✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Czy ja dobrze rozumiem ze leczenie depresji ketamina czy grzybkami polega na tym, ze n-------i blokuja lub hamuja dzialanie ktorychs neuroprzekaznikow, czesci mozgu i dlatego jest lepiej? Cos na zasadzie alkoholu czy antydepresantow ze nie mysle o tym to jest git? Tak wiem ze a-----l to depresant ale na pare godzin humor gituwa. Mam depresje i rozwazam terapie ketamina ale ile trzeba to brac? Wydaje mi sie ze
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mam depresje i rozwazam terapie


@mirko_anonim: to sugeruje zaznajomic sie z tematem, poczytac opracowania, badania itp itd.

Bo patrzac na pytania jakie zadajesz, odnosze wrazenie ze przeczytales "ketamin/grzyby pomaga leczyc depresje" i wlasnie odpalasz jakis darkmarket ¯\(ツ)/¯
  • Odpowiedz
✨️ Obserwuj #mirkoanonim
W szkole mówili, że mam być grzeczny i robić swoje, nie patrzeć na oskarków i łobuzów bo oni skończą marnie.
Skończyło się tak, że oskarki, które mnie gnębiły pokończyły dobre studia i są teraz na aplikacjach czy rezydenturze inni w dobrych firmach po znajomościach starych lub dalszej rodziny.
Łobuzy, żyją sobie z juleczkami
Laska która mi się podobała w szkole teraz jest z typem który walił ostro n-------i, chyba nadal
  • 50
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mirko_anonim: ja to sie zawsze kurcze zastanawiam o co chodzi, gdy slysze o tym, ze kazdy kto ma lepiej, niz narzekajacy delikwent, to musial znalezc robote PO ZNAJOMOSCI albo STARZY zalatwili. Po prostu innym sie chcialo, ze wsparciem rodzicow (mniejszym/wiekszym) lub samodzielnie.

Jestes tam gdzie jestes glownie dlatego, ze jestes nieudacznikiem pelnym frustracji. W duzym stopniu rodzice sa odpowiedzialni za to, ze taka osobe wychowali. Natomiast nie zrobiles za wiele,
  • Odpowiedz
@Chodtok: U mnie wenlafaksynka :). I odcięcie ( w praktyce całkowite zerwanie kontaktów) z toksycznymi rodzicami. Z matką po czasie odnowiłem, na swoich warunkach, których musi przestrzegać. Jestem zdrowy i nie biorę leków od 13 miesięcy, i w tym czasie nabyłem więcej umiejętności miękkich, niż przez resztę życia. Dużo pomogła mi całkowita zmiana środowiska na zupełnie nowe, zaraz po zakończeniu terapii lekowej. Spakowałem mandżur i pojechałem do Belgii, w której
  • Odpowiedz
Spakowałem mandżur i pojechałem do Belgii, w której nigdy nie byłem. Polska niestety nie sprzyja wychodzeniu z depresji, o wiele łatwiej jest, jak się obcy ludzie do Ciebie uśmiechają na ulicy. Może to głupie, ale daje to takie dziwne poczucie wsparcia, a w Belgii to taki zwyczaj, można rzec.


@ZAPRASZAM_DO_POLONEZA: to nie jest głupie! Mam podobne spostrzeżenia, ja wyjechałam do Anglii i może pogoda jest tu bardziej depresyjna trochę, ale
  • Odpowiedz
hmm chłopu wydawało się że jak te 3 lata temu zmienił paro na wenlę to to po prostu zrobił się "trochę" bardziej lękowy znowu
ale tak patrzy na swoje stare wpisy i widzi że pisał w nich że bardzo wyraźnie wzrosły mu lęki/wycofanie/całetogówno
i to zrobiło go myśleć poważnie
bo już jakiś czas temu miał myśli że tęskni za tym luzem jaki miał swego czasu po paroksetynie
ale wtedy myślał że przed zmianą na wenlę już
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Powiem wam jedno, to życie, ta egzystencja od 7 lat jest nie tylko c-----a, okrutna czy potworna. To oczywiste. Ale jest też jeszcze jedno określenie, o którym nie myślałem, te 7 lat jest "mroczne", każdy kolejny rok to pogrążanie się w coraz większym mroku psychicznym i emocjonalnym. Wszystkie te wydarzenia, zgony, traumy, wszystkie te ciągi niefortunnych wydarzeń są przerażające, mroczne. Niczym sceny z filmu wyjęte, poklatkowane, nie ma w nich radości, przyjemności.
Van-der-Ledre - Powiem wam jedno, to życie, ta egzystencja od 7 lat jest nie tylko c-...

źródło: imageedit_2_2007776878

Pobierz
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 7
@Van-der-Ledre sądzisz, że tylko ty masz ciężko? Tylko ty przeżyłeś takie rzeczy? Po tym co napisałeś widać, że jesteś mądrym i Inteligentnym człowiekiem. Tylko od Ciebie zależy jak interpretujesz swoją rzeczywistość i to czy ból i wspomnienia będziesz potrafił przekuć w sile. Odreagowywanie o którym piszesz - nie byciu świętym - no nie wiem. Poszukaj gdzies pomocy. Skoro nie masz nic do stracenia to idź zdobywaj świat z podniesionym czołem. Realizuj
  • Odpowiedz
tak keks jest chłodny
i różne inne rzeczy związane z mieniem baby też
ale najbardziej to mi k---a brakuje żeby się wtulić jak picrel czy po prostu leżeć i zasypiać czując czyjeś 36,6 obok
ja p------ę no tak baaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaardzo mi tego uczucia brakuje ehhhhhhhhhhhhhhhhhhhhafdslksadfkls ;______;

#s----------e #samotnosc #depresja #zwiazki #flsjfalsjdflasfljs #ehhhhhhhhhhhhh #ehhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhh #gownowpis #oswiadczeniezdupy #takaprawda
Chodtok - tak keks jest chłodny
i różne inne rzeczy związane z mieniem baby też
ale n...

źródło: 2a7398d5dd6beef20b6c1395b2e9dbab7312fb060f67606fa18a98ac837414f2

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
W pewnym sensie rozumiem boomerów z tym żeby nie zmieniać pracy xD

Kiedyś: 2 lata stażu pracy w nowym #korpo i chce coś nowego, więcej pieniędzy, nauczyć się czegoś nowego, zmienić otoczenie
Teraz: nie widzę sensu zmieniać pracy, mimo że nie lubie jej jakoś specjalnie i nie zarabiam kokosów ale wszystko mam już uporządkowane, wiem kiedy mogę sobie pozwolić na lenistwo, kogo zapytać jak czegoś nie wiem, do
mirko_anonim - ✨️ Obserwuj #mirkoanonim
W pewnym sensie rozumiem boomerów z tym żeby ...

źródło: pierwszy-dzien-pracy-po-roku-pracy-sram-na-to-niech-mnie-zwolnia

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mirko_anonim: Ja tak mam, ale imo to jest błędne myślenie i staram się je zmienić. Niby dotarłam do punktu, gdzie fajnie zarabiam, pracuję 100% zdalnie i mogę się opierdzielać, więc każda nowa oferta od razu konkuruje z poczuciem stabilności, rutyną i niechęcią do zmian przy dobrych warunkach. Dlatego za każdym razem jak kto się odzywa na Linkedin, że mogą mi dać 2k więcej to jak widzę, że musiałabym być co
  • Odpowiedz
@pianinka racja, tez tak mialam. 6 lat w jednej firmie i w tym czasie wiele rozmow jsk się ktoś do mnie odzywał na linkedlin ale tez nie chciało mi się zmieniać by robic to samo za tysiaka wiecej. Jednak nagle dostalam ofertę na troche innym ale duzo ambitniejszym stanowisku i 60% podwyżki + lepsze benefity i w podskokach popędziłam do swojego managera z wypowiedzeniem :)
  • Odpowiedz
nastruj typu nawet całkiem ok chcę żyć i robić rzeczy i wgl
tylko gurwa ta j----a zasrana przeszywająca samotność
a nawet już nie tyle sama w sb samotność bo gdybym wierzył że to tylko stan przejściowy to spoko
ale ni c---a już nie wierzę że to się jeszcze ma szansę kiedyś zmienić
poczucie skrajnej nieatrakcyjności i kompletny brak nadziei ryją mi łeb i nie dają spokoju
ehhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhfdsljfskdfjsldkj
Chodtok - nastruj typu nawet całkiem ok chcę żyć i robić rzeczy i wgl
tylko gurwa ta ...

źródło: image

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Czekam w gotowości latami na jakieś wydarzenie a gdy już następuje to musi psycha p--------ć tak abym albo nic z niego nie pamiętała albo wgl nie poszła i nie dała rady nic robic
#psychiatria #depresja
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Jak wyszukać odpowiednego lekarza do moich problemów. Bo nie wiem czy googlować psycholog, psychiatra czy jakiś terapeuta. Ktoś kto mnie zdiagnozuje i poradzi coś na moje troski.
Mianowicie choruje na lenistwo. Szczególnie takie do pracy, nauki. Do tego brak ambicji, marzeń. Każdy dzień w pracy to dla mnie katorga. A pracę zmieniałem dziesiątki razy. Najlepszy czas w moim życiu to był jak zachorowałem na nowotwór j---a. Brałem chemię, miałem
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mirko_anonim najpierw psycholog, lenistwo samo w sobie to nie jest chorobą, wybierz się do psychologa, porozmawiaj by zobaczyć czy nie siedzi za tym coś głębszego (np depresja) I krok po kroku zacznij pracę nad sobą
  • Odpowiedz
@mirko_anonim jeśli się nie czujesz komfortowo z kobietą młodszą od Ciebie, wybieraj sobie starszą kobietę lub starszego mężczyzny. Do psychologa idziemy by przegadać swoje sprawy i spróbować rozwiązać co się da, więc najlepiej żebyś się czuła komfortowo ze swoim wyborem osoby
  • Odpowiedz
@uzalezniony_od_smutku: a dla mnie g---o mojego psa j---e tak samo jak ludzkie, może jakieś konkrety? jeśli chcesz jakiejś rady to pisz tak aby każdy ciebie zrozumiał, to nie j----a przychodnia dla ludzi z depresją... to wykop
  • Odpowiedz
Czytałem kiedyś,że jako ludzie mamy dwa mózgi czyli zwierzęcy i ten nowszy to rozumny.Ten starszy zwierzęcy to nasze emocje,nawyki,traumy i ogólnie podświadomość a ten nowszy odpowiada za logikę.Co chce tym wpisem pokazać?

Otóż ten starszy mózg kształtował się wiele tysięcy lat a ten nowszy dużo mniej stąd tak ciężko jest przekroczyć np strach i inne emocje.

W skrócie emocje są silniejsze od logiki i nie da się ich przegadać tylko można je przeżyć aż
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Kodzirasek: Jesteśmy w 100% zwierzętami, mamy jeden mózg i jest to w 100% mózg zwierzęcy ;)
Wielu ludzi ma kompleks jakiś, przez który musi sobie wmawiać, że nie jesteśmy zwierzętami, że bardzo się różnimy a jeśli nie to, ze chociaż mamy jakąś tam dusze czy coś... no nic na to nie wskazuje ;)
Nie ma w tym niczego złego.

ps. czuje, że ten wpis to jakaś reklama strony, którą podajesz,
  • Odpowiedz
A i bym zapomniał.Medytuja zazwyczaj ludzie bardziej wraziliwi.


@Kodzirasek: No pitu pitu xd wrażliwość xd tak medytuje Zukenberg, gość tak wrażliwy, że bezwzględnie wyzyskuje (jak i inni miliarderzy) dziesiątki tyś. swoich pracowników, do tego ma ich prawa gdzieś, a dziś oglądałem filmik jak wykradał dane (nie tlyko on, inne firmy też) użytkowników innych platform robiąc de facto włamy na ich komórki (co wyszło przy okazji zeznań przed rzadem w USA).

Tak wrażliwi
  • Odpowiedz