Wpis z mikrobloga

@SerTrapistow: a fryc przed pandemia kosztowal znacznie mniej niz twoja pizza a dzis 2x tyle i jeszcze 1zl. Takze ja chodze do fryca ok 2x rzadziej a ty przetajesz kupowac pizze i robisz sam. Lysy nie jestem to golic sie sam nie umiem. Ale pizze juz zrobie, 30zl kamien, przepisow miliony i lecisz. Nie karmic jak gryza tak mocno, zakupy dobro do minimum zredukowac albo zmien prace.
@SerTrapistow no to wbijaj na pepper i tam poszukaj wstawek o piecu do pizzy elektrycznym pizzę wychodzą jak z pizzerii takie wiesz poprzypalane. Czyli będziesz wiedział jaka cena za taki piekarnik jest dobra i jakie jest polecany upolu i coś ciekawego kupuj i zostań szefem kuchni. Ostatnio chciałem coś z pysznego zamówić ale odpuściłem jeszcze opłaty za dostawę są tam ( ͡º ͜ʖ͡º)
@kilemile: sawarę specjalnie wspominam właśnie dlatego że mają świeże ... ale surówki i pasty i to czuć. W świeżość mięsa z kija w szeregowej kebabowni to nigdy nie uwierzę.

@Darth_Gohan: nie powiedziałem że nie jest zjadliwy tylko że są lepsze alternatywy...

@SerTrapistow: ...a pasta z bakłażana czy hummus jest na tyle kaloryczny że przy niewielkiej objętości syci jak dobry gyros.
@kilemile: żeby było jasne - sawarę z legnickiej polecać będę zawsze bo od 2015 tam się tylko zmieniają ceny, jakość zawsze top.

nazywając ich szeregową kebabownią mam na myśli przedział cenowy menu i po prostu nie uwierzę że siedzą wieczorami i nadziewają kurczaka na wielkie szpadle - za dużo jest przy tym roboty żeby to mogło kosztować tylko tyle co kosztuje.

uwielbiam gotować, robię mnóstwo fajnych rzeczy dla rodziny żeby dzieciaki