Dlaczego nie ma większych kar albo kontroli KNF nad tymi wszystkimi brokerami inwestycyjnymi? Pomijając już że nie wiadomo jak działają tam algorytmy i czy nie wprowadzają gracza w błąd to te wszystkie instrumenty cfd są za bardzo promowane i sugerowane co dla przeciętnego gracza zazwyczaj są zbyt skomplikowane i nie jest świadomy ryzyka jakie się z tym wiążą. Kolejne narzędzie do skubania Polaków z
Wszystko
Najnowsze
Archiwum
3
Tajwański gigant stawia na Polskę. Nawet 40 tys. miejsc pracy

Tajwański gigant technologiczny Foxconn zdecydował o lokalizacji swojej nowej inwestycji w Polsce. Fabryka podzespołów powstanie w podwrocławskiej Miękinii.
z- 1
- #
- #
- #
- #
7
Miękinia zostanie polskim zagłębiem światowego giganta Foxconn

Na Dolnym Śląsku powstanie fabryka podzespołów i serwerów dla sektora AI. Inwestycję firmy Foxconn w Miękini zapowiedział w zeszłym tygodniu premier, a oficjalnie ogłoszono ją podczas Taiwan Expo w Warszawie.
z- 0
- #
- #
- #
- #
- #
14
Foxconn wchodzi do Polski. Tajwański gigant buduje fabrykę.

Tajwański gigant technologiczny Foxconn ostatecznie zlokalizuje swoją nową inwestycję w Polsce. Fabryka podzespołów i serwerów dla sektora AI powstanie w dolnośląskiej Miękini, zajmując tereny przygotowywane wcześniej pod niedoszły zakład Intela.
z- 0
- #
- #
- #
- #
12
Rusza budowa Port Polska (CPK)! Budimex wykona fundamenty terminala

Port Polska (dawniej CPK) wreszcie przechodzi z fazy planów i koncepcji do etapu prac budowlanych. Spółka podpisała z polskim Budimexem umowę na wykonanie prac fundamentowych pod terminal. Ciekawe czy strasząca blokadą inwestycji ekipa Horały i Matysiak zauważy xD
z- 0
- #
- #
- #
- #
- #
- #
3
FIRE, czyli jak osiągnąć finansową niezależność

W tym artykule przyjrzymy się, czy założenia FIRE są realne w polskiej rzeczywistości 2026 roku. Omówimy warianty strategii, konkretne przykłady oraz narzędzia, które mogą przyspieszyć nam drogę do wcześniejszej emerytury. Zapraszam do lektury!
z- 1
- #
- #
- #
- #
- #
- #
24
Sukces po Amerykanach! Tajwański Foxconn wchodzi do Miękini.

To już oficjalne. Tereny inwestycyjne w gminie Miękinia, z których w zeszłym roku ostatecznie wycofał się amerykański In
z- 2
- #
- #
- #
- #
- #
5
Jak inflacja pożarła oszczędności Polaków i jak się przed nią bronić?

Polacy nigdy nie mieli tylu oszczędności co dziś. Na koniec 2025 roku wartość zgromadzonych przez gospodarstwa domowe zasobów finansowych sięgnęła niemal 2,52 biliona złotych, o ponad 254 miliardy więcej niż rok wcześniej.
z- 1
- #
- #
- #
- #
- #
- #
Dlaczego nie ma większych kar albo kontroli KNF nad tymi wszystkimi brokerami inwestycyjnymi? Pomijając już że nie wiadomo jak działają tam algorytmy i czy nie wprowadzają gracza w błąd to te wszystkie instrumenty cfd są za bardzo promowane i sugerowane co dla przeciętnego gracza zazwyczaj są zbyt skomplikowane i nie jest świadomy ryzyka jakie się z tym wiążą. Kolejne narzędzie do skubania Polaków z
2
Zamiast wyczekiwanej rewitalizacji, administracyjny mur. Co dalej z Dworcem Nado

Jeden z najbardziej charakterystycznych zabytków wrocławskiego Nadodrza wciąż czeka na swoją drugą szansę. Choć inwestor uzyskał pozwolenie konserwatorskie na remont, a wszystkie strony deklarują wolę rewitalizacji, kolejne procedury administracyjne sprawiają, że prace nadal nie ruszyły.
z- 0
- #
- #
- #
- #
- #
- #
- 44
Komandosow z GROMU wyslac do Nigru, i zajac kopalnie uranu po franuzach,
A wojskowe samoloty zamiast latac po wdowy polki z GAZY do Egiptu to stacjonowac w Nigrze,
Dodatkowo z Koreancami z poludnia sie dogadac ze dadza znizki na elektrownie a my kupimy od niech ogromne ilosci samolotow wojskowych. Ktore w sumie kupilismy.
Akurat Elektrownie byly by juz skonczone, i prad bylby najtanszy w okolicznych
- 8
A elektrownie atomowe zbudujesz i kasa zostaje w polsce, bo polscy podwykonawcy ja maja budowac przy pomocy koreancow,
Oraz pozniej kasa splywa do polski z sprzedazy energii elektrycznej oraz z podatkow korpo ktorym by sie stawialo WARUNKI bo mialo by sie tani prad wiec oni by tu z pocalowanie raczki sie zgadzali na placenie podatkow zjezdzali.
Masz mój głos
2
Portfel +1286 zł. Synektik po ABB, rekordowa dywidenda PZU i dywidenda XTB

Podsumowanie tygodnia na GPW! W tym odcinku omawiam najważniejsze wydarzenia związane ze spółkami z mojego portfela.
z- 0
- #
- #
- #
- #
- #
- #
A dla Polaka z depresją po mieszkaniu w nano klicie psychiatra za 800 zł
#polska #konowalposting #medycyna #zarobki #praca #lekarz100k #lekarski #gielda #inwestycje #nieruchomosci
źródło: nano_apartament_zarabia
Pobierz- 7
źródło: 1000010787
Pobierz3
SpaceX robi giełdowy odlot

Tydzień po giełdowym debiucie SpaceX wartość firmy wystrzeliła, a majątek Muska urósł jak na dopalaczach. Inwestorzy rzucili się na akcje, a kapitalizacja poszła w górę szybciej niż start Falcona.
z- 1
- #
- #
- #
- #
- #
- #
- 43
Wpłata 29/∞
#oswiadczenie #bitcoin #kryptowaluty #inwestycje #inwestowanie #gielda
źródło: image_picker_EA0005A8-22C2-480C-AC48-112A7409CD06-14297-000001BE20A17A93
Pobierz4
Produkcja amunicji w Polsce: Niewiadów ma umowę z KNDS

Grupa Niewiadów podpisała z KNDS France strategiczną umowę dotyczącą uruchomienia w Polsce produkcji amunicji artyleryjskiej dalekiego zasięgu kalibru 155 mm. Docelowo zakłady mają osiągnąć zdolność produkcyjną na poziomie 180 tys. sztuk amunicji i prochowych ładunków miotających rocznie.
z- 0
- #
- #
- #
- #
- #
- #
353
Bank of America: Tylko 27% ultra-bogatych Amerykanów zbudowało majątek od zera

Bank opublikował badanie dotyczące Amerykanów posiadających majątek inwestycyjny powyżej 3 milionów dolarów. Badanie pokazuje, że wśród najbogatszych Amerykanów zdecydowana większość (ok. 74%) miała w jakimś stopniu wsparcie rodziny czy to w formie kapitału, edukacji, kontaktów czy sieci społecz
z- 130
- #
- #
- #
- #
- #
- 2
Przejrzalem oswiadczenia ministrow i akcje ma tylko Sikorski, Pelczynska i Domanski.
Przejrzalem oswiadczenia radnych z mojej okolicy i ZERO.
Kroluje











Mirki mam 5k na inwestycje miesiecznie, chciałbym ułożyć sensowny plan, żeby w ciągu 3 lat dojść do 500k kapitału, a jak już marzyć, to najlepiej do miliona i jeszcze przejąć kilka banków po drodze.
Jak byście to rozegrali?
ETF-y? Obligacje? Akcje dywidendowe? Krypto? A może własny biznes?