Koleżanki i koledzy, kupiłem sobie czujnik hrm od #garmin (o taki https://www.garmin.com/pl-PL/p/649059). Sparowałem sobie go z telefonem i strava i podczas treningu wszystko było cacy. Tj. widziałem pomiar tętna. Ale już po zakończeniu treningu, gdy #strava już zapisała dane nie widzę nigdzie statystyk tętna. Dlaczemu? By mieć dostęp do tych danych muszę mieć apke garmina?
#bieganie #rower
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Tydzien dostalem na urodziny Germin Venu 3. Byl to moj pierwszy #smartwatch, wczesniej nie mialem nawet smartbanda, gdzy jestem zwolnikiem klasycznych zegarkow. Kolega z pracy pokazal mi swoj #applewatch i spodobalo mi sie pare bajerow, typu powiadomienie na zegarek ze zaraz bedzie Uber :) aplikacja sportowa, mozliwosc sluchania muzyki bez telefonu i pare innych. Zrobilem researech i uznalem ze najlepszy bedzie #garmin (bateria 2 tyg,
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@zbinior: Ej, ale chciałeś smartwatch, a kupiłeś zegarek sportowy z funkcjami smart i masz pretensje do Garmina?

Kwestia rozłączania zegarka z tel. to jest problem telefonu, a dokładniej ustawień łączności Bluetooth - trzeba pogrzebać w ustawieniach i wyłączyć tryby oszczędnościowe. Mi Venu 2 Plus bez używania GPS trzyma coś koło 10 dni, więc jeżeli deklarują teraz 14 to musieli wzmocnić/poprawić baterię, ale rzeczywiście są głosy, że w przypadku Venu 3
  • Odpowiedz
@janusz-lece: Dziwne, ale jak zostawiałem zegarek w aucie w schowku (taka sytuacja za granicą), to zegarek głupiał z datą, ale jak mam go w domu to "pamięta".
Chyba pomaga synchronizacja w aplikacji connect i wysłanie treningu z kalendarza.
  • Odpowiedz
Venu 3 jest ze mną już od kilku dni. Przesiadłem się z Apple Watch i jestem raczej negatywnie zaskoczony. Na plus jest bateria i programy treningowe. Na minus lagowanie i ogólnie słaby UI. Brak możliwości skasowania wszystkich powiadomień (trzeba je wyczyścić w iPhone). Nie skopiowało mi kontaktów, trzeba je ręcznie dodać. Jestem zawiedziony brakiem inteligentnego alarmu opartego na fazie snu.

#smartwatch #garmin #applewatch #iphone
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@L3stko: a pisali ci ludziszka, ze bedziesz rozczarowany "smartwatchowoscia" tego zegarka, ktorej w sumie za bardzo nie ma, w porownaniu ze smartwatchami.
To jest zegarek sportowy, u jego podstawy lezy sport, treningi i wszystko na tym oparte. Natomiast funkcje pseudosmart, to sa dodatki ktorymi garmin stara sie zyskac troche innego rynku i pojsc troche z duchem czasu. Ale nigdy garmin nie zastapi AW, samsunga, czu huawei, nawet smieciozegarki od xiaomi,
  • Odpowiedz
  • 0
@L3stko znając Garmin to soft będzie ewoluował, ale to grube miesiące, za rok półtora to będzie inny zegarek. Tak to q--a u nich jest :)
  • Odpowiedz
Cześć i czołem!
Nowy na tagu a już zaczyna od problemu typu elektroda ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

Garmin Forerunner 935. Zarówno podczas pływania openwater i basenowego nie dolicza mi kalorii spalonych podczas treningu (zarówno na zegarku jak i w garmin connect). Jest na to jakaś rada?

Nieprzypadkowo piszę tutaj,
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 1
@jagodowy_krol: Odezwałem się w międzyczasie.
Odpowiedź (po przedstawieniu problemu): Jeżeli nie ma takiej funkcji jak edycja kalorii w Garmin Connect, to nie można tego zmienić.

Koleś albo nie zrozumiał problemu, albo w ogóle średnio ogarnięty. I raczej oba - napisał "JEŻELI", więc zasadniczo nie wie jakie funkcjonalności ma Garmin Connect - czyli ich jedyna platforma (niezależnie jaki zegarek/czujnik) posiadasz.

Będę zgłębiał ten temat, może gdzieś na jakichś rumuńskich forach
  • Odpowiedz
#garmin

Hejo,

mam garmin7 i sie zawiesil, miga taka jakby powitalna plansza z napisem Garmin. Niestety nie udaje mi sie go wylaczyc/ zresetowac, poprzez przytrzymanie przycisku light przez 30 sekund. Jakis pomysl?
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Siema biegowe świry ( ͡° ͜ʖ ͡°) mam na sprzedaż zegarek #garmin forerunner 245. Zegarek 27 lipca został przez garmina wymieniony na totalnie nowy na co mam papier z serwisu, czyli sprzedaje zegarek który ma niecały miesiąc ;) do zegarka posiadam oryginalne pudełko i kabel ładowania czyli kompletny zestaw. Może jakiś biegowy Mirek akurat szuka czegoś budżetowego na start? Wycenianm go na 500 zł i mogę
profaza - Siema biegowe świry ( ͡° ͜ʖ ͡°) mam na sprzedaż zegarek #garmin forerunner ...

źródło: 1000000581

Pobierz
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirki, mój forerunner 230 po paru latach wyzionął ducha. Od jakiegoś czasu chorowałem na fenixa. Byłem wczoraj przymierzyć tego wariata (7x), ale do końca nie wiem czy nie za wielki xD Z kolei obok był 6 pro, i wydawał mi się za mały... Co robić jak żyć ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#garmin #bieganie
erwinketa - Mirki, mój forerunner 230 po paru latach wyzionął ducha. Od jakiegoś czas...

źródło: temp_file1455726459100452414

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mam pytanko do mądrych ludzi na wykopie :>

Biegam rekreacyjnie 3,4 razy w tygodniu po ok 30min. Często też spacer czy rower z mężem. Amatorka totalna bez presji ani dzielenia się wynikami na social. Tyle w ramach wstępu.

Chciałabym poprawiać swoją technikę i nauczyć się biegać dłużej na niskim tętnie. Do tego potrzeba pomocy czujnika tętna. Od 3 lat używam opaski honor a teraz Huawei gt3 i jest to mój daily. Mam go cały
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Mimusia ja mam Garmin Instinct 2 Solar i idealnie sprawdza się jako codzienny smartwatch. Kupuj Garmina, bo miażdży funkcjami i jakością te chińczyki i Applewatche. No i Garmin Connect to chyba najlepsza apka tego typu z jaką miałem styczność.
  • Odpowiedz
@Mimusia: Garmin nie akceptuje u siebie danych innych niz pochodzacych z kilku appek. Nie ma opcji na automatyczna synchronizacje huawei health -> garmina. W druga strone zapewne juz tak.
Jesli twoj zegarek, pozwala na export danych w formie np. gpx mozesz to recznie wrzucic, ale to beda gole informacje czas/polozenia/hr i nic wiecej.

Co do twojego pytania, sam pasek HR od garmina nic ci nie da. Serwis garmin connect, dziala
  • Odpowiedz
Mirki, brać Forerunnera 255 czy na horyzoncie jakieś ciekawe premiery? Póki co ten garmin idealnie pasuje pod gust, budżet i docelowe zastowowanie jak coś

#garmin #bieganie
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirki, jakie słuchawki BT współpracują z tymi zegarkami (mam vivoactive 4)? Łączyć łączą się chyba wszystkie, ale sterować głośnością (z poziomu zegarka) już się nie da. Macie coś sprawdzonego?
#garmin
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#garmin Venu 1, czy da się wyłączyć jakoś automatyczne zapisywanie aktywności na pauzie? Wbijam do sklepu po wodę i zapisuje mi się dłuższa aktywność na rowerze, którą zaraz będę kontynuować ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 1
btw. ekran już przebija losowym tłem? U mnie widać było kartę banku choć b. rzadko używałem do płatności :D


@aresius: przebija mi godzina, urok
  • Odpowiedz
679 385 + 9 + 100 = 679 494

Bateria padła w trzyletnim Garminie 520 Plus po 5h aktywności. Fakt, że miała ciężkie życie, podczas nawigacji po śladzie non-stop Garmin przeliczał trasę i nie mógł skończyć, a na dodatek ciągle kazał mi zawracać, choć widziałem, że jadę po śladzie. No i Garmin Varia też zjada baterię. Trzeba pomyśleć o mocowaniu powerbanku do ładowania w trasie. Jak wy rozwiązujecie problem ładowania podczas jazdy?
na
Jerzu - 679 385 + 9 + 100 = 679 494

Bateria padła w trzyletnim Garminie 520 Plus po ...

źródło: YDXJ0249

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Moja saga pt. zakup pierwszego #garmin wciąż trwa. Wobec doniesień o problemach z baterią w Venu 3, znowu zaczynam skłaniać się ku Venu 2 Plus. Nienawidzę abulomanii.
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@L3stko tym, że w Apple Watchu, czy Withingsie możesz dostosować wszystkie powiadomienia pod siebie. W Garminie dostajesz wszystkie lub nic (teoretycznie możesz pobawić się ustawieniami iOS, w praktyce nie działa to zbyt dobrze). Garmin też losowo się rozłącza z aplikacją i trzeba ją ręcznie ubić. Głupie sprawy typu niezczytywanie wagi z aplikacji Zdrowie. Bardzo, ale to bardzo niedopracowany software, choć sam zegarek jest spoko. Gdyby tylko Garmin nie oszczędzał na Software,
  • Odpowiedz
#bieganie #garmin
Opłaca się inwestować w czujnik tetna od Garmin czy jednak odpuścić temat. Dotychczas wystarczał mi sam garmin instinct. Jeżeli jednak ma to sens to wystarczy podstawowa wersja HRM dual czy lepiej dopłacić w HRM Run
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Opłaca się inwestować w czujnik tetna od Garmin czy jednak odpuścić temat.


@Dy8ala94: Według mnie zbędny bajer, nigdy nie używałem. Jestem zwolennikiem biegania na samopoczucie, a nie bycia niewolnikiem czujnika tętna.
  • Odpowiedz
@Dy8ala94: oczywiście że się opłaca, pomiar z nadgarstka nigdy nie będzie tak dokładny jak z pasa. Zwykły dual wystarczy, w pro masz dodatkowe bajery dotyczące dynamiki biegu, fajne żeby sobie na to popatrzec przez pierwszy tydzień a później o tym zapominasz ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Warto brać venu 2 plus? Raczej dla amatora. Głównie rower, spacery, pływanie na basenie (może bieganie w przyszłości xD, podobnie jak siłownia), czy poczekać na venu 3?
Różnica cenowa trochę spora

#garmin
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@bejt: @07zglosSie fr255 zwykły wyświetlacz bez dotyku. Venu 2 ładniejszy z dotykiem. Jeśli na start potrzebujesz bardziej Smart niż sport zegarka pomyśl o opasce Huawei band 7 lub 8. Sam miałem przed fr255 Huawei band 7 i tęsknię za tym pięknym wyświetlaczem. Ale chciałem spróbować garmina ,fr255 ma dokładny GPS opaska nie ma gps(dane pobiera z GPS telefonu).
  • Odpowiedz