• 0
@pan-bartolomeu-dias wczoraj pierwszy raz łowiłem na spinning, kompletnie nie wiem jak się to robi, na co łowiłem itd xD. Fart upośledzonego kuzyna, czyli ty się męczysz z jakąś misją w grze, przyjdzie kuzyn i za pierwszym razem ja przejdzie. Na podobnej zasadzie chyba tołpyga złowiona xD
  • Odpowiedz
Czas wskrzesić #gehenna, miejsce mistyczno-artystycznego cierpienia, uszlachetniania i romantyzowania rozpaczy, tylko po to, żeby łatwiej było z nią żyć.

#depresja #zalesie
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Czy nie myślicie że niektóre przypadki depresji to po prostu brak wiary w Boga? Oczywiście nie neguje tu psychoterapii ani brania leków ale czy nie wydaje wam się że w przypadku pojednania z Bogiem po prostu znalezlibyscie na nowo sens życia?
#depresja #wiara

  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mirko_anonim: Jeżeli depresja wynika z przyczyn psychicznych, to możliwe, niektórzy ludzie odnajdują sens życia w Biblii, a co za tym idzie - w Bogu. Każdy sobie inaczej na swój sposób kreuje czy wyobraża rzeczywistość, dla jednego jest to oczywiste, dla drugiego głupota, a dla innego wybawienie. Natomiast jeśli jest depresja związana z problemami hormonalnymi, czy przyjmowanymi środkami, to tutaj żadna wiara, czy nawet psychoterapia nie pomoże.
  • Odpowiedz
@mateuszmozol: Zrób:
-rezonans magnetyczny odcinka lędźwiowego
-rezonans magnetyczny lub USG kolana
-może jeszcze rezonans miednicy - tam też są otwory przez które przechodzą te nerwy.

Jak będziesz już to miał to wizyta z tym u porządnego fizjoterapeuty, bo oni jednak wymacali sporo ludzi i widzą więcej od lekarza, który zajmuje się wszystkim w 10 minut i najchętniej leczyłby magiczną tabletką
  • Odpowiedz
@mateuszmozol: Co do mikroudaru to nie wiem. Na rezonansie mózgu z kontrastem by chyba wyszło i miałbyś też inne objawy.
Często jedno oko opada i jest niżej - nawet po mikroudarze. Trzeba też brać poprawkę, że można tak mieć od urodzenia albo z innego powodu.
  • Odpowiedz
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mirko_anonim: Kilka lat temu czytałem/widziałem artykuł, gdzie podali że w przeszłości zbadano parę tysięcy młodych osób z różnych kultur, po czym po iluś latach sprawdzono jak sobie radzą w życiu i okazało się że wszędzie generalnie występowała korelacja między sukcesem/szczęściem a prawidłowością wychowania przez rodziców, tzn. statystyczna tendencja: im lepsze były relacje z rodzicami oraz poprawniejsze wychowanie, tym lepsze/szczęśliwsze przyszłe życie.
[Nie pamiętam już czy to chodziło o większy sukces
  • Odpowiedz
via mirko.proBOT
  • 0
optymistyczny-uczeń-53: Żle myślisz, jeżeli uważasz że nic nie robienie jest czymś złym, normalnie sobie żyjesz i widzisz że coś ci się nudzi albo miałeś cięższy okres i organizm zaczyna prosić o odpoczynek to sobie go robisz, rzucasz wszystko i cały dzień albo tydzień leżysz do góry dupą bez żadnego kaca moralnego i jesteś w pełni z tego zadowolony nasycony, przede wszystkim w pełni świadomym po co i dlaczego to zrobiłeś. Potem
  • Odpowiedz
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@factoryoffaith_: no zmieniam bo trittico dziwnie działa, zresztą nawet psychiatra mi powiedział, że ja to raczej mam nerwicę niż depresję, a na to trittico nie pasuje bo ma chyba najmniejszy profil działania przeciwlękowego ze wszystkich leków. Odstawiałem te trittico od soboty (zejście o 1/4 tabletki) ale dziwnie się czuję. Nie są to raczej objawy odstawienne
  • Odpowiedz
via mirko.proBOT
  • 0
nieugięty-znawca-86: Cześć.
Co do renty: I tak i nie. Użyj wyszukiwarki na stronie ZUS albo w google i poszukaj dokumentu pt "STANDARDY ORZECZNICTWA LEKARSKIEGO ZUS".
Na stronie 180 tego almanachu możesz przeczytać, że jednooczność jest podstawą do orzeczenia częściowej niezdolności do pracy. W zasadzie oprócz tej strony 180 powinieneś przeczytać cały rozdział dotyczący orzekania w przypadku chorób narządu wzroku.

Tak - bo się klasyfikujesz zdrowotnie, nie - bo nie wiem jakie są inne uwarunkowania
  • Odpowiedz
Odkąd wyszedłem z #depresja schudłem już 13kg bez żadnych ćwiczeń, dalej jem cziperki i colę tylko raz na tydzień, colę kupuje jedną puszkę a nie tak jak kiedyś butelkę 2 litry. Otyłości bierze się z depresji a 3/4 Polaków jest otyłych #otylosc dzisiaj przez cały dzień zjadłem jajecznicę i dwie kanapki i się świetnie czuję. Jak byłem mały to matka wpychała we mnie żarcie na siłę, śniadanie 10
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Van-der-Ledre poczytaj o tym, nie masz wiele do stracenia. Najwyżej bad tripa przed sobą, ale mózg i tak przynajmniej na jakiś czas powinno rozruszać. Jeśli nie masz borderline ani w rodzinie historii schizofrenii to warto się zainteresować.
  • Odpowiedz