#gielda Jeśli ktoś chce kupować tylko akcje zagraniczne / ETF w ramach IKE, to czy obecnie wypada najlepiej Bossa? Jak rozumiem to można tam zrobić 3 darmowe przewalutowania na "wewnętrzne konto walutowe" i dalej kupować i sprzedawać akcje/etfy bezkosztowo (nie licząc spredu). Czy w takim przypadku dywidendy zagraniczne też od razu przychodzą w Euro/dolarach? Jeśli coś źle rozumiem to proszę o wyprowadzenie z błędu.
Mirki chyba jestem za głupi by to ogarnąc, ale wydaje mi sie że coś tu jest źle policzone W 2025 roku miale tylko jedną zagraniczną spólkę dywidendową , było to google, jakeis 10 akcji, dostałem tego tytulu 5.30$ dywidendy od której zapłaciłem podatek 0.80$, co daje nam 15%, więć dopłacić powinienem jakieś ~0.20$ Same sumy a raporcie też powinny być inne po podatek to powinno być 19% z 5.30$ Zapłacony powinien stanowić
Czy w Polsce są godne uwagi fundusze hedgingowe które wezmą pod skrzydła kapitał +- 900 000 i coś mądrego z tym zrobią? Lokaty, obligacje czy etf są dla mnie za mało oprocentowane a sam nie mam głowy ani wiedzy by inwestować według własnego uznania #inwestycje #gielda
Tak nisko jeszcze nie było. Ale obiektywnie -8%. Można powiedzieć że jest średnio. Czyli nie najgorzej. Analityk powiedziałby że dobrze. A śmieciarz że bardzo dobrze i żebym dobrał smieciuchow. Ja mówię że jest tymczasowo ¯\(ツ)/¯
@supremin1: Moim zdaniem jak ma daleko do emerytury to nie ma sensu kupować ETF zwłaszcza tych 80/20 czy 60/40. Jedynie można kupować na jakiś nietypowy sektor, czy rynek (te z większym ryzykiem).
W marcu już 8 tysięcy poszło na konta maklerskie. Jeszcze trochę takich dni jak dzisiejszy i wypełnię swoje postanowienia oszczędności do połowy tego roku... #gielda
@Tommy_Cares: Na początku roku założyłem sobie, że będę wpłacał po ok 2 tysiące co miesiąc na IKE. Jak się okazało już poszło ponad 16 tys. więc muszę zmienić strategię na wpłaty :D
Jeśli coś źle rozumiem to proszę o wyprowadzenie z błędu.