Gdzie obecnie można szukać pracy za granicą, znając dobrze angielski ? Myślałem o #holandia bo jednak wydaje mi się lepsza opcją niż np #niemcy. Jedyny warunek to nie mieszkanie na sklocie waląc wódę dzień w dzień tylko dorobienie sobie i poznanie realiów pracy za granicą. Agencje w Polsce odpadają ?
#pracazagranica
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 2
@squ6d jeżeli chodzi o angielski to na pewno lepiej w Holandii niż w Niemczech. W Niemczech prędzej czy później usłyszysz: tu są Niemcy tu się mówi po niemiecku ( ͡º ͜ʖ͡º) w Holandii się tak nie spinają, jeżeli umieją to gadają ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
  • 0
@Gregre88 no ja do Eindhoven to jeszcze pol godziny jazdy mam więc chyba by tak latwo nie poszlo xD trzeba jakas date konkretna wymyślić i lepiej sie przygotować xD
  • Odpowiedz
@Mileniusz: w odległości pół godziny od Eindhoven mam też dwóch znajomych których czasami odwiedzam. Odblokuj priv to następnym razem jak będę jechał to też napiszę, a na grubsze wykopiwo mogę podjechac gdziekolwiek xD
  • Odpowiedz
#anonimowemirkowyznania
tl;dr Skończyłem dobre studia, a chciałbym pracować na magazynie/taśmie za granicą, a nie w korpo. Co ze mną nie tak?

Mircy, mam taki dziwne myśli

Ukończyłem dobrą polską uczelnię ekonomiczną, praktyki, wymiany zagraniczne, mam certyfikaty, teraz aplikuję na programy rozwojowe ale... w ogóle nie ciągnie mnie do pracy w korpo xD Cały ten wyścig szczurów, dress code, kultura korporacyjna, stres, nadgodziny, potencjalne spiny w zespole, siedzenie od 9 do 19, fałszywe
AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
tl;dr Skończyłem dobre studia, a ch...

źródło: comment_16198567174YuRWWYb8lTnR7UKd0vnqN.jpg

Pobierz
  • 122
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Android
  • 4
@EnderWiggin na suchym staram się rzadko upalać bo opony zjada zetka ale czasami jest taki dzień, że trzeba xD Nic tak nie poprawia humoru jak kręcęnie baczkow na parkingu dla tirów
  • Odpowiedz
Parlament Holandii przegłosował dziś ustawę, na mocy której kraj wyda w przyszłym roku 37,6 mld euro na prace przygotowawcze pod budowę polderu Noordwestpolder.

Noordwestpolder to projekt, którego celem jest osuszenie fragmentu Morza Północnego. Zakończenie budowy planowane jest na rok 2037, a łączny koszt ma wynieść 890 mld euro. Osuszony teren zostanie włączony jako 13. prowincja Holandii (dotychczasowy największy polder, Flevoland, został włączony jako 12. prowincja w 1986 roku) i ma zostać w
InformacjaNieprawdziwaCCCLVIII - Parlament Holandii przegłosował dziś ustawę, na mocy...

źródło: comment_1619816090jh9PmN7ttBjEOS49YwNdF0.jpg

Pobierz
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirko takie pytanie o ubezpieczenia medyczne grupowe. Na NFZ, ogólnie każda służba zdrowia w każdym szanującym się kraju, w idealnym stanie działałaby tak, że przychodzi się z czymś do ośrodka, gdzie w zależności od tego co się dzieje tego samego dnia robi się badania np. tomograf i myśli co dalej jaki zabieg, operacja, czy może leki. W każdym razie specjaliści są pod ręką.
Na prywacie, idzie się do internisty, on wystawia skierowanie,
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
Heja Mircy z #holandia

Mieliście kiedyś problemy z pocztą #postnl ????

Zamawiałem nie po raz pierwszy z pewnego sklepu części komputerowe o dość sporej wartości bo ok 6k ojro.

Na
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Android
  • 1
@Tymariel nie dostałem awizo. Pytałem kilku sąsiadów w okolicy, czy czasem przypadkiem mojej paczki u nich nie ma i nic z tego.

W sumie to parę miesięcy temu miałem taki przypadek, że sąsiad miał awizo, że u mnie jest jego paczka. No niestety nie była. Po złości też nie mógł mi zrobić bo już od kilku tygodni nie żyje, więc ciężka sprawa będzie :(
  • Odpowiedz
via Android
  • 2
@literaki kupowałem w megekko.nl

Dziś miałem spotkanie z kilkoma sąsiadami i wspólnie rozmawialiśmy z przedstawicielem post.nl

To nie pierwszy przypadek w mojej okolicy, że paczka ginie. Jak wszyscy wyciągnęli faktury za niedostarczone paczki to wyszło przeszło 30k ojro. Chyba ktoś dostanie po dupie bo zbiera się na niezła jazdę.

Co ciekawe to jest to, że zamawiałem już setki paczek z Ali i wish i żadna nie zaginęła...
  • Odpowiedz
Siema, podpowie ktoś jak wygląda dokładnie kwestia rozliczenia się z helenderskim fiskusem? Pracowałem w Holandii w 2016r i rozumie że mam czas do końca tego roku na rozliczenie? Od tamtej pory nie pracowałem na umowę w Polsce ani nie byłem zarejestrowany w urzędzie pracy więc żadnych deklaracji podatkowych nie składałem.
I takie pytanie. Czy rozliczyć się muszę tylko z Holandią czy z Polskim Urzędem skarbowym też. Co muszę zrobić w takiej sytuacji?
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 1
Ogródki przy restauracjach są normalnie otwarte od dzisiaj czy trzeba się rejestrować/zapisywać? #holandia
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach