#bieganie #rower

Pani i Panowie spod tagu #garmin uwazajcie na swoje zegarki, zwlaszcza jeali bawicie sie jakas chemia, stosujecie deet na owady itp
Wklejam zdjecie z grupy garmin team polska na fb. Jest to ponoc efekt dzialania srodka na komary. Cos takiego nie podlega gwarancji.

Link do tematu, ale trzeba nalezec do grupy, zebyie sie z trescia zapoznac.
https://www.facebook.com/groups/garminteampolska/permalink/3452114588336627/
PurpleHaze - #bieganie #rower

Pani i Panowie spod tagu #garmin uwazajcie na swoje ze...

źródło: FB_IMG_1696076844228

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@PurpleHaze: jak sie stosuje wg zalecen to sie nie trzeba martwic, na opakowaniach mocnych srodkow na komary jest zeby nie stosowac na tworzywa sztuczne, sam jak sie pryskam to zdejmuje zegarek na te kilkadziesiąt sekund, ale dobrze wiedziec ze jest jednak sens w tym ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Nie posiadam żadnego smartwatcha, ale czy np. w Garminie Venu 3 jest możliwość obsługi drzemek w taki sposób, że np. włączam drzemkę i jeśli zegarek wykryje, że zasnę, to po ustalonym czasie mnie obudzi?

#garmin #smartwatch
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@cce53780 żaden zegarek na rękę nie jest w stanie wykryć czy zasnales o 15:5 czy 15:15 to tylko estymacja
Jak się nie ruszasz to po jakisnczasiey zegarek uznaje że prawdopodobnie od X śpisz

Nawet nie musisz spać, wystarczy że się nie poruszasz
  • Odpowiedz
Cześć, jedna aktywność zmierzona i zegarkiem i telefonem, ktoś podpowie mi skąd taka różnica?
Poczekałem aż złapie gps i zaświeci na zielono i dopiero zacząłem biec. Nie wiem któremu urządzeniu mogę ufać, na mapie ładniej wygląda ślad z telefonu :(
Może powinienem jakoś inaczej skonfigurować zegarek? Wszystkie rady mile widziane. Biegałem głównymi ścieżkami po Łazienkach Królewskich (dużo drzew)

#garmin #zegarki #bieganie #sport #pytanie
depcioo - Cześć, jedna aktywność zmierzona i zegarkiem i telefonem, ktoś podpowie mi ...

źródło: temp_file6493074571648555900

Pobierz
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@depcioo: wlacz w garminie zapis na co sekunde zamoast inteligetny (domyslnie).

Sa w necie narzedzia do porownywania plikow gpx zgraj z sikora i drigi ze stravy i porownaj.

Roznica bedzie wynikac z dokladnosci gpsa. Cywilne maja ja na poziomie kilkunastu metrow, masz dwa urzadzenia pomiarowe. 110m roznocy, to jest jakies 2% z dystansu ktory przbiegles, jak dla mnie dokladnosc wiecej niz dobra.

Do tego strava wygladza dystans, przelicza odlegosc i
  • Odpowiedz
Aha i jeszcze jedno: niby mam automatyczne wysyłanie aktywności do stravy, ale ten bieg się nie wysłał, nie wiem dlaczego. Strava taka inteligenta i nie chce dublować czy o co chodzi?


@depcioo: tak, strava jak wyczai że ta aktywność już jest dodana to nie będzie dopisywała. A najpierw zamknąłeś trening na garminie czy na telefonie?

Co do niedokładności - nie wiem jak teraz i jakiego telefonu używasz, ale jak swego
  • Odpowiedz
Hej,

Zastanawiam się nad kupnem nowego smartwatcha. Interesuje mnie wygląd sportowy, do 800zł. W chwili obecnej mam dwa typy które mi się podobają ale szczerze powiedziawszy - nie wiem który wybrać.

https://www.mediaexpert.pl/smartfony-i-zegarki/smartwatche-i-zegarki/smartwatche/zegarek-garmin-instinct-graphite
https://www.mediaexpert.pl/smartfony-i-zegarki/smartwatche-i-zegarki/smartwatche/smartwatch-amazfit-t-rex-pro-szary
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Ostatnio pytałem o 245 a dziś zamówiłem 255. Pytanie teraz o folie ochronne na ekran. Noszę zegarki tradycyjne, zawsze szafir więc rys nie mam. Zastanawiam się czy są jakieś polecane do Garminów FR?
#garmin
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@depcioo mam, korzystam, jest super, w grudniu będzie miał 2 lata, głównie do biegania, spacery, czasami basen i rower, i oczywiście ćwiczenia siłowe i fitness, bateria trzyma średnio tydzień (dużo z niego korzystam), GPS szybko ma fixa, polecam gorąco ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@depcioo: no 245 na pewno się sprawdzi. Ja poszedłem w 255 dlatego, że biegam głównie po parku i może być problem z dokładnym GPS. Podobno 255 jest dużo lepszy w takich przypadkach. Gdyby nie to pewnie też bym miał 245.
  • Odpowiedz
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mireczki mam problem z #garmin. Przez pierwsze 2 tygodnie od zakupu wszystko było ok, a wczoraj po bieganiu aktywność nie zgrała się do apki w telefonie. Doszedłem do tego że to wina uprawnień telefonu, w sensie nie mogę dodać uprawnień do plików (ogólnie w telefonie mogę dodawać uprawnienia tylko do multimediów ale nie plików). Da się jakoś dodać te uprawnienia plików?
#android #bieganie
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@lilmati: Garmin nawigację, jako nawigację ma ciężką. Wydaje mi się, że nie wyedytujesz trasy w trakcie - mam 530. Ja do planowania używam Komoota i wgrywam do Edga. Ale jak zjedziesz z trasy to (niech mnie ktoś poprawi) na siłę do punktu z którego zjechałeś (ma to sens jak masz zawody, etc), więc takie podejście może przeszkadzać. Ale jak swoim sposobem wjedziesz na kurs to dalej normalnie nawiguje.

Ustalanie punktu
  • Odpowiedz
A da się w garminie jechać po wyznaczonej trasie, w połowie zaplanować w telefonie coś innego i wysłać to na urządzenie bez kończenia jazdy?


@lilmati: w 530/830 - nie. Tzn jest do tego dodatek w IQ Apps, ale trochę z tym zabawy. Nowe garminy (540/840/1040 i Explore 2) mają to out of the box. W Wahoo też to fajnie działa.

Jeżeli Garmin do takich zastosowań to raczej bym szedł w
  • Odpowiedz
Garmin dość nieoczekiwanie zaprezentował Vivoactive 5. Jestem trochę zły bo dopiero kupiłem Venu 3, a Vivoactive 5 wydaje się spoko i jest przy tym sporo tańszy.

#garmin
L3stko - Garmin dość nieoczekiwanie zaprezentował Vivoactive 5. Jestem trochę zły bo ...

źródło: 61060-M-FAN

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Hejka, kupiłem ostatnio po promocji polara (Polar Vantage M) natomiast nie jestem zbytnio zadowolony. Czas aktywności na dzisiaj mam 5h 49 minut, gdzie jedyną moją aktywnością był 30/40 minutowy spacer. Okazało się, że w tę aktywność wchodzi absolutnie wszystko - np. stanie, jako lekka aktywność, no okej. Natomiast co bardziej denerwuje, mam wrażenie, że źle zlicza kroki. Moim zdaniem zrobiłem koło 5k, a pokazuje mi 10.5k, no, ale co jeszcze dziwniejsze, kalorie
  • 19
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@testgd274: w zegarku masz akcelerometr, ktory wykrywa przyspieszenie jak biegniesz/idziesz itd. To dosc charakterystyczny ruch reka, do tego dochodzi falowanie w pionie. A reszte juz robi soft.
W wiekszosci zegarkow zestaw czujnikow jest identyczny, ot czasem roznia sie dokladnoscia i pradozernoscia, ale za analize danych juz odpowiada oprogramowaniu i tu lezy pies pogrzebany.
  • Odpowiedz
Cześć! Jako, że TomTom z końcem września ostatecznie wygasza dział Sport, mój wiekowy już Spark 3 odchodzi do lamusa. Rozglądam się za czymś nowym, w docelowym budżecie 800 - 900 zł. Czytałem już masę opini, jednak wciąż nie mogę się zdecydować co wybrać. Urządzenie będę traktował wyłącznie do mierzenia aktywności sportowych (rower, siłka, trekking), dlatego zależy mi w szczególności na dokładności pomiarów kosztem np. NFC czy kolorowym ekranie. Jakieś propozycje zakupowe?

#
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@rafalmmx: FR245. Poprzednia generacja, ale za to tani i dalej nieźle wyposażony. Masz w nim niezły pomiar tętna i SpO2. Pomiar tętna można transmitować, więc jakbyś kiedyś miał komputerek albo trenażer, to działa jak pas (nie tak dokładny, ale lepszy niż nic). Wodoodporny (taplałem się w nim w słonym Bałtyku), można bez stresu iść na basen. Do tego ma podpowiedzi treningów, a na stronie są plany treningowe do biegania i
  • Odpowiedz
Siema ludziska, męczę się od jakiegoś czasu z wyborem smartwatcha, chce zmienić mój zegarek sportowy z funkcją smart (wysłużony Garmin Vivoactive 3)na coś nowszego. Wybrałem teoretycznie Huawei GT4 PRO, jednak ten dziad nie ma NFC, tzn ma, ale w Europie nim nie zapłacę, a nie mogę znaleźć informacji na temat tego czy istnieje jakakolwiek szansa, że się dogadają z bankami.
Samsung Galaxy watch 6 niezależnie od wersji to chyba ładowanie co dwa
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@cambell973: zobacz sobie wczorajszy wpis w tagu #garmin o venu 3. On jest nowy, on bedzie dobry, ale gdzies tak za pol roku, jak garmin ogarnie soft, bugi, poprawki itd.

Podstawowe pytanie co ci jest potrzebne. Bo jesli nfc i bateria only, to kup mi banda z nfc. Jeski musisz byc ten gps wbudowany, to jakikolwiek garmin z nfc ale bez ekranu amoled, bedzie najlepszym wyborem, bateria.

Ewentualnie
  • Odpowiedz