj im się należy, a nie wlasne mieszkanie, niech sobie na nie zapracują albo idą na wynajemkę lub mieszkają na kupie z rodzicami lub teściami. Tylko potrafią wyciągać łapy po nie swoje.
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@liczaon: chyba nigdy nie wyrzucam jedzenie, może raz na dwa miesiące jakieś zapomniane warzywo z dna koszyka, ale ogólnie prawie mi się to nie zdarza, nieważne ile kosztuje
  • Odpowiedz
@liczaon: Nie kupuję mniej żywności w związku z sytuacją ekonomiczną. Jedzenie (w domu) jest dosyć nisko na liście potencjalnych oszczędności. Myślę że nie tylko u mnie ale i u wielu.

Ale tak czy inaczej prawie w ogóle nie marnuję jedzenia. Natomiast sytuacja ekonomiczna nie ma na to wpływu. Bo nie marnuję jedzenie z powodów etycznych a nie ekonomicznych. Jeżeli dla kogoś powodem do niemarnowania jedzenia są rosnące ceny, to tak
  • Odpowiedz