Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko151
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
rakaniszu

rakaniszu

Dołączył 3 lata i 8 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 2714
  • Znaleziska 5
  • Mikroblog 2709
  • Obserwujący 10
  • Obserwowane 5
adam-kwiatkowski783
adam-kwiatkowski783
12 godz. i 8 min temu
  • 2
#gielda
adam-kwiatkowski783 - #gielda

źródło: 2D1DFA35-10E8-468A-B3D7-C673106A105F

Pobierz
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

rakaniszu
rakaniszu 5 godz. temu via Wykop
  • 8
@adam-kwiatkowski783: jestem gotowy żeby mnie zmiótł na zmiecie
rakaniszu - @adam-kwiatkowski783: jestem gotowy żeby mnie zmiótł na zmiecie

źródło: 1000016993

Pobierz
  • Odpowiedz
perfumowyswir
perfumowyswir
6 godz. i 21 min temu
  • 4
#gielda

“Apple is lobbying the Trump administration for clearance to buy memory chips from CXMT, a Chinese company that the Pentagon has put on a blacklist because of alleged connections to the People’s Liberation Army, according to six people familiar with the matter.” - Financial Times
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

rakaniszu
rakaniszu 5 godz. i 9 min temu via Wykop
  • 0
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
rakaniszu
rakaniszu 19 godz. i 6 min temu
  • 2
#gielda #cdprojektred

Ciekawy wpis odnośnie CDR i niuansów po ucięciu dywidendy.
rakaniszu - #gielda #cdprojektred

Ciekawy wpis odnośnie CDR i niuansów po ucięciu dy...
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Nybbax
Nybbax
15 godz. i 33 min temu via Wykop
  • 3
@lunaexoriens: te spadki są przesadzone, ale z drugiej strony nic "gęstego" nie rzucili. No i każdy teraz uważa, że jednak redzi nie spełnią tego wymogu finansowego dot. premii. Dlatego ja uśredniam teraz, 250 jest realne, może powrót do tego oporu 280-290. Na euforię koło 400 nie liczyłbym, bo 1) wtedy mówili literalnie o AI na c--j wie jakim poziomie, dzięki czemu w cp2077 ulice miały być mega realistyczne i żyjące.
  • Odpowiedz
Nybbax
Nybbax
14 godz. i 48 min temu via Wykop
  • 1
@Maydan: no ale właśnie to też jest przyczyną potencjalnego zagrożenia niespełnienia celu premiowego. Gdyby to dlc wydali teraz, mieliby zastrzyk gotówki, mogliby wypłacić dywidendę, raczej dobiliby celu finansowego
  • Odpowiedz
Skipi1111
Skipi1111
19 godz. i 25 min temu
  • 4
#gielda ja wam mówię, że żanego przejscia w saasy nie ma i nie będzie. Już to przerabiliśmy w tym miesiącu, w następnym tygodniu półprzewodniki odżyją i znowu saasy polecą na pape
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

rakaniszu
rakaniszu 19 godz. i 19 min temu via Wykop
  • 1
@Skipi1111:

żanego przejscia w saasy nie ma i nie będzie

tak, tak, nigdy już nie odbiją, mogą zamknąć ten rynek ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
golomb13
golomb13
19 godz. i 48 min temu
  • 11
#gielda

A my w mikrosofcie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

rakaniszu
rakaniszu 19 godz. i 38 min temu via Wykop
  • 0
@perfumowyswir: a pod co to spadało?
  • Odpowiedz
BArtAS94
BArtAS94
19 godz. i 40 min temu
  • 1
Ktoś zapakowany w tego śmiecia? #gielda
BArtAS94 - Ktoś zapakowany w tego śmiecia? #gielda

źródło: IMG_7310

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

rakaniszu
rakaniszu 19 godz. i 40 min temu via Wykop
  • 17
@BArtAS94: wygląda zdrowo
  • Odpowiedz
rakaniszu
rakaniszu 20 godz. i 51 min temu
  • 12
#gielda #gieldowegownowpisy

ja z przyszłości po tym jak SaaSy odbiły na dobre
rakaniszu - #gielda #gieldowegownowpisy

ja z przyszłości po tym jak SaaSy odbiły na ...

źródło: image

Pobierz
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

rakaniszu
rakaniszu
Autor
20 godz. i 48 min temu via Wykop
  • 1
@NimooZysku: ta, sam ServiceNow to teraz ponad 15% całego mojego portfela
  • Odpowiedz
rakaniszu
rakaniszu
Autor
20 godz. i 39 min temu via Wykop
  • 0
@Okaz_prawilnosci: SaaS - Software as a Service, firmy software'owe które sprzedają programy i czerpią hajs z subskrypcji
  • Odpowiedz
rakaniszu
rakaniszu
Autor
20 godz. i 38 min temu via Wykop
  • 0
@Herm1t: mogą, trzymam to od dawna i zamierzam trzymać na lata o ile w sprawozdaniach finansowych nie wypadnie jakiś trup z szafy
  • Odpowiedz
rakaniszu
rakaniszu
Autor
20 godz. i 27 min temu via Wykop
  • 0
@nabla-delta: a teraz?
rakaniszu - @nabla-delta: a teraz?

źródło: download (1)

Pobierz
  • Odpowiedz
rakaniszu
rakaniszu
Autor
20 godz. i 10 min temu via Wykop
  • 0
@Herm1t: słuchaj, gdybym w to nie wierzył to bym tyle tego nie kupował ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
RunningMan
RunningMan
20 godz. i 47 min temu
  • 6
Robociarz ATH. I pomyśleć, że chciałem dziada sprzedać po wynikach jak się zamknął na minus. Na szczęście jestem zbyt leniwy ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#gielda #synektik
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

rakaniszu
rakaniszu 20 godz. i 46 min temu via Wykop
  • 1
@RunningMan: wypluj te słowa, dla robociarza powinien być tylko jeden przycisk w aplikacji - KUP
  • Odpowiedz
Rogalikznadzieniem
Rogalikznadzieniem
23 godz. i 44 min temu
  • 71
Jeszcze parę punkcików w dół, papierowe ręce wyprzedadzą papier, zalewarowani zostaną wywiezieni i odbijamy
#gielda
Rogalikznadzieniem - Jeszcze parę punkcików w dół, papierowe ręce wyprzedadzą papier,...

źródło: image

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

rakaniszu
rakaniszu 23 godz. i 43 min temu via Wykop
  • 66
@Rogalikznadzieniem: i tak to jest Bożenko
rakaniszu - @Rogalikznadzieniem: i tak to jest Bożenko

źródło: 17824719631905490457134906676981

Pobierz
  • Odpowiedz
ethize
ethize
wczoraj, 09:53:17
  • 14
#gielda PKO BP odświeża UI obligacji skarbowych i integruje je bardziej z bankiem/aplikacją

https://x.com/marexis8/status/2070444818430374192?s=20

#inwestowanie #obligacje #obligacjeskarbowe #pkobp
ethize - #gielda PKO BP odświeża UI obligacji skarbowych i integruje je bardziej z ba...
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

rakaniszu
rakaniszu wczoraj, 10:06:42 via Wykop
  • 14
@ethize: w końcu, ta strona obligacji wyglądała jak z epoki Neostrady
  • Odpowiedz
Boloo2000
Boloo2000
Boloo2000
wczoraj, 09:40:12
  • 19
#gielda kibel bo "robimy" gry z błędami raz na 10lat
Boloo2000 - #gielda kibel bo "robimy" gry z błędami raz na 10lat

źródło: 1000012884

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

rakaniszu
rakaniszu wczoraj, 09:43:26 via Wykop
  • 9
@Boloo2000: 2/10

gry z błędami

dlatego odeszli od swojego silnika i przeszli na Unreal Engine

raz na 10lat

początkowo tak, teraz mają kilka projektów równolegle (dodatek Wiedźmin 3, Wiedźmin 4, Cyberpunk 2, a do tego możliwe że remake Wiedźmina 1)
  • Odpowiedz
rakaniszu
rakaniszu wczoraj, 09:59:50 via Wykop
  • 1
@pepedros: dzięki, musiałem przeoczyć, że to już zapowiedziane.
@Boloo2000: a nadal zarabiają więcej niż zakłada konsensus analityków. Jeśli spojrzysz na ostatnie kwartały, to nie wydali nic wielkiego, a zyski nadal są zaskakująco wysokie jak na "sezon ogórkowy".
"Nie potrafią nic wydać" jest chybione, po prostu produkcja gier AAA zajmuje masę czasu. Nie chcą też powtórzyć pomyłki z wydaniem za szybko jak było z Cyberpunkiem. Spokojnie.
  • Odpowiedz
rakaniszu
rakaniszu wczoraj, 09:51:04
  • 6
Przypowieść o Winnicach i Strachu przed Suszą

Zaprawdę, giełda podobna jest do placu kupieckiego w czas wielkiej trwogi.

Oto zarządcy spichlerzy ogłosili: „Ziarna mamy pod dostatkiem, a zyski nasze są wielkie”.
Lecz lud, zamiast się radować, zatrwożył się w sercach swoich i począł szemrać: „Skoro ziarno drogie, chleb zdrożeje, a król podniesie daniny, by stłumić nasz głód”.
rakaniszu - Przypowieść o Winnicach i Strachu przed Suszą

Zaprawdę, giełda podobna j...

źródło: image

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

vladi_putin
vladi_putin
wczoraj, 09:51:41 via Wykop
  • 2
@rakaniszu: CHWALMY GRUBASA I JEGO PLONY AMENT
  • Odpowiedz
ossprime
ossprime
22 godz. i 15 min temu via Wykop
  • 2
@rakaniszu: Oto słowo giełdowe. Grubemu niech będą dzięki. Ament.
  • Odpowiedz
breakdown1
breakdown1
wczoraj, 08:35:39
  • 11
Teraz chyba już nie ma klasycznych krachów. Zwyczajnie konkretne spółki spadają o 50-60% od ATH, jak Oracle czy ServiceNow, a indeks i tak kręci się wokół historycznych szczytów ¯\(ツ)/¯

#gielda
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

rakaniszu
rakaniszu wczoraj, 08:45:34 via Wykop
  • 2
@breakdown1:

Teraz chyba już nie ma klasycznych krachów.

a jak długo inwestujesz? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
w 2022, przy bessie, NASDAQ spadł -33%, META -76%, AMZN -50%, NVIDIA -66%, AAPL -31%
  • Odpowiedz
perfumowyswir
perfumowyswir
przedwczoraj, 12:20:48
  • 9
#gielda

Kebabiarze czas pogadać z Claude, może jest jeszcze dla was jakaś nadzieja
perfumowyswir - #gielda 

Kebabiarze czas pogadać z Claude, może jest jeszcze dla was...
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

rakaniszu
rakaniszu przedwczoraj, 12:49:58 via Wykop
  • 1
@perfumowyswir: cudowne, kc Claude
  • Odpowiedz
dawid11111
dawid11111
dawid11111
przedwczoraj, 09:30:05
  • 3
#gielda

Robię apkę, która AI-em + danymi finansowymi automatycznie prześwietla spółki:
https://deepmoat.eu

Wybiera najciekawsze i daje do każdej prosty, ludzki raport: co jest mocne, jakie ryzyka i na co uważać.
  • 45
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

rakaniszu
rakaniszu przedwczoraj, 10:00:12 via Wykop
  • 1
@dawid11111: niestety meh.
Wyszukiwałem spółki MU, MSFT, META - nic nie ma. Dziwne, bo to od największych/najbardziej popularnych spółek ludzie zaczynają poszukiwania spółek do zakupów.

Później wziąłem CDR valuation 2.9/10, P/E miga na czerwono. Spytałem skąd wynik

Because CDR’s valuation score is low mainly due to very high multiples: P/E 47.9, P/FCF 53.2, EV/EBITDA 45.8, P/B 8.0, and P/S 22.9. Those are all pricey if the business were a normal, steady
  • Odpowiedz
rakaniszu
rakaniszu przedwczoraj, 10:43:43 via Wykop
  • 0
@deepmoat: będę szczery - nie używałbym. Jest od groma stronek z analizami, wskaźnikami itd. Niczym nie wybijasz się ponad inne apki. Do tego są jeszcze takie strony jak portalanaliz, gdzie masz wyniki opracowane przez inwestorów z ogromnym doświadczeniem, nie wiem jak z tym rywalizować w obecnej formie apki.

Gdy sam robię research wolę też sam ustawić swoje skille w Claude, poustawiać projekty itd. i bazować na żywych danych ze skonsolidowanych
  • Odpowiedz
rakaniszu
rakaniszu przedwczoraj, 11:27:34 via Wykop
  • 0
@dawid11111: no właśnie mam ten problem, że ja nie ufam AI w wyborach. Analiza spółki? Co robią, konkurencja, wyniki na przyszłość? Pewnie. Przejście przez raport, news czy wywiad i streszczenie? Jak najbardziej. Ale co do samego pickowania jestem dziadersem który sam wybiera kandydatów. Najpierw intuicja, która jest brutalnie weryfikowana analizą i wynikami.

Tak więc, może nie jestem po prostu grupą docelową. Ale żeby nie tylko krytykować i zrzędzić - postaram
  • Odpowiedz
rakaniszu
rakaniszu przedwczoraj, 12:24:11 via Wykop
  • 1
@deepmoat: Brzmi to zdecydowanie lepiej niż ta pierwsza wiadomość, bo to od czego wychodzicie to człowiek i działający proces decyzyjny, a nie jakiś random algorytm. I to o wiele bardziej mnie przekonuje. No właśnie, tylko jeśli ma przekonać, to moim zdaniem jakieś krótkie info i portfel publiczny z myfund (czy cos takiego) jest must have. Bez tego równie dobrze możesz mi nawijać makaron na uszy. Też bym raczej postarał się
  • Odpowiedz
rakaniszu
rakaniszu przedwczoraj, 12:43:07 via Wykop
  • 0
@deepmoat: Cieszę się, że mogłem pomóc. Moja przyjaciółka właśnie wydaje apkę opierającą się na AI, więc siedzę nieco w rozterkach AI'owych startupów.
Yep, przeciętnego ziomeczka zacznie męczyć to AI, już jest wszędzie, od aplikacji, stron, po samóchód czy pralkę. To tylko narzędzie które może pomóc zrealizować dobry pomysł/strategię - i właśnie na to położyłbym nacisk. Sam jestem programistą i też już rzygam AI (chociaż w pracy to już pełne uzależnienie
  • Odpowiedz
Codon
Codon
przedwczoraj, 07:01:49
  • 11
#it #programista15k Hej, co prawda głównie udzielam się na tagu #gielda, ale dzisiaj potrzebuje porady.

Jestem Scrum Masterem na semi-FIRE z jednym klientem za 38k (płatne w USD), max 2h dziennie roboty, tylko zdalnie. Niestety jeszcze parę tygodni i jestem out, bo AI.

Od 3 lat nie muszę pracować i mogę utrzymywać się z giełdy, ok 10M w portfelu (zarobiłem jakieś 4M na OE, reszta to zysk

Co byś zrobił na moim miejscu

  • Weź ta robotę, zobacz jak będzie 62.3% (281)
  • Wal to w cholerę i przejdź na pełne FIRE 37.7% (170)

Oddanych głosów: 451

  • 74
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

rakaniszu
rakaniszu przedwczoraj, 09:16:57 via Wykop
  • 1
@Codon: też pracuję w IT, też w drodze do FIRE. Wydaje mi się, że kluczowe są odpowiedzi na pytania - czy lubisz swoją pracę, czy sprawia Ci ona fun. Czy wyjazdy do biura mimo wszystko będą dla Ciebie okej (spotkania z ludźmi, zmiana otoczenia), czy tylko kulą u nogi. Czy masz coś w życiu co chciałbyś robić, ale nigdy nie miałeś odwagi/czasu/nie było to opłacalne?

Twoja rozważana pozycja w pracy
  • Odpowiedz
rakaniszu
rakaniszu przedwczoraj, 10:38:36 via Wykop
  • 3
@Codon: zatrzymajmy się na liczbach. Masz ok. 10 mln w portfelu + mieszkanie ok.1,5 mln (zakładam cenę 80m w Wawie). Dom z ogródkiem to wg Ciebie 1,5-2 mln (realnie pod Warszawą bliżej 2,5-3, ale weźmy Twoją kwotę). Sprzedajesz 80m, dokładasz ok. 0,5-1,5 mln z portfela i masz dom. Zostaje Ci 8,5-9 mln, czyli wciąż grubo powyżej progu FIRE liczonego klasyczną regułą 4%. Masz dalej FIRE, dalej niezależność, nie musisz wybierać.
  • Odpowiedz
magomed-tuszajew
magomed-tuszajew
przedwczoraj, 08:16:45
  • 70
#f1 #pasta
Nazywam się Daniił „The Torpedo” Kwiat. Dla znajomych Kindżał albo Oresznik. Nie jest mi łatwo. Od kiedy Verstappen zabrał mi fotel, dziewczynę, kontakt z córką i resztki godności, moje życie smakuje jak zimne kartoszki odgrzewane trzeci raz na patelni. Czasami patrzę na telefon i myślę, że może zadzwoniła córka. Ale nie dzwoni. Za to dzwoni Kelly. Zawsze dzwoni Kelly.

Mieszkam w Rosji. Formułę 1 oglądam na kradzionych
magomed-tuszajew - #f1 #pasta
Nazywam się Daniił „The Torpedo” Kwiat. Dla znajomych K...

źródło: Oresznik

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

rakaniszu
rakaniszu przedwczoraj, 09:25:54 via Wykop
  • 0
Dla znajomych Kindżał albo Oresznik


@magomed-tuszajew: XDDDDDDDD
  • Odpowiedz
ProfesorP1ZDAN
ProfesorP1ZDAN
24.06.2026, 15:30:36
  • 6
#gielda miałem dzisiaj sprzedawać SEC0.DE, ale jednak
ProfesorP1ZDAN - #gielda miałem dzisiaj sprzedawać SEC0.DE, ale jednak

źródło: image

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

rakaniszu
rakaniszu 24.06.2026, 15:38:30 via Wykop
  • 1
@ProfesorP1ZDAN: też trzymam
rakaniszu - @ProfesorP1ZDAN: też trzymam

źródło: image

Pobierz
  • Odpowiedz
perfumowyswir
perfumowyswir
24.06.2026, 15:12:14
  • 10
#gielda

Sprzedałem Microna jednak psycha nie daje rady, najwyżej zarobię mniej. Jako kolejny ruch planuje wejście 50/50 Mircon, SK Hynix jak już się sytuacja ustabilizuje. Ten ADR short term może ciążyć na Micronie.
Przynajmniej będę miał spokojną noc ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

rakaniszu
rakaniszu 24.06.2026, 15:19:33 via Wykop
  • 1
@perfumowyswir: piekło zamarzło ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
rakaniszu
rakaniszu 24.06.2026, 12:03:08
  • 1
#gielda

Jeśli komuś za mało tracenia pieniędzy z r/wallstreetbets po akcji z SPCE, to właśnie nadjeżdża kolejny spekulacyjny pociąg - Wendy's ( ͡° ͜ʖ ͡°)
rakaniszu - #gielda 

Jeśli komuś za mało tracenia pieniędzy z r/wallstreetbets po ak...

źródło: {8C4CC9AE-9FD4-407C-9742-F47C435C2CF7}

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

rakaniszu
rakaniszu
Autor
24.06.2026, 12:14:32 via Wykop
  • 0
@NimooZysku: tym razem na pewno się uda ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 16
  • Strona 1 z 16
  • >
  • najpiękniejszy

Osiągnięcia

  • Gadżeciarz
    od 05.11.2022

    Gadżeciarz
  • Mikroblogger
    od 26.12.2022

    Mikroblogger
  • Rocznica
    od 17.10.2025

    Rocznica

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking