Wiecie czy ten szybki test, z wynikiem w smsie, wystarczy w przypadku kontroli, przyjeżdżając do PL? Na gov jest info, że ma być antygenowy, albo PCR. U mnie w gminie, na ten zwykly, antygenowy, tylko wysylaja wynik smsem i tyle, zadnego papieru.
#holandia
Ale zapytam tez #niemcy bo moze cos wiecie :)
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Gregre88: dzięki za pomoc byczku, dołączyłem do elitarnego grona saver plan xD i teraz się udało, mam te j----e 3gb za 10 euro xD
  • Odpowiedz
Dobra koniec, miał być nowy kontrakt i lepsza kasa, a zamiast tego są tylko nowe obowiązki. A wiec rzucam ten holenderski januszex. Jakieś rady jak to zgrabnie zrobić zęby nie staracic za duzo kasy z dni urlopowych? Mam chyba 5 tygodni do wykorzystania.
#holandia #praca #januszex
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Towarzysz_Szmaciak: aa to zmienią postać rzeczy. Ja bym pogadał z pracodawcą, zależy jakie macie stosunki. Wtedy przedstawiasz sytuację i mówisz, że chcesz odebrać urlop i rezygnujesz. Zobaczysz jak się potoczy rozmowa. Teoretycznie możesz dać wypowiedzenie i iść na urlop, chyba że masz jakieś strategiczne stanowisko i taka opcja jest wykluczona w umowie.
  • Odpowiedz
Witam Mirki i Mirabelki:
Chcę rozliczyć elektronicznie swój PIT-36. Zapewne nie jest to trudne zadanie ale lepiej nie popełnić żadnych błędów. To będzie mój pierwszy raz, bo na mój polski adres nie przyszedł żaden PIT do rozliczenia, mam czas do końca kwietnia a przez pandemię nie będę w Polsce szybciej niż pod koniec maja.
W związku z tym:
Cały swój dochód za rok 2020 mialem w Holandii z jednego zakładu pracy. W Polsce nie
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Wiecie co i jak z wyjazdem do Polski? Planujemy ze znajomymi jechac na meivakanties, lecz nie wiemy co z okazywaniem testow
test z GGD tez moze zostac okazany podczas kontroli?
#holandia
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@dyniel: Wystaw na sprzedaz ze swojego konta, ale po odbior spotkaj sie pod domem sprzedajacego, tzn oddajcego. ( ͜͡ʖ ͡€)
  • Odpowiedz
Przepracowałem swego czasu 3.5 roku w Holandii. Teraz pracuję w PL i nieprędko się to zmieni. Czy te lata przepracowane za granicą podreperują w jakiś sposób moją ewentualną polską emeryturę gdybym na nią przeszedł za XX lat? Czy może trzeba mieć w tej Holandii 5 czy 10 lat przepracowane? #emerytura #holandia #emigracja
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Maciejo94: nie. Bo co by było wtedy? Przepracujesz 4,5 roku i składki przepadają? Może być tylko różnicą w tym jak ta emerytura jest wypłacana. I może być tak, że po jakims okresie otrzymujesz prawo do jakiejś tam minimalnej
  • Odpowiedz
Mirki mam problem z uciążliwym #sasiad
Mamy łączony balkon 8m,oddzielony szyba przez którą łatwo można przeskoczyć.
Do rzeczy.
Sąsiad surinamiec kilka razy w tygodniu wychodzi na balkon tylko po to by krzyczeć, wyzywać, rzucać wyzwiskami.
Ostatnio po moim powrocie do domu,wiedzial, że jestem sama więc się odważył stanąć pod moimi drzwiami wejściowymi i kilka minut wyzywać (głównie kankerleijer). Obok niego stała jego żona trzymając kilku miesięczne dziecko na rękach.
Policja umywa ręce. Mówi, że
  • 20
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Postaraj się nagrać kolejną agresję a potem rób agifte na policji (będzie podkładka). Powedz, że czujesz się zagrożona i opisz jeszcze raz sytuację. Potem pismo do gemeete, dzielnicowego oraz do spółdzielni. Postaraj się, abyś miała wszystko na piśmie, bo znowu będzie że słowo, przeciwko słowu. Trzymaj się.
  • Odpowiedz