Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko175
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
maja-daniems
maja-daniems

maja-daniems

Dołączył 11 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 643
  • Znaleziska 634
  • Mikroblog 9
  • Obserwujący 0
  • Obserwowane 4

3737

Krajowy System Ewidencji Czasu Pracy Lekarzy - Ustawa Kacprzykowa

Krajowy System Ewidencji Czasu Pracy Lekarzy - Ustawa Kacprzykowa

Skoro możemy kontrolować czas pracy kierowców i wielu innych, aby dbać o nich i wszystkich w koło, to powinniśmy się upewnić, że ludzie, którzy decydują o naszym życiu w momencie największej słabości są wyspani. Przy okazji można ukrócić patologie w stylu Kacprzyka. anty-patologia, pro-jakość

RandomBits
z
markdownpastebin.com
dodany: 21 godz. i 46 min temu
  • 275
  • #
    konowalograf
  • #
    patologie
  • #
    ochronazdrowia
  • #
    polska
maja-daniems
maja-daniems
maja-daniems 12 godz. i 37 min temu via Wykop
  • 2
@pieknylowca: ciii psujesz wykopkom narrację. Oni myślą ze zapierdziel na dyżurach ( licznych bo nie ma kim obsadzić grafiku), tracenie na tym zdrowia i życia rodzinnego, a takze NOTORYCZNE wyrabianie darmowych nadgodzin jest wielkim funem. Ludzie myślą ze dyrekcja namawia na oup bo wtedy lekarz ma prawa pracownicze, a nie daje do wyboru kontrakt i nic wiecej bo wtedy ewidencji czasu pracy nie musi byc a wszystkie ewentualne błędy idą
maja-daniems
maja-daniems
maja-daniems 12 godz. i 30 min temu via Wykop
  • 0
@kompotszuszu: właśnie. Więc nie odpracowuje swojego drogiego wykształcenia za które wszyscy zapłaciliśmy w Państwowej firmie/spółce aby ogół społeczeństwa mógł z tego skorzystać. Pracy jest dużo w naszym Państwie jesli chodzi o cyfryzacje, itd. Niech dostaje taką pensję jak lekarz rezydent, niech musi robić dyżury. Wykształcenie dostał za darmo.

417

Nie chcą mieszkać obok hospicjum. Skandal w Kielcach

Nie chcą mieszkać obok hospicjum. Skandal w Kielcach

W Kielcach od dawna mogłoby już działać pierwsze w województwie i szóste w kraju hospicjum dla dzieci. Są lekarze, pielęgniarki, psychologowie, sponsorzy i działka. Są też ciężko chore dzieci, które czekają na miejsce, gdzie dostaną całodobową opiekę. Budowę zablokował jednak protest kilku sąsiadów,

armiakrolewska
z
youtube.com
dodany: 12.06.2026, 12:32:11
  • 153
  • #
    dzieci
  • #
    rodzina
  • #
    rodzicielstwo
  • #
    polactwo
  • #
    cebula
  • #
    pytaniedoeksperta
maja-daniems
maja-daniems
maja-daniems 13.06.2026, 12:14:06 via Wykop
  • 3
Mam nadzieje ze im tam wybudują ze 3 wieżowce po 50 mieszkan każdy i spalarnie śmieci np.
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

932

Ukrainka kiedy słyszy język polski to reaguje na niego jakby słyszała rosyjski

Ukraińska filozofka: Moje nastawienie do was zmieniło się tak bardzo, że kiedy słyszę polski, reaguję jak na rosyjski. Wyborczą widzę kontynuuję tradycję plucia na Polaków.

ggs-hg
z
wyborcza.pl
dodany: 10.06.2026, 14:40:49
  • 186
  • #
    ukraina
  • #
    polska
  • #
    wyborcza
  • #
    bekazlewactwa
  • #
    bekazpodludzi
  • #
    neuropa
maja-daniems
maja-daniems
maja-daniems 10.06.2026, 19:18:40 via Wykop
  • 9
Oni są na prawdę zdrowo zonuconowani. Porównywać kraj który ich wybija do kraju w którym ludzie ich do swoich domów wpuścili, kasę dają, pomagają jak mogą, pomimo tego ze ich rodacy mordowali z okrucieństwem nasze kobiety, starców i dzieci i nigdy kary nie ponieśli. Oni są tacy sami jak Rosjanie. Powinni sie kisić w jednym bagnie. Z dala od nas.
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

970

Polska wymiera najszybciej od dekad. Dane są alarmujące

Polska wymiera najszybciej od dekad. Dane są alarmujące

W 2025 roku Polska zanotowała najmniej urodzeń od zakończenia II wojny światowej. Dane GUS niepokoją.

Otokrypto
z
otokrypto.pl
dodany: 07.06.2026, 12:37:04
  • 730
  • #
    demografia
  • #
    finanse
  • #
    polska
maja-daniems
maja-daniems
maja-daniems 08.06.2026, 21:07:26 via Wykop
  • -2
Ale mamy najwiecej psieci
  • 2
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

maja-daniems
maja-daniems
maja-daniems 09.06.2026, 12:16:25 via Wykop
  • 0
Ojoj chyba trafiłam w czuły punkt

894

Psia mama z dwoma groźnymi psami bez kagańców. W piekarni z zakazem wprowadzania

Psia mama z dwoma groźnymi psami bez kagańców. W piekarni z zakazem wprowadzania

psów. Psy skaczą po półkach z żywnością.

trach
z
wykop.pl
dodany: 08.06.2026, 06:47:02
  • 135
  • #
    psiarze
  • #
    patologiazmiasta
  • #
    pchly
  • #
    bablowica
maja-daniems
maja-daniems
maja-daniems 08.06.2026, 21:02:03 via Wykop
  • 6
Wczoraj jechałam tramwajem a gościu ( napakowany) mial pitbula rozwalonego na całe przejście ( tarasowa wszystko). Ludzie zestresowani omijali albo nad nim przechodzili. Nikt ( w tym ja ) uwagi nie zwrócił ze strachu ze o------l dostanie. Gdyby dziecko tak sobie zatarasowało przejście czy choc trochę głośniej bylo to na pewno by byly uwagi i komentarze. A tak cisza
  • 1
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

557

Demografia uderzy w zyski firm. Nie rodzą się pracownicy, ani przyszli klienci

Demografia uderzy w zyski firm. Nie rodzą się pracownicy, ani przyszli klienci

Kryzys demograficzny staje się również problemem biznesowym. - Najczęściej mówi się o tym, że zaczyna brakować pracowników. Ale ten kij ma też drugi koniec - nie rodzą się przyszli klienci.

VoxClamantisInDeserto
z
bankier.pl
dodany: 04.06.2026, 07:21:51
  • 361
  • #
    polska
  • #
    demografia
  • #
    gospodarka
  • #
    ekonomia
  • #
    praca
  • #
    dzieci
maja-daniems
maja-daniems
maja-daniems 05.06.2026, 11:51:31 via Wykop
  • 0
Pamiętajcie. Dzieci są be, śmierdzą i są głośne. Nie powinno ich być w sklepie, restauracji, środkach komunikacji. Trzeba koniecznie jeszcze wbić młodym so glowy ze dziecko to największa tragedia, kaganiec i koniec życia. A piesek to zbawienie. On jest wszedzie mile widziany, kochany, ma 'mamusie i tatusia'.
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

587

W ramach SAFE stawiamy na miny z polskiej fabryki

W ramach SAFE stawiamy na miny z polskiej fabryki

Armia kupuje polskie Baobaby-K (pojazdy do szybkiego stawiania pól minowych) oraz polskie miny MN-123. Te zakupy pokazują, że lekcje z wojny na Ukrainie zostały przez rząd odrobione

Sabr
z
radar.rp.pl
dodany: 03.06.2026, 12:37:08
  • 138
  • #
    wojsko
  • #
    polska
  • #
    safe
  • #
    gospodarka
  • #
    wojna
maja-daniems
maja-daniems
maja-daniems 04.06.2026, 18:10:06 via Wykop
  • -1
A nie mogliśmy w ramach pieniędzy na muzeum Żydów czy z kradzionych kilometrówek? Muszą być z SAFE?
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

665

Tylko Rumunia ma gorzej. Eksperci: Polska traci kontrolę nad zadłużeniem

Tylko Rumunia ma gorzej. Eksperci: Polska traci kontrolę nad zadłużeniem

W ciągu trzech lat stan finansów publicznych uległ pogorszeniu, relacja deficytu została zwiększona o 3,9 pkt. proc. PKB. Miniony rok okazał się także czwartym z rzędu, w którym wzrastał deficyt względem PKB - wynika z raportu Instytutu Finansów Publicznych.

VoxClamantisInDeserto
z
bankier.pl
dodany: 02.06.2026, 17:52:36
  • 211
  • #
    polska
  • #
    finanse
  • #
    rumunia
  • #
    gospodarka
  • #
    ekonomia
  • #
    wydarzenia
maja-daniems
maja-daniems
maja-daniems 03.06.2026, 07:02:09 via Wykop
  • 10
Całe szczęście że zapożyczamy sie na potęgę w Uni -SAFE, KPO na niezbędne rzeczy (jak kluby swingersow). Nasi bogacze rozkładają Polskę a Ty szaraku oprócz najdroższych kredytów w Europie będziesz mógł to jeszcze spłacać żeby jaśniepaństwu żyło sie dostatnio. A na koniec sie jeszcze pokłócisz z innymi szarakami którzy również zapier..ją rownie ciężko jak Ty o aborcję, górników, co powiedział minister x i dlaczego to bylo glupie. Ale my mamy dziwne społeczeństwo
  • 1
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

545

Odkurzacze, lodówki i ekspresy do kawy. Tak posłowie wydają sejmową kasę na biur

Odkurzacze, lodówki i ekspresy do kawy. Tak posłowie wydają sejmową kasę na biur

279 720 zł to maksymalna kwota, jaką każdy poseł mógł rozliczyć w ramach ryczałtu na prowadzenie biura poselskiego za 20

starnak
z
wiadomosci.wp.pl
dodany: 25.05.2026, 06:21:04
  • 104
  • #
    polska
  • #
    sejm
  • #
    biuraposelskie
  • #
    poslowie
maja-daniems
maja-daniems
maja-daniems 26.05.2026, 13:40:07 via Wykop
  • -2
@twister35: szczerze to nie. Personelem składamy sie na takie rzeczy.
maja-daniems
maja-daniems
maja-daniems 28.05.2026, 21:11:48 via Wykop
  • 0
@twister35: szpital. Nie mamy długopisów, swojego kompa, krzesła, biurka czy szuflady. Na pediatrii składamy sie nawet na tatuaże czy naklejki dla dzieci -pacjentów. Także nie wiem czemu w x biurach jednego posła trzeba kupować x najdroższych kanap, foteli czy ekspresów do kawy za kasę podatników.
maja-daniems
maja-daniems
maja-daniems 29.05.2026, 19:17:18 via Wykop
  • 0
@twister35: co innego przy zarobkach polityków nie? To nie boli wykopków

791

Poznań. Nie żyje 21-latka potrącona na pasach przez Porsche

Poznań. Nie żyje 21-latka potrącona na pasach przez Porsche

Pochodziła z Jarocina. Została potrącona w nocy z piątku na sobotę przez 36-letniego mieszkańca Poznania. W stanie ciężkim została przetransportowana do szpitala, niestety, jej życia nie udało się uratować. Przejście było oświetlone i prawidłowo oznakowane. Kierowca był trzeźwy.

Poludnik20
z
informacje.wp.pl
dodany: 26.05.2026, 14:29:28
  • 182
  • #
    poznan
  • #
    polska
  • #
    jarocin
  • #
    carboners
maja-daniems
maja-daniems
maja-daniems 27.05.2026, 20:12:55 via Wykop
  • 0
@dochodek: Dokładnie. Jestem kierowcą, ilu kierowców mijam w ciągu dnia i oni lampią sie w telefony! Potrafią wyjeżdżać z podporządkowanej i gapić sie tylko w telefon, na przejściach dla pieszych, w korkach to standard. Więc i pieszych i kierowca powinien być uważny. Na pasach szczególnie. Powinni zabierać prawko za to!

313

Od września 2026 zakaz telefonów w szkołach, informuje Nowacka

Od września 2026 zakaz telefonów w szkołach, informuje Nowacka

Ministerstwo Edukacji Narodowej szykuje kolejną zmianę, która dotknie najmłodszych Polaków. Chodzi o dzieci i młodzież, którym zostanie ograniczony dostęp do telefonów komórkowych oraz mediów społecznościowych. Zmiany, jak zapowiedziała Barbara Nowacka wejdą jeszcze w tym roku.

FXMAG
z
fxmag.pl
dodany: 12.05.2026, 12:23:09
  • 160
  • #
    szkolastandard
  • #
    polska
  • #
    gospodarka
  • #
    technologia
  • #
    dzieci
  • #
    polityka
maja-daniems
maja-daniems
maja-daniems 12.05.2026, 16:08:10 via Wykop
  • 0
Chyba jedyna sensowna propozycja tego gównianego resortu.
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

341

Prezydent Nawrocki łamie konstytucję PROF. MATCZAK

Prezydent Nawrocki łamie konstytucję PROF. MATCZAK

Profesor Marcin Matczak krytycznie ocenia propozycję zmiany konstytucji, określając ją jako egoistyczne działanie polityczne mające na celu zwiększenie uprawnień głowy państwa.

N331
z
youtube.com
dodany: 11.05.2026, 12:25:41
  • 121
  • #
    polska
  • #
    polityka
  • #
    konstytucja
  • #
    nawrocki
  • #
    prawo
maja-daniems
maja-daniems
maja-daniems 12.05.2026, 10:57:51 via Wykop
  • 4
Profesorze ale podpisanie SAFE z pominięciem prezydenta jest zgodne z konstytucją czy nie? Bo nie widzę o to spruty.
  • 1
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

364

Dzisiaj Polska podpisuje umowę SAFE

Dzisiaj Polska podpisuje umowę SAFE

Polska podpisuje umowę pożyczkową w ramach unijnego programu SAFE w piątek, 8 maja 2026 r., o godz. 13:30 w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w Warszawie. Polska jest pierwszym państwem Unii Europejskiej, które finalizuje umowę w ramach tego instrumentu.

Novameh
z
wiadomosfera.pl
dodany: 08.05.2026, 10:40:48
  • 321
  • #
    polityka
  • #
    polska
  • #
    wojna
  • #
    europa
  • #
    wydarzenia
  • #
    uniaeuropejska
maja-daniems
maja-daniems
maja-daniems 09.05.2026, 06:11:29 via Wykop
  • -3
To jest skandal nie łamanie prawa. Konstytucji! Gdzie sa wszyscy obrońcy demokracji?! Jaki jest procent, ile kasy będziemy musieli oddać ? Ile milionów dostaną kolejni ludzie związani z rządem, celebryci?! Ta umowa jest nie ważna, niech unia sama ją sobie spłaca. Praworządność jprdl.
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

922

Ministra zdrowia: W niektórych szpitalach pensje personelu pochłaniają 106 proc.

Ministra zdrowia: W niektórych szpitalach pensje personelu pochłaniają 106 proc.

W niektórych szpitalach na wynagrodzenia przeznaczone jest nawet 106 proc. budżetu, co jest skrajnie trudną sytuacją dla

Boloo2000
z
bankier.pl
dodany: 08.05.2026, 09:10:19
  • 223
  • #
    nfz
  • #
    po
  • #
    sluzbazdrowia
  • #
    polska
  • #
    podatki
  • #
    pis
maja-daniems
maja-daniems
maja-daniems 08.05.2026, 18:50:11 via Wykop
  • 1
Dobrze ze ministerstwo daje kasę za 2 lata na dany oddzial jesli szpital go zamknie. To już nie jest wygaszanie publicznej ochrony zdrowia i marnowanie pieniędzy. To jest spoko.
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

1752

Friz dostał miliony od państwa. Prawnik zarzuca mu pazerność

Friz dostał miliony od państwa. Prawnik zarzuca mu pazerność

Friz przyznał, że jego spółka otrzymała 4 mln zł dofinansowania na dubbing do filmów. Sprawa wywołała burzę w sieci.

whimer
z
pudelek.pl
dodany: 06.05.2026, 16:38:52
  • 154
  • #
    dotacje
  • #
    dotcje
  • #
    dotacjeunijne
  • #
    polska
  • #
    pieniadze
  • #
    fritz
maja-daniems
maja-daniems
maja-daniems 06.05.2026, 19:08:28 via Wykop
  • 4
@lolomi: ale dobrze że wszedł teraz SAFE. Tych pieniędzy na bank nie przepier...Olą i będziemy wszyscy a i nasze dzieci spłacać potrzebne rzeczy. Prawda?

437

Pies ugryzł mężczyznę, sprawa trafi do sądu

Pies ugryzł mężczyznę, sprawa trafi do sądu

W sobotę 2 maja doszło do groźnie wyglądającego zdarzenia. 20-letni mężczyzna prowadził na smyczy dwa psy rasy pitbull lub podobnej. W pewnym momencie jeden z psów miał zaatakować 58-letniego mężczyznę i odgryzł mu fragment ucha lub też dokonał jego uszkodzenia.

VoxClamantisInDeserto
z
miastokolobrzeg.pl
dodany: 06.05.2026, 04:37:37
  • 65
  • #
    polska
  • #
    wydarzenia
  • #
    kolobrzeg
  • #
    psy
  • #
    psiarze
  • #
    spoleczenstwo
maja-daniems
maja-daniems
maja-daniems 06.05.2026, 19:05:16 via Wykop
  • 2
@Duzers78: nie ma dzieci, ludzie psioczą na dzieci jakie sa glupie, złe, głośne itd. To mamy srające, wszędzie szczające, agresywne psy. Mam nadzieje że będą swoją pracą w przyszłości utrzymywała naszą wspaniałą ojczyznę.

450

Pies zaatakował 8-latkę. Trafiła do szpitala

Pokaż treści 18+

Pies zaatakował 8-latkę. Trafiła do szpitala

Groźna sytuacja w powiecie ostrowskim. W m. Garki pies zaatakował 8-letnią dziewczynkę. W wyniku ataku 8-latka doznała obrażeń lewej dłoni i trafiła do szpitala, gdzie lekarze założyli jej szwy.

VoxClamantisInDeserto
z
poznan.tvp.pl
dodany: 04.05.2026, 14:59:26
  • 24
  • #
    polska
  • #
    wydarzenia
  • #
    psy
  • #
    psiarze
  • #
    dzieci
  • #
    spoleczenstwo
maja-daniems
maja-daniems
maja-daniems 05.05.2026, 07:48:06 via Wykop
  • 3
@sebastian1988: Tobie by sie przydała solidna porcja mózgu, którego Ci reproduktorzy nie przekazali. Moze jakiś puszek Ci pomoże.

2379

Dokąd dojdzie granica absurdu zarobków lekarzy

Dokąd dojdzie granica absurdu zarobków lekarzy

Wynagrodzenia 2.9-krotnie od średniej, i to licząc tylko tych na umowach o pracę, czyli zarabiających najmniej. NFZ na granicy upadku pomimo 2.2 krotnego wzrostu budżetu w ciągu pięciu lat. A już od lipca podwyżki dla lekarzy o 8.82%. Studia te są trudne, ale ostatnie 5 lat to totalne odklejenie.

danielbr3
z
businessinsider.com.pl
dodany: 04.05.2026, 07:49:29
  • 507
  • #
    lekarz100k
  • #
    medycyna
  • #
    gospodarka
  • #
    finanse
  • #
    polska
  • #
    zdrowie
maja-daniems
maja-daniems
maja-daniems 04.05.2026, 18:09:33 via Wykop
  • 0
@zabbii: budowlańcy, elektrycy, hydraulicy, stolarze itd pozdrawiają. Wszystko do ręki, na gotówkę, bez płacenia podatków, dymanie reszty społeczeństwa ( ktora sie zrzuca na wszystko ze swoich danin) w białych rękawiczkach. Ale to lekarze Ci źli. Standard
maja-daniems
maja-daniems
maja-daniems 04.05.2026, 18:10:52 via Wykop
  • -1
@pieknylowca: to nie jest podnoszenie pensji tylko waloryzacja. Minimalna idzie w górę, inflacja idzie w górę, w korporacji podwyżka, a lekarz czy pielegniarka czy technik ma zarabiać mniej bo wykop tak chce. Kochane oburzone wykopki- trzeba bylo zostac lekarzem jak tak kolorowo. Studia dostępne są dla wszystkich.

676

Ministra kultury podpisała rozporządzenie ws. opłaty reprograficznej

Ministra kultury podpisała rozporządzenie ws. opłaty reprograficznej

"To był trudny proces, pełen lobbingu i fake newsów o rzekomych 'nowych podatkach" Opłata reprograficzna po zmianach obejmie m.in. smartfony, tablety, laptopy i telewizory.

mirabelka2137
z
money.pl
dodany: 30.04.2026, 18:07:34
  • 159
  • #
    bekazlewactwa
  • #
    4konserwy
  • #
    lewackalogika
  • #
    polska
  • #
    kanalzero
  • #
    polityka
maja-daniems
maja-daniems
maja-daniems 01.05.2026, 18:54:22 via Wykop
  • 0
@R3velation: oczywiscie ze ma obywateli za debili. Myli się?

1819

Pracownicy ochrony zdrowia w Polsce są jednymi z najlepiej wynagradzanych w UE

Pracownicy ochrony zdrowia w Polsce są jednymi z najlepiej wynagradzanych w UE

względem średniej. W Polsce pracownicy ochrony zdrowia zarabiają średnio 2,9x przeciętnego wynagrodzenia, co plasuje ich wśród najwyżej wynagradzanych w Europie w relacji do średniej krajowej. Co istotne, dane dotyczą etatów a >70% lekarzy pracuje na kontraktach, gdzie stawki są jeszcze wyższe.

kastrator2
z
x.com
dodany: 27.04.2026, 09:25:18
  • 270
  • #
    medycyna
  • #
    polska
  • #
    praca
  • #
    pieniadze
maja-daniems
maja-daniems
maja-daniems 27.04.2026, 13:25:57 via Wykop
  • 1
@czorny_m: a po co podawać pełne informacje skoro wykop nienawidzi lekarzy do spółki z politykami i mozna sobie na nich szabo wylać, ponarzekać. A potem pójść do "lekarza" ktory mówi po ukraińsku i stosuje wschodnie metody leczenia, mozna do śmierci czekać aż Ci zrobią diagnostykę obrazową bo limity. Ważne ze znienawidzona "kasta" ma gorzej. Nie zrozumiem tego.
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Strona 1 z 4
  • >

Maja Daniems

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking