Podczas medytacji macie jakieś napięcia w ciele albo np mrowienie języka lub innej części ciała albo czujecie jakiś lęk?Moze to tylko jak się zaczyna przygodę medytacją lub po dłuższej przerwie?Z tego co czytałem na mózg boi się cholernie tej ciszy więc ciekaw jestem czy każdy tak ma.
#medytacja #rozwojosobisty #duchowosc #psychologia
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Onaaa20: napięcie, lęk, niepokój, euforia, lekkość itp, to wszystko zupełnie normalne w czasie sesji skupienia. Czegokolwiek byś nie doświadczał, to ważne jest abyś pozostał świadomy nietrwałości tych stanów i bez względu na odczucia wracał ciągle do obiektu medytacji, np oddechu.
Medytacja, cala ta ścieżka, to wielka, niesamowita zyciowa przygoda.
  • Odpowiedz
@Onaaa20: swędzenie, napiecie w łopatkach, kręcenie w głowie + umysł jak gazeta która wychodzi co sekundę. To jest rzeczywistość ciała i umysłu której się bezpośrednio wtedy doświadcza. I mimo wszystkiego co się wydarza - ciągle i ciągle bez końca wracasz do odeechu. Każdy powrót to sukces :)
  • Odpowiedz
Dawajcie jakieś książki o psychodelikach dysocjacjach, marzeniach sennych, medytacji duchowości i tym wszystkim,
#psychodeliki #duchowosc #ksiazki

Psychodeliczne książki

  • Aldous Huxley "drzwi percepcji" 11.1% (1)
  • "Moje trudne dziecko" Hoffman 0% (0)
  • Molekuła duszy DMT 55.6% (5)
  • "Zmienione stany świadomości" 11.1% (1)
  • Coś innego(co?) 22.2% (2)

Oddanych głosów: 9

  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 2
@Marek_Tempe: I jeszcze to:

In 1941, James Agee published, „Let Us Now Praise Famous Men”. In it he writes: „Adjustment to a sick and insane environment is of itself not health but sickness and insanity”.
  • Odpowiedz
@atteint: w relacji tej córki, autorki książki, nie wyglądało jakby on przyłapany na oskarżeniu robił sobie z tego jaja. Zresztą pewnie ta historia jest w tej książkę dokładnie opisana. Ja jej nie czytałem nie mialem w ręce.
  • Odpowiedz
  • 2
@spere: W ogóle miał specyficzny stosunek do ludzi, tzn. bardzo łatwo ich porzucał, tak jakby nie przywiązywał się w żaden sposób. To może być odczytane jako zaleta i autopotwierdzenie jego nauk, ale z drugiej strony, taka pełna olewka jest irytująca…
  • Odpowiedz
✨️ Najciekawsi filozofowie: przeszłość i teraźniejszość
#filozofia

- Którego z filozofów poprzedniej daty lubicie/cenicie najbardziej? Który najcelniej oddawał to jak życie wygląda obecnie i być może nawet przewidział przyszłość?
- Którego z filozofów współczesnych lubicie/cenicie najbardziej?

#
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Pema Cziedryn – MĄDROŚĆ NIEUCIEKANIA

Wszystkie istoty ludzkie, którym dane było się urodzić na tej Ziemi, żywiły lub żywią równie błędne co powszechne przekonanie, że aby najszczęśliwiej przeżyć swe życie, należy starać się unikać bólu i zapewnić sobie wygodę i spokój. Tę samą prawidłowość da się zaobserwować w świecie zwierząt. Wszystkie istoty są pod tym względem podobne.
Można jednak wybrać znacznie bardziej interesujące i współczujące, bogatsze i radośniejsze podejście: spróbujmy obudzić w sobie ciekawość,
ukojenie - Pema Cziedryn – MĄDROŚĆ NIEUCIEKANIA

Wszystkie istoty ludzkie, którym dan...

źródło: 1

Pobierz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jeśli spędzalibyście cały swój czas — chodząc, stojąc, siedząc lub leżąc — na uczeniu się odcinania tworzącej pojęcia aktywności waszych własnych umysłów, moglibyście być pewni ostatecznego osiągnięcia celu [oświecenia]. Ponieważ wasza siła jest niewystarczająca, być może nie bylibyście w stanie przekroczyć samsary jednym krokiem; jednak, po upływie pięciu lub dziesięciu lat, z pewnością zrobilibyście dobry początek i bylibyście w stanie dalej spontanicznie się rozwijać. To dlatego, że nie jesteście tego
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@ukojenie: Dopóki istnieje „ktoś”, kto chce zdobyć oświecenie, istnieje oddzielenie między tym, który dąży, a tym, co ma zostać osiągnięte. A skoro istnieje oddzielenie, istnieje też brak; skoro istnieje brak, pojawia się napięcie, by go uzupełnić, oraz czas między brakiem a spełnieniem.

Oświecenie jest nagłe, bo nie polega na osiągnięciu celu, lecz na rozpadzie mechanizmu osiągania. Może więc pojawić się zarówno przez praktykę, jak i spontanicznie w skrajnym cierpieniu, gdy
  • Odpowiedz
Prawda. Trzeba się zmierzyć z pustką a nie próbować ją zagłuszyć jedzeniem czy używkami, uzależnieniami. Ale to ciężkie.
  • Odpowiedz