Mamy tu jakiegoś eksperta albo pośrednika #praca tymczasowa w #niemcy lub #holandia?
Chciałbym wyjechać z dziewczyną na miesiąc, dwa w okresie wakacyjnym, nie wiem jak się za to zabrać - których pośredników unikać. Chętnie przyjmę wszystkie polecenia czy opinie, lepiej niemcy czy holandia? Znamy tylko angielski w stopniu średnim (dogadać się dogadamy)
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

ChytryRogal: @dyniel: świetna rada, iść do pani psycholog i to w dodatku polki /s
Opka chce sobie pomóc, a nie się wychuśtać. Jak już to poleć jej normalnego psychologa mężczyznę,który będzie chociaż z racji płci zdolny podstawy rzeczywistości ogarnąć. Nawet budowlaniec bez szkoły jest lepszy od najwybitniejszej kobiety z certyfikatami z psychoterapii, bo do tego potrzeba rzeczy nieosiągalnych dla kobiet, jak podstawowa ludzka empatia i rozum zamiast solipsysmu.
(nie
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@AnonimoweMirkoWyznania: mam to szczęście, że nie potrzebuję pomocy psychologa, więc nie mam na tyle doświadczenia, żeby stwierdzić, że kobiety są w tym fachu gorsze od mężczyzn (bardzo odważna teza)
  • Odpowiedz
Mirki, mój ojciec pracuje w #holandia i ma tam meldunek. Jest totalnym nieogarem jeśli chodzi o urzędowe sprawy, ma podatek do zwrotu i potrzebuje "uzyskać z urzędu skarbowego potwierdzenie że jest rozliczony za 2018 2019 2020".
Czy to chodzi o PIT? Ogarnę mu cokolwiek zdalnie? Nie ma nawet konta w PL banku, więc profilu zaufanego też nie posiada.
#emigracja #podatki #zagranico #pracazagranica
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Ktoś kto w tym roku jechał do pracy do Holandii może powiedzieć cokolwiek o kwarantannie?
Agencje robią kwarantanny, ale nie znam szczegółów. Czy będę płacić za zakwaterowanie, które oferuje agencja na czas kwarantanny?
Nie wiem jak z kwestią jedzenia to wygląda. Ciężko będzie przed kwarantanną zrobić zakupy na 10 dni.

#holandia #emigracja
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Czy z kontraktem zerowym i mając trzy salarisy można wziąć kredyt w wysokości kilku tysięcy euro? Próbował ktoś? W przyszłym miesiącu będzie też meldunek, ale nie wiem czy to ma jakieś znaczenie. Mój bank to ABB Amro
#bankowosc #holandia #emigracja
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
#holandia #ubezpieczenie
Potrzebuje pomocy.
Pracuje przez agencję w Holandii, ale mieszkam w prywatnym mieszkaniu, więc muszę się ubezpieczyć sam. W jaki sposób mogę to zrobić, nie mając jeszcze na to pieniędzy? XD należą mi się jakieś dofinansowania?
Mam zamiar zabawić trzy miesiące, 4 maks, zwracają później koszty tego ubezpieczenia, po czasie?
Powiedzmy, że mimo braku jeszcze wynagrodzenia, wydam złotówki i kupie sobie euro, żeby mieć na to ubezpieczenie
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@BeDoEl: to, że mieszkasz na prywatnym mieszkaniu nie oznacza, że nie możesz mieć ubezpieczenia z agencji. Zapytaj u siebie, takie ubezpieczenie wychodzi korzystniej cenowo, a jak chcesz być tak krótko to nie ma sensu brać swojego, bo ciężko je potem zakończyć przed końcem roku kalendarzowego (da się, ale musisz udowadniać że wyjeżdżasz na stałe z Holandii)
  • Odpowiedz
@4nietwojinteres4: nie polecam żadnej, mam znajomych pracujących na magazynach. Headway, Global i jeszcze chyba HR, ta są te co znam i wiem że pracują przez nie, bez problemów. Także ludzie praktycznie bez żadnego obcego języka.
  • Odpowiedz