Wpis z mikrobloga

@Rufurege1: akurat z callstacka mogę Ci powiedzieć jak to wygląda bo CEO to mój dalszy znajomy. Ta oferta to taki trochę bait na tanich hindusów co będą klepać tanio apki myśląc że za X lat jak się będą starać to będą tyle zarabiac. ALE
Firma sama też rozwija reactowe rzeczy niskopoziomowe więc gdyby trafił im się ktoś kto np. pracował przy tworzeniu framweorka to są w stanie tyle mu zapłacić.
  • Odpowiedz
@Rufurege1: Rok temu na luzie można było takie stawki ogarniać mając 2-5 lat expa(w zależności od predyspozycji). Dzisiaj taka stawka dla mida to fiksja, czekamy na odwilż.
  • Odpowiedz
Firma sama też rozwija reactowe rzeczy niskopoziomowe więc gdyby trafił im się ktoś kto np. pracował przy tworzeniu framweorka to są w stanie tyle mu zapłacić.


@enten: ktoś kto pracował przy tworzeniu takiego frameworka ma prawdopodobnie w piździe wymagania wielkiego pana CEO co myśli, że jest drugim microsoftem
  • Odpowiedz
@Rufurege1: mam wrażenie, że dzięki ludziom z takim podejściem jak ty, że to jest zapewne kasa dla guru programowania, tacy jak ja (czyli staż spoko, silne podstawy, trochę różnych rzeczy w CV, ale absolutnie daleko od guru) nie mają za dużo konkurencji na rekrutacjach na wyższe stawki
  • Odpowiedz
ktoś kto pracował przy tworzeniu takiego frameworka ma prawdopodobnie w piździe wymagania wielkiego pana CEO co myśli, że jest drugim microsoftem


@rimyi: Nie wiem co myśli pan ceo ale typ był milionerem jeszcze przed 30stką, więc raczej wie jak prowadzić swoją firmę.
I może Cię to zdziwi ale ten framework jest opensource więc może pracowac przy nim KAŻDY i właściwie pracuje kto chce.
Część ludzi z Facebooka to rozwija ale sa
  • Odpowiedz
@Rufurege1: ja aplikuje nawet na takie stanowiska, w sumie to aplikuje na każde, nawet nie czytam za dużo - jak przeciętny rekruter programiście, poświęcam każdej firmie max 30 sekund i wysyłam cv, jakbym miał patrzeć na każdą stawkę i opis to by mi czasu nie starczyło. Raz był przypał jak rekruter dzwonił w piątek, a drugi telefon od nich miałem w poniedziałek i podałem im dwie zupełnie inne stawki, a ona
  • Odpowiedz
@Rufurege1: przy dzisiejszym rynku stawka dla mida z trzyletnim doświadczeniem to jakieś 40-80 zł. Programiści za kilka lat będą pracować za minimalną
  • Odpowiedz
@Rufurege1:

Panowie jako osoba mająca 3 lata expa w branży nie wierze w te stawki. Wydaje mi się, że są to oferty dla Gandalfów programowania, a nie dla zwykłego normika. Zwykły normik jako mid to maks 7-8k netto na UoP. Generalnie nie popełniajcie mojego błędu nie nie idźcie w IT, są inne zawody tak samo płatne i mniejszy stres.


@enten:

@Rufurege1: akurat z callstacka mogę Ci powiedzieć jak to
  • Odpowiedz
@Rufurege1: kwoty ze screena są do dostania i nie są tylko dla picu. Source: rekrutowałem się do kilku firm w listopadzie, od dwóch firm polskich dostałem ofertę za 200 zł/h, ostatecznie jednak zatrudniłem się na kontrakcie z zagramanicą za $70/h.
  • Odpowiedz
Jest projekt, są widełki, możesz brać, możesz robić za księżniczkę na ziarnku grochu. Jak nie to jest 10 innych na Twoje miejsce.


@enten: śmieszne twierdzenie w momencie, gdy programiści pracujący w software housach które ich outsourcingują mogą przebierać w projektach i odrzucać te, które im się nie podobają
  • Odpowiedz
przy dzisiejszym rynku stawka dla mida z trzyletnim doświadczeniem to jakieś 40-80 zł. Programiści za kilka lat będą pracować za minimalną


@lxst: jak powiedzieć, że nie zna się rynku bez powiedzenia, że nie zna się rynku. Żaden mid nie pójdzie pracować za 40/h i żadna firma nie będzie nawet szukać w takich widełkach bo zostanie wyśmiana
  • Odpowiedz
śmieszne twierdzenie w momencie, gdy programiści pracujący w software housach które ich outsourcingują mogą przebierać w projektach i odrzucać te, które im się nie podobają


@rimyi: XD
  • Odpowiedz