@Bulldogjob: Nie tylko w polskich, w ogóle od jakiegoś czasu jakość komercyjnego oprogramowania strasznie spada (najbardziej widoczne jest to chyba w gamedevie), jedynie projekty open source trzymają jakiś poziom
No ale hehehe dawaj Anetka, zatrudniamy tego dynamicznego oskarka bo fajny jest, a tamten dobrze wypadł na rozmowie technicznej? nieee, będzie tylko psuł atmosferę na ołpen spejsie
  • Odpowiedz
@DROP_TABLE_Usernames: oj nie tylko w gamedevie. Np. za każdym razem gdy aktualizuje Spotify to zastanawiam się jaki to znowu zabawny błąd dodadzą. Ostatnio nie mogłem w żaden sposób włączyć podcastów, które mają też wideo. Ale muszę się bić w pierś, bo w moim korpo też czasem znajdujemy dosyć srogie błędy które siedzą na produkcji i dziwne że czegoś nie popsuły przez długi czas
  • Odpowiedz
#fipmweb kiedyś miał fajne aplikacje na #ios #android i nawet na Windows Phone bo w tamtych czasach istniały jeszcze Lumie.

Usunęli, zaorali i teraz jest tylko strona internetowa, która niby ma działać jak aplikacja PWA.

PIĘKNY MINIMALISTYCZNY INTERFEJS WYSZUKIWARKI FILMWEBU

Mokry
WykopX - #fipmweb kiedyś miał fajne aplikacje na #ios #android i nawet na Windows Pho...

źródło: temp_file4845940515690900449

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Gdzie szukać ofert na #angular żeby netto było więcej niż to 40k PLN miesiecznie?


@its_over_for_chlop: poyebany? za reacta i angulara nie dostaniesz więcej niż 20k. To i tak za dużo za jakieś banalne JavaScript

Chcesz 40k to lecisz w Javę, Spring Boot, Hibernate, AWS/Azure/GDP, K8S, Kafki, Elasticsearche, InfluxyDB, Mongosy itd
  • Odpowiedz
  • 10
@zibizz1:

Obchodzą, obchodzą.

Nie, nie obchodzą. Przeszedłem dziesiątki rekrutacji w życiu i nikt nawet nie sprawdzał mojego gita i nie nawiązywał do niego podczas rozmowy. HR Ci tego nie spradwdzi, tak samo rekruterom technicznym się nie chce. Projekty poboczne mają sens tylko i wyłącznie jak tworzysz używany przez tysiące ludzi znany open-source bądź jak szukasz pierwszej pracy.
  • Odpowiedz
@AntyKuc: Sam prowadziłem rozmowy i zawsze patrzyłem na github jak był podany. Niestety na entry level często poziom repo jest tak niski, że lepiej jakby go nie było. Projekty to często coś pokroju kalkulatora. Miesiąc bez pracy to w sumie też nie jakoś długo.
  • Odpowiedz
mireczki poratuje ktos prostym kodem? chce sobie na sklep dodac w tle (białe tło) w transparentnym png jakies motywy jakby rysowane ołówkiem zeby były w tle na obu krańcach strony aż do krawędzi? jakim kodem to umiejscowić, żeby było na stałe nawet podczas scrollowania i w ktorym miejscu kodu wrzucić? link do png umiem podmienić ( ͡° ͜ʖ ͡°) chodzi o footer i header zasadniczo

#programowanie
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@presburger: polecam chata gpt do takich rzeczy ;)

background-image: url('linkdotwojego_obrazka.png');
background-position: center top;
background-repeat: no-repeat;
background-attachment: fixed;
background-size: cover;
  • Odpowiedz
@presburger: Chat pomaga rozwiązywać takie proste problemy, ale uważaj z bardziej skomplikowanymi rzeczami, bo on też się myli i często znaleźć u niego błąd to p--------e ;)
Najlepiej większe rzeczy budować z nim krok po kroku, dodając po jednej funkcji i testując dokładnie.

Poza tym można go o wszystko pytać, a on chętnie tłumaczy. Jak go przyciśniesz, to nawet sporo wiedzy ma i można to z niego wydobywać w formie
  • Odpowiedz
Mirki bede pierwszy raz od dawna szukal roboty jako react mid, jakieś rady? Ktoś może ostatnio chodził na rozmowy i podrzuciłby czego można się spodziewać?

Robie te zadanka z leetcode i w sumie nie wiem co jeszcze powtórzyć

#programowanie #frontend #react #reactjs
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@hdh3he3: Jeśli widzisz jakieś ogłoszenie danej firmy, sprawdź czy szukają również seniora, jeśli tak, sprawdź jakie mają wymagania. Je musisz ogarnąć, z tego będą cię pytać. Taki schemat ostatnio zauważyłem, co prawda nie jestem z frontendu, no ale tak pytają.
  • Odpowiedz
@hdh3he3 glazurnictwo generalnie, wykończeniówka, drobne remonty polecam. Szukanie aktualnie roboty to jest kopanie się z koniem. Nie ma pieniędzy, nie ma projektów, są za to rzesze bezrobotnych ludzi.
  • Odpowiedz
Szukam sobie drugiego angażu ktory by się zaczynał od godziny 14/15 polskiego czasu czyli najlepiej bezpośrednio USA albo firmy gdzie nie ma core hours. Polecacie jakies portale gdzie tego typu oferty można znaleźć, bo glassdor itp to w wiekszosci ofert wymagaja bycia w jakimś konkretnym kraju.

#frontend #it #programowanie #programista30k
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Tak, powinni mnie sami znaleźć a ja tylko laskawie sie zgodzę ( ͡º ͜ʖ͡º)


@pewnie_tak_albo_pewnie_nie: tak niestety jest. Tych ofert pracy po prostu nie ma widocznych, (a jak już są, to za małe stawki) i od czsu do czasu odzywają się rekruterzy. Tak było w moim przypadku
  • Odpowiedz
@ANDRZ_J: po co chcesz w to wchodzić? Jaki jest Twój cel?
Na sam początek każda książka czy ebook będzie słaba. Na początek musisz nauczyć się korzystać z dokumentacji dostępnej w internecie, musisz poznać bieżące trendy, technologie, narzędzia, wymagania klientów.
Na książki przyjdzie czas później, jak już nakreślisz swoją wizję rozwoju i będziesz wiedział jaki zakres teorii chcesz pogłębić.
Na razie brakuje Ci praktyk

Gdy będziesz znał swój cel to wtedy
  • Odpowiedz
Wszystko, co powiesz, nie może zostać wykorzystane przeciwko Tobie. Wypełnij anonimową ankietę
https://bit.ly/3TRZiYq

#programowanie #it #informatyka #programista15k #testowanieoprogramowania #devops #sysadmin #cybersecurity #webdev #uxdesign #frontend #scrum #analizadanych #gamedev #java #python #cplusplus #csharp #javascript #kotlin
Bulldogjob - Wszystko, co powiesz, nie może zostać wykorzystane przeciwko Tobie. Wype...

źródło: alez skad

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@umcumcumcbejbe trzeba mieć jaja ze stali zeby sie w to bawic. Chyba ze ktos naprawde potrafi to polaczyc, ale czasem jest tak ze jeden temat sie pieprzy, a w tym przypadku dwa naraz i wez tu ogarnij to wszystko
  • Odpowiedz