Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko166
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
Sobisobi
Sobisobi

Sobisobi

Dołączył 2 lata i 10 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 91
  • Znaleziska 2
  • Mikroblog 89
  • Obserwujący 0
  • Obserwowane 10
BArtAS94
BArtAS94
10 godz. temu
  • 0
Ktoś jest również załadowany w tego śmieciucha? #gielda
BArtAS94 - Ktoś jest również załadowany w tego śmieciucha? #gielda

źródło: IMG_7230

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Sobisobi
Sobisobi
Sobisobi 9 godz. i 20 min temu via Wykop
  • 1
@BArtAS94: ja zamierzam się załadować, ale szukam argumentów za tym
  • Odpowiedz
santa-maria-de-la-rosa
santa-maria-de-la-rosa
santa-maria-de-la-rosa
przedwczoraj, 19:34:15
  • 727
Ten ulany 28 letni oskarek zarabia 2 miliony rocznie z publicznych pieniędzy, w 5 godzin zarobi tyle co przeciętny chłop u janusza w kołchozie czy innym korpo przez miesiąc. Oskar ma mame i tate konowała, którzy już od urodzenia trzymali mu miejsce na oddziale. On płaci 10% podatku na B2B a areczek w kołchozie u janusza co najmniej 30% oddaje ze swojego 5k na oskiego konowała, żeby ten mógł dalej pasożytować na
santa-maria-de-la-rosa - Ten ulany 28 letni oskarek zarabia 2 miliony rocznie z publi...

źródło: koalicja_obywatelska

Pobierz
  • 26
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Sobisobi
Sobisobi
Sobisobi przedwczoraj, 19:57:21 via Wykop
  • 327
@santa-maria-de-la-rosa: kazdy zna takie przypadki ze swojego podworka, u nas w powiatowym szpital na granicy bankructwa, ordynator od wielu lat ten sam, miejscowy radny z ramienia pisu, taki nienasycony, ze na karetce jeszcze "jezdzi" - kontrakt sam ze sobą. Bez rewolucji w sluzbie zdrowia i odcięcia chorej tkanki nic się nie zmieni.
  • Odpowiedz
Sobisobi
Sobisobi
Sobisobi przedwczoraj, 22:08:49 via Wykop
  • 5
@mare4e: https://garwolin.podlasie24.pl/region/walcza-o-dyrektora-szpitala-20250319071154
https://podlasie24.pl/region/czy-dyrektor-bedzie-musial-zwrocic-pieniadze-audio-20251009072930

Uniwersum jest bogate w roznorakie wydarzenia. Juz tam nie mieszkam, ale to co widzialem w tym szpitalu to juz mnie nic nie zdziwi. Najgorsze, ze takich szpitali jest mnostwo, dzialaja jak oddzielne krolestwa, nikt nie ma nad tym kontroli, a mieszkancy traktuja to juz jak normalnosc. Sprawa z tym gowniarzem wyszla tylko dlatego ze mial pecha i pewnie komus podpadl, inaczej by ciagnal hajs do konca zycia,
  • Odpowiedz
Stulejman_Beznadziejny
Stulejman_Beznadziejny
13.06.2026, 14:36:13
  • 1005
Lekarze tak boją się powiązania zarobków z NIPem, PESELem albo numerem prawa wykonywania zawodu, bo okaże się, że nie tylko radni czy posłowie lekarze zarabiają po 80-130 tys. miesięcznie tylko WIĘKSZOŚĆ wszystkich lekarzy w Polsce XD Wtedy @dr_Batman nie będzie już mogła mydlić nam oczu, że to są polityczni nominaci. Prawda jest taka, że oświadczenia majątkowe to jedyne rzetelne źródło informacji o całościowych zarobkach lekarzy. Wszelkie dane, rankingi czy odpowiedzi szpitali
  • 84
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Sobisobi
Sobisobi
Sobisobi 13.06.2026, 21:44:05 via Wykop
  • 2
@zeta_puppis: dlaczego się tego wrzoda batmana nie zbanuje na parę miesięcy, tylko ciągle pisze te swoje wysrywy, by sobie zobaczył jak się czeka w kolejce
  • Odpowiedz
piotr-szczerek
piotr-szczerek
piotr-szczerek
13.06.2026, 15:14:40
  • 15
Jeśli dzieci zapytają czy byłem kiedyś na wojnie powiem, że 2,5 roku walczyłem w Nasdaqistanie.
#gielda
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Sobisobi
Sobisobi
Sobisobi 13.06.2026, 20:40:54 via Wykop
  • 0
@pomaranczowa_malpa: teraz na tagu trzeba przeruchac każdy żart tyle razy, aż nie będziesz mógł na niego patrzeć + jeszcze parę razy. Takie czasy
  • Odpowiedz

1923

Dogadali się, by nie podnosić ludziom pensji. Naloty UOKiK i policji na Śląsku

Dogadali się, by nie podnosić ludziom pensji. Naloty UOKiK i policji na Śląsku

Bezprecedensowa akcja UOKiK i policji. Giganci tacy jak Toyota czy Bader mieli zawrzeć tajny pakt o nieagresji: zakaz podkradania pracowników i sztuczne mrożenie płac na lokalnym rynku. Urzędnicy zrobili szybkie naloty na biura i zabezpieczyli dyski. Firmom grożą gigantyczne kary.

FXMAG
z
fxmag.pl
dodany: 09.06.2026, 09:47:15
  • 355
  • #
    polska
  • #
    wiadomosci
  • #
    informacje
  • #
    wydarzenia
  • #
    ciekawostki
  • #
    gospodarka
Sobisobi
Sobisobi
Sobisobi 09.06.2026, 10:18:26 via Wykop
  • 109
A dopiero co czytałem na wykopie, że Toyota ma tyle mld zainwestować w Polsce, no jak mają tak wszystko pięknie ogarnięte to nie ma co się dziwić
  • 4
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

kandydat_na_kandydata
kandydat_na_kandydata
08.06.2026, 17:40:00
  • 0
Jak się szanowne grono inwestorskie zapatruje na ASTS? Załadowałem się jak Bezosowi rakieta spadła, licząc na to, że strzelam w dołek; a to dalej leci. Ktoś to trzyma? Uśrednia?
#gielda
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Sobisobi
Sobisobi
Sobisobi 08.06.2026, 17:41:32 via Wykop
  • 0
@kandydat_na_kandydata: krótkoterminowo trudno powiedzieć, długoterminowo bullish
  • Odpowiedz

2389

Państwo z dykty: Przez błąd urzędnika każą nam dopłacić 700 MILIONÓW do przetargu

Państwo z dykty: Przez błąd urzędnika każą nam dopłacić 700 MILIONÓW do przetargu

Totalny absurd na kolei. Torpol-Mirbud dało najtańszą ofertę na strategiczny odcinek Rail Baltica (korytarz NATO). PKP PLK wyrzuciło ich, bo nie zgłosili kary 15 tys. od GIOŚ. Sęk w tym, że NSA właśnie podważył podstawę tej kary. Co robi państwowa spółka? I tak wybiera ofertę droższą o 700 milionów

patinete
z
wykop.pl
dodany: 07.06.2026, 16:12:27
  • 164
  • #
    polska
  • #
    gospodarka
  • #
    afera
  • #
    gielda
  • #
    prawo
  • #
    oszukujo
Sobisobi
Sobisobi
Sobisobi 08.06.2026, 08:57:01 via Wykop
  • -1
@stroggoslaw: pojedz do zachodniego kraju i porownaj ile tam stoi barierek, znaków itp a ile w polszy. U nas jest n------e tyle znakow ze jak przejezdzam przez granice jak wracam do polski na urlop to mam oczoplas. Ostatnio jechalem rowerami w okolicach Pionek na mazowszu, za kazdym razem jak ulica przecinala sciezke rowerowa to byl znak poczatek sciezki a za 50 metrow koniec sciezki i tak w kolko.

Dodatkowo niemiec
karolek118
karolek118
03.06.2026, 16:11:47
  • 19
#gielda #ing co to za matematyka, czy oni polecają oszczędzanie na emeryturę na RORze? (╥﹏╥)
karolek118 - #gielda #ing co to za matematyka, czy oni polecają oszczędzanie na emery...

źródło: image

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Sobisobi
Sobisobi
Sobisobi 03.06.2026, 17:08:37 via Wykop
  • 1
@karolek118: tak sie programuje spoleczenstwo w polszy
  • Odpowiedz
Guezeman
Guezeman
29.05.2026, 14:22:12
  • 12
#gielda

Amazon r------l rakietę wiec caly sektor w kibel

Logiczne
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Sobisobi
Sobisobi
Sobisobi 29.05.2026, 14:24:35 via Wykop
  • 8
@Guezeman: jakby nie r------ł to cały sektor by pompował i wtedy jest humor gituwa oraz pełna logika
  • Odpowiedz
mirko_anonim
mirko_anonim
28.05.2026, 10:11:02
  • 4
✨️ Co się stało z Polakami po 1989 roku? Ⓘ
Co się stało z Polakami po 1989? Mam na myśli że niby mamy twarde pokolenie które obaliło komunę, historie jak to chodzili w zaspach do szkoły albo ciężko pracowali w hutach, domy sami budowali bez pomocy, no generalnie pokolenie ze stali ale jak przychodzi co do czego to jesteśmy strasznie bierni i nijacy. Jak "lewacka" Francja i z tzw. "zgniłego zachodu" coś wymyśli
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Sobisobi
Sobisobi
Sobisobi 28.05.2026, 12:47:29 via Wykop
  • 1
@mirko_anonim: Polska nie obaliła komunizmu, sam się skończył, bo przestał się opłacać w takiej formie. W sumie to dalej rządzą tu komuchy tylko w ładnych garniturach i w systemie nazwanym szumnie demokracją.- ci sami ludzie co kiedyś.
  • Odpowiedz
ww00
ww00
27.05.2026, 19:41:27
  • 0
Coś się bardzo dziwnego dzieje z moim śmieciuchem, z którym przez ostatnie tygodnie wisiałem na haku...
Bez newsa 22.5% up dzisiaj, na reddit cisza, volume duży, a w czwartki zazwyczaj ogłaszają newsy.
Nie naganiam, ale jak ktoś lubi ryzyko to: SCWO


#gielda
ww00 - Coś się bardzo dziwnego dzieje z moim śmieciuchem, z którym przez ostatnie tyg...

źródło: Zrzut ekranu 2026-05-27 214115

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Sobisobi
Sobisobi
Sobisobi 27.05.2026, 20:14:10 via Wykop
  • 0
@ww00: mam pakiet od 2,45, ktoś kiedyś polecał na tagu. Pracuje w branży szkła i coraz częściej widzę, że pojawia się dyskusja na temat mikroplastiku - według badań jest on wszędzie i z czasem kumuluje się w ciele człowieka oraz w wodzie wodociągowej. Myślę, że w perspektywie kilku lat oczyszczanie wody to będzie duży rynek.
  • Odpowiedz
pepedros
pepedros
pepedros
26.05.2026, 16:35:11
  • 173
Z----------e cały tag #gielda jakimiś gównowpisami o etfach. Było śmieszne raz, drugi, trzeci. Ale nie 2 dni. Dajcie sobie już spokój i przenieście się ze swoimi memami na heheszki albo na forum bankiera. Albo chociaż dodajcie jakiś tag do czarnolistowania. Nie zniżajcie poziomu tego tagu do poziomu całego wykopu.
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Sobisobi
Sobisobi
Sobisobi 26.05.2026, 16:47:01 via Wykop
  • 11
Kiedyś czytałem codziennie wieczorkiem tag od deski do deski, teraz tylko scrolluje całą masę gównopostów, ani to śmiesznych, ani mądrych. Powoli się robi bankier vibe :(
  • Odpowiedz
Codon
Codon
22.05.2026, 20:32:33
  • 14
#gielda #inwestycje Obiecałem dzisiaj wrzucić, więc oto 30 największych spółek w moim portfelu na screenie.

Kolory: czerwony - USA, niebieski - EU, zielony - Polska. Zacząłem inwestować w 2021 roku.

Czemu te spółki? W większości bo pracowałem w IT ponad dekadę i korzystałem z wielu ich rozwiązań. O big techach wspominać chyba nie trzeba.

Były
Codon - #giełda #inwestycje Obiecałem dzisiaj wrzucić, więc oto 30 największych spółe...

źródło: Zrzut ekranu 2026-05-22 o 22.26.02

Pobierz
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Sobisobi
Sobisobi
Sobisobi 22.05.2026, 22:00:00 via Wykop
  • 1
@Codon: offtop, ale "ilość" tylko do niepoliczalnych
  • Odpowiedz
niemanacoogladac
niemanacoogladac
niemanacoogladac
13.05.2026, 14:24:33
  • 2
Wyleszczenie długoterminowe, szanuj śmieciucha swojego starego.. ten dyplom inwestora to gdzie się adres podaje?#wolfspeed #gielda
niemanacoogladac - Wyleszczenie długoterminowe, szanuj śmieciucha swojego starego.. t...

źródło: 1000051822

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Sobisobi
Sobisobi
Sobisobi 13.05.2026, 14:45:50 via Wykop
  • 0
@niemanacoogladac: kiedyś miałem akcje wolfspeed na xtb, teraz próbowałem je znaleźć na liście i ich nie ma. xtb usunęło je z handlu u siebie?
  • Odpowiedz
Sobisobi
Sobisobi
Sobisobi 13.05.2026, 14:48:43 via Wykop
  • 1
@niemanacoogladac: pierwszorzędny broker xd
  • Odpowiedz
aett
aett
07.05.2026, 17:31:50
  • 0
AMPX jebnął 25% i w sumie c--j wie dlaczego, częstujcie się xD

#gielda
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Sobisobi
Sobisobi
Sobisobi 07.05.2026, 18:58:09 via Wykop
  • 0
@aett: dlatego https://www.reddit.com/r/amprius/comments/1t6bzas/explaining_the_current_dilution_and_what_it_means/
  • Odpowiedz
Sobisobi
Sobisobi
Sobisobi 07.05.2026, 19:23:13 via Wykop
  • 0
wydaje się, że tak, ale papier mocno rozgrzany, niewiele trzeba, żeby panicznie spadło. Masz pozycje?
  • Odpowiedz
Sobisobi
Sobisobi
Sobisobi 07.05.2026, 19:33:51 via Wykop
  • 0
ja miałem kupione jak latał około 2, za wcześnie się pozbyłem i czekam, żeby odkupić. Myślę, że spadnie w okolice 12-13 jeśli cały market nie będzie tak pompował. Ostatnie wyniki też nie były tak rewelacyjne jak poprzednie, pierwszy raz od dłuższego czasu bez double beata
  • Odpowiedz
jim_carrey
jim_carrey
07.05.2026, 11:19:30
  • 0
Chciałbym zapytać ekspertów z tagu o Niewiadów.
Myślicie, że dzięki dotacją z programu SAFE akcje wystrzelą?


Produkcja amunicji to raczej przyszłościowy kierunek w ocenej sytuacji geo-politycznej
#gielda
jim_carrey - Chciałbym zapytać ekspertów z tagu o Niewiadów.
Myślicie, że dzięki dota...

źródło: 1000024193

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Sobisobi
Sobisobi
Sobisobi 07.05.2026, 11:34:18 via Wykop
  • 3
@jim_carrey: brzmi fajnie i narracja się spina, ale to ma 2,7mld kapitalizacji XD
  • Odpowiedz
pomaranczowa_malpa
pomaranczowa_malpa
27.01.2026, 12:20:24
  • 1
#gielda

Gratulacje dla wszystkich co mają REDWIRE :)
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Sobisobi
Sobisobi
Sobisobi 27.01.2026, 13:25:25 via Wykop
  • 1
@nie_umiem_inwestowac: jakiś czas temu mi się obiło o uszy, że tam jest około 2000 spółek wybranych na ten kontrakt xd to kosmiczna spółka, ale oczekiwanie umowy na 10 mld to jest dopiero kosmos
  • Odpowiedz
Glupiii
Glupiii
12.01.2026, 15:11:19
  • 8
Rbrk swiezy zakup, nie wiem nawet czym sie zajmuja

#gielda
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Sobisobi
Sobisobi
Sobisobi 12.01.2026, 15:19:53 via Wykop
  • 2
@Glupiii: Dopiero przemiana w inwestora długoterminowego sprzyja glębszej analizie
  • Odpowiedz
pomaranczowa_malpa
pomaranczowa_malpa
08.01.2026, 16:38:31
  • 3
#gielda

Niech to już nie rośnie, bo wchodze coraz agresywniej xd

2026 to rok kosmicznych? Dużo tego w top picks
pomaranczowa_malpa - #gielda 

Niech to już nie rośnie, bo wchodze coraz agresywniej ...

źródło: image

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Sobisobi
Sobisobi
Sobisobi 08.01.2026, 17:55:36 via Wykop
  • 1
@pomaranczowa_malpa: sam bym wszedl bo ładnie rośnie i korci, ale jak widze kapitalizację to się za głowę łapie - szaleństwo
  • Odpowiedz
Lapacz_Spadajacych_Nozy
Lapacz_Spadajacych_Nozy
05.10.2025, 14:35:21
  • 22
W poprzednim tygodniu sprzedałem dwie "palety" akcji #sygnity na #gielda
dokładnie 2000@103.0
Wszystkie te akcje kupiłem 24 lutego 2017 roku po cenie 6.83 za sztukę, co po odliczeniu prowizji prawie 850 pln dla brokera dało zysk 1399%
Od tego zapłacę 36.4 k podatku belki

Aktualnie mam 43.6% portfela w papierach (akcje gpw) reszta to gotówka,obligacje itp.
LapaczSpadajacychNozy - W poprzednim tygodniu sprzedałem dwie "palety" akcji #sygnity...

źródło: Screenshot 2025-10-01 160243

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Sobisobi
Sobisobi
Sobisobi 05.10.2025, 18:24:31 via Wykop
  • 5
@Lapacz_Spadajacych_Nozy: Interesowałeś się przeprowadzką na >6 miesięcy do innego kraju, żeby uniknąć albo obniżyć podatek? Mieszkam w Belgii, od nowego roku wejdą zmiany, ale po 6 miesiącach mieszkania tutaj jest się rezydentem do celów podatkowych, a podatku od zysków kapitałowych nie było, jedynie 0,35% od kupna/sprzedaży. Od nowego roku niestety zmiana. W Twoim przypadku znalezienie kraju ze stawką 10% daje sporo oszczędności.
  • Odpowiedz
  • <
  • 1
  • 2
  • Strona 1 z 2
  • >

Krzysztof kon

Osiągnięcia

  • Rocznica
    od 30.07.2025

    Rocznica

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking